Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ


Recommended Posts

η προγεστερονη σε αυτη την φαση του κυκλου παιζει ρολο στην προετοιμασια του ενδωμητριου για μια πιθανη κυηση .οποτε ο ελεγχος την δειχνει ακριβως αυτο .αν δηλαδη παραγεται αρκετη ετσι ωστε να γινει υποστηριξη της ωχρινικης φασης(ετσι λεγεται η προετοιμασια του ενδομητριου )και στη συνεχεια εμφυτευση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση....Απλά αναρωτιόμουν γιατί ο γιατρός μου επιμένει πολύ στη συγκεκριμένη εξέταση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντα ειδικα μετα απο σπερματεχγυση την ζητανε αυτην την εξεταση .ακριβως για να δουν αν οντως εχει γινει η οωρηξια και αν ο οργανισμος ετοιμαζεται φυσικα για μια ενδεχομενη κυηση .αν ειναι χαμηλη μπορει να χρειαζεται υποστιρηξη με χαπια προγεστερονης .ολα αυτα βεβαια εξαρτονται απο τα ιδιαιετερα προβληματα καθε γυναικας .εγω που ειχα συνδρομο πολυκυστηκων οωθηκων μου εκανε ελεγχο προγεστερονης σε διαφορες φασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια μου σήμερα έκανα εξέταση προγεστερόνης και ήταν 73,3. Γνωρίζει καμία από εσάς εάν η εξέτασή μου είναι καλή (την προηγούμενη Δευτέρα έκανα σπερματέγχυση);;;;; Θα μιλήσω το απόγευμα με το γιατρό και έχω αγωνία.... Σας ευχαριστώ πολύ πολύ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γλυκια μου ,αυτο εννοει και στο ευχομαι κι εγω ολοψυχα!!! :lol:

εγω δεν εχω υπαρξει εγκυος ακομα :( αλλα απο προγεστερονη ξερω,την εχω μετρησει απειρες φορες!!και οντως ειναι υψηλη,μηπως το ενδομητριο ετοιμαζεται.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει η απορία μου να ακούστηκε εντελώς χαζή :huh::huh::huh: sorry :silly:

Από το στόμα σας και στου Θεού το αυτί :P:P:P

Αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν αισθάνομαι απολύτως τίποτα!!! Και δε ξέρω αν θα έπρεπε να είχα κανένα σύμπτωμα... Υπομονή και επιμονή λοιπόν σε όλες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...