Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΡΕΜΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΡΕΜΑ ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΡΥΤΙΔΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΟΥ? ΟΙ ΚΡΕΜΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ LAROCHE-POSAY. ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΑΦΙΔΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ ΜΑΣ!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Εγώ θέλω να ρωτήσω πότε ξεκινήσατε κρέμες κατά των ραγάδων? Είμαι τέλος 15ης, να ξεκινήσω? Κάνουν τίποτα? Μου έχουν προτείνει 2.

http://www.pharmacyallday.com/1204-1220/index.el.html

http://www.pharmacyallday.com/1264-baby ... ex.el.html

Τις έχει χρησιμοποιήσει καμία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι ξερω πολλες κοπελες εχουν χρησιμοποιησει την prevenstria εγω ακομα βαζω babay oil σε κανα μην θα αρχισω τις κρεμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα :):):):)

ο γιατρος μου απο την 6η εβδ μου ειπε να παρω την prenatale για τις ραγαδες....στην αρχη την εβαζα μονο στο στηθος και τωρα ξεκινησα και στην κοιλιτσα.

Δεν εχω μετρο συγκρισης για να σας πω οτι κανει οντως δουλεια η κρεμα...το μονο σιγουρο ειναι πως ειναι φυτικη και πως προς το παρον ολα ειναι οκ απο ραγαδες (αλλα μαλλον ειναι νωρις για συμπερασματα ;) )

Οσο για τις ενυδατικες προσωπου,χρησιμοποιω μια πολυ ελαφρια της τζονσον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εμενα μου ειχε πει ο γιατρος τιποτα τους 3 πρωτους μηνες μετα απο κει και περα ειχα παρει για το προσωπο απο το φαρμακειο φυτικα καλλυντικα

το ιδιο και για τις κρεμα για τις ραγαδες αρχικα πηρα διαφορες πιο καλη θεωρω της frezyderm αλλα καλυτερα απο ολα το βραδυ βαζελινουλα σε ολη την κοιλια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ξεκινησα την Simulcium για τις ραγαδες στην κοιλια- αλλα ειναι ακριβη (27 ευρο και μιλαμε για 75 ml!!!) και θα την αλλαξω.για το προσωπο βαζω la roche poche που ειναι φαρμακευτικη -πανάλαφρη κ για ευαισθητο δερμα. τα μαλλια δεν εχω καταλαβει αν επιτρεπεται ή οχι. παντως εγω δεν τα χω βαψει ακομα κ αν το κανω θα παρω φαρμακευτικη -φυτικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω μετα τους 3 μηνες ξεκινησα αμυγδαλελαιο στην κοιλιτσα για ραγαδες και κρεμα αμυγδαλου φυτικη για ενυδατοση στο προσωπο και υπολοιπο σωμα!!!κανει το δερμα πολυ ελαστικο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα προχτες μου ειπε ο γιατρος να ξεκινησω κρεμουλα.μου συστησε της frezyderm και απο οτι μου ειπε μια φιλη φαρμακοποιος ειναι κορυφαια.και ευτυχως δεν ειναι καθολου λιπαρη.εγω παντως ξεκινησα να κανω ραγαδες.εβγαλα 5-6 στην κοιλια και καποιες στο στηθος.ποτε δεν ειχα προβλημα.ουτε οταν ημουν 28 κιλα πανω,ουτε οταν τα εχασα.τωρα δεν ξερω γιατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΅Επειδη τυχαινει να δουλευω στην λορελ αρα και στην μαρκα που αναφερεις σου λεω υπευθυνα πως ΝΑΙ! Μπορεις να χρησιμοποιησεις αφοβα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω την φιλη μας που ανεφερε το αμυγδαλέλαιο- αυτό δεν ειναι κάπως λιπαρό ? εγω χρησιμοποιω και το Lightoil spray Johnsons- ξερετε κατι γιαυτο? κάνει δουλεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια...εγω μετα απο πολυ ψαξιμο και ερευνα πανω στα καλλυντικα γενικα θα προτεινα για τις εγκυουλες αγνο αμυγδαλελαιο η ΛΑΔΑΚΙ ΧΟΧΟΜΠΑ ΤΠΤ αλλο ..το δερμα εαν ειναι να κανει ραγαδες θα κανει εαν οχι δε θα κανει οτι και να βαλεις επανω..ας ερθει να μου αποδειξει οποιος θελει το αντιθετο..ναι μεν οι κρεμες η το λαδι βοηθουν αλλα δε σε γλιτωνουν απο τις ραγαδες...ειναι στο δερμα τησ καθε μιας...ξερω κοπελες που στην εκυμοσυνη ουτε μια ραγαδα δεν ειχαν και μετα τη γεννα γεμισαν αλλες τπτ ουτε ιχνος...

μη φορτωνεται τον οργανισμο σας και τα μωρακια σας με περιτα επιβλαβη πετραιελαια ειναι πολυ κριμα...μασαζ με απλο λαδακι ελαιολαδο η αμυγδαελαιο η χοχομπας κιοσο για το ντεμακιγιαζ παρτε ροδονερο (βρειτε χωρις οινιπνευμα μεσα )και λιγες σταγονες αμυγδαλελαιο μεσα!!!!!το καλυτερο και για θρεχη και για ενυδατωση

η ρετινολη [ου χουν οι περισοτερες κρεμες κανει πολυ μεγαλο κακο για να μην αναφερω τα παραμπενσ και τα υπολοιπα χημικα.και τα συντηρητικα.μπορει να ακουγομαι υπερβολικη για καποιους ισως αλλα εφοσον γνωριζω την εναλακτικη φυσικη μεθοδο οφειλω να το πω ..φιλακια πολλαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μελλουσες μανουλες !

ευχομαι σε ολες σας με το καλο τα μωρακια σας !

Θα συμφωνησω με την antroula, κοριτσια . Αν το δερμα ειναι να κανει ραγαδες οτι και να χρησημοποιησετε δεν θα το αποτρεψει ..στην εγκυμοσυνη χρησημοποιησα καθαρη βαζελινη ετσι οπως μου ειπε ο γιατρος μου για να βοηθαει το δερμα να τεντωσει ( εγκυμοσυνη διδυμων βλεπετε ..) και δυστηχως οι ραγαδες εμφανιστηκαν μια εβδομαδα πριν γεννησω σε οοοολο τους το μεγαλειο μπορω να πω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ. ΤΟ ΑΜΥΓΔΑΛΕΛΑΙΟ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΤΕΜΑΚΙΓΙΑΖ? ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ La Roche-Posay χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και συνέχισα να τα χρησιμοποιώ και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κανονικά. Αντικατέστησα μόνο τα είδη μακιγιάζ και πήρα του Κορρέ. Στην κοιλιά στην αρχή χρησιμοποίησα την Simulsium και μόλις τελείωσε συνέχισα με Bepanthol κρέμα (στο σωληνάριο) και μερικές φορές αμυγδαλέλαιο Apivita, αλλά όχι συνέχεια γιατί είναι λιπαρό. Ραγάδα δεν έκανα ούτε μία αλλά πήρα και πολύ λίγα κιλά. Παίζουν ρόλο και τα κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, το κυριώτερο πιστεύω είναι η ποιότητα του δέρματος κ μετά έρχονται οι κρέμες. Εγώ στην πρώτη μου όπως κ τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη χρησιμοποιώ 2 εξειδικευμένα προιόντα της Clarins που είναι για εγκυμοσύνη κ δεν έχω κάνει μέχρι τώρα την παραμικρή ραγάδα. Δεν ξέρω άν είναι τύχαίο , πάντως σε όσες τα σύστησα κ τα χρησιμοποίησαν δεν έκαναν ούτε κι εκείνες. Τα προιόντα είναι το Body Treatment Oil Huile Tonic το οποίο είναι λαδάκι που μπαίνει σε βρεγμενη επιδερμίδα κ η Stretch Mark Control η οποία είναι κρέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Σε εμενα κοριτσια μου ειπε ο γιατρος βαζελινη καλυτερα κ εχω ακουσει καλα σχολια οπως κ για την intensive care.....ειναι οντως πολυ ενυδατικη....μακαρι να εχει τα αποτελεσματα που περιμενω...

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Ραγάδες απο ποτε ξεκινάμε να κάνουμε? Εγω τωρα ειμαι στην 9η εβδομάδα....οκ εννοειτε η κοιλια δε μεγαλωσε.αλλα τα μεμε? πρέπει να βαζω? κι αν ναι πια απο ολες που ειπατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου μου το είπε- "αν είναι να κάνεις ραγάδες θα κάνεις ότι και αν βάλεις. Μπορείς βέβαια να ενυδατώνεις την κοιλιά και το στήθος με fissan κρέμα για ραγάδες". Την χρησιμοποιώ μετά τον 4ο μήνα και μέχρι τώρα δεν έχω κάνει καθόλου νέες ραγάδες. Ότι έχω είναι απο την εφηβεία μου και όχι στην κοιλιά...

Προσπαθώ να ενυδατώνω καλά όλο μου το σώμα γιατί είχα πάντα πρόβλημα ξηρότητας.

η Βαζελίνη δεν είναι παράγωγο του πετρελαίου? Προτείνω καλύτερα κάποια έλαια παρά βαζελίνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι κρεμες που εμεις στο φαρμακειο δινουμε αφοβα στις εγκυους ειναι οσες ειναι paraben and sulfates free. Οπως και αποσμητικο προτιμουν τους φυσικους κρυσταλλους για να μην περιεχει αλουμινιο... Και η synchroline εχει πολυ καλη κρεμα για ραγαδες οπως και η prenatale ειναι εξαιρετικη. Ειναι οι δυο περισσοτερο προτεινομενες απο γυναικολογους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...