Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θέλω να γίνω μανούλα αλλά....


makotaki

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μελλοντικές μανούλες και συγχαρητήρια για την υπέροχη και καλοδουλεμένη δουλεια σας, καθώς και για την δύναμη και υποστήριξη που δίνεται σε όλους εμάς που χρίζονται της συμπαράστασης σας αλλά και των γνώσεών σας.

Είμαι 25 χρονών και είμαι παντρεμένη εδώ και 5 χρόνια. Είχα μείνει έγκυος αλλά δυστυχώς από απροσεξία γιατρού και σωρία λαθών του έχασα το μωρακι μου όταν ήμουν 5 μηνών από προεκλαμψία και πίεση 24.

Πέρασα πολύ άσχημα όπως καταλαβαίνετε και η ψυχολογία μου ήταν για πέταμα. Πήρα πολλά κιλά, είχα φτάσει τα 107 και ούτε λόγως να ξαναξεκινήσω την διαδικασία σύλληψης ξανά.

Άφησα κάποιο διάστημα 3 χρόνων να περάσει από το συμβάν και πήρα την απόφαση να αλλάξω την ζωή μου ριζικά και να παλέψω για αυτό που επιθυμώ τόσο πολύ. Ένα παιδάκι. Πήγα γυμναστήριο όπου έχασα 35κιλά και τώρα ζυγίζω 72 όπου και συνεχίζω. Πήρα αντισυλλιπτικά για να φτιάζω την περίοδο μου τα Yasminelle γιατί ήταν άστατη. Κάνω ότι μπορώ και με όλη την θέληση μου.

Θέλω να ξαναξεκινήσω την διαδικασία σύλληψης όμως φοβάμαι μην μου ξανασυμβεί το ίδιο γεγονός και αν είναι η κατάλληλη περίοδος.Τα κιλά μου είναι εντάξει?Θα μπορέσω να ξανασυλλάβω?όλες οι εξετάσεις μου είναι τέλειες, ομως ο φόβος με κρατάει πίσω και οι άσχημες αναμνήσεις πουυ βίωσα επανέρχονται.

Συγνώμη αν σας κούρασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sou makotaki prota prota na sou po oti exeis upervoliko agxos ego etsi se katalaveno.. :huh: ta kila sou einai mia xara kai esu mia xara eisai apoti mas eipes itane lathos tou giatrou kai exases to moraki sou opote den exeis kapio allo problima auto pou exeis na kaneis einai na stamatisis ta antisiliptika na perimenis kai ligo kairo na xalarosis kai siga siga tha erthi kai to moraki sou ;) den simeni oti epidi synevi mia fora tha 3anasymvi... koritsaki xalarose kai tha erthi sou to euxome olopsixa kai sou stelnoume oli tin thetiki mas energia :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις θέληση και αυτο αρκει!

Λυπάμαι γι'αυτό που σου συνέβει στο παρελθόν , με το αγγελούδι σου

αλλά μην σκέφτεσαι πως επρόκειτε να ξανασυμβεί...

Ολα θα πάνε καλά

και σύντομα θα πραγματοποιηθεί ο τίτλος σου!

Να έχεις πίστη...

Καλώς ήρθες στο mammy

και σου εύχομαι τον πελαργό γρήγορα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makotaki μου ηδη εχεις δειξει απειρη δυναμη κ σθενος!!!σε ολους μας εχουν συμβει πολλα ασχημα πραγματα στο παρελθον αλλα το θεμα ειναι οτι αν κολλησουμε στο χτες χανουμε το σημερα κ ακομη χειροτερα το ΑΥΡΙΟ!!!μπραβο σου που ξεκινησες να προσεχεις τον εαυτο σου κ εννοειται θα συνεχισεις ωσπου να φτασεις στο επιθυμητο αποτελεσμα!!!εισαι υγιεις πλεον κ αυτο εχει σημασια,το οτι θες πραγματα,το οτι σκεφτεσαι να ανοιξεις παλι τα φτερα σου!!!μη φοβασαι τπτ γιατι τπτ δε θα ναι το ιδιο γιατι τωρα ξερεις τι γινεται ξερεις ποιο δρομο πρεπει να παρεις!!!!αν συνεχισεις ετσι δυνατα κ αποφασιστικα το μονο αποτελεσμα που θα χεις θα ναι ΝΙΚΗ!!!νικη σε ολα τα επιπεδα της ζωης σου πιστεψε με....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makotaki , νομιζω πως πρεπει να βρεις ενα γιατρο που να εμπιστευεσαι και να νιωθεις μαζι του ασφαλεια, οπωσδηποτε!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Φυσικα, δε μπορω καν να φανταστω τον πονο που θα περασες οταν εχασες το μωρο σου, 5 μηνων εγκυος(!!!!!!!!!) και σιγουρα , πως αισθανεσαι τωρα που τα ξαναθυμασαι...Ξερω , ομως, πως βγηκες ΖΩΝΤΑΝΗ και αυτο ειναι το σημαντικοτερο!!!! ;) Και επιπλεον, εχεις τη θεληση να αλλαξεις και να γινεις καλυτερη για το παιδι που θελεις να κανεις. :) Κανεις μας δεν εχει τις απαντησεις, εμενα ομως, μου φαινεσαι ετοιμη για πελαργο!!!

Καλως ηρθες και ελπιζω να σου φερουμε γουρι!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα καλέ, μην κάνεις έτσι! Γιατί να μην τα καταφέρεις; Στο κάτω κάτω, έχασες το πρώτο παιδί από λάθος γιατρού, κι όχι επειδή είχες κάποιο πρόβλημα. Πάρα πολλές γυναίκες είχαν και μία και δύο αποβολές πριν κάνουν παιδιά!

Τα κιλά σου μια χαρά είναι, πόσο ύψος έχεις;

Κι εγώ έπαιρνα τα yasmin, όχι τα yasminelle, αλλά η περίοδός μου είχε κανονιστεί μόνο στη φάση που τα έπαιρνα. Έτσι, όταν τα σταμάτησα, πριν από ένα χρόνο, άρχισαν σχεδόν αμέσως οι ανωμαλίες, καθυστερήσεις, κ.λπ.

Μην αγχώνεσαι, πάντως, γιατί να μην τα καταφέρεις να συλλάβεις; Αφού οι εξετάσεις σου είναι τέλειες, όπως λες, και φαντάζομαι και του άντρα σου το ίδιο. Νεότατη είσαι, κι αν είχες μια ατυχία, κοίτα μπροστά! Έχεις όλο τον καιρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και απο εμένα....μια μικρή συμβουλή θα ήθελα να σου δώσω, μην αγχώνεσαι τόσο πολύ γιατί θα δυσκολευτείς στη σύλληψη ενός μωρού.

Να σκέφτεσαι θετικα, εσύ κατάφερες και έχασες τόσα κιλά και τώρα θα λυγίσεις? Αλλωστε η ηλικία σου είναι θετικός παράγοντας για μωράκι, είσαι ακόμα μικρούλα και ο οργανισμός σου έχει αντοχές.

Σου εύχομαι με το καλό να το αποκτήσεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου που κατάφερες να χάσεις τόσα κιλά! Προφανώς είσαι δυνατός άνθρωπος, μην αφήνεις λοιπόν την κακή αυτή εμπειρία του παρελθόντος να σε καταβάλει.

Το κακό ήρθε, πέρασε και τώρα ο δρόμος είναι ανοιχτός για τα καλύτερα.

Αρκεί να το πιστέψεις!

Γρήγορα με μια μεγάλη κοιλίτσα και ένα γερό μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπέλα μου καταρχήν αυτό που θα σου έλεγα να αλλάξεις γιατρό , να ξεχάσεις το παρελθόν όσο και να ακούγεται δύσκολο αλλά πρέπει να προχωράμε μπροστά και όχι πίσω… και μπράβο σου που κατάφερες με την δύναμη σου να χάσεις όλα αυτά τα κιλά πρέπει να έχεις θέληση και τα κατάφερες για αυτό τώρα προχωρά ξανά…..

Life is to short!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες σας μια-μια ξεχωριστά για την δύναμη και το κουράγιο που μου δίνεται αλλά και για την θετική σας ενέργεια. Να είστε όλες καλά και καθε όνειρό σας πραγματικότητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι καλή μου έτσι είναι!!!!Και η δικά μας ώρα που θα χαμογελάσουμε έρχεται και το εύχομαι ολόψυχα σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούνε για το όνειρό τους..!!Ένα μωράκι και ίσως και παραπάνω μας περιμένουν πολύ σύντομααα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makotaki έγραψε:

Ναι καλή μου έτσι είναι!!!!Και η δικά μας ώρα που θα χαμογελάσουμε έρχεται και το εύχομαι ολόψυχα σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούνε για το όνειρό τους..!!Ένα μωράκι και ίσως και παραπάνω μας περιμένουν πολύ σύντομααα!!!!!!!!!

Σίγουρα όπως τα λες είναι σύντομα εγώ το νιώθω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...