Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κορίτσια σήμερα βγήκανε τ' αποτελέσματα απ' το Δημόσιο παιδικό σταθμό όπου είχα κάνει αίτηση και τα παιδάκια μου έγιναν δεκτά!! :woohoo: :woohoo: :silly:

Έτσι από Σεπτέμβρη τα σακίδια στον ώμο και στη τάξη :)

Ωστόσο έχουμε ένα θέμα με το γιο-γιο :dry:

Ο ένας μου γιός καθάρισε απ' τις πάνες και έτσι δε θα έχουμε πρόβλημα, ο άλλος όμως ενώ τα τσίσα τα κάνει στη τουαλέτα (αν και πάλι δε πάει μόνος του, αλλά τον πάμε εμείς), τα κακά τα κάνει ακόμη στο βρακί :S

Έχουμε ξεκινήσει την εκπαίδευση εδώ και δύο μήνες και φοβάμαι πώς δε θα είναι έτοιμος μέχρι το Σεπτέμβρη :unsure:

Καμμιά ιδέα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σας!

εμεις περιμενουμε αυριο αποτελεσματα!

τωρα οσο αφορα το αλλο θεμα νομιζω μια λυση ειναι να μην τον φορας καθολου πανα,αστον μονο με το βρακακι :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κι εμας σε βρεφικο!!!!!!!!!!!! Γιουπιιιιι!!!!!!!!!! Ειμαι χαρουμενη γιατι αλλιως θα τον κραταγε η πεθερα μου!

Στο θεμα σου τωρα. Συνεχισε ακαθεκτη την εκπαιδευση και απλα μετα πεστο στους παιδαγωγους και θα εχεις παραπανω εσωρουχα μαζι σ=του!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουλινη έγραψε:

μπραβο σας!

εμεις περιμενουμε αυριο αποτελεσματα!

τωρα οσο αφορα το αλλο θεμα νομιζω μια λυση ειναι να μην τον φορας καθολου πανα,αστον μονο με το βρακακι :):)

Δε του φοράω πάνα παρά μόνο το μεσημέρι και το βράδυ που κοιμάται! Ακόμα κι έξω όταν βγαίνουμε τον έχω με το βρακί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σας!!!!

αχ τυχερουλα.....εμενα τον εβαλαν στους αναπληρωματικους σνιφφφφφφφφ

οσο για το γιογιο τι να πω τα ιδια εχω κι εγω με τον δικο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Κυριακή.

Μεγάλη βοήθεια ο δημόσιος σταθμός, εεε?

Τώρα όσο για την πάνα καθημερινά να σχολείσαι μαζί του γι αυτό το θέμα και μέχρι τον Σεπτέμβρη θα έχει καθαρίσει λογικά.

Καλά κάνεις και όταν είστε εκτός σπιτιού του φοράς βρακάκι, να μην μαθαίνει με την πάνα πολύ ώρα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σασ!!!!και εμασ μασ πηραν σε 4 σταθμουσ παρακαλω!!!σε 2 δημοσια(τα δυο παιδακια),και δυο ιδιωτικα με εναρμονιση(θα πληρωνει το κρατοσ για μασ,λογο χαμηλου εισοδηματοσ).

τωρα ψαχνουμε τι μασ βολευει καλυτερα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

μπραβο σασ!!!!και εμασ μασ πηραν σε 4 σταθμουσ παρακαλω!!!σε 2 δημοσια(τα δυο παιδακια),και δυο ιδιωτικα με εναρμονιση(θα πληρωνει το κρατοσ για μασ,λογο χαμηλου εισοδηματοσ).

τωρα ψαχνουμε τι μασ βολευει καλυτερα :woohoo:

Σε 4 σταθμούς??!! Μωρέ μπράβο!! ;)

Αυτό με την εναρμόνιση πρώτη φορά το ακούω :huh: ! Το κάνουν όλοι οι ιδιωτικοί ή μόνο συγκεκριμένοι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κάτι άλλο που με προβληματίζει:

Ο συγκεκριμένος σταθμός μου είπαν ότι έχει πολλά παιδάκια και ότι το προσωπικό δεν είναι μόνιμο και έμπειρο :dry:

Λέτε να έχουμε πρόβλημα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μεγαλοσ απο 8 μηνων πηγαινε σε ιδιωτικουσ,μονο περσι με μεσο μπηκε σε δημοσιο.φετοσ εκει που δεν το περιμενα απο ολουσ τουσ σταθμουσ πηραμε +++.με την εναρμονιση το εμαθα και εγω τυχαια,γινεται μεσο κεπ,δεν ειναι ολοι οι ιδιωτικοι σταθμοι,ειναι μια λιστα που σου δινουν απ'το κεπ μαζι με την αιτηση.

οσο για το προσωπικο,αποκλειεται να μην ειναι εμπειρο,και οσο για τα παιδακια ειναι παντου πολλα,και σε οποιο παιδικο και να πασ παντου θα σου πουν εχουν ελλειψει προσωπικου,ειναι μικροσ ο χωροσ για τοσα παιδακια,μα κανουμε οτι καλυτερο ...μπλα μπλα μπλα.

ολα καλα θα ειναι θα δεισ,και θα δεισ και μεγαλη αλλαγη στα παιδακια.οσο αφορα την πανα,εχεισ εναν μηνα ακομα να την βγαλεισ τελειωσ .θα κοιμαται το παιδακι εκει?ειναι και λογο καινουργιου χωρου,ισωσ κανει καμια φορα τσισα πανω του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

ο μεγαλοσ απο 8 μηνων πηγαινε σε ιδιωτικουσ,μονο περσι με μεσο μπηκε σε δημοσιο.φετοσ εκει που δεν το περιμενα απο ολουσ τουσ σταθμουσ πηραμε +++.με την εναρμονιση το εμαθα και εγω τυχαια,γινεται μεσο κεπ,δεν ειναι ολοι οι ιδιωτικοι σταθμοι,ειναι μια λιστα που σου δινουν απ'το κεπ μαζι με την αιτηση.

οσο για το προσωπικο,αποκλειεται να μην ειναι εμπειρο,και οσο για τα παιδακια ειναι παντου πολλα,και σε οποιο παιδικο και να πασ παντου θα σου πουν εχουν ελλειψει προσωπικου,ειναι μικροσ ο χωροσ για τοσα παιδακια,μα κανουμε οτι καλυτερο ...μπλα μπλα μπλα.

ολα καλα θα ειναι θα δεισ,και θα δεισ και μεγαλη αλλαγη στα παιδακια.οσο αφορα την πανα,εχεισ εναν μηνα ακομα να την βγαλεισ τελειωσ .θα κοιμαται το παιδακι εκει?ειναι και λογο καινουργιου χωρου,ισωσ κανει καμια φορα τσισα πανω του.

Αχ μακάρι να πάνε όλα καλά!! Η αλήθεια είναι ότι έχω αγχωθεί λίγο..

Πάντως έμαθα από μία μαμά που πηγαίνει το παιδάκι της σε δημόσιο σταθμό, ότι μια μέρα το παιδάκι ξεχάστηκε με το παιχνίδι και κατουρήθηκε και καμία κοπέλα δε φιλοτιμήθηκε να το αλλάξει παρόλου που η μαμά του, του είχε βάλει ρούχα στη τσαντούλα του. Έτσι λοιπόν όταν πήγε να το πάρει, το βρήκε κατουρημένο.. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω το εχω παρει κατουρημενο και απο δημοσιο και απο ιδιωτικο σταθμο,ε παιδακια ειναι καπου θα ξεχαστουν,θα ντραπουν να το πουν.απλωσ οταν πληρωνεισ απαιτεισ παραπανω.απλωσ την ωρα που πασ να το παρεισ το παιδι ειναι και αλλεσ δεν ξερω και εγω ποσεσ μαμαδεσ που αυτη την ωρα πανε για τα παιδια τουσ,και τι να προλαβει και η δασκαλα,να ανοιγει την πορτα που χτυπαει καθε λεπτο,να κοιταει αν εκεινη την ωρα καποιο εκανε τσισα,πιστευω οτι ηταν η ωρα δυσκολη γιαυτο δεν το προσεξαν το παιδι,οχι οτι το αγνωησαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...