Μετάβαση σε περιεχόμενο

KORITSIA SOS....


pitsounitsa

Recommended Posts

KALISPERA KOPELIES...EXW PROVLIMA MEGALO!!!ZHTAW APEGNWSMENA LYSI...IRTHE EPITELOUS META APO TOOOSO KAIRO O KOUMPAROS MAS NA GNWRISEI TI MIKRI MAS PITSOUNITSA TIN OPOIA PROORIZOTANE NA BAFTISEI....EKATSE 1 EBDOMADA ALLA MEXRI NA PERASEI HTAN SKETOS EFIALTIS!!! O KOUMPAROS MAS DEN EINAI PLEON OPWS HTANE...ME LIGA LOGIA EINAI AKATALLILOS GIA NA BAFTISEI TI MIKRI!!OUTE POU ASXOLIOTANE ME TI MIKRI ALLA KAI TO SIMANTIKOTERO OUTE POU ANAFRTHIKE GIA TI BAFTISI!EDEIXNE SAN NA MIN TON ENDIEFERE KATHOLOU!ITAN KOLLIMENOS OLIMERIS STO LAPTOP KAI DEN EDINE SIMASIA SE TPT...KAI TO PROBLIMA EINAI PWS NA TOU TO FERW TWRA??SKOPEVOUME NA BAFTISOUME TI MIKRI MAS TON OKTWBRI...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωωωωωωωωωωωχ.... δυσκολο. Ο αντρα σου συμφωνει μαζι σου?

Αν βρεις μια δικαιολογια? Τυπου οτι οι γονεις σου η οι γονεις του αντρας σου ταξανε το μωρο σε καποιον αλλον λογο μεγααααλης υποχρεωσης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AXXXX....KI O ANTRAS MOU SIMFWNEI PANW STO THEMA AUTO....MAS EKANE POLI ASXIMI ENTYPWSH....SAN NA EBLEPES ALLON ANTHRWPO....TO THEMA PALI OTI GNWRIZONTAI KALA OI OIKOGENEIES MAS KAI THA EINAI DISKOLO POLI

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η οικονομικη του κατασταση ειναι καλη? Αν του λεγατε οτι ψαξατε και ειδατε οτι τα εξοδα ειναι πολλα και δεν θα θελατε να τον επιβαρυνετε τοσο?

Η οτι αποφασισατε να το βαφτισει ενα νεαρο παιδακι γιατι ειναι πιο γλυκο παιδι να βαφτιζει παιδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν του λέγατε ότι, όπως συνδεθήκατε μαζί του, βάζοντάς τον κουμπάρο στο γάμο σας, θέλετε να συνδεθείτε και με κάποιον άλλο, δίνοντάς του το μωρό για να το βαφτίσει; (Εγώ αυτό σκέφτομαι να πω στην κουμπάρα μου, και θα είναι και αλήθεια!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Αν του λέγατε ότι, όπως συνδεθήκατε μαζί του, βάζοντάς τον κουμπάρο στο γάμο σας, θέλετε να συνδεθείτε και με κάποιον άλλο, δίνοντάς του το μωρό για να το βαφτίσει; (Εγώ αυτό σκέφτομαι να πω στην κουμπάρα μου, και θα είναι και αλήθεια!).
Καλοοοοο!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

η οικονομικη του κατασταση ειναι καλη? Αν του λεγατε οτι ψαξατε και ειδατε οτι τα εξοδα ειναι πολλα και δεν θα θελατε να τον επιβαρυνετε τοσο?

Η οτι αποφασισατε να το βαφτισει ενα νεαρο παιδακι γιατι ειναι πιο γλυκο παιδι να βαφτιζει παιδι?

I OIKONOMIKI TOU KATASTASI EINAI SXETIKA KALI...ALLA KALI I IDEA SOU....EPEIDI APO OTI EDEIKSE EINAI TROMERA TSIGGOUNIS MPOREI AN PIASEI AMA TOU PW KANA KOUSTOUMAKI GYRW STA 5000 EURW...XAXAXXA..ME EKANES KAI GELASA PANW STI STENOXWRIA MOU,....:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να γίνω μαμά! έγραψε:

Αν του λέγατε ότι, όπως συνδεθήκατε μαζί του, βάζοντάς τον κουμπάρο στο γάμο σας, θέλετε να συνδεθείτε και με κάποιον άλλο, δίνοντάς του το μωρό για να το βαφτίσει; (Εγώ αυτό σκέφτομαι να πω στην κουμπάρα μου, και θα είναι και αλήθεια!).

EINAI 1 POLI KALI IDEA ALLA IPARXEI TO EKSIS PROBLIMA...OTAN IRTHE TIN PRWTI MERA KAI PRIN DEIKSEI TA PARAPANW SIMADIA TON APOKALOUSAME NONO....PWS TO GIRNAME TWRA??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sony έγραψε:

Πες οτι σκεφτομαστε να κανουμε καποιον αλλον νονο/νονα.Με το καλο & η βαφτιση της μικρουλας σας

SE EYXARISTW POLY....ALLA TO LEME ETSI APOTOMA KAI KOFTA META APO OLA AUTA??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι & αυτο.Επισης ετσι εγινε με την βαφτιση του γιου του φιλου του αδερφου μου & ετσι προτειναν στον αδερφο μου να τον βαφτισει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ειπε αν θελει να βαφτισει το παιδι?

Αν οχι τοτε μη σκας!!

Ομορφα κι ωραια!!

Θελουμε να κανουμε κι αλλους κουμπαρους κι αυτο φυσικα δεν θ' αλλαξει

την σχεση που εχουμε μαζι σου..

Τα "απ'εξω-απ'εξω" δεν μου αρεσουν σαν ιδεα!

Ντομπρα και σταρατα πραγματα για να μη γινουν παρεξηγησεις.. ;)

Καλη τυχη..

Φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΑΝΗ26 έγραψε:

Σας ειπε αν θελει να βαφτισει το παιδι?

Αν οχι τοτε μη σκας!!

Ομορφα κι ωραια!!

Θελουμε να κανουμε κι αλλους κουμπαρους κι αυτο φυσικα δεν θ' αλλαξει

την σχεση που εχουμε μαζι σου..

Τα "απ'εξω-απ'εξω" δεν μου αρεσουν σαν ιδεα!

Ντομπρα και σταρατα πραγματα για να μη γινουν παρεξηγησεις.. ;)

Καλη τυχη..

Φιλια

FANH26 SIMFWNW MAZI SOU KAI MALLON ETSI THA KANOUME!!NTOMPRA KAI STARATA...KAI OTI BREKSEI AS KATEBASEI...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katarxin na sou zisei to zouzoni kai me to kalo n aparei to onomataki tou!

Twra sto thema mas...i protasi na baftisei egine apo ekeinon??? apo esas??? i den egine katholoulou koubenta ki esy to theorises aytonoito oti o koumparos tha ginei kai nonos???

rwtaw giati an den eixe ginei katholou koubenta kai esy arxisate kai ton legate nono kai na min ithele o anthropos na baftisei kai na ithele na sas to pei ton kopsate kai irthe se dyskoli thesi alla kai ekeinos na to eixe protinei kai na to metaniwse logo oikonomikwn i kapiou allou problimatos pali den prolabe na sas to pei giati ton arxisate me ta kalimera sas kai ton legate nono.

Giati den kanate mia koubenta oso itan ekei???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κοριτσι μου.Λοιπον εμας μας παντρεψε ο γιος της νονας του αντρα μου ετσι ειναι το σωστο,και καλα....αλλα ειχα ξεκαθαρισει οτι δεν τον θελω για νονο του παιδιου μου πρωτον γιατι τον βλεπουμε μια φορα τον χρονο και εαν δευτερον γιατι μενει σχετικα μακρυα και τριτον γιατι ειχα υποσχεθει στην κολλητη μου οτι ηθελα αυτην και οντως βρηκα την ιδανικη.Αυτος μενει κοντα σας?Και κατι αλλο απο οσο καταλαβα δεν ρωτησε τιποτα περι βαφτισης μηπως και ο ιδιος θελει να το αποφυγει και τσαμπα ανχωνεσαι?Πιαστον και ρωτα τον .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε παιδια τι να τον ρωτήσει ,στα μερη μου ο κουμπαρος που σε παντρευει βαπτιζει το πρωτο παιδι για ναλυθουν τα χερια του,απο τη στιγμήπου αρχίσατε να τον λέτε νονο ,σορυ αλλα κανατε μαμακία,τωρα οσον αφορα την αλλαγη του χαρακτηρα,δυσκολη κατάσταση ,βάλτε κ δευτερο νονό ,μπορει να κανει πισω μονος του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πιάσετε να του μιλήσετε κορίτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη Φανούλα.............. το καλύτερο που έχεις να πεις είναι πως θες να κάνεις κι άλλους Κουμπάρους!!!!!!!!!!!!

Δεν είναι καθόλου κακό όμως!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υ.Σ.: Γιωτάκι μου................. γιατί πρέπει σόνι και ντε ο Κουμπάρος να βαπτίζει το 1ο παιδάκι????????????? Το έχω ξανακούσει βέβαια, αλλά είναι κάτι που το λέει η Εκκλησία, ή το έχει καθιερώσει ο κόσμος??????????? Από φιλικό ενδιαφέρον ρωτάω............ γιατί δεν το ξέρω καθόλου!!!!!!!!!!!!! Εάν ισχύει πάντως κάτι τέτοιο, εμάς, όταν με το καλό κάνουμε νινάκι, θα μείνει καταδικασμένο "αβάπτιστο"........... γιατί με την Κουμπάρα μου δε μιλάμε πια........... αχ........... δυστυχώς.......... και πονάει πάρα πολύ........ γιατί ήμασταν φίλες πόσα χρόνια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Η αλήθεια είναι πως & στα μέρη μου ο κουμπάρος βαπτίζει το 1ο παιδί,αλλά δεν είναι & αναγκαίο.Για να πώ την αλήθεια δε συμφωνώ & όλας ,ειδικά στην περίπτωση που μπορεί να θέλεις να κάνεις & άλλους φίλους σας κουμπάρους ή ακόμη που όπως λές ο κουμπάρος σας έχει αλλάξει λίγο συμπεριφορά.

Αυτό που λές ακατάλληλος απο που το συμπέρανες; Δεν είμαστε όλοι άνθρωποι ίδιοι & να ασχολούμαστε με τα παιδιά ,μη ξεχνάς πως αυτός (δεν ξέρω το γιατί) μόλις τώρα το είδε το παιδί.

Ερώτηση: σας έχει κάνει λόγο για τη βάπτιση ή κάνει το μουρλό γιατί ίσως δεν ξέρει το πως να σας το αρνηθεί & θέλει εσείς να τον βγάλετε απο τη δύσκολη θέση;

Συγνώμμη αν σας κούρασα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAIRH!!! έγραψε:

Katarxin na sou zisei to zouzoni kai me to kalo n aparei to onomataki tou!

Twra sto thema mas...i protasi na baftisei egine apo ekeinon??? apo esas??? i den egine katholoulou koubenta ki esy to theorises aytonoito oti o koumparos tha ginei kai nonos???

rwtaw giati an den eixe ginei katholou koubenta kai esy arxisate kai ton legate nono kai na min ithele o anthropos na baftisei kai na ithele na sas to pei ton kopsate kai irthe se dyskoli thesi alla kai ekeinos na to eixe protinei kai na to metaniwse logo oikonomikwn i kapiou allou problimatos pali den prolabe na sas to pei giati ton arxisate me ta kalimera sas kai ton legate nono.

Giati den kanate mia koubenta oso

itan ekei??

se euxaristw Mairh mou!!katarxas egine ws eksis.se tilefwnima konta sto pasxa ton rwtisame apla an tha baftisei ekeinos ti mikri i na koitaksoume na broume kapoion allon gia koumparo (dioti kai sta meri mas isxiei auto..oti o koumparos prepei na baftisei to prwto paidi)kai leei oti tha to baftisei!ftanei o kairos meta apo 7,5 mines pou gennithike i mikri ki erxetai!!apotelesma??den milouse oute se emena...o antras mou eleipe apo to prwi ws to bradi ki etsi otan ksekinaga na milisw ki egw gia ti baftisi apantisi den eperna...itan oli mera kai oli nixta sto laptop, na pinei mpires kai pera brexei!nono ton apokalesame afou irthe kai piga na ton parw apo to aerodromio me ti mikri,kai malista autos to anefere prwtos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

βρε παιδια τι να τον ρωτήσει ,στα μερη μου ο κουμπαρος που σε παντρευει βαπτιζει το πρωτο παιδι για ναλυθουν τα χερια του,απο τη στιγμήπου αρχίσατε να τον λέτε νονο ,σορυ αλλα κανατε μαμακία,τωρα οσον αφορα την αλλαγη του χαρακτηρα,δυσκολη κατάσταση ,βάλτε κ δευτερο νονό ,μπορει να κανει πισω μονος του!

savropinguine opws anefera kai prin nono ton apokalesame mono tin prwti mera pou irthe kai malista afou to anefere autos prwta...apo ti deuteri mera kai meta pou eida kapoia pragmata pou mou xtipisan asxima poli stamatisa proswpika na ton apokalw nono!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΣΟΥ ΕΧΩ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (στο υπόσχομαι !) :

Θα βαλεις και 2ο νονό-ά !!!

γιατί δεν νομίζω να το γλιτώσεις να μπει εκείνος... απλά για να εχει το μωράκι σας ενα νονό-ά που να το νοιάζεται και να εχουν επαφές, βάλε μαζί καποιο απο τα αδέλφια σας (εγω συγνώμη δεν εχω εμπιστοσύνη τόσο στις φιλίες για κουμπαριές) και λύθηκε το θέμα !

Δεν νομίζω να πει τίποτα γιατί στο κάτω κάτω δεν του το αρνείστε, απλά βάζεται και ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ !!!!

να σας ζήσει το μωράκι και με το καλό τα βαφτήσια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Καλημέρα.

Η αλήθεια είναι πως & στα μέρη μου ο κουμπάρος βαπτίζει το 1ο παιδί,αλλά δεν είναι & αναγκαίο.Για να πώ την αλήθεια δε συμφωνώ & όλας ,ειδικά στην περίπτωση που μπορεί να θέλεις να κάνεις & άλλους φίλους σας κουμπάρους ή ακόμη που όπως λές ο κουμπάρος σας έχει αλλάξει λίγο συμπεριφορά.

Αυτό που λές ακατάλληλος απο που το συμπέρανες; Δεν είμαστε όλοι άνθρωποι ίδιοι & να ασχολούμαστε με τα παιδιά ,μη ξεχνάς πως αυτός (δεν ξέρω το γιατί) μόλις τώρα το είδε το παιδί.

Ερώτηση: σας έχει κάνει λόγο για τη βάπτιση ή κάνει το μουρλό γιατί ίσως δεν ξέρει το πως να σας το αρνηθεί & θέλει εσείς να τον βγάλετε απο τη δύσκολη θέση;

Συγνώμμη αν σας κούρασα.

Jennybill kalispera!eilikrina de kserw ti ginetai!!akatallilo ton lew basei me ta osa eida!!ok..den eixa kamia apaitisi na paizei oli mera me to paidi alla ipotithetai san nonos tha prepei asxolitheis mazi tou estw 1 wra oli tin mera...ki ektos polles fores milouse apotoma sto paidi...kai to pio baru pou girise kai eipe pou tin kratise 2 lepta mexri na paw ligo sto wc kai bgainontas to akousa kai frikara itan to "papse...ti klais??tha se deirw..." kai i apantisi mou itan "gia tolma"...kai pernw to paidi... gia mena exei faei X logw tou oti apeuthinesai se brefos 7 minwn...twra an metaniwse tha mporouse na to pei ki oxi na anaferei monos tou o nonos ktl.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...