Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυγο καθε ποτε;;;;;;;;;;;;;


Recommended Posts

χαιρεται...ειμαστε 8,5 μηνων..η παιδιατρος μας ειπε να ξεκινησουμε αυγο..μονο το κροκο καλα βρασμενο..δεν τον τρωει σκετο και το βαζω στα φρουτα..

απλα η παιδιατρος ειπε καθημερινα και ετσι μπορει να τρωει 5 φορες την δβομαδα κρεας..

εμενα μου φαινεται υπερβολικο το καθε μερα αυγο..εσας τι σας ειπε η παιδιατρος;;ή τελος παντων τι κανετε με το αυγο;

ευχαριστω εκ των προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμα σου έβαζαν εσένα αυγό μέσα σε φρούτα θα το έτρωγες? Απάντησε με ειλικρίνεια και μη κάνεις στους άλλους ότι δεν θα ήθελες να σου κάνουν.... :woohoo: :woohoo:

Τέλος πάντων, αυτό το κάνουν πολλές μανούλες όταν δεν το τρώνε σκέτο. Και εμάς η παιδιάτρος μας είπε κάθε μέρα αλλά και εγώ το θεωρώ υπερβολή τώρα καλοκαιριάτικα. Εγώ της δίνω 2-3 φορές τη βδομάδα. Ξεκίνα σιγά σιγά με το κροκάκι βάλε και λίγο ψωμί μήπως και το καμουφλάρεις και αν σε καμιά βδομάδα δεχτεί και δεν κάνει αλλεργίες, δωσε της και το άσπρο.

Φιλενάδα καλές αυγουλομαχίεεεεεεεεεεες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ.

ΜΑΡΗ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΛΑ8ΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ??? ΑΥΓΟ ΜΕ ΦΡΟΥΤΟ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑ8ΕΙ ΤΣΙΡΛΙΩ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ???

ΠΟΥ ΤΟ ΔΕΣ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ? ΟΧΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ 8Α ΚΟΨΕΙ Κ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΟΜΑΡΑ ΤΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ! ΦΑΚΕΣ ΜΕ ΜΕΡΕΝΤΑ , ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΜΕ ΑΧΙΝΟ , ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΜΕ ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ ...

ΒΟΥΤΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΨΩΜΙ Κ ΔΩΣ ΤΟΥ ΚΑΛΕ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια περα απο το οτι το τρωει,δοκιμασα και γω και ειναι σουπερ!!!δηλαδη οτι περισσευει καιπειναω,το τρωω..αληθεια σας λεω..και γω ετσι ελεγα αλλα δεν ειναι καθολου τραγικο..δοκιμαστε και θα δειτε!!!

δοκιμασα ολους τους τροπους λεμε!!

μα δε μου ειπε η παιδιατρος αδερφουλα να το βαζω στο φρουτο!!καπου το πηρε το αυτι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ !!!

χαχαχαχαχχαχχαχαχαχαχαχ

αμα εχω δυσκοιλιοτητα 8α το δοκιμασω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΟΚΙΜΑΣΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΛΑΤΟ Κ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΨΩΜΑΚΙ ΜΕΣΑ???? ΕΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΤΟ ΤΡΩΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ;) Κ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ...

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΤΡΩΕΙ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ... ΜΟΝΟ ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΕΙ Κ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΜΕΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ !!!

χαχαχαχαχχαχχαχαχαχαχαχ

αμα εχω δυσκοιλιοτητα 8α το δοκιμασω !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΚΑΛΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ , ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΣΟΥΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΝ !!!

χαχαχαχαχχαχχαχαχαχαχαχ

αμα εχω δυσκοιλιοτητα 8α το δοκιμασω !

ρε συ αμα σε πιασει δυσκοιλιοτητα εχω αλλα..καλυτερα!!! :silly: :silly: :silly:

σε φιλω!!

μπουμπουκι μελατο λεει δε κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3 φορες την εβδομαδα ξερω κιεγω ασε που ξερω οτι δε κανει καθε μερα διοτι θα επιβαρυνθει το συκωτι του παιδιου....ενταξυ ειναι σουπερ τροφη το αυγο αλλα ειναι βαρυ....ρε εμεις ξεκινησαμε μετα το χρονο ...αφου οταν του δινα λιγο λιγοασπραδι οταν αρχισαμε δε του δινα ολο τον κροκο καθε μερα μερα παρα με το δινα....

με τα φρουτα ειναι μπλιαξ......υποθετω...μηπως σου πε πριν η μετα τα φρουτα εννοωντας το πρωι και σου πε με τα φρουτα?ξερω και γω?εγω ξερω οτι παει με τυρακι η με ψωμακι χτυπητο στην κουπα αλλα καλα βρασμενο

καλε κοριτσια μεχρι ποτε καθε μερα κρεας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις ξεκινησαμε στον 8 αυγουλακι μονο τον κροκο και μου

ειπε να τον ανακατευω με λιγο λιωμενο βουτυρακι στην αρχη

για να μην κολλαει τοσο.Μου φανηκε καπως αυτο αλλα το εκανα 2

μερες και το εφαγε η μικρη! Μετα της το εδινα σκετο λιγο λιγο

και το ετρωγε παλι οποτε εκοψα το βουτυρακι.3 φορες την εωδομαδα μας ειπε και στον 11 βαλαμε και ασπραδι.

Αντρουλα μεχρι τον χρονο ξερω καθε μερα κρεας εκτος μιας μερας που δινουμε μονο λαχανικα.Μετα τρωει οτι τρωμε και εμεις.

Εγω απλα προσεχα να τρωει 2 φορες την εβδομαδα μοσχαρι και μια και μια ψαρι και κοτοπουλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω σωσω τρεις φορες την εβδομαδα ξερω και τισ υπολοιπες γιαουρτακι.Γιατι δεν ρωτας ομως καλυτερα ενα αλλο παιδιατρο?εενα τηλ. να κανεις μονο σε οποιονδηποτε γιατρο θα σου λυση την απωρεια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟ ΚΡΟΚΟ ! ΜΕΤΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΑΣΠΡΑΔΙ!! ΚΡΕΑΤΑΚΙ ΤΡΩΜΕ 4 ΦΟΡΕΣ, ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΙΑ, ΜΙΑ ΨΑΡΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΛΑΧΑΝΙΚΑ!!ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΠΕ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΞΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΒΑΖΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΡΑΚΙ ΣΤΟΚ ΚΡΟΚΟ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΗΧΤΟ ΚΑΙ ΛΙΙΙΙΓΟ ΤΥΡΑΚΙ!! ΤΩΡΑ ΤΡΩΕΙ ΣΚΕΤΟ ΤΟΝ ΚΡΟΚΟ !!!ΕΥΤΥΧΩΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω σωσωκα επισης το αυγο το δικωτο απογευμα διοτι δε μου τρωγε τα φρουτα μετα επιδη χορταινε...του το δινω απογευμ α με ψωματι και τυρακι (φετα ξαλμυρισμενη στο νερο απο βραδυς η αναλατη μυζηθρα η ανθοτυρο)τισ υπολοιπες μερες γιαουρτι η κραταω λιγο απο το μεσημεριανο η τραχανα η αστρακι

καταχρηση κανω του θεματος της σωσω συγνωμη αλλα εμενα που δε τρωει ψαρι επειδη τον πειραζει να του δινω 2 φορες κοτοπουλο την εβδομαδα 4 μοσχαρι και μια λαχανικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΑΛΛΑΓΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ!! ΕΠΕΙΔΗ ΚΙ ΕΜΕΝ ΔΕΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΡΕΑΣ Η ΛΑΧΑΝΙΚΑ!! ΑΝΑΛΟΓΑ! ΑΑΑ ΚΑΙ ΤΡΑΧΑΝΑ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις να δινεις και καθε μερα τον κροκο ! Δεν υπάρχει καποιος λογος που να το "απαγορευει" αυτο .

Αντρουλα μπορεις να δινεις κατσικακι ή κουνέλι . Προτιμώ παντα το κοκκινο κρεας , για αυτες τις ηλικιες , παρα το ασπρο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to augo to dinoume to proi metaksy gala k froutoy gt exei kaluteri aporofisi o zoikos sidiros me adeio stomaxi... melato ontos den kanei... ase pou i mikri oute na to ftusei melato ,emeis ksekinisame kroko sto dekato aspradi sto xrono,tora trome mono krono logo allergiaw sto gala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Σωσώ.

Εμείς επειδή χρονίσαμε Αύγουστο , της δώσαμε αυγό αρχές Οκτώβρη αν δεν κάνω λάθος, να περάσουν οι ζέστες για τυχόν αλλεργία.

Της δίναμε μέρα παραμέρα, αλλά απόγευμα για να την κρατάει.

Μεγαλώνοντας έχουμε αλλάξει πάλι συνήθειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μεσα στο μυαλο μου ειστε!!!

Πριν 1 ωρα πηρα την παιδιατρο γιατι την περασμενη βδομαδα χρονισαμε κ πρεπει να αρχισουμε αυγο !!Κ μου ειπε κ μενα για τα φρουτα :woohoo: !!!Στην αρχη φρικαρα,δε το ειχα ξανακουσει,λεω πως θα το φαει ετσι :blink: αλλα μου λεει θα το φαει!Να το κανω σφιχτο λεει για το φοβο σαλμονελας κτλ κ οχι μελατο...!Πρωτα τον κροκο να δουμε τυχων αλλεργιες κ μετα κ το ασπραδι!3 φορες τη βδομαδα μου ειπε εμενα αυγο,οχι καθε μερα!Κ το πρωι,κοντα με τη φρουτοκρεμα!Τι να πεις...ο καθε γιατρος λεει τα δικα του!!!Θα δω πως θα παει...

Ωστε ειναι νοστιμο Σωσω ε :laugh: ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε αφου σου λεω το δοκιαμασα..εγγυση..δε τρελαθηκα αλλα τρωγεται ανετα..το κανεις θρυψαλλα..σκετο το δοκιμασα αλλα...δυσκολα..ειναι αηδια..

εχω ακουσει να βαζουν λαδι και λεμονι..αυτο νομιζω παραειναι αηδια..κατ΄εμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω...!Σου λεω πριν λιγη ωρα την πηρα κ μου το ειπε κ φρικαρα λιγο!Δε το ειχα ξανακουσει!!Πανω στην ωρα το θεμα σου δλδ ;) !!

Θα δοκιμασω αυριο να φαμε 1η φορα κ θα σας πω την εμπειρια μου,ελπιζω να της αρεσει!!

Παντως μου ειπε 3 φορες τη βδομαδα,νομιζω ειναι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...