Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Ναιιι μερικές μέρες!! Εγώ έχω ραντεβού την Δευτέρα που θα είναι 7 εβδομάδων για να δούμε καρδιά!! Δεν ξέρω αν θα την ακούσουμε αλλά τουλάχιστον θα την δούμε!! Ελπίζω να είναι όλα καλά!! Εσύ ποτέ είναι να ξανά πας?
    • Σκεψου την περίπτωση να ηταν διδυμα και να εφυγε το ενα. Γιαυτο και η πτωση της χοριακης εκτος και αν εκαναν λαθος την χοριακη και σου εδωσαν αποτελεσματα αλλης κοπελας. Κρατα το καλο οτι ειδατε το εμβρυο και οτι ακουσατε καρδια. Ευχομαι μια ομορφη εγκυμοσυνη και να κρατησεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου.
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Πως είσαι σήμερα; Πως είναι το αίμα; Κορτιζόνη γιατί να χρειάζεσαι;! Έχεις κάποιο αυτοάνοσο; Σκέψου εγώ και με αυτοάνοσο και από εξωσωματική, μόνο χάπι κορτιζόνης μου έδωσαν και ένα άλλο χάπι για το αυτοάνοσο..! Μέγιστη δόση προγεστερόνης δεν υπάρχει! Εξαρτάται από την περίπτωση.. μπορείς να κάνεις και αιματολογικές εξετάσεις να δείς σε τι επίπεδα είναι η δική σου για να έχεις μια εικόνα αλλά λόγω του αιματωματος τώρα χρειάζεσαι έξτρα στήριξη όπως και να έχει, όποια και αν είναι η τιμή της.. Καταρχήν χαίρομαι που ζεις!!! Και που λειτουργεί το έντερο!! 🤣🤣🤣🤣 Ίσως να ήταν και γραφτό του να μείνει στα χέρια σου για επόμενη εγκυμοσύνη..!!! 😍😍😍 Καλά δεν το ξέρεις;;; Όταν το ψάχνεις δεν το βρίσκεις και όταν δεν το θες το βρίσκεις μπροστά σου!! 😅😅 Κατά δεύτερον, τίποτα δεν ξέρεις!!! Όπως και εσύ έτσι και εγώ και όλες μας!! Τίποτα δεν ξέρουμε σίγουρα και τίποτα δεν είναι δεδομένο!! Πιθανότητες είναι όλα και αυτό το άγνωστο είναι που μας γονατίζει..! Μην αφήνεις τον εαυτό σου σε άσχημες σκέψεις..! Τίποτα δεν είναι σίγουρο, ελπίζουμε όμως για το καλύτερο!! Τι λες τώρα;;; Έχει φτάσει 9 η μεγάλη σου;;;; Το κοριτσάκι που σε ταλαιπώρησαν δεν είναι, καλά δεν κατάλαβα;; Φτου φτου φτου ψυχουλες μου!!! Υγεία να έχουν πάντα!! Τι είναι αγοράκια κοριτσάκια; Και τι τέλειες οι ηλικίες τους!!!! Σε αυτές τις ηλικίες είναι το καλύτερο τους!!! Συνεννοείσαι μαζί τους και έχουν τόση πλάκα!!! Τη μεγάλη σου απόλαυσε όσο έχει ακόμα την αθωότητα της γιατί σε 2-3 χρόνια που θα μπει στην εφηβεία.. ωωω Παναγίτσα μου!! Θυμάμαι την αδερφή μου.. από ένα τόσο γλυκό κοριτσάκι.. αγρίμι και αντάρτης!!! Δεν δεχόταν πλέον κουβέντα!! 😂😂😂 Ευτυχώς ήμουν η αδερφή και ερχόταν σε εμένα τα έλεγε.. η μάνα της η δόλια δεν ήξερε τι να κάνει!! 😄😄 Και ταυρακι;;; Ω ρε πείσμα!!! 😂😂😂 Ευτυχώς που με ένα καλό πιάτο φαγητό τους "ρίχνεις".. 😂😂😂😂 Πάντως τώρα βλέπω πάς και για το αιγοκερακι.. το κλείνουμε σιγά σιγά το κύκλο ζωδιακού της γης!! 😝🤣🤣 Στοχοποιημενο ήταν;;; 🤣🤣🤣🤣 Εγώ μη σου λέω ψέματα, το είχα στο νου μου κάνοντας ετ..😝🤣🤣🤣 ήθελα τα ζώδια μεταξύ Τοξότη και Ιχθύ.. άντε και κριαρακι μέσα αλλά ως εκεί!! 😂😂😂  Αχ ναι!! Τα λατρεύω!!! Έχω 4 σκυλάκια και 2 γατάκια!! Μέχρι πέρσι είχαμε 5 σκυλάκια.. 14 μέρες πριν χάσω το μωράκι, έχασα το ένα σκυλάκι μου από εγκεφαλικό.. ήταν σχετικά μεγάλη αλλά υγιέστατη, δεν είχαμε κάποια ένδειξη... Anyway γιατί θα με πάρουν τα ζουμια.. Τα ζωάκια για μας είναι η ζωή μας.. δεν θα άντεχα μια ζωή χωρίς αυτά.. ούτε θα δεχομουν έναν σύντροφο που θα είχε το όποιο πρόβλημα με αυτά!! Παραδόξως δεν μεγάλωσα με ζώα.. η μάνα μου δεν τα δέχτηκε ποτέ.. όχι ότι αυτό με σταμάτησε ποτέ από το να της πηγαίνω σπίτι το όποιο πληγωμένο αδέσποτο έβρισκα!! 😅😅 Πάντα προτιμούσα τα ζώα από τους ανθρώπους... δηλαδή θεωρώ προσβολή προς τα ζώα να λες κάποιους ανθρώπους "ζώον"...! Αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα... Θυμάμαι πρέπει να ήμουν 4-5 περίπου που είχα βάλει τη γιαγιά μου να με βοηθήσει τότε να πιάσουμε ένα πληγωμένο περιστέρι.. το πιάσαμε, το φροντίσαμε και όταν ήταν καλά, το απελευθερωσαμε.. μετά από αυτό η τρέλα γιγαντώθηκε!! Μάζευα ότι χρειαζόταν την βοήθεια μου.. μέχρι και σήμερα δεν έχω αλλάξει..! Αφού είχα πει στο σύζυγο αν δεν κάνουμε παιδί θα ανοίξω μονάδα περίθαλψης και φιλοξενίας ζώων.. νομίζω για αυτό το πήρε απόφαση να κάνουμε παιδί γιατί ξέρει ότι θα το έκανα!! 🤣🤣🤣🤣 Μακάρι μόνο ο κόσμος να στειρωνε τα ζωάκια του και να υιοθετούσαν περισσότερο από το να αγόραζαν τα μέλη της οικογένειας τους.. θα υπήρχαν λιγότερες ψυχουλες στους δρόμους να υποφέρουν..  Αχ πρέπει να δείς όμως πως παίζουν μαζί τα σκυλιά με τις γάτες.. που κοιμούνται μαζί.. που πάει η γάτα και "καθαρίζει" το σκύλο.. λιώνω μαζί τους...!! Ναι βέβαια έχεις και το καθάρισμα τους, έχεις και τη τρίχα, έχεις τους γιατρούς τους.. αλλά οι στιγμές που ζω μαζί τους είναι ανεκτίμητες.. σκέψου τώρα να βλέπεις το σκυλί να παίρνει το παιχνίδι του στο στόμα και να παίρνει φόρα να πηδήξει πάνω στο καναπέ.. δεν υπολογίζει το ύψος σωστά και βρίσκει με φόρα στη μύτη στην ευθεία το καναπέ και πάρτο κάτω!!! 🤣🤣🤣🤣 Αυτό εκεί όμως, σηκώνεται ξαναπαίρνει το παιχνίδι του, και ξαναπηδαει!! Και πόσα άλλα τέτοια σκηνικά...!! Πως να μην γελάς με τη ψυχή σου βλέποντας τους μικρούς κλόουν να κάνουν ταρζανιες;;; Πόσο θα μείνεις θλιμμένος;; Και πόσα μαθήματα ζωής μπορείς να διδαχθείς από αυτά...!
    • Καλημέρα. Την προλακτινη τι ώρα την εκανες; Τις πολύ πρωινές ώρες εμφανίζεται ανεβασμενη και πέφτει το απόγευμα. Γι αυτό, καλό είναι να την επαναλάβεις απογευματινή ώρα. Κι εγω δεν το ηξερα αυτο και πριν 2 μήνες την μέτρησα πρωι, μαζί με τις υπόλοιπες ορμόνες και βγήκε 33 ( με όριο του διαγνωστικού το 26). Και πήγα λίγες μέρες μετά και την επανέλαβα και ήταν στο 17!!  Διαφορετικά, μην ανησυχείς. Ενδοκρινολογος και χαπάκι και θα πέσει.
    • Ναι ναι πολύ λίγο, είμαι 7 + 2 σήμερα!!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...