Μετάβαση σε περιεχόμενο

συγνώμη... ΕΤΣΙ είναι τα θετικά hometest.gr ??????


Recommended Posts

εννοείται οτι δεν κρατήθηκα... είναι ΠΟΛΥ νωρίς ακόμα, το ξέρω!

ΟΤΙ και να πείτε εχετε δίκιο...

εχει χρησιμοποιήσει καποια κοπέλα αυτά τα τεστ εγκυμοσύνης σε ταινίες ;

αν ναι, ετσι φαίνεται το θετικό αποτέλεσμα ή εμένα κανουν πουλάκια -sorry γραμμούλες εννοώ- τα μάτια μου ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι είναι και από κοντά... μη σου πω και πιό αχνό...

:angry: γγγκρρρ !! καταρεμένο αχνό!

καλέ βοήθεια !

ζαχαρένια μου

αααχχχχ... με πλήγωσες πρίν αλλα χαλάλι σου...

σου χω αδυναμία.............

;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

ετσι είναι και από κοντά... μη σου πω και πιό αχνό...

:angry: γγγκρρρ !! καταρεμένο αχνό!

καλέ βοήθεια !

ζαχαρένια μου

αααχχχχ... με πλήγωσες πρίν αλλα χαλάλι σου...

σου χω αδυναμία.............

;);)

τι σε πληγωσα μαρηηηηηηη κατρουλουυυυυυυυυυ????

θα σε δειρω!!!

ΑΛΛΑ αφου μαλλον εισαι εγκυος δεν θα σε δειρω!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ ; φαίνεται καλύτερα ;;

βρε φιλενάδες και μενα θετικό μου φαίνεται, αλλα ετσι οπως είναι στη φωτό, μόνο σε συγκεκριμένο φωτισμό κανει την γραμμή θετικού...

αλλα ταινίες είναι... πόσο πιό εντονο να φαίνεται ε;

γι αυτό λέω μήπως τα εχει χρησιμοποιήσει και καποια αλλη με θετικό αποτέλεσμα για να δούμε πόσο πιό εντονο μπορεί να φανεί ...!

εγώ πάντως ζήτησα από τον αντρα μου να φερει και κανένα self clear που είναι πιό καθαρά τα αποτελέσματα για να δούμε ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΧΟΡΟΠΗΔΑΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τεστ ωορρηξίας είχα κάνει απο το hometest και έτσι αχνό μου το έβγαλε το θετικό και τελικά είχα ωορρηξία γιατί έμεινα έγκυος...δεν φαίνεται και καλά στη φωτό... μακάρι να είσαι!!! σου το εύχομαι με όλη μου την ψυχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον εισαι...οχι εισαι παραεισαι..μπραβο..συγχαρητηρια

βρε ζαχαρενια παντα μου φτιαχνεις την διαθεση...πρεπει να σε γνωρισω απο κοντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αχνή η δεύτερη γραμμούλα ακριβώς επειδή είναι λίγο νωρίς και η hCG δεν είναι πολύ ανεβασμένη. Σε άλλο τεστ που έκανα εγώ ήταν αχνή η δεύτερη γραμμούλα το επανέλλαβα τα ίδια, πήγα στη μικροβιολόγο έκανα β χοριακή και ήταν θετική. Κάνε και ένα άλλο να είσαι σίγουρη αν και νομιίζω και εγώ όπως το βλέπω πως είναι θετικό!!! Περιμένουμε νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσούδια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!

μαλλον θα κάνω ενα self clear το βραδάκι και ανάλογα το αποτέλεσμα να πάω αυριο για χοριακή ;;;

παντως οσες εχετε χρησιμοποιήσει ίδια, σας εχει βγεί ΠΙΟ εντονη η γραμμή ;;

Diosa μου, το αποτέλεσμα βγαίνει ακριβώς πριν το ασπρο κομματάκι που πατικώνεται και μετά παρακάτω είναι η ροζ γραμμή ελέγχου, εκεί πρέπει να βγεί ή ακριβώς στο πατικωμένο σημείο ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραφαέλ έγραψε:

μαλλον εισαι...οχι εισαι παραεισαι..μπραβο..συγχαρητηρια

βρε ζαχαρενια παντα μου φτιαχνεις την διαθεση...πρεπει να σε γνωρισω απο κοντα...

ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΒΑΛΛΕΤΑΙ τολμώ να πω ραφαελ μου!!! :)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

βρε κοριτσούδια ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας!

μαλλον θα κάνω ενα self clear το βραδάκι και ανάλογα το αποτέλεσμα να πάω αυριο για χοριακή ;;;

παντως οσες εχετε χρησιμοποιήσει ίδια, σας εχει βγεί ΠΙΟ εντονη η γραμμή ;;

Diosa μου, το αποτέλεσμα βγαίνει ακριβώς πριν το ασπρο κομματάκι που πατικώνεται και μετά παρακάτω είναι η ροζ γραμμή ελέγχου, εκεί πρέπει να βγεί ή ακριβώς στο πατικωμένο σημείο ;;

Ναι Μαρία μου αν και τα είχα κάνει τον Νοέμβριο κάπως έτσι το θυμάμαι ότι ήταν.... και θυμάμαι ότι η γραμμή ελέγχου ήταν πιο χοντρή και του αποτελέσματος πιο λεπτή και αχνή...να σου πω την αλήθεια δεν το μελέτησα και πολύ τότε... χιχιχι μόλις είδα αχνό θετικό για ωορρηξία,είχε πέσει και η θερμοκρασία στο 35+ λέω εδώ είμαστε!!!,πέταξα το τεστ και έτρεξα να βάλω τον αντρούλη μου απο κάτω!!! :P:P:P περισσότερες λεπτομέρειες θυμάμαι απο αυτό παρά απο το τεστ :woohoo: !!!!!

Αχ κορίτσι μου μακάρι μακάρι μακάρι να είσαι!!! Με ξεσήκωσες και εμένα τώρα!! Περιμένουμε νέα σου ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς έτσι ήταν και το δικό μου!!

Και είχα και καθυστέρηση να φανταστείς...

Άντε κάνε μια χοριακούλα αύριο το πρωί... για να σου πούμε κι επισήμως τα συγχαρητήρια!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Κοριτσακι μου αν δε με θαμπωνουν τα ματακια μουυυ μαλλον εισαι ολιγον ΕΓΚΥΟΣ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μαλλον..τα καταφερες ψυχη μου!!αυριο πρωι πρωι για χοριακη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδα.......

Ιδέα δεν έχω για το τεστ, σου εύχομαι όμως από την καρδιά μου να είναι θετικότατο!!!!!!!!!!!!!!!

Καλή σου επιτυχία!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να ανοίξει το φαρμακείο...!!! θα πάω στον κουνιάδο μου, εδώ πιό πανω (φαρμακοποιός) να πάρω ενα επώνυμο...

δεν πίνω υγρά για να μην αραιώσει η ουσία...

βρε λέτε ;;;

3-4 Ιουλίου με clear blue digital βρήκα την οωρηξία μου και καναμε τανι τανι... αμα εχει πιάσει, είναι λογικό να φαίνεται από τώρα ;

μηπως παρω κανενα αρνητικό αποτέλεσμα σε λίγο ;;;

μα δεν βρίσκω και τον διακόπτη να κλείσω το μυαλό μου από το να φτιάχνει σενάρια....πωπωπωωωωω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

αντε να ανοίξει το φαρμακείο...!!! θα πάω στον κουνιάδο μου, εδώ πιό πανω (φαρμακοποιός) να πάρω ενα επώνυμο...

δεν πίνω υγρά για να μην αραιώσει η ουσία...

βρε λέτε ;;;

3-4 Ιουλίου με clear blue digital βρήκα την οωρηξία μου και καναμε τανι τανι... αμα εχει πιάσει, είναι λογικό να φαίνεται από τώρα ;

μηπως παρω κανενα αρνητικό αποτέλεσμα σε λίγο ;;;

μα δεν βρίσκω και τον διακόπτη να κλείσω το μυαλό μου από το να φτιάχνει σενάρια....πωπωπωωωωω...

Συγχαρητήρια!!!! ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

Η γραμμούλα σου είναι αχνή γιατί είναι νωρίς ακόμα, όμως για να υπάρχει γραμμούλα σημαίνει ότι ανιχνεύτηκε στα ούρα σου η β χοριακή, άρα είσαι!!!

Κοίτα, η χοριακή πρώτα ανιχνεύεται στο αίμα και μόνο αφού περάσουν καμιά 15αριά μέρες από τη σύλληψη ανιχνεύεται και στα ούρα! Να φανταστείς ότι όταν ήμουν εγώ έγκυος, ήδη με 4 μέρες καθυστέρησης επειδή είχα συλλάβει αργά, στα ούρα μου δεν υπήρχε καθόλου χωριακή και το τεστ έβγαινε αρνητικό, στις αιματολογικές εξετάσεις όμως φάνηκε ότι ήμουν έγκυος. Όταν πια οι αιματολογικές έφθασαν να έχουν τιμή 1600, τότε από περιέργεια έκανα το δεύτερο hometest που μου είχε μείνει και είδα πεντακάθαρη τη γραμμή, αν και πιο αχνή από την γραμμή που έχουν ούτως ή άλλως!

Με το καλό μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με ένα γερό και τυχερό μωρό!

Μπράβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άκου, επειδή είναι νωρίς και δεν έχεις καν καθυστέρηση, η χοριακή σου λογικά είναι ακόμα χαμηλή σχετικά. Γι'αυτό όταν πάρεις το τεστάκι του φαρμακείου, μην το κάνεις στη ροή. Πάρε ένα καθαρό πλαστικό ποτηράκι και καν'το έτσι όπως λένε οι οδηγίες (σου λένε πόσα δευτερόλεπτα να το βουτήξεις μέσα κλπ). ;)

Και κουλάρησε!!!!! Ό,τι είναι να γίνει, έχει ήδη γίνει!! Και μάλλον έχει γίνει το καλύτερο!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και αρνητικό να σου βγει το επώνυμο μην πτοηθείς. Όταν έμεινα έγκυος στην κόρη μου μια μέρα μετά την αναμενόμενη περίοδο έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μάλλιστα τότε είδα και λίγο ρόζ αίμα οπότε λέω πάει δεν είμαι όμως το αίμα σταμάτησε και κάνω ξανά την επόμενη και το τεστ θετικό. Οι ορμόνες πολλές φορές παίζουν με τα νεύρα μας!!!Καλή επιτυχία γλυκιά μου περιμένουμε με αγωνία!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! ωραία ! τώρα που είστε εδώ και σεις που εχετε δοκιμάσει hometest μόνο σε χαμηλό φωτισμό βγάζει αυτή τη γραμμή...

δεν είναι ορατή καλά.

συγνώμη, ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ που σας πρήζω, αλλα μήπως εγώ θέλω να την βλέπω ;

παρ όλο που δεν είναι ορατή στο εντονο φως, παίζει να είναι θετικό ;

ευχαριστώ όλα τα κορίτσια και για ευχές και για το ενδιαφέρον, να είστε πάντα καλά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

α! ωραία ! τώρα που είστε εδώ και σεις που εχετε δοκιμάσει hometest μόνο σε χαμηλό φωτισμό βγάζει αυτή τη γραμμή...

δεν είναι ορατή καλά.

συγνώμη, ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ που σας πρήζω, αλλα μήπως εγώ θέλω να την βλέπω ;

παρ όλο που δεν είναι ορατή στο εντονο φως, παίζει να είναι θετικό ;

ευχαριστώ όλα τα κορίτσια και για ευχές και για το ενδιαφέρον, να είστε πάντα καλά !

Μην το πάρεις προσωπικά, αλλά όλες όσες έχουμε κάνει τεστ εγκυμοσύνης και έχει βγει αρνητικό, θέλαμε να τη δούμε τη γραμμή, αλλά παρά τις προσπάθειές μας και τους διάφορους φωτισμούς δεν την είδαμε....

;)

ΟΠΟΤΕ μάλλον πρέπει να το πάρεις απόφαση ότι εσύ για να την βλέπεις, προφανώς υπάρχει.

και επειδή δεν κρατιέσαι (ούτε εγώ κρατιόμουν) τα μεγάλα διαγνωστικά κέντρα είναι ανοιχτά και το απόγευμα και βγάζουν το αποτέλεσμα της β΄΄ χοριακής σε μία ώρα...

Και πάλι μπράβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι επειδη κι εγω αυτα χρησιμοποιω, πες μου λιγακι μετα απο ποση ωρα βλεπεις αυτο το αποτελεσμα?Γμτ δεν μπορω να δω καλα την φωτο σου ειναι θολη!!!Βλεπω μονο την γραμμη οτι λειτουργει σωστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

αντε να ανοίξει το φαρμακείο...!!! θα πάω στον κουνιάδο μου, εδώ πιό πανω (φαρμακοποιός) να πάρω ενα επώνυμο...

δεν πίνω υγρά για να μην αραιώσει η ουσία...

βρε λέτε ;;;

3-4 Ιουλίου με clear blue digital βρήκα την οωρηξία μου και καναμε τανι τανι... αμα εχει πιάσει, είναι λογικό να φαίνεται από τώρα ;

μηπως παρω κανενα αρνητικό αποτέλεσμα σε λίγο ;;;

μα δεν βρίσκω και τον διακόπτη να κλείσω το μυαλό μου από το να φτιάχνει σενάρια....πωπωπωωωωω...

Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή και να κάνεις το τεστ αύριο το πρωί.. γιατί υπάρχει μεγαλύτερη συγκέντρωση της ορμόνης στα πρωινά ούρα.

Αλλά και κάποιες μέρες να περιμένεις ακόμα καλά θα είναι... εμένα μου έβγαλαν αρνητικό τα 4 τεστ που έκανα πριν την ημέρα περιόδου και μόνο με 3 μέρες καθυστέρηση μου βγήκε το θετικό..

Όσο για τον διακόπτη κάπου είχα ακούσει ότι είναι πίσω απο το αριστερό αυτί!!!! :P:P:P αλλά δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά γιατί δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ!! :silly: :silly: όπως όλες οι γυναίκες υποθέτω!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά μην κρατηθεί και δεν το κάνει αμέσως! :P :laugh:

Τουλάχιστον πάρε διπλό self-clear για να'χεις καβάτζα κι ένα για το πρωί.. Αλλά κάνε το όπως σου είπα πιο πάνω! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Σιγά μην κρατηθεί και δεν το κάνει αμέσως! :P :laugh:

Τουλάχιστον πάρε διπλό self-clear για να'χεις καβάτζα κι ένα για το πρωί.. Αλλά κάνε το όπως σου είπα πιο πάνω! ;)

Μάλλον έχει ξεκινήσει ήδη για το φαρμακείο... εγώ στη θέση της θα είχα κατασκηνώσει απέξω! Άσε που θα κατέβαλα μεγάλη προσπάθεια να περιμένω μέχρι την τουαλέτα μου... μια φίλη μου μάλιστα είχε ρωτήσει στο φαρμακείο αν έχουν τουαλέτα και εννοείται πως την χρησιμοποίησε και έδωσε στον φαρμακοποιό το κατουρημένο τεστ να της το επιβεβαιώσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...