Μετάβαση σε περιεχόμενο

PROTH FORA EGYOS... ANTIMETOPH ME TO IKA !


Recommended Posts

KALISPERA STHN POLY MEGALH PAREA SAS. EIMAI KAINOYRIA EDO.. KAI THA HTHELA THN VOITHEIA SAS AN EINAI EYKOLO. META APO DYO APOVOLES,MIA EKSOMYTRIA KYHSH POLY KLAMA POLLA LEFTA SE EKSETASEIS KAI TRELH ANASFALEIA.. EPITEEEEEEEEEELOYS EMEINA EGYOS KAI TOYLAXISTON PROS TO PARON OLA DEIXNOYN NA PIGAINOYN KALA. :):):) GIA NA MHN SAS ZALIZO OMOS TO PROVLIMA MOY EINAI TO EKSEIS.... PARAITHTHIKA APO THN DOYLEIA MOY META APO TREIS MEINES GIATI O GIATROS MOY,MOY ZHTHSE SXEDON APRAKSIA KAI TA ENSIMA DEN MOY EFTANAN GIA ADEIES GIATROU.TORA EIMAI ASFALISMENH STO VIVLIARIO TOY SYZHGOY STO IKA KAI PREPEI NA KANO TIS PROTES EKSETASEIS AIMATOS. THA HTHELA NA MATHO AN MPORO SAN PROSTATEVOMENO MELOS NA TIS KANO MESO IKA KAI POS GINETAI H OLH DIADIKASIA GIATI PRAGMATIKA EIMAI ASXETH KAI TA 300€ EINAI ARKETA XRHMATA. :( SAS EYXARISTO POLY GIA TO XRONO SAS KAI SYGNOMH AN HMOYN KOYRASTIKH.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωρίζω για το ΙΚΑ εγώ έχω ασφάλεια ΤΕΒΕ

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και καλώς μας ήρθες :)

Θέλω να σου ευχηθώ να πάνε όλα τέλεια και να αποκτήσετε ένα υγιέστατο μωράκι

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asterakimou φυσικα και μπορεις να κανεις ολες τησ εξετασεις στο ικα αρκει να εχεις και γιατρο του ικα για να σου της γραφει εμενα ο γιατροσ μου ηταν και στο ικα και σε ολη την εγκυμοσηνη γλιτοσα αρκετα χρηματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ZOUMPALOU MOU KAI EGO SKEFTIKA NA PAO SE LAPOION TOU IKA KAI NA TOU PO NA MOU TIS GRAPSEI AN FYSIKA ME KALUPTE TO IKA. ALLA EXO AKOUSEI OTI OI GIATROI TOU IKA DEN SOU GRAFOUN EKSETASEIS AN EXEIS GIATRO AP' EKSO. KAI TON GIATRO POU EXO TON EMPISTEVOMAI KAI KSEREI OLO TO ISTORIKO MOU DEN THELO NA TON ALLAKSO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορεις να ρωτησεις τον γιατρο σου μηπως εχει κανενα γνωστο γυναικολογο του ικα και ετσι να πηγαινεις χωρις προβλημα αλλα και παλι δεν εχεις να χασεις κατι αν πας και μονη σου, μπορει να πετυχεις κανενα καλο γιατρο και να σου τα γραφει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη στιγμη που εισαι εγκυος, μπορεις να απευθυνθεις στο κεντρο φροντιδας μανας κ παιδιου. Ειναι μονο για τις εγκυμονουσες.

Θα παρεις το 184 να μαθεις σε πιο υπαγεσαι. Θα σου δωσουν το τηλ εκει στο αναλογο κεντρο κ θα παρεις να κλεισεις ραντεβου.

Θα πας με τις εξετασεις σου κ τη γνωματευση του γιατρου σου κ ο γιατρος εκει θα σου γραψει τις αναλογες εξετασεις. Μεσω του κεντρου αυτου κανεις τα παντα.

Ανοιγεις κ καρτελα για την πορεια της εγκυμοσυνης σου κ μετεπειτα για τα εμβολια του μικρου.

Οφειλω να σε προειδοποιησω οτι καποια κεντρα δεν εχουν αξιολογους γιατρους που ειναι προθυμοι να σε βοηθησουν.....θεωρω ομως οτι θα την βρεις την ακρη ειτε εκει ειτε σε καποιο αλλο...Υπομονη κ ηρεμια....

Ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑΡΧΗΝ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ,ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΗ !! ΠΗΡΑ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ !!!! Ο ΓΙΑΤΡΟΣ,ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠ' ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ ΠΑΙΔΙΟΥ, ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ.. ΟΠΟΤΕ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΘΑ ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΣΗΓΟΥΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...