Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΟΤΕ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ ΤΑ ΜΩΡΑ.


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΙΝΑΙ ΕΝΟΣ ΜΗΝΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΞΕΝΥΧΤΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΙ 5 ΩΡΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ....ΠΟΠΟ...ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΤΕ? ΖΩΗ ΝΑ ΧΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΣΩΣΩ ΥΠΟΜΟΝΗ!!

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ...ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΘΕΜΑΤΑ ΥΠΝΟΥ

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗ ΠΡΩΣΟΠΙΚΗ ΜΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΕΙΤΕ..ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΓΙΝΟΤΑΝ ΜΥΛΟΣ

ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ Κ ΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ..ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω με την ΣΩΣΩ οτι θα αλλαζει συνεχεια.

Για παραδειγμα ο γιος μου απο οταν γεννηθηκε μεχρι

2 μηνων εκλεγε σχεδον ολο το βραδυ μετα καπως

αλλαξε απο 2 μηνων ξυπνουσε

μια φορα για γαλα και απο 3 κοιμωταν σερι μεχρι το πρωι.

Δεν μας ξυπνησε ουτε μια νυχτα μεχρι που εγινε

6 μηνων και αρχισαν τα δοντια.

Μετα απο κανενα μηνα μπηκε παλι στους καλους ρυθμους

τωρα ειναι 10 μηνων και και τις τελευταιες 3 νυχτες ξυπνα

και θελει αγκαλια..... για να δουμε μεχρι ποτε θα

παει και αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως κάθε μωρό είναι διαφορετικό.

Η κορούλα μου απο 2μηνών κοιμόταν σερί 7-8ώρες το βράδυ,αλλά μέσα στην ημέρα ελάχιστα.Όταν άρχισαν τα δόντια γύρω στον 6ο είχαμε ένα θεματάκι & τώρα 22μηνών πλέον μας έχει φέρει τα πάνω κάτω εδώ & 2περίπου μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επομένως Μαρακι,

υπομονή κ αγκαλίτσες στο βρεφάκι σου!

Κάθε μωρό είναι εντελώς διαφορετικό

όπως σου είπαν κ τα κορίτσια!

Ο σποράκος μου είναι 10,5 μηνών

κ έχει αλλάξει αρκετές φορές ως τώρα

όμως πάντα έχει μια αγκαλίτσα κ μια ασφάλεια

να παρηγοριεται!!!

Να σου ζήσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ να σα ζησουν και σε σασ τα μωρακια σασ.ελπιζω να κοιμηθει καποια στιγμη.ασ που με χτεσ πχ ξυπνησε εφαγε και κοιμηθηκε αμεσωσ.καλο αυτο.ασ ειναι καλα το μπεμπακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ!!ΤΟΝ ΒΡΑΔΥΝΟ ΕΝΝΟΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΝ ΚΑΝΑΜΕ ΜΕΧΡΙ 10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΗΝΩΝ!!ΜΟΛΙΣ ΕΓΙΝΕ ΣΧΕΔΟΝ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΑΝ ΜΟΝΟΚΟΜΜΑΤΑ 10-11ΩΡΕΣ!!ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΕΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!ΑΠΟ 10 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝΕ ΙΣΩΣ ΚΑΙ 12 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΙΩΡΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!ΤΩΡΑ 21 ΜΗΝΩΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑ 2ΩΡΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι συνονόματο πρέπει να κάνουμε κουράγιο! Εμένα ακόμα ξυπνάει ανά τρίωρο και το βράδυ για να φάει...μόνο χθες κοιμήθηκε 3,5 ώρες και ελπίζω σιγά σιγά να αρχίσει να το αυξάνει!

Ευτυχώς εμένα δεν κλαίει (παρά μόνο μέχρι να μπει το μπιμπερό στο στόμα ;) ).

Που θα πάει, θα μπούμε σε πρόγραμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...