Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ??ΠΟΙΑ??ΒΟΗΘΑΝΕ??


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΕΣΤ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝΑ-ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ

ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ...ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ ΓΙ'ΑΥΤΑ.ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ??ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΟΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera elena.

emeis ksekinisame prospatheia kai ton proigoumeno mina pira to clear blue digital. exei 7 test mesa kai kostizei peripou 53 euro.

einai eukolo stin xrisi, alla i alitheia einai oti genika me ola auta ta test prepei na ipologiseis peripou tin mera giati alliws tha thes ena kouti to dimino, stin kaliteri periptwsi, gia na deis tin imera.

agorasa kai to vican fertility pou mporeis na to xrisipoeis gia dio xronia. ginetai me to salio, exei kapou 43 euro. alla na sou pw den katalava tipota me auto, to eipa stin farmakopoio mou(to eixa agorasei apo allou) kai mou eipe oti oi perissoteres agorazoun clear blue.

exw akousei kai apo alles oti to vican den to katalavainan.

emeis 3 atoma mazi to koitousame kai den vgazame akri.akoma kai tin imera tis ooriksias den fainotan ekana kai to clear blue kai edeikse.

alla genika den kserw kata poso tha mas voithisei i tha agxosei i xrisi tous. i farmakopoios mou eipe na min to vazw sto mualo mou!!!opws oloi vevaia.

elpizw na se voithisa kai egw ligo.

kali kali epituxia!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα elenakos και maria12 !!

Και εγώ πρώτη φορά χρησιμοποίησα το clear blue digital αυτό το μήνα!

Εχω αστατο κύκλο, αλλα παρακολούθησα τα σημάδια οωρηξίας του σώματός μου και βρήκα με το τεστ την μέρα ωορηξίας.

Δεν ξέρω -ακόμα- κατα πόσο θα βοηθήσουν, αλλα και εγώ εχω διαβάσει εδώ στο mammyland πολλές κοπέλες που τα χρησιμοποίησαν και εμειναν εγκυες μετά !

Εμένα δεν αισθάνομαι να με άγχωσε γιατί ακόμα και αν δεν είμαι εγκυος, τουλάχιστον μπορώ να υπολογίσω την ημέρα που θα έρθει η περίοδος μου (είναι 14 μέρες μετά την ωορηξία ;) ).

Καλή μας επιτυχία κουκλίτσες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή μας επιτυχία!!!!

μακάρι να μας βοηθήσεις και τις 3!

καλά αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια και μας εύχομαι τον επόμενο μήνα να αγοράσουμε και τέστ εγκυμοσύνης!!!!!!!!!!!!!!!!

φιλιάααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια υπαρχουν καικαποια τεστ ωορηξιας που ερχονται αποτο εξωτερικο τα παραγγελνεις μεσω ιντερνετ καποια κοπελα απο εδω μεσα ειχε αρκεα και μου εστειλε τοθεμα ειναι οτι δνε μπορω να καταλβω τη χρηση τους .http://www.accuratepregnancytests.com/c ... _info.html

ειναι αυτα ξερει καμια την χρηση σιγουρα ειναι με τα ουρα αλλα δεν μπορω να καταλβω πως διαβαζετε ειναι σκετες ταινιες και εχουν στην ακρη πρασινο χρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

καλημερα κοριτσια υπαρχουν καικαποια τεστ ωορηξιας που ερχονται αποτο εξωτερικο τα παραγγελνεις μεσω ιντερνετ καποια κοπελα απο εδω μεσα ειχε αρκεα και μου εστειλε τοθεμα ειναι οτι δνε μπορω να καταλβω τη χρηση τους .http://www.accuratepregnancytests.com/c ... _info.html

ειναι αυτα ξερει καμια την χρηση σιγουρα ειναι με τα ουρα αλλα δεν μπορω να καταλβω πως διαβαζετε ειναι σκετες ταινιες και εχουν στην ακρη πρασινο χρωμα

Bania mou mpika k egw se auto to site alla psilomperdeutika gia na ta paraggilw k etsi eipa na agorasw apo to farmakeio parolo pou einai ligaki akriva se sxesi me auta apo to ekswteriko.giati de rwtas ti kopela pou sta edwse??sigoura 8a kserei!makari na mporousa na se voi8isw!! ante k kali epituxia koukles mou!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ όταν κάναμε προσπάθειες είχα παραγγείλει από αυτή τη διεύθυνση www.saveontests.com . Είναι πολύ οικονομικά σε σχέση με την Ελλάδα και πιστεύω αρκετά αξιόπιστα. Μπορείς να παραγγείλεις πολλά και να κάνεις όλο το μήνα για να βρεις τις μέρες σου.

Εγώ είχα βρει τις γόνιμες μέρες αλλά σε εμάς ήταν αλλού το πρόβλημα τελικά. Πάντως τα τεστ μια χαρά ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βάνια ευχαριστούμε για την απάντηση.

μήπως αυτές οι ταινίες έπρεπε να έχουνε και ένα¨μηχανάκι¨ για να τις βάζεις μέσα και να σου δείχνει το αποτέλεσμα.

έτσι είναι clear blue έχει το τεστ και δοκιμαστικά στικ, γίνεται με τα ούρα, παίρνεις δείγμα με το στικ και το τοποθετείς στη συσκευή και σε λίγα λεπτά σου δείχνει το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo σε παρααλω πες μου πως τα χρησιμοποιεις ; αυτα ειναι τη κοπελα που μου τα εδωσε δνε την βρισκω εχει καιρο να μπει στο μαμυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

καλημερα κοριτσια υπαρχουν καικαποια τεστ ωορηξιας που ερχονται αποτο εξωτερικο τα παραγγελνεις μεσω ιντερνετ καποια κοπελα απο εδω μεσα ειχε αρκεα και μου εστειλε τοθεμα ειναι οτι δνε μπορω να καταλβω τη χρηση τους .http://www.accuratepregnancytests.com/c ... _info.html

ειναι αυτα ξερει καμια την χρηση σιγουρα ειναι με τα ουρα αλλα δεν μπορω να καταλβω πως διαβαζετε ειναι σκετες ταινιες και εχουν στην ακρη πρασινο χρωμα

Βάνια μου καλησπέρα.Σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνει στο link που έβαλες,αναφέρει ότι τοποθετείς την ταινία στο δείγμα των ούρων (για 10 δευτερολεπτα)κρατώντας το απο την πράσινη πλευρά μέχρι την γραμμή που δείχνει max.

Σε 5 λεπτά μέσα θα έχει δείξει το αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

marygeo σε παρααλω πες μου πως τα χρησιμοποιεις ; αυτα ειναι τη κοπελα που μου τα εδωσε δνε την βρισκω εχει καιρο να μπει στο μαμυ

Έχει οδηγίες και στο site αλλά είναι στα αγγλικά. Η χρήση τους είναι πολύ απλή.

Τοποθετείς την ταινία στο δείγμα ούρων (μέσα σε ένα καθαρό κυπελάκι) από την πλευρά που σου δείχνει για 5-10 δευτερόλεπτα.

Σου βγάζει αρχικά μία γραμμή που είναι η γραμμή που δείχνει αν το έκανες σωστά.

Μέσα σε λίγα λεπτά θα σου εμφανιστεί και το αποτέλεσμα. Αν εμφανιστεί δεύτερη γραμμή, στις επόμενες 24-48 ώρες θα γίνει ωορρηξία. Αν δεν εμφανιστεί τίποτα δεν είναι μέρες ωορρηξίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας... αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και σε αυτό www.hometest.gr είναι πολύ οικονομικά (σε σχέση με αυτά του φαρμακείου) και κάνουν καλή δουλειά (τα έχω χρησιμοποιήσει και είμαι ευχαριστημένη) και σου τα στέλνουν και γρήγορα.. καλή επιτυχία σας εύχομαι... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν εχουν . δνε ξερω αν υπηρχε και δνε μου ο εστειλε το clear blue το εχω και εγω αλλα δεν ξερω αν υπαρχου ταινιες ξεχωριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας... αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και σε αυτό www.hometest.gr είναι πολύ οικονομικά (σε σχέση με αυτά του φαρμακείου) και κάνουν καλή δουλειά (τα έχω χρησιμοποιήσει και είμαι ευχαριστημένη) και σου τα στέλνουν και γρήγορα.. καλή επιτυχία σας εύχομαι... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Κορίτσια γειά σας... αν θέλετε ρίξτε μια ματιά και σε αυτό www.hometest.gr είναι πολύ οικονομικά (σε σχέση με αυτά του φαρμακείου) και κάνουν καλή δουλειά (τα έχω χρησιμοποιήσει και είμαι ευχαριστημένη) και σου τα στέλνουν και γρήγορα.. καλή επιτυχία σας εύχομαι... :kiss:

euxaristoume Diosa mou!!wraio to site kai polu kalo pou ta grafei sta ellinika.lew na ta paraggeilw apo ekei!!kali epituxia k se esena!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια, αν προτιμάτε τα clear blue μπορείτε να τα αγοράσετε πολύ πιό φτηνά στο amazon.co.uk Γύρω στα 17 ευρώ το κουτί αν θυμάμαι καλα. Κρίμα είναι να δίνουμε 50+ ευρώ στο φαρμακείο. Εγω έχω παραγγείλει πολλές φορές απο αμαζον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ElenaKos έγραψε:

DIOSA έγραψε:

euxaristoume Diosa mou!!wraio to site kai polu kalo pou ta grafei sta ellinika.lew na ta paraggeilw apo ekei!!kali epituxia k se esena!!! :laugh:[/quote:32d98gv8]

Παρακλώ κορίτσι μου... ελπίζω να φανούν σε όλες χρήσιμα..Σε ευχαριστώ και σου εύχομαι και εγώ καλή επιτυχία... και σε όλες όσες θέλουν να γίνουν μανούλες... με 1 και 2 και 3 μωρά στη κοιλίτσα!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ από τα saveontests έχω πάρει δυο φορές και είμαι απόλυτα ικανοποιημένη! Κατ'αρχάς τα έχω "διπλοτσεκάρει" ότι είναι σωστά γιατί συνέπεσε να το επιβεβαιώσω και με υπερήχους ότι ήμουν πολύ κοντά στην ωορρηξία (όταν έδειξαν "θετικό") και δεύτερον είναι πάμφθηνα σε σχέση με την κλεψιά του clearblue στα φαρμακεία! Παραγγέλνω σετ των 50 (με 10 τεστ εγκυμοσύνης μέσα) και έχουν 30 ευρώ με τα έξοδα αποστολής ενώ τα άλλα του εμπορίου εδώ κοστίζουν 50 ευρώ τα 7... Καμία σχέση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τσούπρες ! Εγώ μόλις παρέλαβα 20 τεστ ωορηξίας σε ταινίες και 5 τεστ εγκυμοσύνης από την hometest.gr (23 ευρώ με τα εξοδα αποστολής!!!)!

Σε καμια 15ριά μέρες θα σας πω αν λειτουργούν τα τεστ εγκυμοσύνης τους χιχιχιχιχι

;););););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

Καλησπέρα τσούπρες ! Εγώ μόλις παρέλαβα 20 τεστ ωορηξίας σε ταινίες και 5 τεστ εγκυμοσύνης από την hometest.gr (23 ευρώ με τα εξοδα αποστολής!!!)!

Σε καμια 15ριά μέρες θα σας πω αν λειτουργούν τα τεστ εγκυμοσύνης τους χιχιχιχιχι

;););););););););););)

γειά σου Μαράκι.

τα παρέλαβες γρήγορα? Θα περιμένω εντυπώσεις μήπως πάρω και εγώ.

πληρώνεις αντικαταβολή ή με κάρτα?

φιλιάαα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ εκανα την παραγγελία και πλήρωσα με κατάθεση στην τράπεζα, μου στέλνανε συνέχεια e-mail για την κατάσταση της παραγγελίας μου, οτι τώρα είναι στο στάδιο της αποστολής, τώρα στάλθηκε κλπ!

Μπορεις και με αντικαταβολή αλλα σε χρεώνουν ΕΠΙΠΛΕΟΝ 5 ευρώ περίπου (εκτός απο τα 5 ευρώ της αποστολής) και δεν συμφέρει νομίζω...

μπορείς ΚΑΙ με πιστωτική απλά εγώ δεν είμαι φίλος των καρτών αυτών...

Παρασκευή ΑΡΓΑ το μεσημέρι εκανα την κατάθεση, σήμερα παρέλαβα (Αθήνα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...