Μετάβαση σε περιεχόμενο

exw mia aporia...


pff

Recommended Posts

koritsia kalhmera!!!

sas parakolouthw edw kai kairo...pira thn apofash na ginw melos sthn omorfh parea sas giati thelw na rwthsw kati!

katarxhn me lene maria.eimai pantremenh edw kai 3 mines.

apla ton prohgoumeno mhna koritsia eixa kathisterisi 4 hmeres eixa kanei 3 test neas gennias kai vgikan thetika estw kai axna...

paw meta to epomeno prwi gia xoriakh kai mou deixnei<2! :(

apo tote exw kollisei!ma pws ginete?afou htan ksekathara thetika kai malista me tosh aksiopistia?

meta apo 3 meres adiathetisa!kai apo tote olo kai niwthw enoxliseis katw kai to stithos mou einai prismeno!

eseis ti lete na htan olo auto to psixofthoro paixnidi?

euxaristw prokatavolika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera kai kalos hrthes sto mammy....Malon eixes mia vioximikh egkumosinh kai giafto den edikse sthn xoriakh...Dld. egine h silipsh alla kati pige strava kai to apevale o organizmos sou prin akomi enfiteftei sthn mitra to gonimopihmeno oario...Einai sinithizmenw kai tis pio poles fores den to katalavenei kan h gyneka oti exei simvei, apla pernas mia pio "diskolh periodo"...Twra an den eixes kanei xoriakh tha sou elega pos pali mporei na eisai egkuos parolo thn periodo alla h xoriakh den leei psemata distixos...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι οπως τα λεει η Ευη.....βιοχημικη πρεπει να ηταν...το επαθα κι εγω!!Το θετικο ειναι πως ξερεις οτι μενεις εγκυος.Η επομενη θα ειναι η τυχερη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερα τωρα παρα μετα.Ο γιατρος μου ειπε στην διασπαση των κυτταρων ο οργανισμος καταλαβε πως κατι δεν παει καλα και το απεβαλλε!Μην στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλη μου, μην αγχωθεις γι'αυτο τωρα, ειναι πολυ συχνο γι΄αυτο και οι γιατροι συμβουλευουν να περιμενουμε λιγο μεχρι να κανουμε το τεστ, μηπως ειναι βιοχημικη και απογοητευτουμε στο τελος.. Δεν εχει να κανει με καποιο προβλημα, την επομενη φορα θα πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι καλημέρα και από μένα!

Να μην αγχωθείς για τίποτα...Δε το θέλουμε το άγχος μαζί μας!

Καλύτερα που έγινε τώρα αυτό παρά πιο μετά σε προχωρημένο στάδιο!

Όπως λέει και η Evi.D μας, Πολλές από μάς μπορεί να το έχουμε πάθει αλλά επειδή δεν το ψάξαμε, να μη το καταλάβαμε!

Όλα θα πάρουν τον δρόμο τους!!!

Φιλάκια πολλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na skefteis pos akomi den htan mwraki htan apla merika kitara pou den diaspastikan opos eprepe, den simenh se kamia periptosh pos tha ksanagunei auto...1 stis 4 egkumoshnes den proxoraei opos prepei kai apovalete apo ton organizo automata...Esu eixes thn apotixia sou kai twra tha erthei gia na minei to sporaki sou kai na ginei mwraki authn thn fora....KALH EPITUXIA :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπαθα ακριβώς το ίδιο ένα χρόνο πριν περίπου. Δύο αχνά θετικά τεστ και αρνητική χοριακή. Δύο πιθανότητες υπάρχουν, είτε βιοχημική εγκυμοσύνη, είτε τα τεστ είναι για τα μπάζα.

Αν ήταν βιοχημική, καλύτερα τώρα παρά μετά, που θα πονούσε πολύυυυ περισσότερο... Η βιοχημική συμβαίνει σε όλες τις γυναίκες, απλά πολλές δεν το ξέρουν καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια, εγώ έχω μια απορία γύρω από τα τεστ εγκυμοσύνης!

Ποιός ο λόγος να πληρώνεις 17€ για τα τεστ, που υποτίθεται είναι αξιόπιστα και να βγαίνουν τζούφια;

Και κακό στην τσέπη κάνουν αλλά καιστην ψυχολογία!

Εγώ, πάντως είμαι υπέρ στο να κάνει κάποια κοπέλα κατευθείαν χωριακή μετά από καμοιά βδομαδούλα καθυστέρησης που είναι και σίγουρο το αποτέλεσμα, παρά να κάνει κάποιο τεστ εγκυμοσύνης και μετά χωριακή!

Συγνώμη για την άσχετη επισήμανσή,αλλά θα έσκαγα αν δε το λεγα!!! :)

Μαράκι, άκου τις κοπέλες που είναι πιο έμπειρες από μένα στο θέμα αυτό και όκα θα πάνε καλά!

Μη στενοχωριέσαι για τίποτα και να σκεύτεσαι θετικά!!!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lora-ex Boubou1305 έγραψε:

Βρε κορίτσια, εγώ έχω μια απορία γύρω από τα τεστ εγκυμοσύνης!

Ποιός ο λόγος να πληρώνεις 17€ για τα τεστ, που υποτίθεται είναι αξιόπιστα και να βγαίνουν τζούφια;

Και κακό στην τσέπη κάνουν αλλά καιστην ψυχολογία!

Εγώ, πάντως είμαι υπέρ στο να κάνει κάποια κοπέλα κατευθείαν χωριακή μετά από καμοιά βδομαδούλα καθυστέρησης που είναι και σίγουρο το αποτέλεσμα, παρά να κάνει κάποιο τεστ εγκυμοσύνης και μετά χωριακή!

Συγνώμη για την άσχετη επισήμανσή,αλλά θα έσκαγα αν δε το λεγα!!! :)

Μαράκι, άκου τις κοπέλες που είναι πιο έμπειρες από μένα στο θέμα αυτό και όκα θα πάνε καλά!

Μη στενοχωριέσαι για τίποτα και να σκεύτεσαι θετικά!!!

Φιλάκια πολλά!

Lora μου, ετσι ελεγα κι εγω πριν την βιοχημικη.Τα Χριστουγενα πηρα το διπλο predictor και εδειξε θετικο και την επομενη ειχα μηδεν χοριακη :unsure: .Το τι βρισιδι εριξα στην εταιρια δεν λεγετε.Μεσα στα νευρα ημουν.Ελα ομως που επαναληφθηκε παλι με predictor διπλο αλλα ηταν αληθεια τελικα γιατι εκανα χοριακη 3 ημερες πριν την περιοδο και την τσακωσα στα πρασσα!!! :P :woohoo: Ενω την προηγουμενη ειχα κανει με 2 ημερες καθυστερηση και δεν προλλαβα να δω μοναδες μαλλον!!!

Αρα μηπως τελικα τα τεστ βλεπουν σωστα? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diladi mporei na ekanan kai lathos ta test etsi?

emena o giatros den mou milise gia vioximiki...

mou eipe apla kane xoriakh giati me auta ta test den eisai pote sigouros!

kai otan to eipa oti htan arnhtikh...

mou eipe oti tote den eisai sigoura...! :silly:

ti na pw???

pantws sixna mou rxete sto mialo autes oi 2 roz grammoules pou eixa trelathei apo thn xara mou! :silly:

krima...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εμένα ο γιατρός μου δεν εμπιστεύεται ούτε τα τεστ, ούτε τη χοριακή! Λέει ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να μη δείχνει. Έτσι, τον προηγούμενο μήνα που ήθελα να πάρω χάπια να καθυστερήσω την περίοδο, είχα καθυστέρηση 5 μέρες, έκανα χοριακή, ήταν βεβαίως αρνητική, και πάλι αρνήθηκε να μου γράψει χάπια, εκτός κι αν έπαιρνα όλη την ευθύνη πάνω μου, αφού φρόντισε να με κατατρομάξει. Α, εννοείται ότι δεν προσπαθήσαμε για παιδί, μόνο μια φορά έγινε ένα ατύχημα, αλλά πάλι επέμενε ότι δεν ξέρεις ποτέ...

Η αλήθεια είναι ότι παρ' όλες τις προόδους της ιατρικής, όσες φορές έχω μιλήσει με διάφορους γιατρούς, τουλάχιστον για τα γυναικολογικά, τα πράγματα είναι τελείως φλου και διφορούμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Lora μου, ετσι ελεγα κι εγω πριν την βιοχημικη.Τα Χριστουγενα πηρα το διπλο predictor και εδειξε θετικο και την επομενη ειχα μηδεν χοριακη :unsure: .Το τι βρισιδι εριξα στην εταιρια δεν λεγετε.Μεσα στα νευρα ημουν.Ελα ομως που επαναληφθηκε παλι με predictor διπλο αλλα ηταν αληθεια τελικα γιατι εκανα χοριακη 3 ημερες πριν την περιοδο και την τσακωσα στα πρασσα!!! :P :woohoo: Ενω την προηγουμενη ειχα κανει με 2 ημερες καθυστερηση και δεν προλλαβα να δω μοναδες μαλλον!!!

Αρα μηπως τελικα τα τεστ βλεπουν σωστα? :S

Τώρα κι αν μπουρδουκλώθηκα!!! :blink:

Εγώ πάντως για να είμαι σίγουρη θα πάω κατευθείαν για χωριακή!!!

Αν και έχω σταθερό κύκλο, μετά το πρώτο 3ήμερο καθυστέρησης ξέρω ότι θα έχω σποράκι!!!Παρ' όλα αυτάχωριακή και ξερό ψωμι!!!χεχεχεχε :woohoo: :side: :silly: :lol:

Θέλω να γίνω μαμά!έγραψε:

Καλά, εμένα ο γιατρός μου δεν εμπιστεύεται ούτε τα τεστ, ούτε τη χοριακή! Λέει ότι μπορεί να είμαι έγκυος και να μη δείχνει.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε χε, για να το λέει, μάλλον σε εμπειρίες θα βασίζεται, δε θα το λέει έτσι. Είναι υπερβολικά προνοητικός, δεν αφήνει τίποτα στην τύχη...

Πόσες φορές δεν έχουμε ακούσει για περιπτώσεις που κάποια γυναίκα ήταν έγκυος, δεν το ήξερε ή δε φάνηκε και πήρε χάπια ή έκανε μαγνητική ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι και βιοχημικη να ειναι μην ανησυχεις!ο γιατρος μου λεει οτι σχεδον ολες η γυναικες ειχαν μια βιοχμικη στη ζωη τους και μαλιστα δεν το εχουν παρει καν χαμπαρι.παντως αμα βρε κοριτσακι ηταν τοσο εντονα θετικα νομιζω η χοριακη την επομενη δεν θα ηταν τοσο χαμηλη...και μαλιστα χωρις να εχεις καν αιμα.μου εχει συμβει ακριβως το ιδιο μονο που η γραμμη στο τεστ ηταν αχνη ειχα πολλα καφε και τηνπροηγουμενη πριν τη χοριακη κανονοκη αδιαθεσια και εδειξε 2.μαλλον τα τεστ ηταν μουφα ολιγον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fiore25 έγραψε:

κοριτσακι και βιοχημικη να ειναι μην ανησυχεις!ο γιατρος μου λεει οτι σχεδον ολες η γυναικες ειχαν μια βιοχμικη στη ζωη τους και μαλιστα δεν το εχουν παρει καν χαμπαρι.παντως αμα βρε κοριτσακι ηταν τοσο εντονα θετικα νομιζω η χοριακη την επομενη δεν θα ηταν τοσο χαμηλη...και μαλιστα χωρις να εχεις καν αιμα.μου εχει συμβει ακριβως το ιδιο μονο που η γραμμη στο τεστ ηταν αχνη ειχα πολλα καφε και τηνπροηγουμενη πριν τη χοριακη κανονοκη αδιαθεσια και εδειξε 2.μαλλον τα τεστ ηταν μουφα ολιγον!

kalhmera!!!

den kserw kopela mou,...isws!ti na pw??

simera eimai sthn 27h mera toy kiklou mou...gia na doume pote tha erthei giati thn prohgoumenh arghse...apo ti telika? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχαιο...ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!

χμ ωραια νεραιδουλα! κατι μου θυμηζει αλλα δεν μπορω να θυμηθω τι!

ενιγουει που λεμε κ στο χωριο μου! ΥΠΟΜΟΝΗ αλλες προσπαθουνε χρονια και δε το βαζουν κατω,παραδειγματησου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...