Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΑΠΟ ΟΑΕΕ..ΒΟΗΘΕΙΑ


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα!!

Θελω να σας κανω μια ερωτηση..ειχα διαβασει παλεοτερα που εγραφε μια κοπελα οτι μπορεις να παρεις τα χρηματα απο υπερηχους οπως β-επιπεδου και ντοπλερ (τα οποια στα ταμεια των νοσοκομειων σου λενε οτι δεν δικαιολογουνται απο τον ΟΑΕΕ :angry: ), αλλα πρεπει να πας στον ΟΑΕΕ τις αποδειξεις και να κανεις ενσταση και στο τελος στα δινουν τα χρηματα..

η απορια μου ειναι η εξης..

θα μου τα δωσουν τα χρηματα που τους τις παω ολες μαζι τις αποδειξεις τωρα ή επρεπε να τις πηγαινω μια μια οταν εκανα τις εξετασεις??? φοβαμαι μην μου πουνε οτι εχει περασει πολυς καιρος και δεν μου δωσουν τα χρηματα... :dry:

αν καποια κοπελα γνωριζει να μου πει..ευχαριστω πολυ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κικιτσα

δεν ξερω ποσο καιρο εχει περασει και εαν εχει ημερομηνια μεχρι ποτε να πας

αλλα το μονο που εχω ψαξει ειναι για το β επιπεδου οτι πας στον εξω γιατρο κανεις την εξεταση με την αποδηξη μας στο ικα αυτη και καλα σου δινουν ενα χαρτυ γ ν παρεις τ λεφτα σου τα λεφτα που σ δινει το ικα ειναι 8 ευρω . αλλα δεν πρεπει ν τ δεχτεις αλλα ν κανεις ενσταση και περνεις τα μισα λεφτα πισω αλλα δεν ξερω σε ποσο χρονικο διαστημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποπη σ'ευχαριστω..το μονο που εγω εχω ΟΑΕΕ δηλαδη το παλιο ΤΕΒΕ...ξερω οτι δικαιουμε να παρω το 75% πισω...αλλα δεν ξερω αν μου πουν οτι δεν μπορω να τα παρω πλεον επειδη εχει περασει καιρος :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο καιρο εχει περασει κικιτσα μου ?θα πας στο τεβε και θα ρωτησεις τι παιζει αλλα μην κανεις οτι δε ξερεις γιατι δνε θ σ πουνε τπτ πλοφαρε και λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα παει η πεθερα μου γιατι εγω δεν μπορω πλεον να στεκομαι πολλες ωρες...ασε που εκεινη το εχει καλυτερα με τις δημοσιες υπηρεσιες :laugh:

κοιτα τωρα ειμαι σχεδον 38 εβδομαδω..εχω κανει αυχενικη διαφανεια στην 11η ή 12η εβδομαδα (δεν θυμαμαι ακριβως), την β επιπεδου στην 21η εβδομαδα και το ντοπλερ στην 32η εβδομαδα (αν θυμαμαι καλα)...και οι ημερομηνιες υπαρχουν πανω στις αποδειξεις..ψεμματα δεν μπορω να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες τις εξετασεις της εκανες εξω? εγω την αυχενικη την εκανα στο νοσοκομειο .

για το β επιπεδου θα την κανω την αλλη δευτερα κα μετα θα κανω ενσταση

πηγενε δεν εχει περασει καιρος το πολυ πολυ ας πει οτι εισουν ξξαπλα στο κρεβατι αλλα δεν νομιζω ετσι και αλλιως δεν γενησες ακομα οποτε ασ παει κανονικα η πεθερα σου ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι την αυχενικη την εκανα στο ΙΑΣΩ και την β επιπεδου και το ντοπλερ στο ΜΗΤΕΡΑ...ειναι πολυ πιο κοντα μου και ασε που αμα πηγαινα στο Ελενας το λιγοτερο 3 ωρες θα επρεπε να περιμενω για την καθε εξεταση..ενω στα ιδιωτικα σε 15 λεπτα με μιση ωρα σε εχουν παρει μεσα...

εσυ σε πιο νοσοκομειο τις κανεις?? καλα αποτελεσματα στην β επιπεδου σου ευχομαι!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω την αυχενικη μου την εκανα στο ιπποοκρατειο θεσσαλονικης

δεν περιμενα καθολου μ πηρε αποτο χερακι ο γιατρος και πηγαμε να την κανουμε

οσο για το β επιπεδου θα την κανω εξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ειχα μεγααααλη κοιλια αλλα ειχα αρχισει να κανω κοιλιτσα..φενοταν δηλαδη αν φορουσα κολλητη μπλουζιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικίτσα καλησπέρα! Εγώ θα σου πω να είσαι ιδιαίτερα προσεκτική με τον ΟΑΕΕ και θα σου πω το γιατί. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η ημερομηνία των εξετάσεων αλλά οι άνθρωποι είναι καραγκιόζηδες. Διάβασε λοιπόν την ιστορία μου:

Εγώ γέννησα με καισαρική και λόγω μη σωστής λειτουργίας της μήτρας χρησιμοποίησαν μία αιμοστατική γάζα για την αιμοραγία. Τη γάζα αυτή το ΤΕΒΕ δεν την χορηγεί. Έκανα λοιπόν την διαδικασία που προανέφερες (για την οποία με συμβούλευσαν υπάλληλοι της τοπικής υπηρεσίας ΟΑΕΕ) δηλαδή πήγα τα χαρτιά που χρειάζονταν και αφού μου απέρριψαν το αίτημα εγώ έκανα ένσταση, μετά μας κάλεσαν να περάσουμε από επιτροπή ή οποία ενέκρινε την ένσταση και τελικά πήραμε τα χρήματα. Περίπου ένα χρόνο αργότερα μας έστειλαν κλήση για δικαστήριο! Και άκου να δεις το γιατί... Κακώς λέει μας ενέκριναν τη δαπάνη (η επιτροπή του ΟΑΕΕ) και ζητούν πίσω τα χρήματα που πήραμε και επίσης ζητούν να πληρώσουμε τον πληρεξούσιο δικηγόρο του ΟΑΕΕ και τα δικαστικά έξοδα.

Κουφαθήκατε κορίτσια? Εμείς πάντως μείναμε όταν διαβάσαμε την κλήση για το δικαστήριο. Τελικά πήγαμε με τον άντρα μου στο δικαστήριο, το οποίο αναβλήθηκε για την επόμενη χρονιά. Έχουμε υποστεί τόση ταλαιπωρία για 400 ευρώ! Ο άντρας μου έχει χάσει πόσες μέρες από τη δουλειά του μ' αυτή την υπόθεση. Με το ζόρι τον κράτησα να μη βγει στα κανάλια. Κανονικά αυτό έπρεπε να κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kikitsa kai egw tha sou pw na mhn elpizeis kopela mou..Egw ekana thn B-epipedou thn perazmenh Pemth kai o antras mou pire na rotisei an mporoume na paroume piso ta xrimata apo ton OAEE..Tou eipan pos prepei na mas grapsei mia gnomatefsh h giatros pou exoume dilosei kai meta na pame ola ta dikeologitika ston OAEE tha mas ta aporipsoun sigoura,meta tha kanoume enstash kai o theos voithos..Pige sthn giatro mas alla arnithike na grapsei thn gnomatefsh giati meta tha exei auth travigmata me ton OAEE...Koloxanio ase!!!!Mamalovesme kakos den to pigate sta kanalia, apo oti fenete mono tote vriskei kanis to dikio tou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Αν είπε στις 8 Ιουλίου, νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα, κορίτσι μου. Δεν θα δείξει με έμβρυο τριών ημερών. Κάνε υπομονή έστω μέχρι το Σαββατο. Κρίμα να σου δείξει λάθος και ν απογοητευτείς. Καλή επιτυχία ευχομαι και να ειναι θετικο!!🙏❤️
    • Τέλεια νέα!!  Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να κυλήσει ήρεμα και ευχάριστα η εγκυμοσύνη σου και σε λίγο καιρό να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!  Θα χαιρόμαστε να ακούμε τα νέα σου!! 🙏😊💗
    • Τώρα μπήκα να γράψω!!!! Όλα καλά! 141 παλμοί το μωρό μεγάλωσε όσο έπρεπε με έβγαλε 7 εβδομάδες και 1! Αλλά το πάμε από βδομάδα σε βδομάδα επειδή είχε η χοριακη αυτό το σκαμπανευασμα!!! Μου είπε όμως ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να είναι κ η εμφύτευση σωστή καμία αποκόλληση τίποτα.... απλά κρατάμε την πισινή μας! Εσείς όλα καλά???? Τον βρήκες τον γιατρό?
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...