Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καμια μανουλα απο Κοζανη?


Recommended Posts

μαιρη οταν ερθεις στο χωριο να ερθεις για καφε,δεν σε προλαβα πριν ειχες βγει,δεν τον ξερει τον αντρα σου παντως ο δικος μου,θα τα πουμε φιλια!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 325
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαιρη μου να το κανονισουμε αν και για σενα πιστευω οτι θα ειναι πιο ευκολο να ερθεις γιατι εγω παω πακετο με τα παιδια συνηθως ολο το τσουρμο θα κανουμε το σπιτι σου καλοκαιρινο εκτος αν παμε σε κανενα παιδοτοπο θα τα πουμε φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ μην αγχωνεσε!!!εγω μετακομιζω τελικα κοριτσια παω σε αλλο σπιτι μεσα την κοζανη...αχχχ και πως θα τα φερω βολτα ουτε και εγω δεν ξερω..αλλα τι να κανω θα την βρω την δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ΚΑ1....παω κατω χαμηλα..προς κροκο στις νεοχτιστες..κοντα στην παναγια την φανερωμενη..πρεπει να την ξερεις την εκκλησια...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρη μου, ναι καταλαβα σε ποια περιοχη μενεις,τελειωσες με την μετακομιση ολα καλα;τι αλλα νεα εισαι καλα;οι υπολοιπες που εξαφανιστηκατε;lollipop πως παει η εγκυμοσυνη σου;tzitzikaki χαθκηες τελειως τι κανει η μικρη σου πως πατε με τον θηλασμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σας κοριτσια

χαθηκαμε τι κανετε;ολα καλα;γιωτα μου πως τα πας με την εγκυμοσυνη ολα καλα;

μαιρη τελειωσες με την μετακομιση;

εμεις καλα,ο μικρος μου μονο εχει ουρολοιμωξη και περιμενουμε να τελειωσει την αντιβιοση για να κανουμε επαναληψη τις εξετασεις αλλα ευτυχως δεν γκρινιαζει και φαινεται μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας κορίτσια...τι κάνετε και εσείς και τα μπουμπουκάκια σας; Εμείς ειμαστε λίγο αρρωστούληδες και έχουμε βρογχιολιτιδα (πολύ βυχας και μυξούλες) :-( και κάνουμε εισπνούλες... Καμία συμβουλή οι παλιότερες;; Τπτ να βοηθάει;; Μου έχουνε πει για ευκαλιπτο και για υγραντηρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia τωρα ειδα την δημοσιευση σου,περαστικα στο μικρουλη σου,ο μικροτερος μου οταν ηταν 40 ημερων περασε βρογχειολιτιδα και καναμε εισπνεομενα aeroline και flixotide συνεχεια και ακομα και τωρα καμια φορα οταν εχει φλεγματα,ευκαλυπτο δεν δοκιμασα αλλα ο υγραντηρας κανει δουλεια,τον χρησιμοποιουμε κατα καιρους οταν κλεινει η μυτουλα του,παντως ο δικος μου ειναι αρκετα ευαισθητος μια και ειναι και τριτος και οι αλλοι δυο κουβαλανε ιωσεις απο το σχολειο και ο καημενουλης τις αρπαζει αμεσως,να του ριχνεις ορο στη μυτουλα και να ρουφας τις μυξουλες με το ειδικο εργαλειο τιποτα αλλο δεν μπορουμε να κανουμε υπομονη και θα περασει,α και στον υπνο του να του βαλεις κατι πισω απο το κεφαλακι του ωστε να ειναι ψηλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα Κοζανιτομανουλες!!!!!!!

Ειστε καλα;

ΚΑ1 ελπιζω να <ξεμπερδεψατε> με την ουρολοιμωξη!

Αντε καλε μπειτε να πουμε κανενα χαζο! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κα1 ευχαριστώ πολύ !! ναι και εμείς αερολιν και φλεξοταιτ παίρνουμε... Καλυτερεψαμε βέβαια και το αερολιν το κοψαμε και τώρα κοβουμε το φλεξοταιτ σιγά σιγά λόγω κορτιζονης... Ο βήχας είναι καλύτερος και μόνο μυξούλες μεινανε που τις ρουφαει η μαμά και τα παίρνει ο μπουμπούκος... Αυτό με το μαξιλάρι μας το είχε πει και η παιδιατρος και πράγματι βοήθησε πολύ ειδικά οταν είχε πολλές μυξούλες και πνιγοταν στον ύπνο του.. :-( Οταν ξεκινήσαμε εισπνοες μου κακοφανηκε βέβαια δεν ξέρω γιατί... Ίσως επειδή ήταν η πρώτη αρρώστια μας και τα πρώτα φαρμακακια μας...πάντως είμαστε στην τελική ευθεία και άντε να φυγουν και αυτές οι παλιομυξες πια... Μας είπε η παιδιατρος ότι συνήθως όσα παιδάκια παθαίνουν ειδικά τόσο μικρά είναι επιρεππεις μετά ... Αληθεύει αυτό;;;εσείς πως είστε;;;

lollypop πως τα πας με την εγκυμοσύνη ;;;

Φιλακια πολλά κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε κοριτσια που χαθηκατε ολες;

mam nantia ο μικρος μου αυτες τις μερες παλι χαλια ηταν ξεκινησαμε παλι τα εισπνεομενα και αντιβιωση εκει που ειχαμε ηρεμησει ξανα αρχισε αυτο το χουρ χουρ παλι,σημερα ειναι πολυ καλυτερα ειναι απυρετος ευτυχως,οντως τα παιδια που περνανε βροχγειολιτιδα ειναι πολυ πιο ευαισθητα μετα το εχω διαπιστωσει, με το παραμικρο εμφανιζονται φλεγματα,σε ποια παιδιατρο τον πας;και εμεις συνεχεια ρουφαμε τις μυξουλες και ο δικος μου πολυ κλαμα ριχνει,ασε

lollipop που εισαι ρε ψυχη;τι κανουν οι μπεμπουλες σου;κλοτσανε;ας ελπισουμε οτι τελειωσαμε με την ουρολοιμωξη,θα ξανακανουμε επαναληψη σε λιγο καιρο παλι

οι υπολοιπες που χαθηκατε merykal που εισαι να μας πεις κανενα νεο, το σπορακι σου καλα;;;

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Αχ Κα1 με αυτό το παλιό χουρ χουρ... Το μικρό κατσαρολακι μου έλεγα τον μπουμπουκο τώρα που είχε τα φλεγματα χαχα...άντε να το περάσετε χαλαρά εύχομαι.. Την Θωμου έχουμε παιδιατρο εσείς;; Να σε ρωτήσω και κάτι άσχετο; Έχουμε λίγες μερουλες και αργεί να μου κοιμιθει,κοιμάται κατα τις 12 και...τον βάζω στο κρεββατακι του κλαίει κλαίει και δεν μπορώ να τον αφήσω και τον παίρνω αγκαλιτσα, λίγο στο στήθος ,λίγα χαδακια και μετά τον παίρνει ο ύπνος. Εσυ πως τους κοιμίζεις;

Μerylad δεν σε καλοσωρισα στην παρέα εγώ... Με το καλό το σπορακι σου... Θυμάμαι όταν ήμουν έγκυος ήταν τέλεια εποχή ανυπομονώ να ξαναμεινω... Φιλακια και στα υπόλοιπα κορίτσια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

:o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o):o)

Σαν να κρυωσε λιγακι ο καιρος!!!! Εεεε καιρος του ηταν! =))=))=))=))=))

ΚΑ1 περαστικα σας μωρε!!!! Ευχομαι να σταματισουν και τα χουρχουριτα και ολα...αρκετα ταλαιπωριθηκατε :(:(:( !!!

MAM NANTIA :-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h:-h

Εμεις καλα ειμαστε...χτες πηγαμε στον ντοκτορα,μετρηθηκαμε,ζυγιστηκαμε,ποζαραμε στον υπερηχο και ολα καλα! ;;);;);;);;);;)

Η μια μπεμπουλα ειναι 900γρ κ η αλλη 870γρ. Πως μας βρισκετε απο την εμπειρια σας;

MERYKAL παρε το φασολι σου κ μπες να μας πεις τα νεα του 1ου υπερηχου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες Κοζανιτισες

πολυ κρυο εε!!δεν το κουναμε ρουπι αγκαλια με το τζακι ειμαστε ολη μερα,ο μικρος ευτυχως ειναι πολυ καλυτερα,mam nantia ο δικος σου πως ειναι;εμεις μεχρι τωρα ειχαμε την Ελευθεριαδου αλλα προχτες τα πηρα λιγο,ηθελα να τον παω την Τεταρτη και ηταν κλειστο το ιατρειο και την πηρα τηλεφωνο και δεν με δεχτηκε τοσα χρονια παμε και αντι να μας πει να ανοιξει για να μας δει μας ειπε να παμε αυριο,καλα κρασια και την πηγα σε μια καινουργια, Φαρμακη λεγεται και ειδικευεται στην παιδοπνευμολογια και εμεινα πολυ ικανοποιημενη μου αρεσε πολυ και λεω να συνεχισω σαυτην η Θωμου καλη ειναι δεν την ξερω,τωρα για τον υπνο τον μικρο τον κουναω ακομα για να κοιμηθει,τους μεγαλους τους κουνουσα μεχρι το χρονο περιπου και μετα τους αφηνα στο κρεβατακι τους με τη μουσικουλα απο πανω και κοιμοταν μονοι τους,τωρα το μικρο οταν ειναι ηρεμο κοιμαται μονο του,του βαζω μουσικουλα χαζευει και κοιμαται αλλα οταν ειναι ανυσηχος τον κουναω λιγο,ο δικος σου μπορει να ποναει απο τα δοντακια του και ειναι ανυσηχος και κλαιει και δεν μπορει να κοιμηθει,μικρουλη ειναι ακομα μωρε

lollipop σε ευχαριστω κοπελα μου,μια χαρα τις βρισκω τις μπεμπουλες σου,αντε να διαλεξουμε καμια νυφη και εχω και πολλους γιους!!!!!!

Merykal που εισαι ρε ψυχηηηηηηη,αντε να μας πεις τα νεα σου!!!

σας στελνω πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο το χιονακι!!!!!!!!!! Πολυ το χαρηκα!!!!!

Το χαρηκα βεβαια γιατι δεν ειχα δουλειες εξω κ το απολαυσα απο το σπιτακι μου!!!

Αν επρεπε να βγω δεν ξερω πως θα ημουν! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μαλλον ετσι ~x(~x( θα ημουν απο τα πλατς-πλουτς στην χιονολασπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls !!!!!

Καλώς μας ήρθε το χιονακι!!!! Κα1 χάρηκα που είστε καλητερα , εμείς εκεί που κοβαμε το φλεψοταιτ άρχισε να έχει βυχα πάλι και το ξαναξεκινησαμε :( :( :( αμάν!!! Μου εκανε και κάτι δέκατα σήμερα ,ρε παιδί μου πάνω που είπαμε ξεμπερδεξαμε ξαναταλαιπωρηται το καημενουλη...καλά έκανες και τα πήρες ε μα ρε παιδί μου στα έκτακτα σε θελουμε γιατρε μου και αυτό που είπες τόσα χρόνια πάτε εκεί δεν είστε και τπτ ξεκαρφωτοι...Καλή είναι η δικιά μας και μου αρέσει γιατί δουλεύει με ραντεβού και τα τυρεί..όσες φορές χρειάστηκε ήρθε και στο σπίτι, μια χαρά. Όλοι καλοί είναι μωρε μέχρι να αποδειχθή το αντίθετο!

Όσο για τον ύπνο εντάξει καλητερεψε η κατάσταση κοιμόμαστε κατα τις 11:30. Δεν τον κουναω καθόλου ή στο κρεββατακι θα κοιμιθει ή στο στηθος. Τώρα βάλαμε και την κούνια στο δωμάτιο του και σιγά σιγά θα τον βγάλω ,όχι ότι θέλω αλλά για να μην περάσει και ο καιρός πολύ...Εσυ ποτέ τους εβγαλες από την κρεββατοκαμαρα;

Lollipop τέλειες τις βρίσκω τις μπεμπουλες σου... Εγώ όταν ήμουν στην 26 εβδομάδα ηταν ένα κιλό ,εσένα που είναι και διδυμάκια τέλεια... Αυτά κορίτσια Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

καλο μωρε το χιονι αλλα να το βλεπεις απο μεσα,αν ειναι να βγεις για δουλεια δεν παλευεται,ευτυχως ο αντρας μου χθες δεν δουλευε,σημερα πηγε για δουλεια,αλλα τα μικρουλια μου τα λυπηθηκα που βγηκαν για να πανε σχολειο,αλλα αυτα βεβαια μεσα στην τρελη χαρα ηταν μολις ειδαν το χιονι,και οταν σχολασαν αναδρομοσαν τον αντρα μου να κανουν χιονανθρωπο και να παιξουν χιονοπολεμο

Mam nantia τα εισπνεομενα θα τα χρησιμοποιεις για καιρο,εμεις με το παραμικρο κατευθειαν αναπνοες,σε λιγο θα τα κανει μονος του,τους δυο μεγαλους δεν τους πηρα καθολου στο δωματιο μας απλα πηγαινα εγω εκει τον πρωτο καιρο μεχρι να σαραντισουν περιπου,μετα μονοι τους,τον τριτο τωρα λογω ελειψης χωρου,τρια υπνοδωματια εχω τον ειχα μαζι μας μεχρι τον 4ο μηνα περιπου και μετα εβαλα τους μεγαλους μαζι και τον εβγαλα,παντως οσο νωριτερα τοσο το καλυτερο

lollipop να προσεχεις μαυτον τον καιρο μην πολυκυκλοφορεις εξω

πολλα φιλια κουκλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop να προσεχεις μαυτον τον καιρο μην πολυκυκλοφορεις εξω

πολλα φιλια κουκλες!!

=))=))=))=))=))=))=))=))

το αλλο με τον Τοτο το ξερεις;;;;;

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Που να παω η καημενη....εδω και μηνες η επιτρεπομενη διαδρομη μου,ειναι καναπες-κρεβατι-τουαλετα! Εεεεε παω και μεχρι τον γιατρο κ παρακαλαω να εχει κινηση η παυλου μελα μπας κ δω λιγο κοσμο!!!! 8-}8-}8-}8-}8-}

Καλημερα ειπα;;; Δεν ειπα!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειραζει κοπελα μου,θα γεννησεις με το καλο και μετα θα βολταρεις με τις ζουζουνες σου παρεα,οτι αλλο θες να με ρωτησεις ειμαι εδω πολλα φιλια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε πατριδα που εισται ολες;;;;πολυ χιονι σημερα!!!!που χαθηκατε;;;;

mam nantia τι γλυκα πατουσακια ειναι αυτα να μου τα φιλησεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...