Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

kalispera se oles ...eyxome ta kalitera! eime 31 xronon kai 7 bdomades egios! paratirisa mia sixnouria edw k 2 meres ! Genika eime eyuestiti me tis ourolimokseis! Eine Omos fisiologiko h sixnoouria stous prwtous mines h na paw na kano eksetasi ourwn? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παροτι η συχνουρια ειναι κατι που παρουσιαζεται κυριως μετα το 2ο τριμηνο, εγω την ειχα day 1... Απο πολυ νωρις. Μετα εφτιαξαν λιγο τα πραγματα, τωρα ειμαι σε ντεμί κατασταση. Αν εχεις πονακια, τσουξηματα και τετοια, να κανεις οπωσδηποτε εξεταση και καλλιεργεια ουρων. Εμενα ουτως ή αλλιως ο γιατρος καθε μηνα με βαζει να τις κανω...

Ολα καλα! φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia sou! ego to ixa auto idika stin arxi...nomizo oti megaloni i mitra k piezi tin ourodoxo kusti,giauto sumveni...pados ine fisiologiko stin egimosini i suxnoouria!! kali egimosini na exis k me to kalo na erthi to moraki sou!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα αυτο το θεμα πραγματικα ΠΟΝΑΕΙ!!!! εχω συχνοουρια απο την πρωτη μεραααα!!! και τωρα εχει γινει ακομη χειροτερο!!! μην αγχωνεσαι,παρτο χαλαρα το θεμα!! παρολα αυτα ομως ,επειδη εισαι και ευαισθητη στις λοιμωξεις, ετισ κι αλλιως στις εξετασεις που θα κανεις καθε μηνα θα εχεις και εξετασεις ουρων και καποιες φορες θα σου ζητησουν και κολπικες εξετασεις, για να δουν μηπως αναπτυξεις μικροβιακια. μην το αμελησεις,να κανεις τετοιου ειδους εξετασουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά η συχνοουρία είναι πολύ συχνό φαινόμενο απο το πρώτο εως τον τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης! Κι εγώ που είμαι στην 6η εβδομάδα αντιμετωπίζω το ιδιο θεματάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ εγω σηκωνομια 8-10 φορες!!! χωρις πλακα!!! και τελικα κοιμαμαι και ξεκουραζομαι μολις ξημερωσει, λες και εχει βαλει χρονομετρο και μολις δει ηλιο σταματαει το ουρικο!!! ελεοςς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sto proto 3mhno einai kanonas h sixnoouria, an den exeis na anisixeis, sto 2o trimhno elatonete kapos giati vgenei h mitra apo thn lekanh kai sto 3o trimino egw kathe mish wra pigena toualeta, sto telos den pigena pouthena an den eixe diathesimh toualeta konta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exete dikioo eine tis egimosinis mallon! elpizw na paRW kala apotelesmata apo tin ourwn tin deytera!

Ayto pou me kanei na nio8o eyxarista eine pos den exw akoma emetous k zalades (eime 7bdom)!

Exw epireastei apo tin adelfh mou gt otan htan egios ekane 11 fores emeto tin hmera...afou epa8e afidatosi k tin Eixame paei sto nosokomio ! alla ola kala exei 2 ugiestata agorakia!

Ayto bebea pou me fobizei eine pos exw ligo kafe ygro edw k 6 meres! o giatros mou eipe pos eine palio aima k xreiazome ksekourasi!

Oli mera eime ksaplomeni xwris na kano tpt!

Nane kala h pe8era mou k h manoula mou pou me prosexoun! O antras mou douleyei oli mera ... k aytos boi8aei oso mporei B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gludio kane ipomonh kai na eisai ksapla sinexia opos sou eipe kai o giatros sou, to oti to aimataki einai kafe kai oxi roz,kokkhno einai ontos kalo alla den sou edose kai outrogestan esto prooliptika??? An to aimataki den sinodevete kai apo pono tote mhn fovase me ksekourash ola tha pane kala...Kalh egkumosunh na exeis kai se ligo kairo na kratas aggalitsa to aggeloudi sou :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Kalimera eguoyles :kiss: ! Extes to brady episkeftika ton 8eio mou k giatro mou...na dw tis prwtes eksetaseis k na akousoume k tin kardoula gia 2h fora! Eime sthn 8h bdom k paw stin 9h! Ola kala telia.. mono pou upirxe ena problimataki! Telika ayth h suxnouria den htan tis egimosinis alla htan ourolimoksi me mikrobio to E-coli :unsure:

Ksenerwsa me tin zwh mou! o giatros mou eipe pos mexri ton 3o mina de 8a parw antibiosh gt eine epikindina gt twra ftiaxnonte ta organakia tou morou !Meta ton 3o 8a parw thn antibiosh "ceclor"!

exei paREI kamia sas ayth thn antibiosh??? Pffff pos kolisa ourolimoksi gamooooo :angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Gludio :) Την αντιβιωση δεν τη ξερω, απλα θελω να σου ευχηθω υπομονη και να ακους το γιατρο σου. Μακαρι να πανε ολα καλα κ να εχεις μια ομορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ GLUDIO.ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ ΤΗΝ CECLOR ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΕΓΚΥΕΣ.ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΙΝΩ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΑΝΤΙΒΙΟΣΗ.ΕΙΧΑ ΣΥΧΝΟΥΡΙΑ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΙΠΟΤΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΝΕΦΡΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΛΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ Η ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΠΙΕΖΕΙ ΤΟ ΟΥΡΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ CECLOR ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ ΗΣΥΧΟ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΟΥ ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΟ.ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...