Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόση ώρα ταίζετε;


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια

εγω δίδυμα αγοράκια και βασικα έχω να πω οτι ο άνθρωπος δε γίνεται αλλα γεννίεται

το μικρό μου κακόφαγο εκ κοιλίας συνεχίζει το ίδιο τροπάρι μέχρι και τώρα

αφου αρχίσαμε τα φαγητά απο τον 4 παρακαλώ κρεμα λόγο μεγάλης παλλινδρόμησης - είχαμε αρχίσει να τρόμε περίπου 150γρ σε 1 ώρα

με τους μήνες η κατάσταση χειροτερεύει πολύ

ο μικρός δεν θέλει να φάει καθόλου στις 3 κουταλιες στφραγίζει και κανει αναστα τον κοσμο

το συζήτησα με τον γιατρο και μου ειχε πει να τπον προσπαθω κανα μισαωρο με το φαι ενταξει στα 45 λεπτα έτρωγε περίπου 200γρ

τωρρα πλεον με τίποτα

το μισο με το ζόρι και δεν ξέρω πόση ωρα να τον παλέψω

δλδ εαν κάτσουμε 2 ωρες θα το φάει αλλα δεν κέθομει τόση ωρα με τίποτα

πλέον λέω να καθιε΄ρώσω το μισάωρο του γιατρού και όσο φάει

εσείς τι κάνετε;

ps με τον μεγάλο δεν έχω πρόβλημα τρώει περίου στο μισάωρο σχεδόν όλο το φαί του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικος μου ειναι με τις μερες του.

Μπορει να φαει το φαγητο του σε 10 λεπτα οταν εχει ορεξη!

Αν το εχει σφραγισμενο μπορει να κανουμε και μισαωρο.

Συνηθως οταν δεν θελει τον αφηνω λιγη ωρα παραπανω και μετα το τρωει.

Μηπως να τον ταιζες πιο αργα δηλαδη να τον αφηνες περισσοτερη ωρα νηστικο?

Επισης εχω προσεξει οτι οταν κοιμηθει και αμεσως μετα του κανω φαγακι

δεν το θελει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση

10λετο ακουω

παναγια μου

μεχρι και ο Στελιος θελει τουλαχιστον 20 λεπτα

τωρα να το ταισω αργοτερα ειναι σχεδον αδυνατο γιατι προσπαθω να κραταω προγραμμα να τρωνε μαζι για να μην μας βγαινει η πιστη ολη μερα

δλδ μονο να ταιζουμε και να κοιμιζουμε

οποτε αναγκαστηκα θα φανε μαζι και οσο φανε

ναι κι εμενα μετα τον υπνο δεν θελουν να φανε αλλαδεν τυχαινει σχεδον ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω οτι πρεπει να ειναι δυσκολο με τα δυδιμακια σου.

Επισης συμφωνω μαζι σου με το προγραμμα οσο και αν φαινετε στρατιωτικο!

Σε καρεκλακι τον ταιζεις?

Δοκιμασε να τον βαλεις στο καρεκλακι κοντα στο παραθυρο η στη πορτα να βλεπει

εξω τα αυτοκινητα, τα γατακια και τραγουδα του. Εμενα με το τραγουδι και τα

πουπου(αυτοκινητα) ετσι τα λεμε 'ξεχναει' και τρωει πιο ευκολα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!ΣΥΜΠΕΘΕΡΟΥΛΑ ΚΙ ΕΣΥ ΕΔΩ! ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ! ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΡΚΕΡ ΜΟΥ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΟΠΩΣ ΝΑ ΝΑΙ!! :laugh:

ΔΗΛΑΔΗ ΑΛΛΕ ΣΦΟΡΕΣ ΣΕ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ ΤΟ ΧΕΙ ΦΑΕΙ ΟΛΟ ΑΛΛΕ ΣΦΟΡΕ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΣΑΡΑΝΤΑ ΛΕΠΤΑ!! ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΑΜΕΣΩΣ!! ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ!!! ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ ΤΡΩΕΙ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ!! ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΦΙΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σε καρε κλακι τους ταιζω

το να μετακινηθει ειναι αρκετα δυσκολο

εχω δοκιμασει να τους βαλω μπροστα στην τηλεοραση που τους αρεσει πολυ

ξερω δεν κανει αλλα τι να κανω τα εχω δοκιμασει ολα

αλλα και παλι δεν ανοιγει

γενικα το προββλημα μου ειναι πόσο να το προσπαθησω

απο την 3η κουταλια δεν θελει αλλο

οποτε για να το φαει ολο δεν ξερω ποση ωρα θα χρειαστει αρα δεν ξερω και ποσο να το προσπαθησω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμ..εμενα με το που μυριζει φαι(κολοκυθι,πατατα,καροτο,κρεας)και της βαλει μια μπουκια στο στομα αρχιζει κ κανει λες κ της δινω δηλητηριο,πραραζει,κλαματα κ κακο,με το ζορι της δινω 5 κουταλιες(η καρδια μου το ξερει πως)αφου κοντευει να σκασεια πο το κλαμα,οτι τα φτυνει ολα ειναι λεπτομερειες :dry: της δινω γαλα τι να κανω??να την αφησω νηστικια???δεν αντεχουν κ πολυ τα νευρα μου καθε γευμα να το βγαζουμε με φωνες κλαματα κ φτυσιματα στη μαπα,το ιδιο κ στο φρουτοκρεμα..βγηκαμε δυσκολες στο φαι :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

γενικα το προββλημα μου ειναι πόσο να το προσπαθησω

απο την 3η κουταλια δεν θελει αλλο

οποτε για να το φαει ολο δεν ξερω ποση ωρα θα χρειαστει αρα δεν ξερω και ποσο να το προσπαθησω

Με το γαλα πως τα παει τους θηλαζεις ή δινεις σκονη?

Δοκιμασε μετα την τριτη κουταλια που δεν ανοιγει το στομα

να δωσεις γαλα. Εγω το ειχα αυτο με τη φρουτοκρεμα. Δυο κουταλιες και σταματουσε.

Μεχρι και εμετους εκανε με το φρουτο.

Του εδινα οση φρουτοκρεμα ηθελε και μετα γαλα και το επινε ολο. Αυτο

σημαινει οτι πεινουσε απλα δεν ηθελε τα φρουτα του.

Σιγα σιγα μειωνα το γαλα και τωρα τρωει τη φρουτοκρεμα του πιο ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλα ετσι κι εμεις μωλις καταλαβει φαι γινεται γαμος

οσο για τα γαλα ημερα και γενικα ξυπνιοι δεν το πεινουν μονο εαν κοιμηθει και θελει πεινει

ασε μαρτυριο

με πιανει η καρδια μου οποτε ειναι να φανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

μπεμπουλα ετσι κι εμεις μωλις καταλαβει φαι γινεται γαμος

οσο για τα γαλα ημερα και γενικα ξυπνιοι δεν το πεινουν μονο εαν κοιμηθει και θελει πεινει

ασε μαρτυριο

με πιανει η καρδια μου οποτε ειναι να φανε

Ωχ τοτε ειναι πολυυυυ δυσκολος στο φαι του!!

Κοιτα αν ο παιδιατρος ειναι ΟΚ με το βαρος του

δεν νομιζω να ειναι και τοσο τραγικο το οτι

τρωει λιγο. Ή εχει προβλημα με το βαρος?

Απο οσο βλεπω στη φωτο μια χαρα τους βρησκω και τους δυο

θρεφταρια :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ηξερες ποσο σε καταλαβαινω :dry: 10λ.πριν το φαγητο της μπεμπας μου πινω λιγο καφε κ κανω 1 τσιγαρο για να παρω δυναμεις :blink: αμα δεν το χεις περασει δεν το καταλαβαινεις,τι ειναι να της λες"αγαπη μου,σουπιτσα ειναι,φαε λιγο"κ να νομιζεις οτι θα σου μεινει στο τοπο απο το κλαμα γινεται κ κοκκινη σαν παντζαρι,της τρεχουν απο το στομα το φαγητο, τα φτυνει παραλληλα,ειναι φορες που θελω να ανοιξω το παραθυρο κ να φουνταρω :blink: χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula2009 έγραψε:

αν ηξερες ποσο σε καταλαβαινω :dry: 10λ.πριν το φαγητο της μπεμπας μου πινω λιγο καφε κ κανω 1 τσιγαρο για να παρω δυναμεις :blink: αμα δεν το χεις περασει δεν το καταλαβαινεις,τι ειναι να της λες"αγαπη μου,σουπιτσα ειναι,φαε λιγο"κ να νομιζεις οτι θα σου μεινει στο τοπο απο το κλαμα γινεται κ κοκκινη σαν παντζαρι,της τρεχουν απο το στομα το φαγητο, τα φτυνει παραλληλα,ειναι φορες που θελω να ανοιξω το παραθυρο κ να φουνταρω :blink: χαχαχα

Αχχ Παναγια μου και εσυ στο κλαπ με την Μαρκερ!!

Δεν ειναι λιγα τα μωρα που μεγαλωσαν μονο με γαλα μεχρι το χρονο.

Νομιζω οτι ειναι φαση. Σιγα σιγα οταν αρχισει να τρωει και μονη

της θα ειναι καλυτερα τα πραγματα πιστευω. Ποσο ειναι τωρα η μικρη σου?

Εγω ειχα αυτο το θεμα μονο με το φρουτο ευτυχως ετρωγε

τα λαχανικα του χωρις προβλημα.Τα λαχανικα ειναι μεχρι σημερα το αγαπημενο

του γευμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι 7 μηνων τομα κ το μονο που τρωμε με ευχαριστηση ειναι..η κρεμα το απογευμα(μπισκοτοκρεμα),χαιρω πολυυ :huh: κ σημερα γαλα της εδωσα,δεν ξερω πια τι να κανω για να τρωει φρουτα κ το μεσημερι το φαγακι της,σε καθε γευμα εχουμε μαχη :dry: τι να κανω???οπως κ τη μαρκερ με παινει ταχυπαλμια πριν τη ταισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula2009 έγραψε:

ειναι 7 μηνων τομα κ το μονο που τρωμε με ευχαριστηση ειναι..η κρεμα το απογευμα(μπισκοτοκρεμα),χαιρω πολυυ :huh: κ σημερα γαλα της εδωσα,δεν ξερω πια τι να κανω για να τρωει φρουτα κ το μεσημερι το φαγακι της,σε καθε γευμα εχουμε μαχη :dry: τι να κανω???οπως κ τη μαρκερ με παινει ταχυπαλμια πριν τη ταισω

Αφου δινεις μπισκοτοκρεμα δοκιμασε να βαλεις μεσα στα λαχανικα της

λιγο ρυζαλευρο ή ακομα και μπισκοτοκρεμα να δεις την αντιδραση της.

Μπορει να φαει περισσοτερο. Κλαιει μετα την πρωτη κουταλια οταν γευεται

τα λαχανικα ή το φρουτο? Εγω στο φρουτο εβαζα ρυζαλευρο και το ετρωγε πιο ευχαριστα. Σιγα σιγα το μειωνα ωσπου εμαθε να το τρωει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι να της βαλει την 1η κουταλια στο στομα..κ να δει τι ειναι.μολισ το γευτει αρχιζει κ σταματαει μολισ τη σηκωσω κ καταλαβει οτι δεν θα τη πιεσω αλλο να φαει :angry: Θα δοκιμασω να βαλω μπισκοτοκρεμα στη σουπα που ειπες.δεν το ειχα σκεφτει,κ στα φρουτα θα της βαζω..παλια της εβαζα βανιλια στα φρουτα αλλα...δεν..κλασικα σιγα μη φαει,με μπισκοτοκρεμα δεν δοκιμασα,η κανα μπισκοτο να βαλω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το βαρος δεν εχει προβλημα γιατι τον προσπαθουσα μεχρι τωρα οσο δεν παει

αν και γεννηθηκαν με 500γρ διαφορα και τωρα εχει φτασει στι 1κιλο

μιλαμε να τρωμε 1 ωρα

πλεον εει αρχισει φτυνει το φαι και τριβει το ματια του με τη φτυσια μεχρι να κοκκινισουν

μιλαμε πολυ συσκολο παιδακι

πλεον ομως δεν ξερω δεν εχω αλλη δυναμη λεω 30λεπτα και οσο φαει

δεν αντεχω απλα

και φωναξα

και με το καλο τον πηρα

και τραγουδια

και κρεμα αντι φαι -αντι φρουτο και γιαουρτι

εαν δεν θελει να φαει τελος γινεται χαμος

οποτε κι εγω τελος δεν θα σαλεψω για να φαει

ουτως ηα λλιως θα πανε βρεφονηπιακο απο Σεπλτεμρβη ακει μου ειπαν 15 λεπτα τα ταιζουν και οσοσ φανε οποτε το ξερω θα γινει τσιλιβιθρωνος

προσπαθω να το χονεψω πραγματικα

αχ μπαμπουλα

οποτε τι λες να συμπεθεριασουμε;

θα κανουν τρελλη οικονομια τα παιδια μας

χα

χα

οσο για τον παιδιατρο δεν ενυσηχει ειναι της αποψης οσο φαει

μια - 2 κουταλιες δεν πειραζει

αρκει να του δινουμε σωστα ραγματα να τρωει ακι οχι ετοιμα

μου λεει ας φαει εστω 10 κουταλιες φρουτο παρα μια μπολαρα ετοιμη σκονη

τι να πω δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μαρκερ εχω δεν εχω πια κουραγιο να τη ταιζω παρα πολυ ωρα οπως πρωτα,στην αρχη της φωναζα :blush: μετα στεναχωριομουνα που φωναζα κ παλι δεν εβγαζα τιποτα,μετα αρχισα τις γλυκες παλι τιποτα τα ιδια παντελη μου τα ιδια παντελακη μου μολις βλεπει μπωλ με σουπα αρχιζει,μια φορα καθομουν διπλα απο το καρεκλακι που τη ταιζα,εκλαιγε η μπεμπα δεν ετρωγε μπουκια εκλαιγα κ εγω με το κουταλι να τρεχει δεν ηξερα τι να κανω,τελικα τη σηκωσα κ της εδωσα γαλα,15 λεπτα τη ταιζω(τροπος του λεγειν)οσο φαει(5-6 κουταλιες με ζορι)δεν εχω αντοχες πια :( δεν μπορω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κλεινει κ το στομα ερμητικα μιλαμεεεε δηλ.σφιγγεται τοσο πολυ μη τυχον κ παει λιγο χορτοσουπα στο στομα,μιλαμε αλλο πραγμα,κ της φευγουν κ πορδιτσες απο το σφιξιμο :blink::blink: κ με κοιταει με ενα παραπονο λες κ εγω δεν ξερω τι ωχ παναγια μου δως μας δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ απο τη μια χαιρομαι που δεν ειναι μυστηριο μονο το δικο μου παιδι

αλλα απο την αλλη σε μυπαμαι κι εσενα γιατι σε καταλαβαινω

και οντως οποιος δεν το περασει δεν ξερει

το γνωριζω γιατι ολοι μου λενε μα δε μπορει κατι θα τρωει

μα μια ωρα πως γινεται και το δικο μου παιδι που ηταν πολυ δυσκολο ηθελε 20 λεπτα για να φαει ενα μπολ φαι οποτε τους λεω φανταστειτε το δικο μου

ευτυχως δε λες που ειναι μονο το ενα ετσι και οχι και τα 2 θα ειχα λαλλισει πραγματικα

κι εγω δεν αντεχω

ας φαει οσο θελει

βεβαια αυτο το οσο θελει με κατατρωει εμενα γιατι το ξερω οτι πειναει και αν κανω τον καραγκιοζη μια ωρα μπορει να το φαει

αλλα δεν εχω αλλη υπομονη μεχρι να φαει ερχεται το αλλο γευμα

οποτε ας φαει οσο θελει

που θα παει θα του ερθει η ορεξη

το αλλο που σκεφτηκα ειναι μηπως δεν τα θελει παι αλεσμενα γιατι ξερει και χαζομασαει

θα δοκιμασω αυριο να μην το κανω λιωμα τελειως να δουμε πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις δεν ειχαμε ποτε ιδιαιτερο προβλημα με το φαγητο. Πρασαμε ομως διαφορες φασεις... που δεν ηθελε κατι συγκεκριμενο. Ειχε στραβωσει τελειως μια εποχη με το μοσχαρι. Το ψαρι δεν το συμπαθησε ποτε... Ακομα για να φαει το ψαρι κανουμε μιαμιση ωρα... 2 πραγματα βοηθησαν πραγματικα. Η γλυκοπατατα που ειναι και πολυ θρεπτικη (και παχυντικη) και το DVD του Gummy Bear...

Δε δοκιμαζετε κι αυτα? Γλυκοπατατα βαζεις πολλη στην αρχη με οτι αλλο θελεις να του δωσεις... οπως το μοσχαρι ή το κοτοπουλο, και οσο βελτιωνεται η κατασταση της γκρινιας μειωνεις σιγα-σιγα την ποσοτητα και βαζεις και αλλα λαχανικα στη θεση της...

Ελπιζω να βελτιωθει η κατασταση γιατι ειναι πραγματικα σπασιμο νευρων. 2 φορες την εβδομαδα το περναω με το ψαρι και πραγματικα ειναι δυσκολο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula2009 έγραψε:

παλια της εβαζα βανιλια στα φρουτα αλλα...δεν..κλασικα σιγα μη φαει,με μπισκοτοκρεμα δεν δοκιμασα,η κανα μπισκοτο να βαλω????

Να σου πω την γνωμη μου...

γενικα δεν μου πολυαρεσουν οι ετοιμες κρεμες

αλλα αναγκαστηκα και εδωσα και εγω απλα και

μονο για να φαει. Οσο για το μπισκοτο δεν θα

σου το συνηστουσα ειναι ακομη πολυ μικρα

για τετοια. Υπαρχει ρυζαλευρο με λαχανικα

πως λεμε ρυζαλευρο-βανιλια απο ειναι ρυζαλευρο λαχανικα

της νεστλε και θα μπορουσες να προσθεσεις αυτο στην σουπα.

Δοκιμασε το :)

Ααααα θελω να μου πεις αποτελεσματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

Γεια σας κορίτσια

εγω δίδυμα αγοράκια και βασικα έχω να πω οτι ο άνθρωπος δε γίνεται αλλα γεννίεται

το μικρό μου κακόφαγο εκ κοιλίας συνεχίζει το ίδιο τροπάρι μέχρι και τώρα

αφου αρχίσαμε τα φαγητά απο τον 4 παρακαλώ κρεμα λόγο μεγάλης παλλινδρόμησης - είχαμε αρχίσει να τρόμε περίπου 150γρ σε 1 ώρα

με τους μήνες η κατάσταση χειροτερεύει πολύ

ο μικρός δεν θέλει να φάει καθόλου στις 3 κουταλιες στφραγίζει και κανει αναστα τον κοσμο

το συζήτησα με τον γιατρο και μου ειχε πει να τπον προσπαθω κανα μισαωρο με το φαι ενταξει στα 45 λεπτα έτρωγε περίπου 200γρ

τωρρα πλεον με τίποτα

το μισο με το ζόρι και δεν ξέρω πόση ωρα να τον παλέψω

δλδ εαν κάτσουμε 2 ωρες θα το φάει αλλα δεν κέθομει τόση ωρα με τίποτα

πλέον λέω να καθιε΄ρώσω το μισάωρο του γιατρού και όσο φάει

εσείς τι κάνετε;

ps με τον μεγάλο δεν έχω πρόβλημα τρώει περίου στο μισάωρο σχεδόν όλο το φαί του

καλησπερα και απο εμενα. εχω και εγω διδυμα ,κοριτσακια, και σε εμενα συμβαινει το ενα να τρωει πιο πολυ και ποιο γρηγορα απο το αλλο. εγω τις ταιζω μαζι στα καρεκλακια φαγητου τους γιατι η μια βλεποντας την αλλη να τρωει ζηλευει και τρωει και αυτη.επισης την ωρα που τρωνε βαζω τραγουδακια (mazoo and the zoo) στην τηλεοραση και αναμεσα σε τραγουδια,χορους, συζητησεις και παιχνιδια τελικα στα 45 λεπτα τρωνε και οι δυο(γενικα προσπαθω να τις κανω να ξεχνουν οτι εγω εκεινη την ωρα τις ταιζω).ξερω οτι μπορει να σκεφτεις οτι δεν κανει να τις κακομαθαινω τοσο αλλα επειδη με φοβησαν παρα πολυ οταν γεννηθηκαν οτι πρεπει να τρωνε και να παρουν βαρος, ειχα παθει πανικο με το θεμα του φαγητου,ειλικρινα θα εκανα τα παντα για να φανε!!!!!!!!!!!!ελπιζω να σε βοηθησουν αυτα που εγραψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου twoangels

μακρι να ετρωγαν και οι 2 σε 45

45 θελει μονο ο ενας και ειδικα ο μικρος και παραπανω

γι αυτο αναγκαζομαι στο φαι να εχω καποιον παντα να ταιζουμε γιατι αλλιως δεν τελειωνει ποτε το βρωμοφαγο

κι εμενα τα ιδια με το φαι

στην αρχη ολοι να τρωνε βε τρωνε να μην πανε νοσοκομειο και τετοια και ακομα το εχω το συνδομο του φαγητου

να σου πω οτι εχω δοκιμασει τα παντα

και τα κακομαθαινω και τραγουδια και παιχνιδια καια οτι μπορεις να φανταστεις

μια εποχη τα ταιζα στο καροτσι και τα κουναγα για να νομιζουν οτι ειμασε βολτα

μια -2 μερες τα κολπα και παλι τα ιδια το μικρο

τελος ομως πια

δεν αντεχω πραγματικα

η πιεση ειναι τρομενρη και για το παιδι και για μενα

ας φαι οσο θελει σε μιση ωρα

τι να πω πια δεν ξερω

και δεν πεινει και γαλα ρε γμτ μου να πω οτ τουλαχιστον θα συμπληρωσω

Αντε να μεγαλωσουν λιγο να συνενοουμαστε

να σου ζησουν

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

γεια σου twoangels

μακρι να ετρωγαν και οι 2 σε 45

45 θελει μονο ο ενας και ειδικα ο μικρος και παραπανω

γι αυτο αναγκαζομαι στο φαι να εχω καποιον παντα να ταιζουμε γιατι αλλιως δεν τελειωνει ποτε το βρωμοφαγο

κι εμενα τα ιδια με το φαι

στην αρχη ολοι να τρωνε βε τρωνε να μην πανε νοσοκομειο και τετοια και ακομα το εχω το συνδομο του φαγητου

να σου πω οτι εχω δοκιμασει τα παντα

και τα κακομαθαινω και τραγουδια και παιχνιδια καια οτι μπορεις να φανταστεις

μια εποχη τα ταιζα στο καροτσι και τα κουναγα για να νομιζουν οτι ειμασε βολτα

μια -2 μερες τα κολπα και παλι τα ιδια το μικρο

τελος ομως πια

δεν αντεχω πραγματικα

η πιεση ειναι τρομενρη και για το παιδι και για μενα

ας φαι οσο θελει σε μιση ωρα

τι να πω πια δεν ξερω

και δεν πεινει και γαλα ρε γμτ μου να πω οτ τουλαχιστον θα συμπληρωσω

Αντε να μεγαλωσουν λιγο να συνενοουμαστε

να σου ζησουν

ευχαριστω

(Αντε να μεγαλωσουν λιγο να συνενοουμαστε) χαχαχα αυτο το λεω εγω ολη την ωρα!!!!!!

τι να σου πω βρε κοπελα μου πραγματικα σε καταλαβαινω.εγω που ειχα ρωτησει τον γιατρο γιατι η μια μου ειναι καλοφαγη και η αλλη οχι μου ειπε οτι επειδη ειναι διδυμα δεν σημαινει οτι ειναι και ιδια.το καθε παιδι μου ειπε οτι θελει τον δικο του χρονο για να φαει.καποιο τρωει σε 10 λεπτα καποιο σε 1 ωρα. κανε αυτο που λες ταιζε τον για μιση ωρα και ισως με τον καιρο να αρχισει να τρωει πιο πολυ, μπορει να ειναι μια φαση που περναει τωρα.παντως πραγματικα σου ευχομαι τα καλυτερα γιατι ξερω το αγχος και τις φοβιες σου.θα χαρω να σε βοηθησω σε οτι αλλο χρειαστεις.(επειδη οι δικες μου ειναι λιγο ποιο μεγαλες απο τα αγορακια σου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...