Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάνω απο 35 αυγουλάκια και υπερδιεγερση....


Recommended Posts

Χθες γυρισα απο το τελευταιο μου υπέρηχο και τα πραγματα έχουν ως εξής.

Τα αυγουλακια μου αυξάνονται με τρελούς ρυθμούς. Εχουμε και λέμε

25 μεγάλα αυγουλάκια

9 μεσαία

καμια 10αρια μικρα . Οι ωοθηκες μου εχουν πρηστει και ειμαι σε μεσαια κατασταση υπερδιεγερσης.

Μαζευτηκαν 3 γιατροι και μυ ελεγαν οτι ειμαι φαινομενο για τα ιατρικα δεδομενα. Ο οργανισμος αντεδρασε σαν οργανισμος 20χρονης και οι δοσεις που επαιρνα ηταν οι ελαχιστες (150 μετα 75). Απο την ωρα που σταματησα τις ενεσεις ο οργανισμος εκανε καμια 15 ωαρια μονος του :blink: .

Θα πάω την Πεμπτη για την αυγουλομαζωξη και μετα θα δουμε αν θα τα καταψυξω ολα και θα τα βάλω το Σεπτεμβρη ή αν θα προχωρησω τωρα σε μεταφορά των 2.

Η αληθεια ειναι πως ειναι πολύ επικυνδυνη η μαζωξη και αν διεγερθουν κι αλλο θα χρειαστει να μπω μεσα στο νοσοκομειο και ο Θεος βοηθός.

Φοβαμαι βρε κορίτσια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι δεν εχω ιδεα απο εξωσωματικη...ομως σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην αγχωνεσαι..

να ρωτησω κατι..ειναι κακο δηλαδη που εκανε τοσα πολλα ωαρια ο οργανισμος σου?? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τη μια θελαμε να κανει αρκετα αλλα απο την αλλη τοσα πολλα που είναι διευρουν τις ωοθηκες και πρήζονται. Η κοιλίτσα μου εχει γινει τουμπανο, σαν να ειμαι εγκυος στον 3ο μηνα ειναι. Δεν θελαμε τόσα πολλά σιγουρα όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki μου καλημέρα κοπέλα μου

τι να κάνουμε δυστηχώς είναι και αυτό ένα από τα άσχημα της εξωσωματικης.

Μην μου στεναχωριέσαι όμως έχεις τόσους γιατρούς κοντά σου που ότι χρειαστεί θα το αντιμετοπίσουν

εσύ κοίτα μόνο να είσαι ήρεμη και άσε τα υπόλοιπα στους γιατρούς.

φιλάκια πολλά και μην αγχώνεσαι :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοπελα μου :) καταλαβενω πως εισαι γιατι καπως ετσι ημουν κ εγω ;) κ μαλιστα λιγο πριν τη ληψη ειχα σταματησει τις ενεσεις.ευχομαι να σου πανε ολα πολυ καλα κ συντομα να μας ανακοινωσεις την εγκυμοσηνη σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αληθεια ειναι πως δεν εχω ιδεα πως γινεται η εξωσωμ κ τι κινδυνους εχει,παρ'ολαυτα σου ευχομαι ολα δεξια κ να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα.θα περιμενουμε νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Το ίδιο είχα πάθει κι εγώ πέρισυ το καλοκαίρι όταν ξεκίνησα την εξωσωματική. Στην ωοληψία μου πήραν 45 ωάρια!!! Επειδή κι εμένα οι ωοθήκες μου φαινόταν διεγερμένες ο γιατρός μου προτίμησε να μην προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά, για να μην χειροτερέψουν τα συμπτώματα, και τελικά την κάναμε στον επόμενο κύκλο. Νοσηλεύτηκα και ένα βράδυ σε γυναικολογική κλινική με ειδικό ορό για να υποχωρήσουν τα συμπτώματα.

Μην ανησυχείς, δεν είναι δεδομένο ότι θα πάθεις υπερδιέγερση. Οι γιατροί θα σου πουν τι είναι καλύτερο για την περίπτωσή σου. Πάντως το ότι έκανες τόσα ωάρια καλό είναι γιατί θα γονιμοποιηθούν, θα τα καταψύξεις και δεν θα χρειαστεί να ξαναπεράσεις την ταλαιπωρία των ενέσεων.

Καλή επιτυχία!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάνω απο 35???? :woohoo: :woohoo: τι λές βρε θηρίο!!μπράβο!!

Gioulaki μου όλα καλά θα σου πάνε,μην αγχώνεσαι κ μην κουράζεσαι!!!

Καλή επιτυχία για την Πέμπτη........... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki μου καλημερα σε σενα κ σε οοολα τα κοριτσια.

Μεσα στο προγραμμα ειναι κ αυτο...γμτ :angry: Τι να πω?Για ακομα μια φορα υπομονη κ καλη δυναμη.

Απο την στιγμη που σε παρακολουθουν στενα οι γιατροι μην φοβασαι τιποτα!!!Ολα θα πανε καλα!!!!!!Μην ανησυχεις!!!!

Το πολυ πολυ να κανεις αργοτερα την εμβρυοεταφορα ;) κ οπως και να εχει το θεμα,θα εχεις γερη καβατζα. :woohoo:

Φιλακια πολλα πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε γιουλακι μαςςςςςςςςςςςς δικο σου ειναι το ποσστ

μωρεεεεεεεεεεεε?????

ΕΥΧΟΜΑΙ ολα να πανε σουπερ καλα!!!

αφιερωνω μιας και ειπες οτι ανταποκριθηκες σαν 20αρα...

ΟΙ ΣΑΡΑΝΤΑΑΑΑΑΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ = ΜΕ 2 ΕΙΚΟΣΑΑΑΑΑΡΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣ

ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΕΣ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ!!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑ

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ!!!!!!! :woohoo:

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω το ίδιο είχα πάθει κοπέλα μου λόγω πολυκυστικών και μετά από ενέσεις για 20-25 μέρες περίπου.Καμιά 40αριά ωάρια.Αφού και έγκυος που έμεινα μέχρι και κανένα δίμηνο μετά οι ωοθήκες μου στους υπερήχους φαινόντουσαν πρησμένες.Ευτυχώς ήμουν από τις τυχερές και γλύτωσα την υπερδιέγερση.Συμβουλή αν και θα στα έχουν πει και οι γιατροί,8 ασπράδια αυγών ημερησίως ειδικά μετά την ωοληψία και πολλά νερά.Θα νιώθεις λίγο τούμπανο αλλά υπομονή παρά να χεις άλλα.Εύχομαι να ξεμπερδέψεις σε αυτό το κύκλο χωρίς παρενέργειες και με θετικό αποτέλεσμα όπως συνέβει και σε μένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολυ κορίτσια και μακάρι να πάνε όλα καλα. Ολη μερα αυγα τρωω, γιαουρτια και ισοτονικά ποτά. Μου εχουν φερει ολα αυτα μια αηδια αλλα για καλό ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ρε γιουλακι μαςςςςςςςςςςςς δικο σου ειναι το ποσστ

μωρεεεεεεεεεεεε?????

ΕΥΧΟΜΑΙ ολα να πανε σουπερ καλα!!!

αφιερωνω μιας και ειπες οτι ανταποκριθηκες σαν 20αρα...

ΟΙ ΣΑΡΑΝΤΑΑΑΑΑΑΡΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣ = ΜΕ 2 ΕΙΚΟΣΑΑΑΑΑΡΕΕΕΕΕΕΕΣΣΣ

ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΚΡΥΦΕΣ ΤΙΣ ΧΑΡΕΣ!!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑ

ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ!!!!!!! :woohoo:

:kiss::kiss::kiss:

Γι'αυτο εκανα τα διπλάσια??? :laugh: :laugh: :laugh:

Ντοματουλα οχι αλλα ενα μεγάαααααααααλο φιλί !!

Μ Ο Υ Τ Σ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki μου μη τεναχωριεσαι! Συμβαινει σε πολλες κοπελες αυτο! Να σκεφτεσαι μονο τα θετικα! Αποκλειεται με τοσα ωαρια να μη σου κατσει οχι μονο ενα αλλα πολλα πολλα μπεμπουλινια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ συμφωνώ με τη Λόλιποπ,κάνε υπομονή όλα θα πάνε καλά και σκέψου, τι απίστευτα μεγάλο απόθεμα θα έχεις. Καλή επιτυχία την Πέμπτη,πρόσεχε τον εαυτό σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki ti augoparagogi einai auti kale ,proti fora akouo tosa polaa!!!!

polla aspradia k nera min to ksexnas ,prospathise to oso mporeis toso upomoni kai epimoni exoume gia na petixoume ton stoxo mas kane akoma ena kougario matia mou!!!!!ola na sou pane teleia sou euxomai!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...