Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΒΑΦΤΗΣΗΣ!!!!!!!!!


didinoulis

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!

Εχω ενα αγορακι περιπου τριων μηνων...σρ λιγες μερες γινομαστε δλδ....

Σκεφτομαι να κανω τη βαφτηση τον Νοεμβρη....

Εχω αρχησει και ψαχνωμαι λοιπον για προσλητηρια..

Αυτο που θελω ειναι κατο το ιδιαυτερο..θελω να ξεφυγω απο το φακελο...

Στη βαφτηση του μεγαλου μου γιου ειχα ενα μπουκαλακι...με χρωματιστες πετρουλες στον πατο του και μεσα ενα χαρτακι που εγραφε για τη βαφτηση...ειχε γινει σε εαν ξωκλησι...καλοκαιρι!!!!

Τα ειχα συνδιασει ολα δλδ.....

Τωρα σκεφτομαι ως θεμα τα αγγελακια αλλα δεν μπορω να βρω κατι για προσκλητηριο!!!!

Εχετε καμια ιδεα???????

σασ φιλωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα!

Το προηγούμενο Σαββατο βαφτισα την κορη μου..οποτε οπως καταλαβαινεις είχα ψάξει τα παντα..

Τα πιο ομορφα προσκλητήρια κατα τη γνωμη μου έχει το www.an-agapas.gr

εγα απο εκει πήρα ιδεα και το εφτιαξα μονη μου..

Εμας το θεμα ηταν οι πεταλουδες..κατι με αγγελακια δεν θυμαμαι να ειδα αλλα μπορεις να κρεμασεις ενα αγγελακι απ'εξω..

Θα σου βαλω φωτο να το δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πρόκειται να πραγματοποιήσω τη βάπτιση χειμώνα και είμαι στο ψάξιμο αρχικά για το θέμα και έπειτα για μαγαζί προσκλητηρίων και μπομπονιέρων.

Η αλήθεια είναι ότι σκεφτόμουν γενικά κάτι σε λευκό στολισμό με ασήμι και ίσως λίγο ροζ.....θα δουμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΑ ΛΕΓΕΤΑΙ MASTORAS (ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ Κ ΤΟ ΑΝ-ΑΓΑΠΑΣ) ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ ΣΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΕΙ! (ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΡΑ Κ ΕΓΩ )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν το κανεις μονη σου θα ειναι σιγουρα πρωτοτυπο...

Τα "αγγελακια" ειναι εξαιρετικο θεμα για χειμωνιατικη βαφτιση..

Μπορεις να φτιαξεις το κλασικο αγγελακι -στολιδι κ να γραψεις στα φτερα του το κειμενακι σου.. Αν το κανεις προσεγμενο κ ομορφο να εισαι σιγουρη πως κανεις δεν θα το πεταξει κ θα το στολισουν ολοι στα δεντρα τους.. Το εχω δει καπου.. θα προσπαθησω να το βρω γιατι παει πολυς καιρος..

Το να αγαπας εχει οντως φοβερα πραγματα αλλα ρε παιδια τα δινει πολυ ακριβα.. σε ολα τα συνηκιακα μαγαζια τα βρισκεις φτηνοτερα.. και αμα ξερεις τις τιμες χονδρικης σου πεφτουν τα μαλλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

doragli σε σχεση με χονδρικη ειδα και 3ΕΥΡΩ ΔΙΑΦΟΡΑ !!!

και απορουσα που πηγαινανε κ κλεινανε (σκεφτομουνα , μα καλα δεν το ψαχνουν λιγο παραπανω?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εαν δεις υπαρχουν καποια site τα οποια εχουν προσκλητηρια με αγγελακια αλλα κατι άλλο πουσκεφτομουν ηταν το εξης :αν πηγαινες σε καποιο καταστηα που εχουν χριστουγεννιατικα ειδη και να αγορασεις καποια αγγελακια διακοσμητικα επανω σε ριζοχαρο να ραψεις το κειμενο της βαφτισης καινα το κλεισεις με το αγγελακι να μην χρησιμοποιησες καθολου φακελο αν δνε σου αρεσει .Επισης μπορεις να σχεδιασεις επανω σε ριζοχαρτο ανα αγγελακι αυτοε ιανι οτι πιο απλο και να το κλεισεις με κατι σχετικο .Εγω στη βαφτιση του γιου μο εφτοιαξα το προσκλητηριο μονη μου επειδη τοτε ηταν στη εποχη ο νεμο βρηκα ενα πογραμμα και εφτοιαξα αυτο που θα προσπαθησω να βαλω .επειδη ομως δνε ηθελα να γραψω επανω και χαλασω την εικον πηρα χαρτι διαφανειας και εγραψα επανω το κειμενο το οποιο τα ενωσα με εναν απλο χρωματιστο συνδετηρα .Εχουν περασει 5 χρονια απο τη βαφτιση αλλα οισυγγενεις και φιλοι εχουν κρατησει και εχουν στολισει το προσκλτηριο .Επισης κοιτα και αυτο

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!

ΛΟΙΠΟΝ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΑΣ ΕΤΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΡΗΓΟΡΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΗΣΗ ΣΑΣ!!!!!!!

ΕΡΙΞΑ ΜΙΑ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΑΤΙΑ ΣΤΑ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ!!!!...ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!!!!

ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.....ΩΡΑΙΕΣ ΙΔΕΕΣ...ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ!!!!!

ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΟ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙ....ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑ.....

ΘΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΩ ΜΕ ΗΡΕΜΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΑΙΖΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ.....

Ο,ΤΙ ΑΛΛΟ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ......ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ.....

ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΑΣ ΑΓΓΕΛΑΚΙ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ????

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΕΜΑ ΕΙΧΑΤΕ??????

ΝΑ ΣΗΝΕΙΩΣΩ ΟΤΙ Η ΒΑΦΤΗΣΗ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΡΧΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ....

ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΡΟΩΡΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΑΚΙΑ????ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι ειμαι τηςς αποψης,κανε κατι απλο..γιατι μεταξυ μας ολα αυτα καταληγουν στα σκουπιδια..δε λεω και τα πλουδσια ειναι που ωραια..αλλα...δε ξερω..εγω ειμαι του κλασικου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχικα να σου ζησει ο μπεμπουλης σου

με το καλο και τα βαφτισια

κι εγω τα εφτιαξα μονη μου

γενικα δεν συμενει οτι επειδη τα φτιαχνεις μονος σου οτι ειναι και πιο φτηνα αλλα εμενα μουμ κοστισαν 1,5 Ε το καθε ενα

κατσε να βλαω φωτο να τα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βεβαια εαν θες να δεις και καποιες ετοιμες

και γενιακ αρκετα οικονομικες εχει το BSS BOMBONIERA

το σαιτ τωρα το φτιαχνουν εχουν και υλικα να φτιαξεις μονη σου εαν θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΑΣ Κ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΘΕΜΑΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ Η ΠΡΙΓΚΗΠΑΣ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ Κ ΒΡΗΚΑ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΥΛΙΚΑ ΑΛΛΑ ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΑΚΙ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ,ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ!

www.evendi.gr/D91A0BED.el.aspx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΑΠΛΑ...ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΤΑ ΣΑΙΤ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΦΟΒΕΡΕΣ ΙΔΕΕΣ!!!!! :cheer::cheer::cheer:

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΟΟΛΥ.... :)

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟΣ....ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΤΟ ΣΑΙΤ...ΣΕ ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!! ;););)

ΣΟΦΙΑ....ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗ ΒΑΦΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ΜΟΥ ΓΙΟΥ!!!!!! :lol::lol:

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ!!!!!!!!

Ο.ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΧΕΤΕ...ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ...ΑΝ ΚΙΑ ΕΧΩ :S:S:S:S ΨΙΛΟΚΑΤΑΛΗΞΕΙ!!!!!!!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις θα κανουμε την βαφτιση της ελισαβετ τον οκτωμβριο.εχουμε βρει εκκλησια ,ταβερνα,μπομπονιερες,για προσκλητηριο σκεφτομασταν κατι σαν και αυτα που ειδα παραπανω με τα μπουκαλακια η κατ σαν παζλ που μπαινουν τα κομματακια σε ενα κουτακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτησω και κατι αλλο που σκεφτηκα.Το πρωτο ειναι να στειλουμε μαζι με την προσκληση και την μπουμπουνιερα 1ον για οικονομια γιατι δεν ειναι καιροι αυτοι που ζουμε 2ον γιατι και να θελει να κρατησει καποιος την μπομπονιερα σου θα κρατησει μονο τη μια απο τις 3 πχ που θα παρει μια οικογενεια.Και το αλλο που σκεφτηκα ειναι στο τραπεζι που θα ακολουθησει να φτιαξω μικρα βιβλιαρακια(ενα για την τετραδα που θα καθετε στο τραπεζι).με διαφορες πληροφοριες που βρηκα στο ιντερνετ σχετικα με το ονομα της μικρης μου(για να απασχολειτε με κατι μεχρι να ερθει το φαγητο)οπως τι σημαινει το ονομα ελισαβετ απο αποψη θρησκευτικων,ιστορικα,στην επιστημη των αριθμων καποια χαρακτηριστικα του ζωδιου της κ.ο.κ Τι πιστευετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλεξανδρα....με το καλο και εσεις!!!!!!

Πολυ καλη ιδεα αυτο με το παζλ...το εχεις δει καπου???

πες μου αν μπορεις μηπως το δω καπου και εγω για το μπεμπη!!!!!!

Αυτο για το τραπεζι σχετικα με το ονομα ειναι πολυ καλη ιδεα!!!!

Να το κανεις σιγουρα!!!!!Θα ειναι κατι κεχωριστο και προτοτυπο!!!!!!!

Με το καλο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ

Κοιτα εδω στην αλεξανδρουπολη στα περισσοτερα μαγαζια που επισκευτηκα για βιντεο και φωτογραφιες υπηρχαν αλλα πιστευω οτι και σε ενα μεγαλο φωτοτυπαδικο λογικα θα πρεπει να γινει η δουλεια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πιο απλά προσκλητήρια ρίξτε μια ματιά εδώ έχει πολύ ωραία σχέδια... http://www.polygrafos.gr/4%20%CE%B2%CE% ... CE%B7.html

τα προσκλητήρια με τα μπουκαλάκια πολύ ωραία αλλά θα τα προτιμούσα σαν μπομπονιέρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

www.gamos-shop.gr/prosklitiria-vaptisis?start=20 η φιλη της μητερας μου αγορασε απο δω. σου δειχνω & ενα ακομα προσκλητηριο βαφτισης & εσυ αποφασιζεις.να σου ζησει κιολας
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ISMHNH έγραψε:

Αυτο εκανα εγω.. _2-20100624.jpg

ISMHNH αυτό το προσκλητήριο είναι από τα αγαπημένα μου στο αν αγαπάς και εσύ το έχεις φτιάξει τέλειο.

Αυτόν τον καιρό ψάχνω να βρώ ιδέες για την βάφτιση της μικρής μου κόρης και με ενθουσίασε η ιδέα του να το φτιάξω μόνη μου.

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τον τρόπο που το έφτιαξες. Πχ έχεις κόλλησει το ύφασμα πάνω σε χοντρό χαρτί? Έχει ύφασμα και στην πίσω πλευρά που δεν βλέπουμε ή εκεί έχει χαρτί?

Που βρήκες δαντελίτσα με μοτιφάκια για το περίγραμμα? Που βρήκες αυτό το ύφασμα?

Πάντως είναι υπέροχο πραγματικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didinoulis έγραψε:

αλεξανδρα....με το καλο και εσεις!!!!!!

Πολυ καλη ιδεα αυτο με το παζλ...το εχεις δει καπου???

πες μου αν μπορεις μηπως το δω καπου και εγω για το μπεμπη!!!!!!

Αυτο για το τραπεζι σχετικα με το ονομα ειναι πολυ καλη ιδεα!!!!

Να το κανεις σιγουρα!!!!!Θα ειναι κατι κεχωριστο και προτοτυπο!!!!!!!

Με το καλο!!!!!!

Με πηραν τις προαλλες να μου πουν τιμες για το παζλ και απογοητευτηκα εβγαιναν πολυ ακριβες 5 ευρω το κομματι.Στο afisorama μα τους πινακες και τις κορνιζες μου ειπαν 5,30 τωρα περιμενω απαντηση και απο ενα τυπογραφιο να μου πουν αλλα λογικα και αυτοι καπου εκει θα κυμαινονται.Οποτε ακυρη η ιδεα...Χαλαστηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...