Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόωρα συμπτώματα???


Recommended Posts

Συγνώμη που ανοίγω κι άλλο θέμα αλλά αναζητώ απαντήσεις σχετικά με πρόωρα συμπτώματα εγκυμοσύνης.

Η ερώτηση μου υπάρχει σε άλλο θέμα με τίτλο :"Ολοκλήρωση πράξης πριν την ωορηξία" και νομίζοντας ότι δεν κολλάει ανοίγω νέο θέμα με την ερώτηση ακριβώς όπως την έχω στο άλλο θέμα.

Υπάρχει περίπτωση με 2 ολοκληρωμένες πράξεις σε διάστημα 3 και 6 ημερών -(περίοδος 10/6.Τέλος περιόδου 13/6.Ολοκληρωμένη πράξη 16/6 και 19/6)-να υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως,στομαχόπονος, κενό στομάχι, τάση για εμετό(συγνώμη κι όλας), τσιμπίματα στην κοιλιά και πόνος στις ωοθήκες σαν να είναι η πρώτη μέρα περιόδου μου (σε άσχετες ώρες);

Να πω επίσης πως ποτέ δεν είχα παρόμοια συμπτώματα όταν μου τελείωνε η περίοδος ή όταν περίμενα(ΔΕΝ περιμένω περίοδο στις 8/7..μακάρι δηλαδή...οπότε πολύ δύσκολο το κόβω να έχω συμπτώματα περιόδου από τόσο τόσο νωρίς)

Υπάρχει περίπτωση να έχει γονιμοποιηθεί σποράκι; :D

(Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για το νέο θέμα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε κανε λιγο υπομονη...μεσα σε 3 μερες να προλαβει κιολας να γονιμοποιηθει το σπορακι?!??!?! :P:P ευχομαι να μην σου ερθει η ακατανομαστη τον ιουλιο..αλλα νομιζω πως ειναι και λιγο ψυχολογικο αυτα τα συμπτωματακια που νιωθεις επειδη θελεις πολυ ενα μωρακι! ;)

και τα συμπτωματακια σε καθε κοπελα ειναι διαφορετικα και παρομοια με της περιοδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμενεεεεεεεε μην βιαζεσαι........αν ειναι να ερθει θα ερθει.Καλυτερα να εχεις καθυστερηση και μετα να το δεις!!!Εγω ειχα συμπτωματα πριν την περιοδο αλλα οχι πολλες ημερες 3ή 4.Ενιωθα τσιμπηματακια σαν της ωορηξιας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα...η αληθεια είναι ότι βιάζομαι λιγάκι γιατί το θέλω πολύ και κάνω την τρίχα τριχιά..δυστυχώς για τον αρραβωνιαστικό μου που τον έχω ζαλίσει και για μένα που αν μου έρθει η ακατανόμαστη θα απογοητευτώ!!!

Μια χαρά μου τα λέτε εσείς αλλά εμένα ποιος θα με ξεαγχώσει;

(ξεκίνησα χωρίς άγχος να σας τα λέω και όσο το σκεύτομαι η κατάστασή μου χειροτερεύει..χαχαχα :D )

Άντε να δούμε..λίγες μέρες έμειναν(για την ακρίβεια 15!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia emena koritsi mou min mpeis se auti tin diadikasia tvn sumptwmatvn!!!1 misi xrono twra olo sumptwmata vlepww ma ugra thes ma thermokrasia ma ponakiaa ma olaa kai tzifos!!!!mporei ton mina pou den exeis tpt na eise!!!!i kaliteri endixi eggumosinis einai mono i kathisterisi na to xereis auto!!!!egw stris arxes imoun san esena epsaxnaa oso apogoiteuomoun omwss ta paratisa!!!sou euxomai ta kalitera!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι εγκυουλα,ομως απο εμπειρια δικη μου καθως και απο φιλες γνωριζω πως δεν εμφανιζονται συμπτωματα απο πριν.μακαρι να εισαι μια απο τις εξαιρεσεις ομως καλο ειναι να μην μπεις σε αυτο το τριπακι με τα συμπτωματα,οταν ειναι θα ερθει το μωρακι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! :)

Μάλλον πρέπει να σταματήσω να κάνω σαν παλαβή και απλά να το απολαυμάνω!! χεχε...

Ελπίζω το σποράκι να έχει βρει νωρίτερα τον δρόμο του και να μας κάνει την εκπληξη!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mhn to kaneis auto ston eauto sou giati an uparxei periptwsh na mh eisai tha dexteis pio megalh apogohteush pou tha dexosoun an den eisoun pragmatika..etsi epatha egw ton 2o mhna k telika tpt..fantasou pws egw den eixa afhsei oute mia mera anekmetaleuth k hmoun sigourh pws eixa petuxei thn mera k omws den egine tpt k meta arxhsa na psaxnw giati eixa sumptwmata opws akribws les esu...mallon h ta gennhse to muallo mou h allaze apla o organismos mou..den kserw pantws opws k na exei to na sou leme den thellei agxos sigoura den einai apo kako apla skepsou oti k to agxos einai kati pou to apotrepei polles fores xalara k oti einai na ginei tha ginei mhn to kaneis auto ston eauto sou an k den einai katholou eukolo..tha deis pws me ton kairo tha to kseperaseis!!!filakia k oti kalutero

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αγάπη μου, μια χαρά μου τα λες..και όχι μόνο εσύ αλλά και όσες κοπέλες απάντησαν στο post μου, και ο αρραβωνιαστικός μου..και όλοι!!!

Σας λέω..έγινε εκεί που δεν το περίμενα(έμεινα και τον κοίταγα τον άνθρωπο σαν χάνος που ολοκλήρωσε γιατί δεν το περίμενα!!)και εκεί που δεν είχα καθόλου άγχος και έλεγα ότι είναι να γίνει θα γίνει....ξαφνικά μια μέρα με έπιασε και δε λέει να φύγει!!!

Δεν το κάνω επίτηδες, αλλά βγαίνει η αγωνία αβίαστα μόνη της!!χαχα

Τι να την κάνω την άτιμη;Το γνωρίζω μωρέ ότι πρέπει να αράξω λιγάκι γιατί αν βγει κάτι άλλο από αυτό που περιμένω θα απογοητευτώ!!

Εδώ άλλες γυναίκες προσπαθούν τόσο καιρό και δεν αγχώνονται και εγώ δεν ξέρω ακόμα αν θα έχω καθυστέρηση!!! :S

Εννοείτε Merykal μου ότι δεν μου το λέτε από κακό το να μην έχω άγχος.Γι αυτό άλλωστε διαβάζω κάθε post που στέλνετε με λαχτάρα!!!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις συμβουλές σας(ως νέα στον χώρο των μέλλουσων μαμάδων είναι πολύ σημαντικό για μένα να ακούω τις γνώμες σας και τις συμβουλές σας!!)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kouklitsa se katalabainw apoluta opws k oi alles kopeles edw mesa allwste giauto k eimaste edw na se sumbouleuoume..eisai filh mas k to elaxisto pou tha mporousame na kanoume einai na se sumbouleuoume..an thes ela sto chat na ta poume...na ginoume files!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...