Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ολοκλήρωση πράξης πριν την ωορηξία


Recommended Posts

Γεια σας και πάλι μανούλες και μη!

Επέστρεψα και πάλι με καινούργια νέα και γεγονότα ! :)

Λοιπόν, εχτές στις 16 του μήνα έγινε το καλό!! Κάναμε με τον αρραβωνιαστικό μου ελεύθερο σεξ και ολοκλήρωσε μέσα μου.

Το θέμα είναι ότι είχα μόλις 4 μέρες που είχα καθαρίσει από την περίοδο

και ότι δεν είχα μπει στις ημέρες ωορρηξίας.

Εδώ λοιπόν αναζητάω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας! :)

Το ποσοστό το να συλλάβω είναι καλό ή όχι;Επίσης να σας πω ότι έχω σχετικά σταθερή περίοδο (δεν ξέρω αυτό κατά πόσο ρόλο παίζει)

Αναζητάω τις πολύτιμες γνώμες σας!!!

Φιλάκια σε όλες! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με σταθερη περιοδο και χωρις να κοιταζω ημερες ωορηξιας και το βασικο κανενα αγχος, εμεινα εγκυος 2 μερες ακριβως μετα την περιοδο μου. Ειμαι σιγουρη για την ημερα της συλληψης της μπεμπας μου, γιατι η επομενη επαφη εγινε μετα απο πολλες πολλες μερες. Ευχομαι να εισαι το ιδιο τυχερη με μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boubou1305 έγραψε:

Γεια σας και πάλι μανούλες και μη!

Επέστρεψα και πάλι με καινούργια νέα και γεγονότα ! :)

Λοιπόν, εχτές στις 16 του μήνα έγινε το καλό!! Κάναμε με τον αρραβωνιαστικό μου ελεύθερο σεξ και ολοκλήρωσε μέσα μου.

Το θέμα είναι ότι είχα μόλις 4 μέρες που είχα καθαρίσει από την περίοδο

και ότι δεν είχα μπει στις ημέρες ωορρηξίας.

Εδώ λοιπόν αναζητάω τις εμπειρίες και τις γνώσεις σας! :)

Το ποσοστό το να συλλάβω είναι καλό ή όχι;Επίσης να σας πω ότι έχω σχετικά σταθερή περίοδο (δεν ξέρω αυτό κατά πόσο ρόλο παίζει)

Αναζητάω τις πολύτιμες γνώμες σας!!!

Φιλάκια σε όλες! :woohoo:

Καλη σου μερα μπουμπου!!γραφεις οτι 4 μερες αφου ειχες καθαρισει ειχες επαφη χωρις ομως να λες ποια μερα ειχες ΤΕΡ!τωρα αν ας πουμε ειχες περιοδο 8 του Ιουνιου..και ειχες επαφη στις 16 οποτε..την 8η μερα του κυκλου σου..γιατι οχι?..μπορει να βρισκεται στη διαδικασια της γονιμοποιησης!!Εγω στη πρωτη μου κορη πριν 10 χρονια εμεινα εγκυος την 8η μερα μετα την περιοδο..!!!!Ευχομαι και εσυ να εισαι τυχερη!Παντως μην αγχωθεις καθολου..γιατι το αγχος ειναι ανασταλτικος

παραγοντας!Λειτουργησε φυσιολογικα σαν να μη συμβαινει τιποτα..αλλα να προσεχεις!Καλο θα ηταν να εχεις κι αλλη επαφη ομως..μεχρι τη 16η μερα του κυκλου σου!

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ;);););)

ευχομαι σε λιγες μερες να μας κανεις ανακοινωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Boubou1305 κι εγω έμεινα έγκυος 8η μέρα του κύκλου. ίσα που ειχα τελειώσει περίοδο (7 ημέρες κρατάει και έχω κύκλο 28)

Σου εύχομαι τα καλύτερα, με το καλό να έρθει σποράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μπουμπου..

Λοιπόν θεωρητικά: Σε εναν σταθερο κύκλο 28 ημερών η ωορρηξία γίνεται την 13η -14η ημερα. με το δεδομένο οτι εχουμε και το τελειο σπέρμα, ζει στη μητρα 3-4 ημέρες. Υπολόγισε λοιπόν πότε ηρθε η τελευταια περίοδος και αφαίρεσε. Να ξέρεις πάντως πως είναι πολυ καλύτερο να είναι το σπέρμα ηδη μέσα και να εχει στήσει καραούλι ποτε θα σκάσει το "αυγουλάκι" , παρα πρωτα να σκάσει (ωορρηξία) και να μπεί μετά ;)

Πρακτικά: Ο κύκλος μας παίζει παιχνίδια. Μπορεί να εχεις δυο ωορρηξίες μεσα σε ενα μήνα ή καμία. Μπορεί την ωρα που εχεις περίοδο και αποβάλλεις το ωαριάκι σου, απο την άλλη ωοθήκη να δημιουργείται ενα καινούριο :S .

Μου πήρε πολλά χρόνια να καταλάβω πως η επαφη πρέπει να είναι πολυ πολυ συχνη και χωρίς μετρήσεις ωορρηξίας, θερμοκρασίας κτλ

Σου ευχομαι καλη καλη επιτυχια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera mpoumpou!!Gia na exeis perisoteres pithanotites na mineis egkuos tha prepei na erxese se epafh mera para mera olo ton mhna,alla kai palh tha exeis mono 25% pithanotites na mineis egkuos...Opote mhn to pareis polu varia an den ginei amesos...H gnomh mou einai pos an molis arxisate na exete eleftheres epafes na mhn dineis polu simasia sthn owriksia kai apla na apolanvaneis tis stigmes me ton sintrofo sou.. Pistepse me polu grigora ginete emonh to mpempe kai meta mpenei to anxos sthn mesh kai den voithaei sthn silipsh...Elpizw vevea na mhn xriastei na anxotheis kai na erthei polu,polu grigora,kalh epituxia!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας βρε κορίτσια!

Για να λέμε και τα πράγματα με το όνομά τους δεν ήξερα ότι θα συμβεί αυτό το υπέροχο γεγονός,παρ'όλο που το ήθελα πολύ έντονα τον τελευταίο 1 χρόνο.

Το είχαμε συζητήσει άπειρες φορές το να έχουμε ένα μικρό μπεμπάκι,από την στιγμή κιόλας που συζούμε 4 χρόνια συν το ότι είμαστε και 1,5 χρόνο αρραβωνιασμένοι.Παρά το γεγονός ότι κάνουμε ελεύθερο σεξ εδώ και χρόνια, (και δεν είχα μείνει ποτέ έγκυος λόγο του ότι προσέχει πάρα πολύ)δεν είχαμε μπει ποτέ στην διαδικάσία το να συζητήσουμε πότε θα έρθει η στιγμή που θα γίνει η πράξη ολοκληρωμένη.Απλά ήταν μια βραδιά πολύ διαφορετική από όλες τις άλλες (κατά έναν πολύ περίεργο τρόπο) και απλά στο τέλος δεν μου είπε τίποτα και μου έκανε αυτό το δωράκι!!!

Και καλύτερα κι όλας για να μην έχω το άγχος!!! :)

Τώρα όσο αφορά τον κύκλο μου...Κατά βάση είναι σταθερός 28 ημερών αλλά μερικές φορές(όπως αυτό τον μήνα) μου έρχεται 2 ή τρεις μέρες νωρίτερα ή 1-2 μέρες αργότερα!

Εγώ αυτό τον μήνα αδιαθέτησα στις 10 του μήνα το πρωϊ και καθάρισα στις 13-14 του μήνα(η περίοδος μου δε με θέλει και πολύ και κρατάει 3 με 4 μέρες) :)

Δεν είμαι καθόλου αγχωμένη αλλά δεν ξέρ κατα πόσο ισχύει το γεγονός ότι αυτού που λένε ότι για να μείνεις έγκυος πρέπει να κάνεις ελεύθερο σεξ την περίοδο που έχει ωορηξία!

Επλίζω να πέτυχε το δωράκι που μου έκανε και να έχω ένα μικρό-μικρό σποράκι και εν συνεχεία το πιο γλυκό μωράκι που μπορεί να υπάρχει!! :woohoo: :silly: :kiss:

Izaki κ HaraAbel μακάρι να φανώ και εγώ τόσο τυχερή όσο και εσείς και να δω σε κανα μήνα ένα θετικό τεστ!!!

Κatrina μου ελπίζω να μπορείς να βγάλεις κανά νόημα με τις ημερομηνίες περιόδου μου.Επίσης ήθελα να το ρωτήσω αυτό...Δεν υπάρχει πρόβλημα αν ξανακάνουμε ελεύθερο σεξ και οοκληρωμένο;(χαζή ερώτηση αλλά την έχω!!)

Δόξα τω Θεό Evi.D μου δεν έχει γίνει-ακόμη τουλάχτιστον :) - εμονή το μπεμπέ και εύχομαι να μη γίνει και ποτέ!! :)

Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρων σας και συγνώμη αν σας κούρασα!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Merycal μου, ελπίζω να πάνε όλα καλά και να έχουμε επιτυχία από την πρώτη φορά (λίγο σπάνιο και δύσκολο βέβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!)

Σε ευχαριστώ και εσένα πολύ για την απάντησή σου γιατί όσο περνάνε οι μέρες αρχίζω και ψιλοαγχώνομαι και δεν θέλω!!!

Ουφ και ουφ!

Φιλακια σε όλες σας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουμπόυ να μην αγχώνεσαι καθόλου!

Απόλαυσε το αντράκι σου και τα χαδάκια σας, κάντε τα σχ΄δια σας για διακοπές και θα έρθει το σποράκι χωρίς να το καταλάβεις!

από όλες εμάς έχεις πολύ θετική ενέργεια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου, πραγματικά είναι ένα συναίσθημα που μου για πρώτη φορά βιώνω και ενώ δεν ήμουν αγχωμένη και προσπαθούσα να το πάρω πολύ χαλαρά του τύπου ε...και να μη γίνει δεν πειράζει...

όσο περνάει ο καιρός νοιώθω ένα μικρό άγχος!!

Εν το μεταξύ, είναι δυνατόν να έχω τσιμπήματα στο στομάχι και την αίσθηση κενού στομάχου(ενώ ποτέ δεν συνέβαινε αυτό) σε περίπτωση που έχω συλλάβει και να είναι από τόσο νωρίς τα σημάδια αυτά;

Μακάρι να έρθει το γλυκούλι μου μου τόσο εύκολα και γρήγορα γιατί ξέρω ότι είναι λίγο σπάνιο να πιάσει με την πρώτη φορά και ιδιαίτερα χωρίς να είμαι στις γόνιμες μέρες μου!

Άσε που ο οργανισμός μου είναι και λιγάκι βλαμμένος και δεν ξέρει τι θέλει!!χαχαχα

Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης υπάρχει περίπτωση να αναγνωρίζονται τόσο-τόσο νωρίς; ;) (είμαι κάπως μπουρδουκλωμένη!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel έγραψε:

από όλες εμάς έχεις πολύ θετική ενέργεια! :kiss:

Την λαμβάνω τη θετική σας ενέργεια και αυτό είναι που με χαλαρώνει και δεν με αγχώνει τόσο όσο θα ήμουν σε άλλη περίπτωση!! :side: :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια...υπάρχει περίπτωση με 2 ολοκληρωμένες πράξεις σε διάστημα 3 και 6 ημερών -(περίοδος 10/6.Τέλος περιόδου 13/6.Ολοκληρωμένη πράξη 16/6 και 19/6)-να υπάρχουν συμπτώματα εγκυμοσύνης όπως,στομαχόπονος, κενό στομάχι, τάση για εμετό(συγνώμη κι όλας), τσιμπίματα στην κοιλιά και πόνος στις ωοθήκες σαν να είναι η πρώτη μέρα περιόδου μου (σε άσχετες ώρες);

Να πω επίσης πως ποτέ δεν είχα παρόμοια συμπτώματα όταν μου τελείωνε η περίοδος ή όταν περίμενα(ΔΕΝ περιμένω περίοδο στις 8/7..μακάρι δηλαδή...οπότε πολύ δύσκολο το κόβω να έχω συμπτώματα περιόδου από τόσο τόσο νωρίς)

Υπάρχει περίπτωση να έχει γονιμοποιηθεί σποράκι; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Boubou1305 !!!

ειπες δε θα αγχωθείς και αγχώθηκες! Δε ξερω να σου απαντήσω γι αυτα που ρωτάς! και απ'ότι ξερω τα συμπτώματα ποικίλουν!

Απλά περίμενε και χαλάρωσε!

Με το καλό να μη σου έρθει η περίοδος! αλλα και να έρθει καλή τύχη την επόμενη φορά! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπουμπου, καλε τι συμπτωματα λες?????ειναι λιγο νωρις να νιωθεις το οτιδηποτε γιατι αν εγινε η δουλεια αυτο το καημενακι ειναι κατι εντελως αμορφο και σε υγρη μορφη ακομη.....παντως εγω με 28 ημερες κυκλο και 26 καμια φορα ειχαμε επαφη λιγο την 13η μερα και λιγες ωρεσ πριν την ωορηξια ( εγω την καταλαβαινω) πιασαμε μπεμπακι με την μια αλλα κατι σημαντικο εγω δεν σκεφτομουν τιποτα εσυ πολυ σκεφτεσαι ασε τις μερες να περασουν ηρεμα,κανε τα μπανακια σου και τις βολτιστες και ευχαριστησου τον ερωτα σου και αν ειναι να ρθει θα ρθει....

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel έγραψε:

Boubou1305 !!!

ειπες δε θα αγχωθείς και αγχώθηκες!

χεχεχε....Η αλήθεια είναι πως άρχισα να τρελαίνομαι λιγάκι... :silly:

Πρέπει να ηρεμήσω το ξέρω....Εχω αρχίσει να σαλεύω!!!χαχαχα

υπομονή και θα μάθουυμε σε λίγες μέρες! B):side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...