Μετάβαση σε περιεχόμενο

σας παρακαλω τα φωτα σας!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια. Ειμαι νέο μέλλος οπότε καλώς σας βρήκα.

Αν έχει περάσει κάποια αυτό που θα σας διηγηθώ παρακαλώ να μου στείλει μήνυμα ελπίδας. είμαι 29 ετών και τώρα είμαι 21 εβδομάδων και 3 ήμερων στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Στην αρχή(4-5 εβδομάδων) είχα μικρά προβλήματα (αίματακι-μικρη αποκ.) αλλά με utrogestan και ξεκούραση όλα έστρωσαν. Πριν δυο-τρεις μέρες είδα σημάδια καφέ υγρού από τον κόλπο μου στο χαρτί. Ότι εξετάσεις είχα κάνει πριν περίπου 20-25 μέρες είχαν βγει καθαρές. Ο γιατρός μου έκανε χθες υπέρηχο και μου είπε ότι το μωράκι μου είναι καλα.δεν είδε κάποια νεα αποκόλληση. Μου έκανε και κολπικό έλεγχο και εκεί είδε λίγο ερεθισμένο τον κόλπο μου (με τον σύζυγο δεν έχουμε επαφές αυτούς τους μήνες) και μου είπε ότι ίσως είναι τραχηλίτιδα. Μου είπε να πάρω trofocard προς το παρών . Στείλαμε δείγματα για καλλιέργεια αλλά έως την άλλη εβδομάδα που θα βγουν τα αποτελέσματα δεν ξέρουμε τίποτα σίγουρο. Δυο μέρες δεν ξανά είδα κάτι. Αλλα χθες το πρωί είδα πάλι υγρά (βλέννες) τα οποία είχαν σκούρο καφέ αλλα και κόκκινο σκούρο σαν αίμα. Μίλησα με τον γιατρό και μου είπε ξάπλα και 3 trofocard κάθε 8 ώρες και να τον ξανά ενημερώσω τα βραδυ.(δεν έχω πόνο μόνο λίγες (ισως) συσπάσεις αρεα).εμεινα ξαπλα και μεχρι σημερα το πρωι δεν ξανα ειδα τιποτα. ο γιατρος μου ειπε υπομονη μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα και να μην αγχωνομαι.προσπαθω αλλα ειναι δυσκολο. Help me !!!! Ευχαριστώ εκ τον προτέρων !! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

doraki1980 έγραψε:

Καλημέρα ,

Κάτσε να ξεκουραστείς λοιπόν και μην αγχώνεσαι. Ο γιατρός σου μου φαίνεται πολύ καλός από τις εξετάσεις που σου κάνει και αυτά που σου λέει. Να κάνεις ότι σου λέει και όλα καλά θα πάνε. Σκέψου ότι αν είχες κι άλλο παιδάκι θα ήταν πιο δύσκολο να μείνεις ακίνητη..Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελια χαλλλαρα! που λεμε εδω στη Θεσσαλονικη!

και εγω ειχα για 1 βδομαδα καφε υγρα στον 3ο, αν θυμαμαι καλα, μηνα. τα καφε ειναι παλιο αιμα και δεν υπαρχει προβλημα.

θα σκεφτεσαι μονο θετικα και να ηρεμισεις. το μυαλο μας μπορει να κανει το σωμα μας οτι θελει. στο λεω εκ πειρας! στον 8ο μηνα, εβλεπα τον ημιτελικο του μουντομπασκετ Ελλαδα-@#$%τουρκια. πορωθηκα και αγχωθηκα τοσο, που αρχισα να νιωθω δυσφορια και να ποναει η κοιλια μου. πηρα το γιατρο τηλ. με καθησυχασε και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα, να παρω 2 depon και να τον παρω σε 2ωρες να τον πω οτι ειμαι οκ!. αυτο εβαλα στο μυαλο μου, ηρεμισα και ειπα οτι δεν ειναι τιποτα κακο. σε 2 ωρες, οντως του τηλ και του ειπα οτι ειμαι καλα. λιγο ρπιν γεννησω, αφου με μπινελικιασε, μου ειπε οτι εκεινο το βραδυ κοντεψα να αρχισω τον τοκετο! απο το αγχος! ηταν εξω οταν τον πηρα και πηγε αμεσως σπιτι να ετοιμαστει μηπως χρειαστει να ερθει να με ξεγεννησει! ευτυχως το μυαλο μου δουλεψε με το σωστο τροπο ειπε!

γι'΄αυτο να σκεφτεσαι ΜΟΝΟ οτι δεν ειναι τιποτα κακο και οτι ολα θα πανε καλα και θα γεννησεις ΠΟΛΥ αργοτερα ενα υγειες μωρακι!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vagman έγραψε:

κοπελια χαλλλαρα! που λεμε εδω στη Θεσσαλονικη!

και εγω ειχα για 1 βδομαδα καφε υγρα στον 3ο, αν θυμαμαι καλα, μηνα. τα καφε ειναι παλιο αιμα και δεν υπαρχει προβλημα.

θα σκεφτεσαι μονο θετικα και να ηρεμισεις. το μυαλο μας μπορει να κανει το σωμα μας οτι θελει. στο λεω εκ πειρας! στον 8ο μηνα, εβλεπα τον ημιτελικο του μουντομπασκετ Ελλαδα-@#$%τουρκια. πορωθηκα και αγχωθηκα τοσο, που αρχισα να νιωθω δυσφορια και να ποναει η κοιλια μου. πηρα το γιατρο τηλ. με καθησυχασε και μου ειπε οτι δεν ειναι τιποτα, να παρω 2 depon και να τον παρω σε 2ωρες να τον πω οτι ειμαι οκ!. αυτο εβαλα στο μυαλο μου, ηρεμισα και ειπα οτι δεν ειναι τιποτα κακο. σε 2 ωρες, οντως του τηλ και του ειπα οτι ειμαι καλα. λιγο ρπιν γεννησω, αφου με μπινελικιασε, μου ειπε οτι εκεινο το βραδυ κοντεψα να αρχισω τον τοκετο! απο το αγχος! ηταν εξω οταν τον πηρα και πηγε αμεσως σπιτι να ετοιμαστει μηπως χρειαστει να ερθει να με ξεγεννησει! ευτυχως το μυαλο μου δουλεψε με το σωστο τροπο ειπε!

γι'΄αυτο να σκεφτεσαι ΜΟΝΟ οτι δεν ειναι τιποτα κακο και οτι ολα θα πανε καλα και θα γεννησεις ΠΟΛΥ αργοτερα ενα υγειες μωρακι!!!

:kiss::kiss::kiss:

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!Δεν ειναι δυνατον...για την Ελλαδα ρε γμτ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχώνεσαι και εγώ είχα λίγο αιματάκι στον 4ο μήνα ήταν όμως μου είπε ο γιατρός από στρες και ταράχθηκε ο σάκος. οσο για τις βλέννες μου είχε πει ότι είναι παλιό αίμα και ότι καθαρίζει αν ο πλακούντας είναι εντάξει και δεν έχεις αποκόλησει μην στεναχωριέσαι. και γω είχα τρελλαθεί γιατί είχα παλλίνδρομη πριν αλλά τώρα περιμένω το αγοράκι μας σε λίγες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και απο εμένα. Μην αγχώνεσαι όπως σου είπαν τα κορίτσια μάλλον είναι παλιό αίμα και τίποτα παραπάνω. Το μαγνήσιο να το παίρνεις και να μην το ξεχνάς είναι θαυματουργό. Εγώ είμαι στη 2η εγκυμοσύνη και παίρνω τροφοκαρντ προληπτικα απο την αρχή.

Με το καλό το μωράκι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω. πραγματικα με ανεβαζει που σας διαβαζω. Σημερα ειμαι πολυ καλα και δεν εχω δει τιποτα. Ευχαριστω πολυ και παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι κατσε ξαπλα και ασε τα υπολοιπα ολα ....εγω εβγαλα σχεδον ολη την εγκυμοσυνη ξαπλα ως τον 4 ουτροτζεσταν 9 χαπια τη μερα παρακαλω απο καατω ...κανε αυτο που σου λεει ο γιατρος και να ξερεις οτι η ξαπλα ειναι το καλυτερο φαρμακο για ολλα και ηρεμια τουλαχιστο ως τη 32 εβδομαδα λενε ειναι η επικινδυνη ζωνη...ξεκουρασου κ ηρεμησε γιατι το ανχος και το κλαμα φερνει συσπασεις...καλυτερα νασαι λιγο υπερβολικη και να κανεις λιγο παραπανω απο αυτα πουσουπε ο γιατρος παρα να εισαι με την ψυχη στα δοντια....εγω τωρα 1 χρονο μετα τη γεννα κανω θεραπεια για τραχηλιτιδα μη φοβσαι ειναι συχνο φαινομενο σε εγκυους και γυναικες μετα τον τοκετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...