Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΤΙΣΥΛΛΗΠΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

κοριτσια χρειαζομαστε την εμπειρια σασ!

ρωταω εκ μερους μιας φιλης μου η οποια ξεκινησε αντισυλληπτικα πριν 19 μερες και ξεχασε να παρει 4.υπαρχουν πιθανοτητες να μην εδρασαν και να εχει μεινει εγκυος;;;ειχε ελευθερες επαφες και δεν ειχε ξαναπαρει ποτε αντισυλληπτικα.

εχει συμβει σε καμια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα αντισυλληπτικα αν τα περνεις σωστα(δηλαδη τα περνεις καθε μερα την ιδια ωρα και δεν ξεχνας χαπι)τοτε εχεις αντισυλληψη κατα 98%...

οταν ομως παραλειπεις ενα χαπι η καθυστερεις να τα περνεις...αυτο το ποσοστο πεφτει πολυ...

η φιλη σου εχει πολλες πιθανοτητες για μια εγκυμοσυνη..ελπιζω να μην τυχει..αφου οπως φανταζομαι δεν θελει ενα παιδακι τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι δε θελει,αλλα λεει πως αν της εχει τυχει μαλλον θα το κρατησει!

ειχε πολλα στο μυαλο της και τα ξεχασε,δεν ειχε μπει και στη ρουτινα των αντισυλληπτικων αφου τα επαιρνε για πρωτη φορα.

τι να πω;;;εμεις προσπαθουμε τοσο καιρο,εκεινη να επιασε με την μια;αυτο της λεω και την καθησυχαζω.

εμεινε ομως καμια εγκυος απο το φορουμ μας ενω επαιρνε αντισυλληπτικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πάρει 5 φορές αντισυλληπτικά,έγκυος δεν είχα μείνει ποτέ αλλά δεν είχα ξεχάσει ποτέ χάπι!!Εφόσον ξέχασε 4 υπάρχουν πολλές πιθανότητες εγκυμοσύνης,πες της καλύτερα να προσέχει για τον υπόλοιπο μήνα.Είναι επικίνδυνο αν έχει ξεχάσει έστω και 1 χάπι,είχε εμετούς ή διάρροια κατά την διάρκεια του μήνα.Αυτά γνωρίζω....

Πρότεινε της να βάλει υπενθύμιση στο κινητό κάθε μέρα ίδια ώρα για να μην τα ξεχνάει.Εγώ έτσι τα κατάφερα και δεν ξέχασα κανένα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera!!egw epairna antisulliptika gia 6 mines!gia na ftiaksei o kuklos mou!eixa ksexasei kana2 fores ena xapi to mina k den emeina egguos..molis omws ta ekopsa teleiws emeina amesws egguos!!twra me ta 4 pou mou les..megalwneoun oi pithanotites opws eipe kai mia kopela pio panw!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...