Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΣΧΗΜΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.....


Recommended Posts

κοριτσακια χτες πηγαμε για τη β επιπεδου.. ολα τα οργανα καλα μια χαρα. και η καρδια ειναι αριστα δομημενη.. ομως το μωρακι μας κανει αρρυθμιες και ταχυκαρδιες ετσι απο το πουθενα... εκει που ηταν 150 οι παλμοι,μεσα σε ενα δευτερολεπτο πηγεναν 250-300.. δεν το εκανε συνεχεια..το εκανε πολυ υπουλα..εκει που πηγενε καλα ο ρυθμος,αλλαζε τοσο αποτομα...πραγματικα αν δεν ηταν τοσο ψειρας ο γιατρος δεν ξερω αν θα φαινοταν.. σημερα εχουμε ραντεβου στις 6.30 με μια καρδιολογο για εμβρυα.. ειναι φιλη του γιατρου μου ,ηταν μαζι και στο λονδινο,της εχει απολυτη εμπιστοσυνη επειδι εχει και μεγαλη εμπειρια...θα δουμε τι να πω εχουμε τρελαθει... και αυτο που δεν μπορω ειναι να βλεπω 2 μετρα αντρα τον χρηστακο μου να κλαιει και να στενοχωριεται...βεβαια μου εκανε συνεχει ατον καραγκιοζη για να με ηρεμησει,αλλα τον ξερω τοσο καλα...

αφου την αγαπαω την ελενιτσα μας γιατι να μας το κανει...ειναι η πριγκιπισσουλα μου..μη παθει τιποτα ρε γμτ.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

μακαρι τι ναπω δεν ξερω...και να πεις οτι δεν προσεχα...προσεχω πολυ,δεν κανω τιποτα,αυτη η μανα μου πια εχει γινει φιλιπινεζα! ο χρηστος δεν με αφηνει να κουνησω ουτε το δαχτυλακι μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο :(

μην κανεις αρνητικες σκεψεις καλη μου..η ελενιτσα σου καταλαβαινει!!

ευχομαι να πανε ολα καλα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

μακαρι τι ναπω δεν ξερω...και να πεις οτι δεν προσεχα...προσεχω πολυ,δεν κανω τιποτα,αυτη η μανα μου πια εχει γινει φιλιπινεζα! ο χρηστος δεν με αφηνει να κουνησω ουτε το δαχτυλακι μου....

Μπορεί να μην φταίει αυτό....τι να πω ειλικρινά δεν ξέρω και ούτε έχω ακούσει κάτι σχετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωωωωωω με σκοτωσες τωρα....με επιασαν ζουμια....δυναμη και ολα θα πανε καλα...σε παρακαλω μη μας ξεχασεις...να μας πεισ οταν μπορεσεις γιατι τρελαθηκα τωρα...πωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα....

τι σου ειπε ο γιατρος;;;;δεν εχει κατι στο μυαλο του;;;;δεν σε καθυσηχασε;;;;;

περιμενουμε νεα σου...και ευχομαι ολα να πανε καλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιμπερακι μου εννοειται θα σας πω μολις γυρισω...σας ευχαριστω που με σκεφτεστε..

μιρλιτσα μου μου ειπε εκεινη την ωρα οτι ισως χρειαστει καποιο φαρμακο για να ρυθμιστουν οι παλμοι.. αλλα πρεπει πρωτα να με δει αυτη η γιατρος η οποια ειναι η ειδικη γιαυτα τα θεματα. δεν ειναι παιδοκαρδιολογος,ειναι εμβρυολογος-καρδιολογος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα πάνε καλά,το μωράκι σας θα παρακολουθήτε και θα πάνε όλα καλά,προσπάθησε να χαλαρώσεις για να χαλαρώνει και τομωράκι και να χαιδεύεις την κοιλίτσα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ίσως είναι κάτι παροδικό και να μην ξανασυμβεί!!!!!!!!!!!!!

Η Παναγία να προστατεύει την κορούλα σας!!!!!!!!!!!!!!!!

Μέσα απ'την καρδιά μου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε γαμωτο τι να πω???μην απογοητευεσαι μπορει να μην ειναι τιποτα σιγουρα δεν θα ειναι τιποτα...ναζια κανει η μικρη μην στεναχωριεσαικουκλα μου να δεις πως ολα θα πανε μια χαρα...εμεις ειμαστε ολες μαζι σου...εχεις την προσευχουλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique μου εχει στο μυαλο του οτι δεν θα ειναι κατι που δεν φτιαχνεται..ετσι ειπε... να μην ανησυχω..μπορει να εχουμε καποιο προβληματακι αλλα μπορει να φτιαχτει..ετσι ειπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

μιρλιτσα μου μου ειπε εκεινη την ωρα οτι ισως χρειαστει καποιο φαρμακο για να ρυθμιστουν οι παλμοι.. αλλα πρεπει πρωτα να με δει αυτη η γιατρος η οποια ειναι η ειδικη γιαυτα τα θεματα. δεν ειναι παιδοκαρδιολογος,ειναι εμβρυολογος-καρδιολογος.

εεεεεεεεεεε βρε κούκλα, τότε όλα καλά θα πάνε, δεν είναι τίποτα και μην σκέφτεσαι άσχημα!!!! :) το καταλαβαίνει το μωράκι σου.....

άντε να μας πείς τα ευχάριστα όταν πας ....θα σε έχουμε έννοια!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να εκανες εσυ κατι κ να το προκαλεσες δε νομιζω,εκτος και αν εισαι θεος..επειτα μπορει να μην ειναι κ τπτ ,μην προδικαζετε την κατασταση,το μωρο αισθανεται το αγχος σου,οτι και να ειναι (το πιο πιθανο τιποτα δεν ειναι) η επιστημη κανει θαυματα στις μερες μας,αλλα ας μην προτρεχουμε,πανε στη γιατρο πρωτα να δεις τι θα σε πει και μετα ερχεσαι εδω και μας λες οτι ολα αλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω βρε κοριτσια μου...ιλικρινα με συγκινειτε με τις ευχουλες σας...κατι τετοιες στιγμες αισθανεσαι πολυ μονος...αλλα εγω εχω εσας..ευχομαι να ειναι καλα η ελενιτσα να την δειτε μια μερα να σας γελαει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι ολα να πανε καλα με την κορουλα σου

ελπιζω και ευχομαι να ειναι περαστικα και σε λιγο καιρο που θα την κρατας αγκαλιτσα να τα θυμασαι ολα σαν μια ασχημη αναμνηση..

Θα περιμενουμε με αγωνια νεα σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μικρουλι...ο θεος ευχομαι να βοηθησει και να

ειναι κατι ΑΣΗΜΑΝΤΟ!!!

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ....μην φερνετε στον νου τα χειροτερα!

ΣΤΟΠ στις ασχημες σκεψεις ΤΩΡΑ!!!!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα καλα θα πανε!

εχε πιστη στο θεο!

περιμενουμε νεα!μην ανησυχεις,μπορει να ηταν και τυχαιο και να ταραχθηκε απο την εξεταση η μπεμπουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α μην ανησυχεις. Πολλες βραδυκαρδιες ή το αντιθετο ειναι φυσιολογικες. Γι αυτο και μας στελνουν πλεον για υπερηχο καρδιας εμβρυου. Μην ανησυχεις. Δεν θα ναι κατι. Αν δεις τις αποκλισεις που θεωρουνται φυσιολογικες θα ησυχασεις.

Και γω εκανα β επιπεδου χτες και τα χω κανει πανω μου γιατι το ενα απο τα δυο εμβρυακια εχει πολυ μικροτερους βραχιονες απο το φυσιολογικο και σημερα θα παω στο γιατρο να δουμε τι θα κανουμε...

Ο Θεος μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα μου ευχομαι η Παναγιτσα να βοηθησει την Ελενιτσα σας και ολα να πανε καλα! Να χεις πιστη καλη μου και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mικρουλα προσπαθησε να εισαι ηρεμη!!!Μην αγχωνεται κ το κοριτσακι σου!!!Ολα καλα θα πανε θα δεις!!!Στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!

Περιμενουμε τα νεα σας!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
    • Για να είμαι ειλικρινής δεν το κατάλαβα😜πήγαμε στον γιατρό και μας το είπε το είδε δηλαδή στον υπέρηχο…εγώ είχα την εντύπωση οτι γυρίζει συνέχεια μια νιώθω τα πόδια πάνω στον θώρακα μία κάτω…αλλά μας είπε ότι είναι με το κεφαλάκι κάτω η Μπέμπα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...