Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΑΠΤΙΣΗ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2010


StarAngel

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Η μπέμπα μου γεννήθηκε τον Ιανουάριο του 2010 και σκεπτομαστε για χειμωνιάτικη βαπτιση μάλλον τον Δεκέμβριο.

Είναι καμία στην ίδια κατάσταση να ανταλλάξουμε ιδέες? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτα απο ολα να σου ζησει το μωρακι .Κοιτα θα σου ελεγα να το ξανασκεφτεις για Δεκεμβριο ξερεις τα μωρακια ειναι πολυ ευαισθητα και μετα το μπανακι οι ποροι τουδερματος ειναι ανοικτοι φαντασου τα κανουμε μπανιο στο σπιτι και αποφευγουμε να τα βγαζουμε εξω οχι στη βαφτιση που περιμενουε και ποση ωρα με τη χαιρετουρα .Η κουνιαδα μου ειχε βαφτισει τη μεγαλη της κορη μηνα Νοεμβρη καιτρεις μερες μετα πηγαν στο νοσοκομειο με βροχοπνευμονια και εμειναν μεσα 10 μερες .Ειλικρινα δνε θελωνα σε φοβησω αλλα αν μπορεις να το καθυστερησεις καντο μερικους μηνες μετα αλλωστε τι να ειναι 11 μηνων τη 16 με 5 μηνες αργοτερα εισα τουλαχιστον σιγουρη αποψη καιρου .Απο την αλλη αν οντως εχεις αποφασισει μπορεις να κανεις αρκετα πραγματακια επειδη ειναι καικοντα σε Χριστουγεννα μπορεις να επιλεξεις σαν μπουμπουνιερες ροδια τα οποια ειναι γουρια και για παιδικες υπαρχουν διαφορα σχεδιακια .οτι και να επιλεψεις να ου ζησει η μπεμπουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου!

Εγώ, πρώτα ο θεούλης, γενναώ τον Αύγουστο και λόγω τάματος θα βαφτίσουμε το αγοράκι μας αρχες Νοεμβρη!

Θα χαρώ να ανταλλασουμε αποψεις!!!

Βανια έχεις δίκιο με αυτό που λες...

Αλλά εμείς κάναμε τάμα και θα το βαφτίσουμε το νινι μας τότε!

Δεν μπορεί να αλλάξει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και καλα θα κανεις αν το εχεις το ταμα σε συγκεκριμενη μερα να εισαι σιγουρη οτι ο Αγιος θα προστατευσει το νινακι και ολα θα πανε καλα .Απλα φροντισε οσο μπορεις να μην εστε σε ρευμα και εξωτερικο χωρο αν κανεις μετα τραπεζι πες στους συγγενεις οτι λογο καιρου θα δεχθεις τις ευχες μετα στο μαγαζι αν παλι οχι να συντομεσευτε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε δίκιο κορίτσια σχετικά με το καιρο.....αλλά μου φαίνεται αρκετά μακριά το καλοκαίρι του 2011 (ως τότε αβάπτιστο?).

Δε σου κρίβω ότι με φόβησες με τη βροχοπευμονια.....

Τι να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STARANGEL ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!! ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝΟΙΞΗ Ή ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΤΕΛΗ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ Ή ΟΚΤΩΒΡΗ; ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ..ΕΓΩ ΒΑΦΤΙΣΑ ΣΤΙΣ 11.10.2009 ΚΑΙ ΦΟΡΟΥΣΑ ΠΕΔΙΛΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΛΣΟΝ ΚΑΙ ΣΚΕΤΟ ΤΟ ΦΟΡΕΜΑ ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΕΣΑΡΠΑ!!!ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΖΕΣΤΗ! ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣ...

ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΤΕ ΚΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙΤΕ!!!

VASOMITS ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΣΟΥ!!

ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΤΕ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΙΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ..ΧΙ ΧΙ

ΒΡΕ ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΙ ΕΥΚΟΛΗ ΓΕΝΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ~!!!

ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μωρε γιατι ας ειναι και 14 και 15 μηνων αλλωστε ολα τα ρουχαλακια δειχνουν πιο ομορφα σε αυτες τις ηλκιες δεν ειναι πολλοιοι μηνες αν το σκεφτεις αλλα ενταξει αν προσεξετε ολοι!θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε που άκουσα ότι δεν γίνονται βαπτίσεις Δεκέμβριο λόγω Σαρακοστής.

Θα πρέπει να μιλήσω με τον πατερ της εκκλήσιας να μάθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια, μιλησα με τοπ εταιρία οργάνωσης εκδηλώσεων και κατενθουσιαστηκαν που επιτελους επιλέγουν και χειμώνα για βαπτιση! τελικα μάλλον παμε για τον ιανουάριο όπου θα είναι και τα γενεθλειά της! Μου έδειξαν δουλειες που έχουν πραγματοποίσει την ιδια εποχή και ξετρελάθηκα! Εκκλησία και δεξιωση πολυ ξεχωριστά και ιδιαίτερα διακοσμημένα! Ολοι επιλέγουν καλοκαίρι, ασε που το φθινωπορο μου φέρνει κατάθληψη.... δεν θέλω να κάνω ότι και η μάζα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

StarAngel έγραψε:

Ασε που άκουσα ότι δεν γίνονται βαπτίσεις Δεκέμβριο λόγω Σαρακοστής.

Θα πρέπει να μιλήσω με τον πατερ της εκκλήσιας να μάθω.

Αυτο δεν ισχυει .. τα ιδια ελεγαν κ σε μενα που θα βαφτισω 28 νοεμβρη (δεν γινεται αλλιως γιατι ο αντρας μου ειναι ναυτικος κ θα γυρισει τοτε για ελαχιστο χρονο)

Ρωτησα στην εκκλησια κ γελαγαν οι ανθρωποι.. εχω ηδη κλεισει ημερομηνια.. μου ειπαν οτι δεν γινονται βαφτισεις "μεσα στη σαρακοστη"

Η σαρακοστη ειναι μια κ αυτη ειναι πριν το πασχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

doragli έγραψε:

StarAngel έγραψε:

Αυτο δεν ισχυει .. τα ιδια ελεγαν κ σε μενα που θα βαφτισω 28 νοεμβρη (δεν γινεται αλλιως γιατι ο αντρας μου ειναι ναυτικος κ θα γυρισει τοτε για ελαχιστο χρονο)

Ρωτησα στην εκκλησια κ γελαγαν οι ανθρωποι.. εχω ηδη κλεισει ημερομηνια.. μου ειπαν οτι δεν γινονται βαφτισεις "μεσα στη σαρακοστη"

Η σαρακοστη ειναι μια κ αυτη ειναι πριν το πασχα..[/quote:3nes02qe]

Η ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΣΧΑ.ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΥΣΤΟ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πώ ρε κορίτσια...ο καθένας λέει τα δικά του...και κάθε παπάς επίσης. Αποφασίσαμε να συνδιάσουμε γεννέθλεια και βάπτιση και έτσι πάμε για τέλος ιανουάριου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ (ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΝΤΙΡΡΗΣΕΙΣ ΠΟΛΛΩΝ) ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ 26 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009 - ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΦΤΙΣΩ ΜΕΓΑΛΟ.ΛΟΙΠΟΝ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΤΙ ΒΑΠΤΙΣΗ ΗΤΑΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ - ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΟΣ:ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ, ΣΤΟΛΙΣΜΟΣ,ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ (ΧΙΟΝΟΜΠΑΛΕΣ)ΟΛΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΚΑΙ ΠΡΑΣΙΝΑ.

ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΠΤΙΣΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΝΤΑΛΑ Ο ΗΛΙΟΣ ΚΑΙ 22 ΒΑΘΜΟΙ. ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΡΙΛΙΟ Η' ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΤΟ ΜΑΙΛ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.

ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως τελεια μου ακουγεται κι εμενα βαφτιση τα Χριστουγεννα!!!υπεροχα!!!μακαρι να μπορουσα κι εγω να κανω Δεκεμβρη αλλα μαλλον για Μαη μας βλεπω ..στην γιορτη της!!!πρωτα ο θεος να γεννηθει με το καλο το κοριτσακι μου!!!

Με το καλο λοιπον ,οσες κοπελες βαφτιζουν τα νινακι τους οτι εποχη κια ν ειναι!!!γερα και καλοτυχα ναναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρούλα ευχαριστώ πολυ!

Σκεφτόμαστε το ίδιο! Πιο πιθανό είναι να θυμάται κάποιος τη βάπτιση αν είναι χειμώνα παρά καλοκαίρι που τρελένονται ΟΛΟΙ να βαπτίσουν και να παντρευτούν! Ασε που catering και γενικά τα πάντα είανι δυσευρετα και πανακριβα εκείνη τη περίοδο.

Παρολα αυτα δεν ειναι αυτοι οι λογοι που επιλέγουμε να βαπτίσουμε τη μπέμπα Χειμώνα.

Θέλω να οργανωσω τα πάντα ησυχα και σωστά όποτε χρειάζομαι και χρόνο.Και απο την αρχή σκεφτόμουν τη χειμωνιατικη βάπτιση!

Παντρευτηκαν καποιοι φίλοι μας χθές και εβρεχε καρεκλοποδαρα! 13 βαθμούς είχε στο κτήμα!!!!!

Και χειμώνας να ήταν δεν θα είχε καμια διαφορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...