Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μετα τη γεννα-ποσες μερες αιμορραγια???


Recommended Posts

Κοριτσακια μου ,γεια σας!!!εχω μια μικρη απορια,αφου γεννησω για ποσες ημερες θα εχω αιμορραγια ?

Παιζει ρολο αν γεννησω με καισαρικη η φυσιολογικο τοκετο?

Πλησιαζει ο καιρος που θα γεννησω κι εγω πρωτα ο θεος και αρχισα να αγωνιω και να προβληματιζομαι για τα παντα...μια φιλη μου μου ειπε πως θα εχω για 40 ημερες αιμα και μου φανηκε λιγο υπερβολικο... :blink:

Ευχαριστω εκ των πρωτερων για τις απαντησεις σας!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται πάντα απο τον οργανισμό.Όπως και στην περίοδο άλλες έχουν 3μέρες και άλλες 10...Εγώ γέννησα φυσιολογικά και είχα αίμα περίπου για 50μέρες.Μετά τις 40 όμως είχα καφέ.Μη φανταστείς οτι θα χεις και αιμορραγία..τις πρώτες μέρες είναι το πολύ αίμα μετά λιγοστεύει.Μια φίλη μου είχε καθαρίσει στις 20μέρες οπότε όλα είναι σχετικά.Με το καλό το μωρό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια! μην σε ανησυχει αυτο! κι εγω εκανα καισαρικη. καταρχην ναι μεν ειναι 40 μερες ... αλλα οχι οοοολες να σαι αδιαθετη! προσωπικα ημουνα αδιαθετη την πρωτη βδομαδα....κατακριβειαν τις πρωτες 5 μερες... μετα ητανε ελαχιστη ποσοτητα και καποτε... και αργοτερα ητανε ελαχιστες σταγονες και παλι καποτε.... το μονο που επρεπε να φοραω διαρκως σερβιετα κανονικου μεγεθους λογω του..."καποτε" οπως εξηγησα πιο πανω! καθαρισα εντελως(και απο σταγονες) γυρω στις 25-30 μερες. προσεξε μονο να μην φορεσεις ταμπον!!! απαγορευεται αυστηρως!!!

καλη ελευθερια και με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το θαυματακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Εγώ γέννησα με φυσιολογικό τοκετό και μου κράτησαν 43ημέρες! Τις πρώτες μέρες όπως είπε και η black rose έχεις οιμοραγία και θα χρειαστείς σερβιέτες λοχείας - ακράτειας (είχα πάρει τις tena maxi και ήταν πολύ καλές). Μετά είναι σαν να έχεις μια ατελείωτηηηηηηηηη περίοδο όπου τις τελευταίες 10 μέρες θα έχεις πολύ λίγο καφέ και θα λές "ε, αυρίο δεν θα έχω..." και όμως θα έχεις... Υπομονή δεν είναι κάτι το δύσκολο. Εξάλλου μπάνιο στη θάλασσα δεν θα μπορέσεις ούτως ή άλλως να κάνεις αν δεν περάσουν τουλάχιστον 40 μέρες, σεξ μια από τα ίδια, οπότε όλα καλά!

Λογικά και σε Φ.Τ. αλλά και σε Κ.Τ. έχεις τα λόχεια το ίδιο μια που είναι οι ακαθαρσίες από την γέννα κα πρέπει να βγούν. Η κουμπάρα μου που γέννησε με καισαρική της κράτησαν 40 μέρες ακριβώς. Ο γιατρός μου είπε πάντως πως είναι καλό να σου κρατήσουν πολλές μερες για να καθαρίσει καλά ο οργανισμός.

Εύχομαι με το καλό να κρατήσεις το μπουμπουκάκι σου αγκαλία και να προσπαθήσεις να θηλάσεις!!!! Είναι υπέροχο το συναίσθημα και πραγματικά απολαμβάνεις την κάθε στιγμή του θηλασμού!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσακια μου ολες σας για τις απαντησεις σας!!!αποτι καταλαβα ειναι στον οργανισμο!κι ελεγα να κανω κανα μπανακι :blink: αλλα μαλλον δεν θα κανωωωω.. :silly:

καλα ειμαι εντελως ασχετη νομιζα πως αν καθαρισω απο αιμα γρηγορα τοτε μπορω να παω θαλασσα η στην πισινα μας.αποτι καταλαβα θα πλατσουριζω τα ποδια μου στη πισινα αν προλαβαινω με την μπεμπουλα μου!!!

Θα παει φωτια ο ποπος μου με την σερβιετα καλοκαιριατικα ...πω πωωωωωωω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σας ευχαριστωωωωωω ολες κοριτσακια μου για την ενημερωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο η γεννα σου αρχικα

τι να σου πω

εγω γεννησα με καισαρικη και ειχα πολλες μερες

οχι τραγικα πραγματα

σας τα τελειωματα της περιοδου

αλλα ηταν αρκετες σιγουρα κι εμενα πανω απο 40

αλλα ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε μην αγχωνεσαι απο τωρα

κοιτα να εισαι ηρεμη να υποδεχθεις το παιδακι σου

και μετα ολα τα αλλα γινονται

οσο για το μπανακι :unsure:

κι εγω το επιθυμουσα τρελλα

αλλα οι εντολες λενε:

ΟΧΙ ΣΕΞ

ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΙΕΣ

ΟΧΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΑΚΤΕΣ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τόσες πολλές μέρες, δεν το πιστεύω! εγω δηλαδή που έχω αιματικρίτη 29 θα μου πέσει και 4-5 μονάδες από την καισαρική τί θα κάνω? δε θα μπορώ να πάρω τα πόδια μου από την εξάντληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

Με το καλο η γεννα σου αρχικα

αλλα οι εντολες λενε:

ΟΧΙ ΣΕΞ

ΟΧΙ ΠΑΡΑΛΙΕΣ

ΟΧΙ ΘΑΛΑΣΣΕΣ ΚΑΙ ΑΚΤΕΣ :P

Σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!!

πολυ πετυχημενο αυτο το 3στιχο..χαχαχαχαχ :P

μου θυμησε το οχι σκουπιδια οχι πλαστικα σε θαλασσες και ακτες..χαχχαχαχα :laugh: :laugh: :laugh:

ΑΝΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗΗΗΗΗΗΗΗΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ!!ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρουλα μου...πολυ συγκινουμε οταν διαβαζω μυνηματακια σου θυμαμαι περισυ αγωνιουσες ποτε θα συμβει το θαυματακι και τωρα μετρας μερες να το κρατησεις αγκαλιτσα!!!με το καλο κ με εναν πονο!!!χαιρομαι πραγματικα πολυ για σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...