Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω παραξενεψει!!!


Recommended Posts

κοριτσια το προβλημα μου ειναι οτι εχω παραξενεψει υπερβολικα και με το παραμικρο με πιανουν τα νευρα μου!!!!θα ηθελα να μου πειτα εαν ειμαι υπερβολικη αλλα δεν αντεχω να αντιμετωπιζουν εμενα και την κοιλιτσα μου σαν αξιοθεατο!!!απο τη μια η πεθερα μου να μου ζηταει να της στειλω φωτο να δει την φουσκωμενη μου κοιλια και απο την αλλη οποιο γνωστο βλεπω για την εμφανιση μου καταληγουμε να μιλαμε.προχθες βγηκα με μια γνωστη που μου χαιδευε συνεχεια την κοιλια και περιμενε να κλωτσισει το μωρο!!! :angry: ειμαι πολυ χαρουμενη που θα κανω μωρακι αλλα αυτο το θεωρω λιγο αδιακρισια..δεν ξερω,θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας η αν νοιωθετε το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φταίει μάλλον που είναι όλοι τόσο χαρούμενοι με το γεγονός της εγκυμοσύνης.....

Δες το αλλιώς....να μην σου δινουν καθόλου σημασία.Θα το προτιμούσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που να γεννησεις να δεις!!!! Εκει και τα λογικα παραλογα θα σου φαινοντε. Εγω που ποτε δεν εχω διαπληκτιστει με κανεναν με το που γεννησα εβγαλα νυχια! Οποτε χαλαρωσε!! Εχεις μπροστα σου μελλον να συγχιζεσε!!! Με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θυμισες...ουτε εγω ηθελα να μου πιανει ο καθε ασχετος την κοιλια, ξερεις ηταν το δικο μου θαυμα και δεν ηθελα!

Καλα οταν γεννησα δε φροντισα να το καταλαβουν και αυτοι που δεν το ειχαν καταλαβει κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χμμμμμμμμμ κατι μου θυμίζει αυτο. Κ στις δυο μου τις εγκυμοσυνες το ίδιο. Πρωτα με την μικρή μου οπως μου επιαναν την κοιλια φρικαριζα αφηστε με το που γεννησα κ ερχοταν να χωθουν μες στο καροτσι για το μωρό. Ξερετε με ποσους τσακώθηκααααααααα ουυυυ. Τώρα που περιμένω τα διδυμάκια μου ολοι κανουν σχολια οτι εχω μικρή κοιλια για διδυμα κ μηπως βγουν μικρά (ασχετα που τα μωρακια μου ειναι κανονικοτατα σε βάρος οπως θα ηταν κ σε μονή κυηση) κ ετσι προσπαθουν να μου χαιδεψουν κ παλι την κοιλιά αλλα τωρα η καλή σου εχω κοψει τα αστεια κ δεν αφηνω να με πλησιαζουν αν δεν γουστάρω κ ετσι δεν πλησιαζει κανεις την κοιλια μου αν δεν θέλω εγώ. Ετσι καταλαβαινω ακριβώς τι εννοεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τρελάινομαι να χαϊδευω κοιλίτσες και να θαυμάζω το θαύμα! δεν ήξερα οτι υπάρχουν γυναίκες που ενοχλούνται απο το χάδι!

Το άκουσα και αυτό!

Εγω προσωπικα δεν ειχα πρόβλημα..!αλλα εγω είμαι εγώ...!

αλλα να σου ζητούν να δουν την κοιλίτσα σου φωτογραφία το βρισκω κολακευτικό και όμορφο και σε καμια περιπτωση λόγο να στραβωσεις!τωρα βεβαια εγκυος είσαι μια τσιτα θα ην εχεις αλλα με μέτρο!

όπως και να εχει πες το όμορφα! αν και αν εγω ημουν φιλη σου (που δεν ειμαι βεβαια) και μου ελεγες δε γουσταρω να κοιτας την κοιλια μου ή να την χαιδευεις...μάλλον θα σου έλεγα οκ! και μην τον ειδατε τον Παναη αλλα δεν ειμαι φιλη σου και ετσι ουτε γατα ουτε ζημια!

Ευχομαι με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ οτι μια έγκυος ενοχλείται με το να της πιανουν την κοιλια. Ίσως επειδη εγώ δεν είχα θέμα.

Με προβλημάτισες όμως... Συνηθίζω να χαιδευω φουσκωμένες κοιλίτσες.

Ίσως δε θα έπρεπε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα δεν μιλαω ασχημα,ουτε εχω πει σε κανεναν δε γουσταρω να κοιτας την κοιλια μου!!απλα εννοω οτι δε μ αρεσει ο καθενας να πιανει την κοιλια μου και να περιμενει το μωρο μου να κλωτσισει σαν να ειναι κανενα παιχνιδι!!και λεω ο καθενας γιατι οπως προανεφερα η κοπελα που το εκανε αυτο ειναι απλα γνωστη και οχι φιλη μου!και οσο γα την πεθερα μουε ναιδε γουσταρω να εχει τη φωτο μου και να τη δειχνει απο εδω και απο κει σαν αξιοθεατο.δε λεω οτι ολοι αυτοι ειναι κακοπροερετοι,εμενα ομως με ενοχλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΔΙΑΡΚΩΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ ΜΩΡΟ.ΑΣ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ.ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΠΙΑΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΙ!!!ΔΕΝ ΘΕΛΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειναι στον ανθρωπο εσεις που λέτε οτι σας αρεσε καλώς σας άρεσε. Ειναι νομίζω κ θεμα χαρακτηρα. Πάντως δεν ειναι ολοι ετσι. Εγώ πολυ πριν μεινω εγκυος στην κόρη μου ειχα την φίλη μου που ηταν εγκυος κ ηθελε ολη την ώρα να της χαιδευω την κοιλια κ εγω δεν αισθανομουν ανετα(κ προς Θεου μην πειτε οτι υπηρχε θεμα ζήλειας γιατι την υπεραγαπαω) οπότε το συζήτησα μαζί της κ της το εξηγησα κ τελειωσε εκει. Δεν ειπα οτι εμενα προσωπικά δεν μ αρεσει καθολου αλλα να ειναι δικός μου ανθρωπος οχι η καθε περιεργη που θελει ετσι να κανει το χαβαλέ της.

Ειναι μετρημένοι εμενα αυτοι που με χαιδευουν κ αισθανονται ομορφα κ τα μωρακια μου. Η μαμα μου, ο αντρας μου, η κολλητή μου, ο αδερφος μου και η αδερφή του αντρα μου κ τερμα. Η πεθερά μου δεν θελω να πλησιαζει καθολου την κοιλια μου αλλα ειναι επειδη εχουμε ενα θεμα κ μου ειχε πει πως επειδη ειναι αγορια δεν προκειται να τα θελει κ να τα αγαπαει. Λοιπον οταν ακους τετοια απο εναν συγγενη φαντασου οι ξενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!Δεν ακούνε τι γίνεται γύρω??Γερά παιδάκια να είναι και ποιος χ.....ε συγνώμη κιόλας αν είναι αγόρια ή κορίτσια. Ολα τα παιδάκια μας τα υπεραγαπάμε!Αλλά απο συγγενή?Για τα παιδιά του παιδιού σου?Τι να πώ σοκαρίστικα πρωί πρωί. Ελπίζω να μην με παρεξήγησες.

Tsihi εχεις δίκιο δεν είμαστε αξιοθέατα ούτε θέλουμε ο καθένας να ασχολείτε με την κοιλιά μας. Εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα μεν αλλά δεν θα μου άρεσε ο καθένας να παίζει με το μωράκι μου αν κλοτσάει η όχι. Οσο για την φότο δεν ξέρω μπορεί για την πεθερά σου να το θεωρεί γλυκό και τρυφερό αλλά δεν θα το έκανα ούτε εγώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΙΩΘΩ...ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΞΕΝΕΨΕΙ!!!!

ΚΑΙ ΣΤΗΝ 1η ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΤΗ 2η ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ...ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΙ ΔΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΕΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΝΕΥΡΑ...ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΦΕΡΟΝΤΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΜΕ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟΨΕΙΣ...ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥΘΕΝΑ....Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΤΙΚΗ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ...

ΓΙΑ ΑΥΤΟ tsihi ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΕ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ!!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

Εγω θα συμφωνησω με την Κασση και τη Σισσιω..οχι οτι δεν ξερω οτι καποιες ενοχλουντε..με το χαιδεμα της κοιλιας ποσο μαλλον .οταν γεννηθει το μωρακι και το εχουν στο καροτσι..και μονο που το κοιτας στραβωνουν γυρνανε τη μουρη και φευγουν!!Το θεωρω αρκετα μικροπρεπεια..απο μερους τους!Ενταξει δε λεω να σε πιανει ο καθε τυχαιος..περαστικος..αλλα και να κοιτανε το μωρο σου τι εγινε?θα το φανε?Απο τα ματια του αλλου καταλαβαινεις τις προθεσεις του και διαισθανεσαι τα συναισθηματα του πιστευω!Προσωπικα εγω θεωρω θαυμα την εγκυμοσυνη..και επειδη περασα αρκετα ασχημα ψυχολογικα..4 χρονια που προσπαθουσαμε για 2ο παιδακι..οποτε εβλεπα εγκυουλα τη καμαρωνα και συγκινιομουν..με αυτο που της συμβαινει..και τα μωρακια τα χαζευα ..με τοσο αγαπη και συγκινηση..!!και εκανα την ευχη μεσα μου στο Θεουλη να μου στειλει συντομα κι εμενα ενα τετοιο θαυματακι!(σε καμμια περιπτωση δεν ενοιωθα ζηλια..τη θεωρω γρουσουζια!)

Τωρα που ειμαι εγκυος..ειμαι περηφανη για τον αντρα..που κουβαλαω..μεσα μου και χαιρομαι ιδιαιτερα οταν βλεπω γυρω μου ματιες....σαν εκεινες τις δικιες μου,και φυσικα..ευχαριστω το θεουλη που με αξιωσε να ειμαι σε αυτη τη θεση!!Δεν ζηταω προς θεου απο κανενα να τη χαιδεψει τη κοιλιτσα μου ..πραγματικα ουτε απο τον αντρα μου!Μονο οταν το αισθανεται εκεινος τη χαιδευει!Για μενα ειναι αστειο..να βλεπω τις ευχαριστες αντιδρασεις εκπληξης οταν νοιωθουν να κλωτσαει ο μπεμπης!!!Ειδικα οι αντρες!

Απολαυστε την εγκυμοσυνη σας και το θαυμα σας..και μη κολατε σε τετοια πραγματα..δειξτε αγαπη στους γυρω σας..ο κοσμος εχει αναγκη απο αγαπη καλοσυνη..!!Οσο για το μωρακι..ειναι καλα προστατευμενο κατω απο την αγκαλια της Παναγιτσας μη φοβαστε τιποτα!;););););)

Ευχομαι οτι καλυτερο για σενα και την εγκυμοσυνη σου!Με το καλοο.. :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε μενα δεν αρεσει ο καθενας να μου χαϊδευει την κοιλια αλλα δεν εχω ακουμπησει και αλλη κοιλια πλην της δικης μου!

Αυτο ομως που με εκνευριζει πιο πολυ απο ολα ειναι οταν χωνονται στην κυριολεξια μεσα στο καροτσι του μωρου και το φτυνουν για να μην το ματιασουν! :angry::angry::angry:

Μια φορα δεν αντεξα και ειπα σε μια θεια του αντρα μου "Θεια αστο το μωρο γιατι απο ματι δεν παει, θα παει απο μικροβιο!" Το καταλαβε και τραβηκτηκε! Ασε το αλλο, να σου ρχονται επισκεψεις στο σπιτι για το μωρο, εσυ να εισαι λεχωνα με οτι σημαινει αυτο (τα νευρα τσιτα τα γκαζια) και να θελουν να παρουν αγκαλια το μωρο και να μην εχουν καν την ευγενεια να πλυνουν τα χερια τους πρωτα! Οσες φορες προσωπικα παω σε φιλη μου που εχει μωρακι παντα μα παντα θα πλυνω τα χερια μου για να το παρω αγκαλια!

Και οχι κοπελα μου δεν εχεις παραξενεψει απλα δεν σου αρεσει να σου πιανουν την κοιλια! Γουστο σου και καπελο σου! Δικια σου ειναι οτι θες την κανεις!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τελικα δεν ειμαι η μονη και χαιρομαι για αυτο!ε ναι λοιπον απ οτι φαινεται δεν ειμαι παραξενη που δεν θελω ο καθε τυχαρπαστος να μου πιανει την κοιλια.φυσικα εξαιρουνται αυτοι που αγαπαω και ξερω οτι μ αγαπουν και χαιρονται ειλικρινα για το μωρο που ερχεται!!φυσικα καποια κοριτσια εχουν αντιθετη αποψη,μαλλον ειναι θεμα χαρακτηρα..οσο σκεφτομαι πως θα γεννησω και θα μου ζουλανε το νεογεννητο οπως μου λετε.. :angry::angry: !!zetoyla τι να πω?υπαρχουν ακομα ανθρωποι που εχουν κολλημα με το φυλο του μωρου..ειδικα οι μεγαλυτεροι σε ηλικια απο οτι εχω καταλαβει.και εγω οταν ειχα παει για β επιπεδου ετρεμα για την υγεια του εμβρυου και αν ειναι ολα καλα(ο γιατρος ειχε διαγνωσει υδρονεφρωση και μας ειχε πανικοβαλει)και τα πεθερικα μου που ξεραν την κατασταση αντι να ενδιαφερονται για το προβλημα που μας εκαιγε το μονο που ειπαν ειναι "πες μας πως ειναι κοριτσακι να χαρουμε!!" ηθελα να τους φωναξω πως χε....κα για το φυλο μονο να ειναι υγειες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8a sumfwnhsw 100%me thn katrina!!!!!katrina mou ta periegrapses toso omorfa pou pragmatika me sugkinhses!gia mena eisai polu swsth kai skeftesai polu agna kai omorfa!mpravo sou!

emena to mono pou me peirazei-enoxlei einai otan mou akoumpane ton omfalo.kai den me peirazei epeidh to 8ewrw kthma mou alla epeidh me enoxlei swmatika.8ewrw pws to 8aumataki-ia pou exoume oles sthn koilitsa mas den mas anhkoun.exei epileksei o Theos na er8ei sthn oikogeneia th dikh mas to ka8e mwraki gia na to megalwsoume kai na to ana8repsoume oso ginetai pio kala-Xristianika.den einai kthma mas.xairomai polu otan me koitane giati diakrinw sto proswpo tou kosmou mia truferothta kai auto to katalavainw otan enw den tous gnwrizw mou xamogelane me tosh glukuthta.. as apolausoume oloklhrwtika thn egkumosunh mas kai as mh skeftomaste san na kouvalame ena antikeimeno.8a sumfwnhsw epishs kai me thn kopela(suggnwmh alla den 8umamai onoma)pou eipe gia thn pe8era ths pws 8a agapaei to eggoni ths mono an einai koritsaki!an einai pote dunaton!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!auto kai an einai axaristia ek merous ths!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsihi έγραψε:

κοριτσια το προβλημα μου ειναι οτι εχω παραξενεψει υπερβολικα και με το παραμικρο με πιανουν τα νευρα μου!!!!θα ηθελα να μου πειτα εαν ειμαι υπερβολικη αλλα δεν αντεχω να αντιμετωπιζουν εμενα και την κοιλιτσα μου σαν αξιοθεατο!!!απο τη μια η πεθερα μου να μου ζηταει να της στειλω φωτο να δει την φουσκωμενη μου κοιλια και απο την αλλη οποιο γνωστο βλεπω για την εμφανιση μου καταληγουμε να μιλαμε.προχθες βγηκα με μια γνωστη που μου χαιδευε συνεχεια την κοιλια και περιμενε να κλωτσισει το μωρο!!! :angry: ειμαι πολυ χαρουμενη που θα κανω μωρακι αλλα αυτο το θεωρω λιγο αδιακρισια..δεν ξερω,θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας η αν νοιωθετε το ιδιο

Είναι δικαίωμά σου να μην θέλεις να ακουμπούν την κοιλιά σου. Το ότι υπάρχει μέσα ένα μωρό δεν σημαίνει ότι μπορούν όλοι να την ακουμπούν. Μπορείς να απομακρύνεσαι διακριτικά ή να βάζεις προστατευτικά το χέρι σου πάνω της, ώστε να μη σε ακουμπούν. Μπορείς ακόμα να τους λές ότι ο γιατρός σου απογορεύει τα χάδια στην κοιλιά (εμένα μου το είχε πει) ή αν θες να τους κάνεις να νιώσουν άβολα, μπορείς να τους ακουμπάς και συ στην κοιλιά τους.

Μην νιώθεις άσχημα που δεν θες να σε ακουμπούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι από την άλλη πάλι πλευρά :P

Ανυπομωνούσα από την πρώτη μέρα να μεγαλώσει η κοιλίτσα μου και να βλέπουν όλοι ότι είμαι έγγυος!

Τώρα πια που είναι εμφανές ότι είμαι έγγυος τεντώνομαι και κορδώνομαι σα γύφτικο σκερπάνι για να το παρατηρήσουν όλοι. Πολλές φορές όταν το μωρό κλωτσάει έχω πάρει εγώ το χέρι κάποιου (όποιος κι αν είναι αυτός :P:P δίπλα μου) και του λέω όλο χαρά : Κοίτα, κοίτα πως κλωτσάει το αστεράκι, το καταλαβαίνεις???

Βέβαια κάθε κοπέλα είναι διαφορετική και είναι απόλυτα δεκτό να υπάρχουν και άλλες που δεν είναι τσίρκο σαν εμένα. Και φυσικά αν δεν θέλει κάποια να την ακουμπούν υπάρχουν τρόποι να το ξεκόβετε.

Καλό υπόλοιπο σε όλες τις κοιλίτσες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ λογικό να νιώθεις έτσι. Εγώ να δεις νεύρα που είχα όταν ήμουν έγκυος...! Αφού ήμουν σίγουρη ότι το παιδί θα βγει νευρόσπαστο!!! Ευτυχώς ήσυχο βγήκε. Να μου πιάνουν την κοιλιά (γνωστοί εννοείται) δεν με ενοχλούσε τόσο, αν και μάλλον με έβλεπαν ψιλοαρπαγμένη και γι' αυτό δεν μου το ζήταγαν πολύ! χιχι!

Πού να με έβλεπες στο αυτοκίνητο που οδηγούσα! Τα βρισίδια που έριχνα!!! Ακόμα και προς το τέλος που είχα φουσκώσει και με πήγαινε ο πατέρας μου στη δουλειά για να μη συγχίζομαι με την οδήγηση (φαντάσου) και ήμουν συνοδηγός, ΠΑΛΙ έβριζα!!!! Έτσι και πεταγόταν αμάξι, χωνόταν κανένας κλπ, το τί άκουγε δε λέγεται!

Ξέδινα πάντως αρκετά έτσι. Το ευχαριστιόμουνα!!!

Με το καλό το μωράκι σου και μη σε νοιάζει τίποτα! Προχώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστα pepita μου!!!και εγω μια απο τα ιδια..το τι εχει ακουσει ο αντρουλης μου δε λεγεται!πολλα νευρα και καθε μερα,ευτυχως εχει πολυ κατανοηση!!το μονο που φοβαμαι ειναι μην αυτα τα νευρα επιρρεασουν το μωρο μου!αληθεια sokolatitsa γιατι σου απαγορευσε ο γιατρος τα χαδια στην κοιλια? :huh: πραγματικα δεν το εχω ξανακουσει και λεω να το χρησιμοποιησω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου είχε πει ότι τα πολλά χάδια μπορούν να προκαλέσουν συσπάσεις της μήτρας και αυτό είναι κάτι που θες να αποφύγεις τους πρώτους μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΟΣΑ ΝΕΥΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ- ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗ...ΑΛΛΑ Κ ΜΕΤΑ...- ΠΟΥ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥΜΠΑΝΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΑΝΕ...!!!!

ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ...ΟΧΙ ΟΤΙ ΑΜΑΝ ΜΕ ΤΣΑΤΙΖΕΙ...ΑΛΛΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΠΟΥ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΗ ΘΕΙΤΣΑ, ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Κ ΚΑΘΕ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΣΧΕΤΟΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Κ ΚΟΙΤΑΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ...ΑΣΕ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΣΧΟΛΙΑ...ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΑ...ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ...ΑΧ ΤΟ ΕΝΤΥΣΕΣ ΒΑΡΙΑ -ΑΧ ΤΟ ΕΝΤΥΣΕΣ ΕΛΑΦΡΥΑ- ΑΧ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΚΕΠΑΣΕΜΕΝΟ - ΑΧ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΟ ΚΤΛ!!!ΑΧ ΤΟ ΕΝΑ ΑΧ ΤΟ ΑΛΛΟ...ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΕΣ ΟΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ -ΠΟΙΟΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ...Ε ΘΑ ΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ...ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΥΧΕΡΟΣ... :laugh: :laugh: :laugh:

Κ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ...ΕΠΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΠΟ ΓΝΩΣΤΟΥΣ...ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΗΡΕΣ?ΠΟΣΑ ΕΧΑΣΕΣ?ΚΟΙΜΑΣΤΕ?ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΟ?ΤΡΩΕΙ?ΠΟΙΟΝ ΜΟΙΑΖΕΙ?ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ?ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ?ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΕΥΚΟΛΑ? ΕΙΔΙΚΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑ...ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΠΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΦΟΡΕΣ...

ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΙΔΙΟΤΡΟΠΗ...ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΟΡΙΑ...Κ Η ΚΟΥΡΑΣΗ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΕ ΒΑΡΑΕΙ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...

ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΠΙΑΝΩ ΚΟΙΛΙΕΣ -ΟΥΤΕ ΤΟ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΦΕΡΩ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ

ΟΠΩΣ Κ ΠΟΤΕ ΔΕ ΖΗΤΟΥΣΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!Κ ΟΥΤΕ ΚΑΝΩ 100000000000000 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ...!!!!!

ΣΟΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΡΥ...ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ -ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΔΙΑΦΩΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ που με το που έμεινα έγκυος ψιλοηρέμησα πώς το βλεπετε;;;

Δεν με πειράζει να μου χαιδεύουν την κοιλιά γιατί το κάνουν μόνο οικεία σε μένα πρόσωπα...η πράξη τους αυτή δείχνει αγάπη και μου αρέσει! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozalia έγραψε:

Εγώ είμαι από την άλλη πάλι πλευρά :P

Ανυπομωνούσα από την πρώτη μέρα να μεγαλώσει η κοιλίτσα μου και να βλέπουν όλοι ότι είμαι έγγυος!

Τώρα πια που είναι εμφανές ότι είμαι έγγυος τεντώνομαι και κορδώνομαι σα γύφτικο σκερπάνι για να το παρατηρήσουν όλοι. Πολλές φορές όταν το μωρό κλωτσάει έχω πάρει εγώ το χέρι κάποιου (όποιος κι αν είναι αυτός :P:P δίπλα μου) και του λέω όλο χαρά : Κοίτα, κοίτα πως κλωτσάει το αστεράκι, το καταλαβαίνεις???

Βέβαια κάθε κοπέλα είναι διαφορετική και είναι απόλυτα δεκτό να υπάρχουν και άλλες που δεν είναι τσίρκο σαν εμένα. Και φυσικά αν δεν θέλει κάποια να την ακουμπούν υπάρχουν τρόποι να το ξεκόβετε.

Καλό υπόλοιπο σε όλες τις κοιλίτσες!!!

Χα χα!!!!! Μια από τα ίδια και εγώ!!!! Τους είχα πρίξει όλους με το να τους βάζω να νιώθουν την κίνηση του μωρού μου συνεχεια!!! Ειδικά την μάνα μου και τα ανήψια μου!!!!!!!!!!!!! Εννοείται βέβαια και πως αν έβλεπα ακόμα και κάποιον γνωστό που δεν ήξερε για την εγκυμοσύνη μου του έδινα μια "γεύση" ! :woohoo:

Οπότε είναι θέμα χαρακτήρα...όπως νιώθει ο καθένας κάνει. Και εσύ έχεις κάθε δικαίωμα tsihi μου να επιτρέπεις ή όχι το άγγιγμα και την "παραπάνω" οικειότητα. Αυτό που είπε η sokolatitsa είναι μια καλή δικαιολογία αν και δεν το παραδέχονται όλοι οι γιατροί.

Φιλακια και εύχομαι να έχεις μια υπέροχη γέννα και να κρατήσεις ένα υγιέστατο και ομορφουλικο μωρούλι!!!!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...