Μετάβαση σε περιεχόμενο

CICLACUR πάχος ενδομητρίου & κύκλος περιόδου ????


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Μήπως καμία από εσάς παίρνει τα ciclacur???

Μου τα έχει δώσει ο γιατρός μου για να διορθώσει τον κύκλο μου και τη ροή, γιατί έχω πρόβλημα τους τελευταίους μήνες!

Μου είπε ότι το ενδομήτριο είναι πολύ λεπτό και γι' αυτό δεν έχω κανονική περίοδο! Γνωρίζετε κάτι γι' αυτό? Τι γίνεται με το λεπτό ενδομήτριο? Υπάρχει κίνδυνος, αν παίρνεις τα χάπια για πολύ καιρό?? Διάβασα τις οδηγίες και γράφουν διάφορα για ασθένειες κλπ. και αγχώθηκα!!! Αν ξέρετε κάτι, θα το εκτιμούσα πολύ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CHRISTINE ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΑ CYCLACUR ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΣΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΠΑΧΟΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 έγραψε:

CHRISTINE ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΤΑ CYCLACUR ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ. ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΣΤΟ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟ ΠΑΧΟΣ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΜΠΕΡΔΕΨΑ.

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εγώ δεν είμαι σε διαδικασία εξωσωματικής, σ' αυτή τη φάση. Μου είπε ότι πρέπει να τα πάρω για να φτιαχτεί ο κύκλος μου και η περίοδος (που δεν έχω σχεδόν καθόλου). Είχες αλλαγή στο ενδομήτριο με αυτά τα χάπια? Είδες καλυτέρευση? Συγνώμη που κάνω τόσες ερωτήσεις, αλλά εμένα μου τα δίνει ένα μήνα σχεδόν και μου είπε μάλλον θα τα παίρνω για αρκετό καιρό ακόμα.

Πόσα σου έδινε τη μέρα? Εγώ παίρνω 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα και γω στην εξωσωματικη και στις σπερματεγχύσεις αυτά επαιρνα- 2 την ημέρα. ουτε εγω είχα παρενέργειες.

στην εξωσωματική μάλιστα τα έπαιρνα καιρό.

υπομονή καλό μου και θα ρυθμιστεί ο κύκλος σου! μετά βουρ! για μωρακι!! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eko έγραψε:

Χριστίνα και γω στην εξωσωματικη και στις σπερματεγχύσεις αυτά επαιρνα- 2 την ημέρα. ουτε εγω είχα παρενέργειες.

στην εξωσωματική μάλιστα τα έπαιρνα καιρό.

υπομονή καλό μου και θα ρυθμιστεί ο κύκλος σου! μετά βουρ! για μωρακι!! :):):)

Εγώ γιατί νομίζω ότι έχω παρενέργειες? Μου λες? Μήπως θέλω, ψυχολόγο, αντι για γυναικολόγο? :laugh: :laugh: Είχες κι εσύ λεπτό ενδομήτριο, ή για άλλο λόγο σου τα έδινε? Κορίτσια βοηθήστε με, έχω μπερδευτεί! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

christine δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς, όσον αφορά τις παρενέργειες. κι εγώ ξεκίνησα να τα παίρνω μετά την εξωσωματική και τώρα είμαι έγκυος και συνεχίζω να τα πάιρνω!! άρα δεν νομίζω ότι βλάπτουν, δεν θα μου τα έδινε ο γιατρός αν έβλαπταν εμενα και πολύ περισσότερο το μωρό! Είναι ένα από τα φαρμακα που παίρνουν οι περισσότερες κοπέλες στην εξωσωματική. τώρα για ποιο λόγο στα δίνει εσένα, μόνο ο γιατρός σου μπορεί να στο πει! κάτι θα ξέρει παραπάνω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geozouli έγραψε:

christine δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς, όσον αφορά τις παρενέργειες. κι εγώ ξεκίνησα να τα παίρνω μετά την εξωσωματική και τώρα είμαι έγκυος και συνεχίζω να τα πάιρνω!! άρα δεν νομίζω ότι βλάπτουν, δεν θα μου τα έδινε ο γιατρός αν έβλαπταν εμενα και πολύ περισσότερο το μωρό! Είναι ένα από τα φαρμακα που παίρνουν οι περισσότερες κοπέλες στην εξωσωματική. τώρα για ποιο λόγο στα δίνει εσένα, μόνο ο γιατρός σου μπορεί να στο πει! κάτι θα ξέρει παραπάνω ;)

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου, για την απάντησή σου! Μου είπε να παίρνω μόνο τα άσπρα που έχει το κουτί, γιατί βελτιώνεται ο κύκλος, ρυθμίζεται η ροή (γιατί τώρα έχω ελάχιστη και διακεκομμένη τις μέρες της περιόδου) και για το ενδομήτριο, που για κάποιους λόγους έχει λεπτύνει πολύ! Νομίζω πως λίγο ξεαγχώθηκα τώρα! Τελικά, μου φαίνεται, δεν θα ξαναδιαβάσω τις οδηγίες των φαρμάκων, πιο πολύ μας αγχώνουν αυτές!!

Να σου ευχηθώ, με το καλό το μπεμπουλίνι σου, με έναν πόνο που λένε!! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ' ευχαριστώ κούκλα μου!!! κι εγώ μόνο τα άσπρα μόνο παίρνω ;);) καλά θα κάνεις να μην διαβάζεις.. εγώ αν είχα διαβάσει όλα τα φάρμακα που έχω πάρει μέχρι να καταφέρω το πολυπόθητο... τώρα θα τα είχα παρατήσει!!!! έχε εμπιστοσύνη στο γιατρό σου και αν αυτά που σου λέει κάτι δεν σου πάει καλά πάρε και μια δεύτερη γνώμη, δεν είναι κακό.. αλλά για τα φάρμακα δεν μπορείς να βγάλεις άκρη.. όλα έχουν παρενέργειες λίγο πολύ, αν βλάπτει κάποιο τον οργανισμό μας και την προσπάθειά μας μόνο ο γιατρός μπορεί να μας το πει!

εύχομαι σύντομα κι εσύ να έχεις ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CHRISTINE ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΡΠΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΧΟΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ). ΑΝ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΔΕΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΧΟΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΙΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ, ΘΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΡΜΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.

ΑΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΠΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΕΤΕΡΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΗ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 έγραψε:

CHRISTINE ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΡΠΙΝ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ. ΝΑΙ ΣΑΦΩΣ ΕΙΔΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟ ΠΑΧΟΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ). ΑΝ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΔΕΝ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΧΟΣ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΙΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ, ΘΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ, ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΡΜΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.... ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΚΗ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.

ΑΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΠΕΡΝΕΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΔΕΥΕΤΕΡΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΗ??

Ναι, αν πραγματικά δω ότι όντως αυτά τα συμπτώματα που έχω (τάση για εμετό, πόνος στο στομάχι και απίστευτα νεύρα) συνεχίζονται, θα του τλφ, να του το πω! Επειδή τώρα πήγα σε αυτόν τον γιατρό, πρώτη φορά, ξέρεις, δεν έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου ακόμα. Δυστυχώς, όλα παίζουν ρόλο!!

Είσαι σε φάση εξωσωματικής? Καλή επιτυχία σου εύχομαι, μέσα από την καρδιά μου, και να γίνουν όλα τα όνειρά σου πραγματικότητα!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai gω μόνο τα ασπρα έπαιρνα- οι γιατροί αυτά δίνουν απο οτι κατάλαβα για ρυθμιση της περιόδου και βελτίωση - ενδυνάμωση του ενδομητρίου.Οπότε δυσκολο να έχουν παρενέργειες.

αντε βρε όλα καλά θα πάνε- αν σε πειράζουν όμως να το πεις στον γιατρό σου χριστινάκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eko έγραψε:

kai gω μόνο τα ασπρα έπαιρνα- οι γιατροί αυτά δίνουν απο οτι κατάλαβα για ρυθμιση της περιόδου και βελτίωση - ενδυνάμωση του ενδομητρίου.Οπότε δυσκολο να έχουν παρενέργειες.

αντε βρε όλα καλά θα πάνε- αν σε πειράζουν όμως να το πεις στον γιατρό σου χριστινάκι :)

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου!!!! Νομίζω είναι και ψυχολογικό τελικά... γιατί με όλη αυτή τη συζήτηση, νιώθω λίγο καλύτερα.

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 έγραψε:

CHRISTINE ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗ 2Η ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ!!! ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΘΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

Αχ, μπράβο, συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Συγνώμη, δεν υπήρχε τικεράκι και δεν ήξερα, τι να ευχηθώ!!!!

Να χαρείς λοιπόν το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης σου, και με το καλό να σφίξεις στην αγκαλίτσα σου τα μωράκια σου!!!!!!!!!

:) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ 'ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ'.ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ.ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Κ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ 10 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ).ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ 10Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ 0,8 Κ ΤΗΝ 12Η 0,6.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ LH,Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ Κ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ 'ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ'.ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ.ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Κ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ 10 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ).ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ 10Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ 0,8 Κ ΤΗΝ 12Η 0,6.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ LH,Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ Κ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena9 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ 'ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ'.ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ.ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ Κ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ (ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΦΑΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ 10 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΧΝΩ).ΜΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΤΗΝ 10Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΜΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ 0,8 Κ ΤΗΝ 12Η 0,6.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΤΗΝ LH,Ε2 ΚΑΙ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ.ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΝΑ ΑΥΞΗΘΕΙ,ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ Κ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.

Rena9 καλημέρα.

Εμένα για το λεπτό ενδομήτριο, μου είπε ότι μπορεί να ευθύνεται και μία απόξεση (μετά από αποβολή), που μου είχαν κάνει πριν 3-4 χρόνια. Μπορεί να λέπτυνε από την απόξεση.

Επίσης, από ότι μου είπαν, για να γίνει μία εμφύτευση, πρέπει το ενδομήτριο, να είναι από 8 και πάνω. Αφού, λοιπόν, προσπαθείς για παιδάκι, νομίζω καλό είναι να κάνεις τις ορμονικές που ζήτησε (γίνονται σε συγκεκριμένη μέρα του κύκλου από ότι γνωρίζω), από τις οποίες θα κρίνει, τι χρειάζεσαι για την πάχυνση του ενδομητρίου. Τώρα για τη σαλπιγγογραφία δεν ξέρω λεπτομέρειες. Όμως, υπάρχουν πολλές κοπέλες εδώ, που σίγουρα ξέρουν καλύτερα και θα σε βοηθήσουν.

Εγώ να σου ευχηθώ, όλα να πάνε πολύ πολύ καλά και σε λίγο καιρό να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου!!!!!! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...