Μετάβαση σε περιεχόμενο

μαμαδες με παιδακια στο δημοτικο


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρούλα μου γειά σου. Μου αρέσει αυτό το post!! :):) Λοιπόν, ανήκω κι εγώ σ' αυτήν την κατηγορία!!

Ο γιος μου τελειώνει τώρα τη Β' Δημοτικού! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx!! μπραβο Ρουλα!Πολυ καλο θεμα!Δεν ηξερα που να μιλησω, ολες μωρακια εχουν!Εμενα ο γιος μου τελειωνει φετος την 1η δημοτικου!!μεγαλωσε το πουλουδι μου!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα αυτη η ηλικια μου αρεσει πιο πολυ! μου φαινεται πιο ανεμελη ! ενταξει μπορει να εχουμε τα μαθηματα αλλα μου αρεσει που γινονται πιο ανεξαρτητα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Εμενα ο δευτερος μου γιος τελειωνει τη τεταρτη και ο τριτος μου τη δευτερα.Ευκολες ταξεις,του χρονου ομως?.............

ou7voete1q38e530.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :) να μαι και εγω όχι που θα έβλεπα θέμα που με αφορα και δεν θα απάνταγε η ανάπηρη ποδιού!!!!!!!! κοριτιτσια άστε τα εμένα τελειώνει την τρίτη δημοτικού και όσο σκέφτομαι οτι του παραχρόνου θα είμαστε πέμπτη δημοτικού ο μπάμπης και πρώτη η εβελίνα παθαίνω απο τώρα το εγκεφαλικό!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι γνωμη εχετε για το'πειραματικο' σχολειο?απο του χρονου ο γιος μου θα σχολαει στις 5 ταπογευμα!!!Με ρωτανε εμενα αν θελω να λειπει το παιδι μου 9 ωρες την ημερα???δεν μου αρεσει καθολου η ιδεα!Ασε που εχει ενα σωρο δραστηριοτητες ποδοσφαιρο Αγγλικα κομπιουτερ!Τι θα γινει μαυτα?Οταν γυρναει θα ειναι κουρασμενος!Τι θα τρωνε?που θα πηγαινουν τουαλετα?Σαυτες τις ελεεινες?Εχω πελαγωσει!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Κοριτσια τι γνωμη εχετε για το'πειραματικο' σχολειο?απο του χρονου ο γιος μου θα σχολαει στις 5 ταπογευμα!!!Με ρωτανε εμενα αν θελω να λειπει το παιδι μου 9 ωρες την ημερα???δεν μου αρεσει καθολου η ιδεα!Ασε που εχει ενα σωρο δραστηριοτητες ποδοσφαιρο Αγγλικα κομπιουτερ!Τι θα γινει μαυτα?Οταν γυρναει θα ειναι κουρασμενος!Τι θα τρωνε?που θα πηγαινουν τουαλετα?Σαυτες τις ελεεινες?Εχω πελαγωσει!!! :(

αν καταλαβα καλα το σχολειο σας θα γινει υποχρεωτικα ολοημερο. εστειλα και εγω ολοημερο τα παιδια μου , απο επιλογη μου, τους πρωτους μηνες και τα σταματησα στη μεση της χρονιας .

τα παιδια δεν ηταν κουρασμενα αλλα ουτε και διαβασμενα , οπως περιμενα . οι δραστηριοτητες ηταν πιο χαλαρες

γυμναστικη = καποιο παιχνιδι οργανωμενο απο την γυμναστρια , μουσικη = τραγουδακια , αγγλικα = επαναληπτικο μαθημα , κομπιουτερ= τα παιδια ξερουν πολλα περισσοτερα απο οτι τους μαθαινουν,

το θεμα του φαγητου τωρα . πολλοι γονεις εβαζαν στο ψυγειο του σχολειου το φαγητο του παιδιου απο το πρωι και το μεσιμερι το ζεσταιναν τα ιδια τα παιδια (!) στα μικροκυμματα και τρωγαν μεσα στην ταξη. αλλα επαιρναν κατι απο το κυλικειο . εγω παλι τους πηγαινα το φαγητο την ωρα που ετρωγαν.

για τις τουαλετες τωρα πρεπει, κλου κακου, ο γονιος να τις ελεγχει καθημερινα και αν ειναι σε κακη κατασταση ο συλλογος γονεων να φροντισει να τις αλλαξει.

κοριτσια αυτα ειδα εγω απο το δικο μας το ολοημερο , δεν σημαινει οτι ολα τα σχολεια ειναι ετσι.

κιμον ελπιζω στο σχολειο σας να εχουν οργανωθει . τσεκαρε το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες Ρουλα μου?????Τουαλετες καθαρες?????κομπιουτερ??????? Ψυγειο????τι ειναι αυτα??αγνωστες λεξεις για μενα!!ειναι τοοοοσο παλιο που το 1940 επι κατοχης ηταν νοσοκομειο!Ασε σου λεω εχω σαλταρει για τα καλα!Το μονο που μου μενει ειναι μια μετεγγραφη σε καποιο αλλο,καλυτερης καταστασης!θα δω τι θα κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρουλα 3 έγραψε:

kala einai se athlia katastasi kai to kanoun oloimero?

kalitera metegrafi..

Ρούλα σε δημόσιο σχολείο πάνε τα παιδάκια σου??

Γιατί, αν όλα αυτά τα έχει το δημόσιο σχολείο είστε πολύ τυχεροί!

Εγώ, τον ξεκίνησα στην αρχή της χρονιάς ολοήμερο, επειδή δουλεύουμε και οι δύο και δεν είχα άνθρωπο να τον κρατήσει μετά στο σπίτι, και στον μήνα, τον πήρα, γιατί, εκτός του ότι δεν έκαναν τίποτε ουσιαστικό (ούτε λόγος για αγγλικά, κομπιούτερ κλπ.), τα κρατούσε μία και μόνο δασκάλα, μαζί με τα παιδάκια της πρώτης τάξης (γύρω στα 25 παιδιά, συνολικά) και το μόνο που έκαναν ήταν ζωγραφική, χειροτεχνία και παιχνίδι, έξω στην αυλή!! Από μαθήματα μισοπράγματα, γιατί δεν μπορούσε η μία γυναίκα να τα συντονίσει όλα!! Και ερχόταν πάντα ψόφιο στην κούραση και συνήθως νηστικό!

Ενημερώθηκε ο σύλλογος, ζήτησε δασκάλα από το Παιδείας, αλλά... ακόμα την περιμένουμε!!!

Τι να πω? Δεν ξέρω, είναι έτσι ασυντόνιστα όλα τα ολοήμερα σχολεία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αχ αχ!christinne αυτα φοβαμια!ειναι μικρουλακια ακομα ουτε να φανε ξερουν μονα,τι να πω!τουτο εδω ειναι και παμπαλαια κατασκευη οχι μονο παρατημενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σε δημοσιο παμε . ειναι παλιο σχολειο αλλα σε καλη κατασταση . ο συλλογος γονεων φροντισε και εφτιαξε καινουριες τουαλετες περσι και ολο και κατι κανει . φετος ειχαμε και γυμναστρια και δασκαλο για κομπιουτερ , μουσικη και καλλιτεχνικα, αγγλικα ,αλλα δυστυχως ενα μονο δασκαλο για τις ωρες της μελετης ο οποιος εδινε τις ασκησεις λυμενες στα παιδια γιαυτο και εγω τα σταματησα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτό κορίτσια με τις τουαλέτες του σχολείου είναι ένα μεγάλο θέμα!

Παρακαλάμε, όλοι οι γονείς, εδώ και δύο χρόνια, κάτι να ανακαινίσουν εκεί... είναι θλιβερό το πράγμα! :( Τι να πω? Αφού, φανταστείτε, λέω στο παιδί, να μην πηγαίνει (άσε που σιχαίνεται και ο ίδιος...), παρά μόνο αν είναι απόλυτη ανάγκη! Και βέβαια, δεν είναι σωστό αυτό!! Αλλά τι να κάνω? Πέστε μου...

Πάντως, ειλικρινά, έχουμε σκεφτεί πολλές φορές το ενδεχόμενο να αλλάξουμε σχολείο. Είναι δύσκολο, γιατί έχει δημιουργήσει τις παρέες του, γνωρίζω όλες τις μαμάδες, με κάποιες ήμουν και συμμαθήτρια(είναι σημαντικό να γνωρίζουμε καλά και τους γονείς, το ξέρετε), γιατί κι εγώ και ο άντρας μεγαλώσαμε στην ίδια περιοχή! Αλλά, προβληματιζόμαστε πολύ με το σχολείο!! θα δούμε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Αχ αχ αχ!christinne αυτα φοβαμια!ειναι μικρουλακια ακομα ουτε να φανε ξερουν μονα,τι να πω!τουτο εδω ειναι και παμπαλαια κατασκευη οχι μονο παρατημενο!

Kimon μου, ένα παιδάκι έχεις κι εσύ, έτσι???

Αχ αχ αχ αυτά τα μοναχοπαίδια!!! :):) Πρέπει να κάνουμε επειγόντως κι άλλο, μου φαίνεται!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα!

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και Καλή τους πρόοδο στο σχολείο...

Η δική μου κόρη τελειώνει φέτος την Α Γυμνασίου!!!!!!!

Ξέρω μιλάτε για μικρότερα παιδάκια εδώ.... απλά γράφω για να δείτε ότι στο φόρουμ υπάρχουν και μαμμάδες με πολύ μεγαλύτερα παιδάκια....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silia26 έγραψε:

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα!

Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και Καλή τους πρόοδο στο σχολείο...

Η δική μου κόρη τελειώνει φέτος την Α Γυμνασίου!!!!!!!

Ξέρω μιλάτε για μικρότερα παιδάκια εδώ.... απλά γράφω για να δείτε ότι στο φόρουμ υπάρχουν και μαμμάδες με πολύ μεγαλύτερα παιδάκια....!!!

Συμφωνώ κι εγώ με την Kimon. Θα μας συμβουλεύεις κι εμάς Silia, γιατί έχουμε πολλά να μάθουμε ακόμα με τα παιδάκια μας!

Σε ευχαριστούμε για τις ευχές σου, να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΕΡΕΣ Η ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ......... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girls έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΕΡΕΣ Η ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΧΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ......... :unsure:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!

Τώρα βέβαια αυτό που αναφέρεις, είναι ένα ζήτημα, αλλά πιστεύω πως επειδή είναι μικρούλες ακόμη, θα περάσουν μία περίοδο προσαρμογής, αλλά φαντάζομαι θα συνηθίσουν! Βέβαια, εξαρτάται και από το χαρακτήρα του κάθε παιδιού, πόσο ευαίσθητο είναι, πόσο εύκολα προσαρμόζεται! Τι να κάνουμε μανούλα? Μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτές οι αλλαγές!! Ο,τι είναι για καλό σας!

Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου, να έχουν καλή πρόοδο!!!! :):)

Φιλιά πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗ ΕΥΚΟΛΑ!ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΣ ΓΕΙΤΟΝΙΑΣ ΜΟΥ ΔΕ ΜΟΥ ΠΟΛΥΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΧΟΛΑΝΕ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ :laugh: !ΑΥΤΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...