Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ΄ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ.ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ ΑΥΤΑ...

2 ΝΥΧΤΙΚΑΚΙΑ

1 ΜΠΙΤΖΑΜΟΥΛΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ

ΣΑΜΠΟΥΑΝ

ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ ΑΧΑΧΧΑΑΑΧ

ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ

ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ

ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ

ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ

ΛΙΓΑ ΚΑΛΥΝΤΙΚΟΥΛΙΑ (ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ) :laugh:

ΜΕΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΑ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΒΓΩ.ΙΣΧΥΕΙ? ΓΕΝΝΑΩ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΡΟΛΟ.ΜΟΥ ΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΔΙΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιθεματα στηθους , μαντηλακια καθαρισμου για το στηθος ,πακετακι με τσιχλες ( χαχαχα ) κοκαλακι για τα μαλλια , χτενα , πιστολακι ( αν εχεις ενα μικρουλι ) αν θυμηθω κατι αλλο θα σου το πω !!

με το καλο παντως με εναν πονο και ενα γερο μωρακι αγκαλια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι με το καλο το μωρακι σου!

φυσιολογικα θα γεννησεις ή με καισαρικη???

θα χρειαστεις:

επιθεματα στηθους

σερβιετες τεραστιες γιατι τις πρωτες μερες εχει πολυ αιμα (λοχεια)

αληφη για το στηθος

σουτιεν θηλασμου

παντως αν γεννησεις με καισαρικη θελεις νυχτικουλες καλυτερα γιατι θα σου εχουν καθετηρα επισης δεν θα μπορεις να σκυψεις να βαλεις το παντελονι της πυτζαμας. και περα απο αυτα θα πηγαινει και θα καθεται το λαστιχο πανω στην τομη.

αν γεννησεις φυσιολογικα παρε οτι θελεις (μονο να εχουν κουμπακια για να μπορεις να θυλαζεις)!!! παντως παρε μερικες αλλαξιες παραπανω για σενα γιατι μπορει να λερωνεσαι τις πρωτες μερες απο τα λοχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! ξεχασα να σου πω..καλυτερα να τα εχεις ολα αυτα μαζι σου γιατι στα ιδωτικα νοσοκομεια και μια σερβιετα να τους ζητησεις σου την χρεωνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο το μωρακι σου και με ενα πονο!!!!

κιλοτακια σου δινουν εκει τα διχτυωτα τα σεξυ!!!θα τα δεις!

παρε 2-3 πετσετουλες προσωπου για το στηθος οταν θηλασεις ισως χρειαστεις και για το μωρακι θα χρειαστεις πετσετακια και πανακια αγκαλιας 2-3 νομιζω φτανουν!στο ιασω το μωρακι τα φορμακια και τα σεντονακια του ειναι του μαιευτηριου μονο οταν φυγετε για σπιτι πρεπει να εχεις ρουχαλακια

επισης επιθεματα στηθους εγω χρειαστηκα και σουτιεν θηλασμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό καταρχήν!

Κι εγώ στο Ιασώ γέννησα κι εκεί σου δίνουν κάμποσα πράγματα που εγώ τσάμπα τα κουβάλησα. Στα χρεώνουν έιτε τα χτησιμοποιήσεις είτε όχι, οπότε στο τέλος τα πήρα ΟΛΑ μαζί μου!

Πετσέτες έχουν. Αν σιχαίνεσαι πάρε, αλλά τις αλλάζουν κάθε μέρα

Αν γεννήσεις με καισαρική πάρε οπωσδήποτε νυχτικιές γιατί θα έχεις καθετήρα και η πρώτη σου νυχτικιά 99% θα λερωθεί!

Όλα τα άλλα που γράφεις χρειάζονται. Επίσης επιθέματα που σου είπαν πάρε γιατί σου δίνουν δείγματα.

Εσώρουχα εγώ είχα τα μιας χρήσης που μου έδωσαν εκεί, με βόλεψαν. Είχα όμως και κανονικά μαζί μου.

Ξυραφάκι επίσης και βούρτσα μαλλιών.

Και πιστολάκι μαλλιών.

Πιτζάμες πάρε πολύ καλοκαιρινές. Θα σκάσεις από τη ζέστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα εχετε πλακα ολες.να παρω και πιστολακι ε?δεν το σκεφτηκα αυτο.και για το μωρο πανιτσεσ.ουτε αυτο το σκεφτηκα.99% με καισαρικη γενναω το νινι μου ειναι ακομα αναποδα.θα δουμε τωρα.εχω παρει νυχτικες επιτοπλιστον για το λερωμα πιο πολυ.δεν σιχαινομαι για τισ πετσετεσ απλα ετσι εβαλα 2 να υπαρχουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι 2 έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ΄ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΟΜΩΣ.ΕΧΩ ΕΤΟΙΜΑΣΕΙ ΤΗΝ ΤΣΑΝΤΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.

ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΕΣΑ ΜΕΣΑ ΑΥΤΑ...

2 ΝΥΧΤΙΚΑΚΙΑ

1 ΜΠΙΤΖΑΜΟΥΛΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΗ

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ

ΣΑΜΠΟΥΑΝ

ΚΡΕΜΑ ΣΩΜΑΤΟΣ ΑΧΑΧΧΑΑΑΧ

ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑ

ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ

ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ

ΠΕΤΣΕΤΑ ΜΠΑΝΙΟΥ

ΠΕΤΣΕΤΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ

ΛΙΓΑ ΚΑΛΥΝΤΙΚΟΥΛΙΑ (ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ) :laugh:

Με το καλό και από μένα .

1. Σερβιέτες για να βγείς. Του Μαιευτηρίου είναι τεράστιες.

2. Τα βιβλιάρια υγείας

3. Ταυτότητα και 2 φωτοτυπίες της δικής σου και του συζύγου σου

4. Ληξιαρχική Πράξη Γάμου και φωτοτυπία της

5. Σαγιονάρες για το Ντουζ

6. Πλαστικά ποτήρια για να κερνάς τους καλεσμένους

7. Φωτογραφική , Κάμερα

8. Ρόμπα

9. Ρούχα εξόδου

10.Αλοιφή για τις θηλές (PURELAN ή όποια άλλη θες)

11.Μαντηλάκια απολυμαντικά ή DETTOL για το καπάκι της τουαλέτας αν δεν είσαι σε μονόκλινο.

12.Πιστολάκι οπωσδήποτε!!!!!!!

Και αν θυμηθώ και κατι άλλο θα σου πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aν δεν θελεις ακομα να θηλασεις η κρεμα για τς θηλες και τα επθεματα δεν θα σου χρειαστουν!!!!

νομιζω οτι αυτα που εγραψες και αυτα που σου συμπληρωσαν τα κοριτσια αρκουν

δεν θα κουβαλησουτμε ολοκληρο το σπιτι στο μαιευτηριο!!!!

ισως αν θελεις μπορεις να παρεις καποιο βιβλιο για να χαλαρωνεις καποιο περιοδικο

Με το καλο να υποδεκτεις το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι με το καλό! Και εγώ γέννησα πριν μια εβδομάδα και νομίζω οτι στα έχουν γράψει όλα τα απαραίτητα. Εγώ είχα επίσης μαζί μου τα καλυντικά μου (τόσος κόσμος ήρθε - να μη με δει απεριποίητη) και το ipod για να χαλαρώνω με μουσικούλα το βράδυ!

Με έναν πόνο λοιπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...