Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...θελω τα φωτα σας

Εχω σταθερο κύκλο 31 μερες, τον περασμένο μήνα πήγα γυναικολόγο, βρήκαμε τις γόνιμες μέρες, ήρθαμε σε επαφή με τον αντρούλη μου και έκανα και ανάλυση προγεστερόνης. Λοιπόν 12 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο φούσκωσε το στήθος μου και 3 μέρες πρίν την αναμενόμενη περίοδο είδα αίμα για 1.5 μέρα και μετά καφέ για τις επόμενες 4 μέρες. Πήρα την γυναικολόγο μου τηλέφωνο και μου είπε να κάνω χοριακή η οποία βγήκε αρνητικότατη...Μέχρι και σήμερα (5 μέρες μετά που καθάρισα εντελώς)όμως το στήθος μου είναι πρησμένο και εμφανίστηκαν πιο έντονα οι φλέβες επάνω...Τι μπορεί να είναι?Κάποια ορμονική διαταραχή???

Σας παρακαλώ αν ξέρετε κάτι βοηθείστε με........

Thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera aerini!koita den exw paromoia empeiria alla perimene liges meres akoma ki an den sou erthei i periodos epanelave ti xoriaki!!giati mporei na epiases pros to telos twn gonimwn kai na mi deixnei akoma..!

sou euxomai pantws na exeis sporaki stin koilitsa sou kai auti na einai i aitia!!xixixi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki έγραψε:

kalispera aerini!koita den exw paromoia empeiria alla perimene liges meres akoma ki an den sou erthei i periodos epanelave ti xoriaki!!giati mporei na epiases pros to telos twn gonimwn kai na mi deixnei akoma..!

sou euxomai pantws na exeis sporaki stin koilitsa sou kai auti na einai i aitia!!xixixi!

ma einai dinaton na edeikse arnitiki i xoriaki kai na eimai????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα ευχομαι να εχεις κατι κρυμενο στην κοιλιτσα σου!!!!θελω να σε ρωτησω αυτη η εξεταση προγεστερονης που εκανες τι ειναι?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apla thelame na doume an ta epipeda progesteronis einai phisiologika(Η προγεστερόνη προετοιμάζει το ενδομήτριο, προκειμένου να υποδεχτεί το γονιμοποιημένο ωάριο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αερινη και εγω θα σου προτεινα να περιμενεις λιγες μερες ακομα και επανελαβε την χωριακη σου δεν χανεις τιποτα και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ειναι εγκυμοσυνη... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eko έγραψε:

καλά όλα αυτά αλλά μήπως έκανες πολύ νωρίς την χοριακή??καλό είναι να την επαναλάβεις.

good luck! :)

tin ekana 1 evdomada meta apo to aima pou eida...giati na einai noris??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το λέω απλά γιατί στην εξωσωματική- που ξέρεις πότε πιθανό να 'σκάλωσε' το γονιμοποιημένο ωάριο- κάνεις χοριακή μετα απο 14 μέρες. εκεί βέβαια ο κύκλος είναι απόλυτα ελεγχόμενος. λέω τώρα...έχεις σκοπό να κάνεις ή θα περιμένεις να δεις πως πάει? αχ, στο εύχομαι ολόψυχα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eko έγραψε:

το λέω απλά γιατί στην εξωσωματική- που ξέρεις πότε πιθανό να 'σκάλωσε' το γονιμοποιημένο ωάριο- κάνεις χοριακή μετα απο 14 μέρες. εκεί βέβαια ο κύκλος είναι απόλυτα ελεγχόμενος. λέω τώρα...έχεις σκοπό να κάνεις ή θα περιμένεις να δεις πως πάει? αχ, στο εύχομαι ολόψυχα :)

tha perimeno liges meres ba do pos paei to pragma, den thelo na do ksana arnitiki xoriaki mprosta mou...ginomai kommatia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aerini έχεις κάνει εξετάσεις? μήπως είναι καλό, για να μην πηγαίνει μόνο το μυαλό σε τέτοια περίπτωση να το εξετάσεις? όπως και να έχει πάντως καλή σου επιτυχία :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aerini den thelw na sou dosw pseftikes elpides alla emena mou mirizei mwroulini edw..... :):):) Ektos apo afthn thn periergh periodo pou eixes alo tipota etsi??? Kai emena mou hrthe h proth periodos kapos etsi san thn dikia sou apla egw eixa ligoteres meres..Oso gia to stithos den xriazete na megalosei polu alla kirios na einai pio skliro kai evesthito..Oi fleves pou les einai kai afto kalo simadi giati afksanete o ogkos tou aimatos sto soma mas otan eimaste egkuoules me apotelezma na exoume pio entones fleves, idika an eisai asprouliara :cheer::cheer: Perimenw ta euxarista :cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΕΡΙΝΙ KAI ΕΓΩ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ,ΧΘΕΣ ΛΙΓΟ ΑΙΜΑ ,ΣΗΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 3 ΔΗΛ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ , ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΧΕΙ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΕ ΠΙΘΑΝΗ ΑΠΟΠΤΩΣΗ ΚΥΤΤΑΡΩΝ ΤΟΥ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ.ΕΜΕΝΑ ΑΝ ΔΕ ΜΟΥ ΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ, ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙ.ΥΠΟΜΟΝΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...