Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πέτυχε ή απέτυχε?


Recommended Posts

Την Τρίτη 18/05 έγινε η εμβρυομεταφορά,περίοδος μου είχε έρθει 02/05,και ο κύκλος μου είναι κανονικά κάθε 28 - 29 μέρες.Ο γιατρός μου, μου είχε δώσει κ συνεχίζω κ τώρα παίρνω τα φάρμακα utrogestan σαλοσπίρ κ estopause.Από χθές έχω κάποιες ενοχλήσεις σαν πόνοι περιόδου. Μπόρεί να μην εχει πετύχει η εξωσωματική?

Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thama, οι πόνοι περιόδου είναι φυσιολογική αντίδραση μετά την εμβρυομεταφορά.αν έκανες δε και ωοληψία πιο πριν, ακόμα παραπάνω,. τα φάρμακα που παίρνεις επίσης προκαλούν τέτοιες αντιδράσεις στα...γυναικολογικά!

μην ψάχνεις συμπτώματα- γιατί η περίοδος και η εγκυμοσύνη -ακριβως τα ίδια συμπτώματα έχουν. εσυ να σκέφτεσαι θετικά και να μην επικεντρώνεσαι στην πιθανότητα να είναι περίοδος. μωράκι είναι !!!!! θετική σκέψη!!!!

μεσα απ'την καρδιά μου στο ευχομαι - και μια λαχταριστή χοριακή σύντομα!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου συνήθως δεν υπάρχουν συμπτώματα... Ή να το πω διαφορετικά καλύτερα: Από κοπέλα σε κοπέλα διαφέρουν!

Εγώ στην προσπάθεια εξωσωμ. που έκανα πρόσφατα, είχα όλα τα συμπτώματα: πρησμένο στήθος, υπνηλία, πόνο στη μέση, τάση για εμετό, και τελικά η χοριακή ήταν αρνητική! :silly:

Δεν θέλω να σου πω τα γνωστά "κάνε υπομονή, μην αγχώνεσαι κλπ." Μόνο θα σου πω να έχεις πίστη και να σκέφτεσαι θετικά!

Απασχόλησε το μυαλό σου με άλλα πράγματα, (διάβασε βιβλία, παίξε παιχνίδια στο Ιnternet) για να περνάνε οι ώρες!

Από μένα, πολύ-πολύ-πολύ καλή επιτυχία, από καρδιάς !!! :):) Να ριζώσουν τα εμβρυάκια σου και σε 9 μήνες να έχεις τα μωράκια σου στην αγκαλίτσα σου!! ;)

Φιλιά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera!

Sths 30 Apriliou ekana emvriometafora kai kathe mera

meta eixa kai egw ponous periodou.Einai apolytos fysiologiko

giati h mitra sou exei parapanw apo ena emvriakia mesa.

H dikia mou petyxe! eimai 5 evdomadwn! :)

Eyxomai kalh epityxia!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ, ρε κορίτσια!!! Μακάρι να πιάσουν οι ευχές σας!! Ο γιατρός μου πάντος μου είπε πως πήγαν όλα πήγαν πολύ καλά κ πως "δεν μου επειτρέπει να μη μείνω έγκυος" απλά από χθες που αρχισαν αυτοί οι πόνοι άρχισα να απογοητεύομαι..καλά που είστε κ εσείς ήδη αισθάνομαι καλύτερα!! 31/05 θα πάω για χοριακή.Είναι η πρώτη φορά που κάνω εξωσωματική(και φυσικά να μη ξαναχρειαστεί) Άντε να δούμε!

Ευχαριστώ κ πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ 25/04 ΑΛΛΑ ΑΠΕΤΥΧΕ!!!

ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ...ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΕ ΧΑΛΑΡΩΣΕ......ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΚΑΤΙ.ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ...!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...