Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε... :-(


Recommended Posts

Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε!Η χοριακή μου είναι μόλις 7 μονάδες...Ο γιατρός βέβαια μου είπε να συνεχίσω την φαρμακευτική αγωγή και την Τρίτη να επαναλάβουμε την εξέταση αίματος!Αλλά όπως είπε και ο ίδιος οι πιθανότητες είναι πάρα πολύ λίγες... :(:(:(

Ήταν η πρώτη μας προσπάθεια και βαθιά μέσα μου πίστευα οτι θα τα καταφέρουμε!Άλλα τι μου πήγε εμένα καλά από την πρώτη φορά, για να πετύχω και αυτο...?!?!? :(:(:(

Κορίτσια,σας ευχαριστώ πάρα πολύ που αυτές τις ημέρες με βοηθήσατε με τις ευχές σας και τα καλά σας λόγια και σας εύχομαι ειλικρινά να γίνεται όλες μανούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε! τωρα εχεις πολες περισοτερες ευχουλες και πολλα φιλακια για την επομενη και πολυ τυχερη φορα σου!!Μην μου στενοχωριεσαι....ναι??? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι λίγο χάλια, η αλήθεια είναι...ευτυχώς που είμαι μόνη στο σπίτι γιατι δεν θέλω να φορτώσω ψυχολογικά και άλλο τον αντρούλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην το βαζεις κατω!!!!!!!!!!!!!!!

αφησε το λιγο,χαλαρωσε,ηρεμιστε και οι δυο σας και μετα ξανα στην προσπαθεια.

σου ευχομαι να ερθει γρηγορα αυτο που ποθειτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella έγραψε:

Δυστυχώς δεν τα καταφέραμε!Η χοριακή μου είναι μόλις 7 μονάδες...Ο γιατρός βέβαια μου είπε να συνεχίσω την φαρμακευτική αγωγή και την Τρίτη να επαναλάβουμε την εξέταση αίματος!Αλλά όπως είπε και ο ίδιος οι πιθανότητες είναι πάρα πολύ λίγες... :(:(:(

Ήταν η πρώτη μας προσπάθεια και βαθιά μέσα μου πίστευα οτι θα τα καταφέρουμε!Άλλα τι μου πήγε εμένα καλά από την πρώτη φορά, για να πετύχω και αυτο...?!?!? :(:(:(

Κορίτσια,σας ευχαριστώ πάρα πολύ που αυτές τις ημέρες με βοηθήσατε με τις ευχές σας και τα καλά σας λόγια και σας εύχομαι ειλικρινά να γίνεται όλες μανούλες!!!

μην το βαζεις κατω...ηρεμια το κυριοτερο! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella είμαστε πολλές.... μη σου πω οι περισσότερες... σε αυτη τη θέση ..το έχουμε περάσει κ μετα απο λίγες μέρες μαζεύουμε τα κομμάτια μας κ με μια ανεξήγητη δύναμη παίρνουμε θάρρος για την επόμενη φορά... Πάρε δύναμη κοπέλα μου, κάνε πράγματα κ εύχομαι να μη ξαναπάρεις άλλη αρνητική χοριακή.. είναι πολύ δύσκολο το ξέρω... :kiss: υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella μου,ειληκρινα λυπαμαι παρα πολυ..........εγω αυριο θα ξερω...και ομολογω οτι φοβαμαι πολυ....οχι τοσο το αρνητικο αποτελεσμα,οσο την διαδικασια της 2ης φορας!

Θα σου πω κι εγω να μην στεναχωριεσαι (οσο ειναι δυνατον αυτο)Πες πως ηταν προβα για την επομενη φορα που θα ειναι η ΤΥΧΕΡΗ ΣΟΥ!!!!!

Μια μεγαλη αγκαλια απο μενα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου σε νιώθω....

Όμως το ότι δεν έμεινες έγκυος αυτή την φορά δεν σημαίνει ότι δεν θα μείνεις την επόμενη!!!

Μάζεψε τα κομμάτια και προχώρα μπροστά για την επόμενη προσπάθεια!!!

Μην το αφήσεις να σε παρει από κάτω. Όπως υπάρχουν γυναίκες που δεν πιάνουν παιδί με την πρώτο μήνα που θα κάνουν ελεύθερα έτσι υπάρχουν που δεν πιάνουν με την πρώτη προσπάθεια!!!

Θέλω να ακούσω θετική δήλωση παρακαλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou xerw poso duskolo einai!!makari na xei ginei kapoio lathos kai den edixe akoma!!!!mi to vazeis katw kai mi stenaxwrisese....skepsou exases mia maxi oxi ton polemo!!!!mi mou stenaxwriese mono kai gw stin anamoni eimai kai fovame oti tha mou rtheiii i sixameri!!!!kai stenaxwriemeee ..alla prepi na sikwsoume to kefalaki mas kai na sunexisoume ton agwna mas!!!sou euxomai t akalitera!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως σου ειπαν και τα κοριτσια οι περοσσοτερες εχουμε ζησει και εχουμε περασει ακριβως τα ιδια....αλλα μπροστα στο να αποκτησουμε ενα παιδακι αντεχουμε τα παντα...ετσι και εσυ θα σταθεις στα ποδια σου και θα παρεις την δυναμη που χρειαζεσαι απο την επιθυμια σου να αποκτησεις ενα μωρο...και μην ξεχνας πως παντα μετα απο μια καταιγιδα βγαινει ενα τεραστιο και λαμπρο ουρανιο τοξο :):):):)

δυνατα λοιπον για την επομενη και τυχερη φορα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χάθηκε μία μάχη όχι ο ΠΟΛΕΜΟΣ...

Ξέρω σου φαίνεται δύσκολο...

Θα σου πω τα χιλιοειπωμένα που όμως είναι σοφά, όπως ότι ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός (πίστεψέ με σιγά σιγά θα προχωρήσεις) και όπως είπε και η Νικόλ...μία ανεξήγητη δύναμη μας δίνει θάρρος και ελπίδα για την 2η φορά!

Θα το νιώσεις κι εσύ...και σύντομα! Το πλοίο έχει σαλπάρει για την Ιθάκη...απλώς είχε και έναν ενδιάμεσο προορισμό...βρε αδερφέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ τα λενε τα κοριτσια...

αυτο με την Ιθακη πολυ μου αρεσε!!! ;)

Κλάψε τωρα να ηρεμησεις και απο αυριο

δυναμικα....σου απαγορευουμε να το ξανα σκεφτεις!!!!! ;):)

γουι φορμπιντ γιου πως το λενε!!!!!

Ετσι μου ειπε

εμενα ο δικος μου μετα που προσγειωθηκα απο

το ροζ μου συννεφακι!!!!!

Στο καπακι μπορεις να πας το αλλο μηνα ε?

Εχεις κρατησει στον καταψυκτη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει κοριτσάκι μου.....

Σήμερα δικαιολογήσε να είσαι στεναχωρημένη και να ξεσπάσεις...

Από αύριο όμως ξεκινάει μια νέα μέρα με τον ίδιο στόχο απέναντι. Και που θα πάει θα το πιάσουμε το κέντρο όλες κάποια στιγμή και τότε θα γίνει χαμός!!!

Lollipopaki καλή επιτυχία για αύριο... ψυχραιμία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ξέρεις ότι η κάθε μια από εμάς κρυβει πολλή δύναμη μέσα της κι ας μην το ξέρει. σου το λέω εγώ που πέτυχα μετά από μια αποτυχημένη σπερματέκχυση και δυο εξωσωματικές. κι όμως την δεύτερη φορά που πίστευα ότι θα είμαι πιο ράκος από την πρώτη ήμουνα πολύ πιο ήρεμη και πολύ πιο αισιόδοξη!!! και πέτυχε!! Να το πιστέψεις λοιπόν και την επόμενη φορά θα πάνε όλα τέλεια!!!! στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia μου ούτε στην κατάψυξη δεν καταφέραμε να κρατήσουμε!Μου πήραν 12 αυγουλάκια,κρατήσανε 9,γονιμοποιήθηκαν 5,μου βάλανε 3 και τα άλλα 2 θέλανε να τα φτάσουνε στην φάση της βλαστοκύστης αλλά δεν τα καταφέρανε!Σκατούλες δηλαδή...

Όσο για την επόμενη φορά,ξέρω ότι το κέντρο είναι κλειστό όλο τον Αύγουστο,σου λένε κίολας ότι 2-3 μήνες δίαστημα είναι το καλύτερο οπότε από Σεπτέμβρη μας βλέπω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου κάνε τις διακοπές σου, τα μπανάκια σου και μετά τον Σεπτέμβρη πρώτα Ο Θεός βουρ!!!!!!!

Εγώ έκανα την πρόσπάθεια μου αρχές Ιουνίου 2008 (καπάκι μετά από αποτυχημένη σπερματέγχυση)και από τότε δεν έχω κάνει ούτε ένα μπανάκι... γιαυτό κοίτα να τα ευχαριστηθείς τώρα γιατί σε βλέπω και εσένα του αντίχρονου να βλέπεις θάλασσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella μην στεναχωριεσαι!Ειμαστε πάρα πολλές αυτές που είμαστε στην θέση σου.Είμαστε μαζι και δίπλα σου.Ετσι είναι η πρώτη φορά.Θεωρείς πρώτα ότι, μετά απο τόσο καιρο που προσπαθείς, οτι τώρα βρήκες τον τρόπο να τον πετύχεις.Μέτα λες γιατι δεν το έκανα νωρίτερα.Μετά οτι ίσως δεν ήταν και τόσο δύσκολό και περίμενεις ότι η πρώτη θα είναι και η τελευταία!Εγω αυτά σκεφτόμουν.Και μετά η ήττα.¨Ηττα όμως με σκοπό να δεις κάποια πράγματα.Ετσι το πήρα έγω ότι θα κάποιο λόγο έγινε και προσπάθησα να το βρω.Τώρα ειμαι πολύ δυνατη και δεν με φοβίζει ούτε η δεύτερη ,ούτε η τρίτη!

Θα δεις όμως οτι μετά θα το θέλεις πιο πολύ άκομα γιατι θα νοιώθεις κοντά 'του'.Πιο πολύ απο τώρα :)

Ξεκουράσου,χαλάρωσε και με πολλές δυνάμεις θα πας για την δεύτερη και σίγουρα θα είναι ΘΕΤΙΚΗ!!!!!φιλακια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

moraxella,

λυπαμαι κοπελα μου!ξεσπασε οπως σου βγαινει και μαζεψε τα κομματια σου για την επομενη προσπαθεια που ευχομαι να ειναι και η τυχερη σου!!!Α!και μην ξεχνιωμαστε...απολαυσε το καλοκαιρι με τον αντρουλη σου και ασε τα προβληματα πισω σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ λυπάμαι,απλα δεν μπορείς.Μην το βάζεις κάτω.Σου δίνω μια τεράστια αγκαλιά, θα έρθει η στιγμή που απλά θα τα καταφέρεις θα δεις. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι πολυ κοπελα μου.

Ο Σεπτεμβριος νομιζω ειναι κατ εξοχην πολυ μωρουδομηνας και πιστευω κι ευχομαι οτι θα ναι ο τυχερος σου!!

θα σου λεγα την αλλη φορα να μην κατσεις σπιτι ολο αυτον τον καιρο, δεν εχει κανενα νοημα. Τρελαινεσαι μονο...

Εγω εχω αρκετες εγκυμοσυνες στο ενεργητικο μου και τα χω δοκιμασει ολα τα κολπα.

Εντελει νομιζω αν ειναι να κατσει καθεται...

Δηλαδη αναμεσα σε ωοληψια και εμβρυομεταφορα δεν χρειαζεται να κατσεις καθολου (εκτος της μερας της ωοληψιας που λενε να σαι καπως χαλαρη-οχι σπιτι ξαπλα ομως, δεν χρειαζεται).

Και μετα την εμβρυομεταφορα, λενε να καθεσαι το πολυ χαλαρη 3 μερες. Και μαλιστα ποτε δεν εχει αποδειχθει, απο οσο τουλαχιστον γνωριζω εγω, οτι και αυτες οι 3 μερες κανουν κατι. Ομως ειναι καλο να σαι χαλαρη, τουλαχιστον ψυχολογικα βοηθα πολυ.

Και μετα απο αυτες τις μερες σιγα σιγα επανερχεσαι στις καθημερινες σου δραστηριοτητες (ε δεν θα κανεις αερομπικ μεχρι τη χοριακη, ουτε σεξ...).

Ηθελα να σε ρωτησω γιατι σου βαλαν 4 κυτταρων εμβρυακια (φανταζομαι 2η ημερα) και οχι 3η που ναι πιο προχωρημενα? Σου παν κατι? Γενικα δεν ξερω τι κανουν τα διαφορα κεντρα, εγω σχεδον παντα εβαζα 3ης ημερας, 8-12 κυτταρων. Δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο, αναρωτιεμαι.

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

5 χρόνια:6 ivf+18 φυσικοί.4 εγκυμοσύνες.1η 3διμα-22 εβδ εσπασαν νερά από αμνιο.2η παλλίνδρομη.3&4 βιοχημικές.5η σε εξελιξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...