Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ???ΤΗΝ γΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΩς ΞΕΡΕΤΕ ΕΙΜΑΙ 4 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕγΚΥΟΥΛΑ,ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΔΩ ΤΟ ΣΠΟΡΙ,ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΣΤΟ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΟ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΜΙΑς ΚΑΙ ΖΩ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ!!!ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ 4 ΩΡΕς ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΒΟΛΗ ΚΑΡΕΚΛΙΤΣΑ,ΘΑ ΑΝΤΕΧΩ? ΚΑΝΕΙ??ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΛΕΤΕ γΙΑ ΜΕΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ρεββέκα!!

Πιστεύω πως δεν θα έχεις κανένα απόλυτος πρόβλημα γιατί

ακόμα είναι νωρίς και άλλωστε θα είσαι καθιστή. Αν είχες

μια τεραστια κοιλια μπροστά σου σαφώς και θα σε εμπόδιζε.

Στην θέση σου θα το συνέχιζα το φροντιστήριο. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebekka eisai egguos oxi arrosti kai efoson ola kiloun omala stin egkumosuni sou k den xreiazetai g kapoio logo na eisai ksapla den katalavaino to logo poy agxonesai!!!min ginesai upoxondria!!!!!exeis alles 36 evdomades,theleis na tis peraseis mesa sto agxos?iremise!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

rebekka eisai egguos oxi arrosti kai efoson ola kiloun omala stin egkumosuni sou k den xreiazetai g kapoio logo na eisai ksapla den katalavaino to logo poy agxonesai!!!min ginesai upoxondria!!!!!exeis alles 36 evdomades,theleis na tis peraseis mesa sto agxos?iremise!!!!!

savropinguinako υποχονδρια δεν ειμαι ουτε νιωθω αρωστη!!!στο συgκεκρημενο θεματακι δεν παιζει ανχος δεν εχω ανχος!!!το μονο ανχος και δεν το λεω ετσι το λεω αgωνια ειναι η αναμονη του υπερηχου απλα επειδη εχω συνεχεια πονακια και δεν μπορω να καθομαι καθιστη πολη ωρα το σκαιυτομε!!!εχθες πηgαμε σε μια ταβερνουλα και δεν αντεξα ουτε μια ωρα καθιστη!!!!!!!!

εεεεεεεε και ειμαι και πρωταρα να μην κανω ερωτησεις???να παρω την

gνωμη σας????μονο εσας εχω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν συγχαρητήρια και να εχεις καλή εγκυμοσύνη!

Εγω είμαι 13 εβδομάδων και εργαζομαι 8ωρο.

Τι θέλω να πω?

Οτι εφόσον όλα κυλάνε ομαλα δεν θα πρέπει να καταβάλεσαι από φόβο..

4 ώρες είναι μια χαρούλα και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα .

Να συνεχίσεις κανονικότατα το πρόγραμμα σου και τη ζωή σου,απλα χωρίς να ξεχνάς οτι δεν είσαι μόνη.Δεν είμαστε αρρωστες....συνεχιζουμε να απολαμβανουμε τη ζωή μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδα κι εγω λεω να το συνεχισεις...

το πολυ πολυ παρε και ενα μαξιλαρακι να εισαι πιο ανετη.ολα πανε καλα με την εγκυμοσυνη σου οποτε γιατι να μην πας?οταν θα εχεις το μωρο ή οσο θα προχωραει η εγκυμοσυνη δεν θα εχεις ωρα για φροντηστιρια οποτε καντα τωρα για να μπορεις να συνενοηθεις και με την γιατρο σου :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σ ευχαριστει να συνεχισεις το φροντιστηριο να το κανεις!

σκεψου οτι υπο αλλες συνθηκες θα δουλευες μεχρι τον 7ο αν ολα ειναι καλα στην εγκυμοσυνη σου

μην κλεινεσαι απο τωρα μεσα, μην ακυρωνεις την καθημερινοτητα σου, ΘΑ ΣΑΛΤΑΡΕΙΣ!!!!!

αν δεις οτι δεν σε βολευει η καρεκλα ζητα να στην αλλαξουν ή παρε ενα μαξιλαρι ή οτι αλλο σε βολευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συζητησε το με τον γιατρο σου πες του και οτι δυσκολευεσαι να καθεσαι για πολλη ωρα και θα σου πει εκεινος τι να κανεις ...ενα μαξιλαρι σιγουρα θα σε βολεψει και ρωτησε αν μπορεις και να κρατας μια δικια σου καρεκλα που θα νιωθεις πιο ανετα...αν παλι δεις οτι δεν την παλευεις μην συνεχισεις τα μαθηματα...σκεφτηκα και κατι αλλο αν εκανες μαθηματα στο σπιτι?ιδιωτικα?

παντως το μωρο θα ειναι μια χαρα εκει μεσα στο καταφυγιο του μην σταναχωριεσαι καθολου...φιλιαααα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεββέκα, αυτό το θεματάκι με το κάθισμα το έχω κι εγώ. Και δουλεύω 8ωρο.

Αλλά σκέψου ότι οι 4 ώρες δε θα'ναι συνεχόμενες, σίγουρα θα κάνετε διάλειμμα, έτσι δεν είναι;

Θα το πεις και στον καθηγητή κι όποτε νιώθεις την ανάγκη να σηκώνεσαι, θα σηκώνεσαι.

Θεωρώ πως δεν υπάρχει λόγος να το σταματήσεις...τώρα αν στην πορεία δεις ότι δε νιώθεις καλά, ότι κουράζεσαι, ότι, ότι... τότε το σταματάς! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gιατρε, κοριτσια εχετε δικιο θα παω διοτι αν δεν παω θα βαρεσω μπιελα και αν δω οτι δεν αντεχω θα σταματησω,αν δεν ειχα τα πονακια ουτε που θα με ενοιαζε και κοιλια να χα θα πηgαινα!!!!εμενα τα πονακια με απασχολουν αλλιως περα βρεχει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ όταν ήμουν έγκυος την πρώτη φορά πήγαινα φροντιστήριο γερμανικών και σταμάτησα έναν μήνα πριν γεννήσω...πήγαινα 3 φορές την εβδομάδα για 4 ώρες και όλα ήταν καλά...στην τάξη κανείς δεν ήξερε ότι ήμουν έγκυος!!! μόνο στο τέλος κατάλαβαν την εκγυμοσύνη μου!!!

αυτό που εγώ πρόσεχα επειδή ήταν και χειμώνας, ήταν να μην έρχομαι σε επαφή με άτομα που έβηχαν ή είχαν συνάχι κ.λπ. και πάντα στο διάλειμμα άνοιγα τα παράθυρα!!!

κατά τα άλλα, έριξα πολύ μα πάρα πολύ περπάτημα !!!!

μην φοβάσαι καθόλου και συνέχισε ακριβώς το πρόγραμμα που είχες πριν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκκα μου εγώ ήμουν 3 μηνών όταν έδωσα για το basico στα ισπανικά καθιστή σε ξύλινο θρανίο πολύ άβολα και να μην μπορώ να πάω και τουαλέτα και οι εξετάσεις κράτησαν 5 ώρες συν φυσικά τα ιδιαίτερα που έκανα πριν και ήμουν μέσα στο άγχος.Δεν διάβασα τι σου έγραψαν οι άλλες κοπέλες πάντως αν βρείς τρόπο να μετακινήσε για να μην κουράζεσαι συνεχισέ το εφόσον φυσικά είναι κάτι που θέλεις και χρειάζεσαι πραγματικά.Εγώ έκανα ένα διάλειμμα ένα χρόνο και θα συνεχίσω πάλι απο Σεπτέμβρη τα Ισπανικά που πιστεύω να είμαι λίγο πιο χαλαρή με τον μικρούλη.Με το καλό το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να συνεχίσεις κανονικότατα τη ζωή σου, κουκλίτσα μου, με μεγαλύτερη ίσως προσοχή..... και πάντοτε υπό την καθοδήγηση του γιατρού σου!!!!!!!!

Τα καλύτερα έρχονται!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...