Μετάβαση σε περιεχόμενο

γιογιο νευρα και αταξια


Recommended Posts

πανε ρε κοριτσια ολα αυτα μαζι? ο γιο μου ο μεγαλος τον ιουλιο γινεται 4.πρωσπαθω να του κοψω το μπειμπιλινο και δεν μπορω.τον βαζω στο γιογιο το μεσημερη με τα 1000 ζορια κατουρισε αλλα σαν να μην εγηνε τιποτα,μετα το απογευμα του βαζω βρακακι και την μπιτζαμα.κανει τσισια σαν να μην εγηνε τιποτα επεζαι κανωνηκα,του λεω τι εκανε τιποτα τον αφηνω για ωρα τιποτα.και σε ολα αυτα περνω και ρωταω τον παιδιατρο και μου λεει να του βαλω μπειμπιλινω και να το βγαλω ποτε θα θελειση το παιδι.μεχρι τα 6 ειναι φυσιολογικα.αλλα αν τον αφησω και το κοψη στα 6 επιδη ειναι ιουλιο γηνεται σε 3 μηνες να παει σχολειο και να μην κατουργιεται? και αν δεν το κοψει ο γιατρος θα με βαλη να κανω εξετασεις.τα νευρα μου.δεν ξερω τι αλλο να κανω για να το κοψη,δεν τον αφηνω αλλα με το μπειμπιλινο.πειται καμια ιστορια με δισκολα παιδια που τελικα το κοψανε γρηγορα.θελω γνωμες. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ κοπελιτσα μου σε καταλαβαινω απολυτα !!

η κορη μου κλεινει τα 4 τον αυγουστο και σταματησε τα τσισακια αμεσως αλλα μετα κακα ειχαμε προβλημα ειναι 2 μηνες τωρα που τα κανει στο μπανιο

αλλιως τα εκανε πανω της η με τα χιλια ζορια στο γιογιο ........... και ολο αυτο επειδη την πιεσα ασε που ζηλευε την αδερφη της

καλα σου λεει ο παιδιατρος αστο το παιδι εξαλου εχεις ολο το καλοκαιρι μπροστα σου

σου τα λεω αυτα γιατι πηρα γνωμη ψυχιατρου ........ ειμαι παρα πολυ αγχωδης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλοκαιρι το εχω μπρωστα μου αλλα ο παιδιατρος μου ειπε οταν θελειση αυτος να το βγαλω μονο τοτε να αφερεσω το μπειμπιλινο.και εγω που νωμηζα οτι θα τα κατεφερω να το κοψω και στον μικρο.αχ το βλεπω παλι στο σπιτι θα τα εχω και τα δυο.δεν μπορω αλλο με το μπειμπιλινο ολη μερα.και η αληθεια ειναι δεν εχω και τοση υπομονη,ας λεει ο παιδιατρος θα τον αφηνω με το βρακακι ολη μερα και ας τα κανει οπου ναναι :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι καπως σκεφτομουν και εγω και ελεγα τι θα γινει που θα παει η κατασταση ;; αλλα αυτο που πραγματικα εχει σημασια ειναι η ψυχολογια του παιδιου !!!!δεν θα καταφερεις τιποτα αν το πιεσεις και αν θελει να τα κανει πανω του θα τα κανει πανω του .................. παντως οπως και να χει εσυ ξερεις καλυτερα το παιδι σου !! αν εχεις αποφασισει να το πετυχεις μην του ξαναβαλεις πανα γιατι το πισωγυρηζεις και αν δενν εισαι σιγουρη για αυτο που πας να κανεις μην περιμενει να νιωσει την σιγουρια ο μικρος σου πρεπει να εισαι αποφασιστηκη και σταθερη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ξερω.αλλα επιδη μου ειπε ο παιδιατρος να μην την βγαλω καν την πανα.ξερει τι, απλα θα πω οτι εκανα πρωσπαθεια να το κοψω,ασε που επιδη ειναι και υποχρεοτηκο να παει νυποια.η αληθεια ειναι οτι εχω απελπιστη με το θεμα.και δεν ξερω αν θα τα καταφερω.ο μικρος μου ελεγε οταν ηθελε να τα κανει πιο μικρος,οταν ειδε τον μεγαλω να λεει οτι φωβαται το βρακακι και το γιογιο σταματησε να το λει.αν τον ρωτησω αν εκανε θα κουνηση το κεφαλη και θα μου πει δεν θελω κακα και ας τα εχει κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερεις επειδη την πανα την φορουν απο την μερα της γεννησης τους τους ειναι δυσκολο να την αποχωρηστουν γιατι νιωθουν μεγαλη ασφαλεια και ειναι ενα με το σωμα τους ....... αν σας εβλεπε στην λεκανη και αν παρεις και ενα εκπαιδευτικο για την λεκανη θα βοηθουσε πολυ νομιζω εγω ευτυχως σε αυτο το σπιτι που νοικιαζω εχω 2 τουαλετες και την μια την εχω διαμορφωσει για το παιδι με πολλα παιδικα βεντουζακια κλπ και οποτε πηγαιναμε στην τουαλετα της ελεγα κοιτα παω και εγω μηοως θες να κατσεις εσυ να κατσω και εγω και καλα με ωραιο τροπο !! ενταξει εχασα την ψυχραιμια μου αρκετες φορες αλλα σιγα σιγα μωρε

και να σου πω γιατι να παει υποχρεωτικα στο προνηπιο ;; ειναι υποχρεωτικο ;;;σε ρωταω γιατι μας ηρθε χαρτι για την εγγραφη και ελεγα πως δεν ειναι υποχρεωτικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω δωκημασει να του κανω το ιδιο με την τουαλετα αλλα τιποτα εσενα ειναι κοριτσακι για αυτο ηταν λιγο πιο ''ευκολο'' εμενα που ειναι αγορι? δεν τον περνη ο αντρας μου στο μπανιο.νωμηζα οτι δεν ειναι υποχρεοτικο,αλλα τον χειμωνα μηλησα με μια μαμα που μου το ειπε.δεν ξερω σου ερχεται χαρτι? δεν μου ηρθε κατι στο σπιτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μου ηρθε ενα χαρτι απο την νομαρχια για την εγγραφη του παιδιου στο προνηπιο !

θα ηταν καλο να τον παει ο μπαμπας του στην τουαλετα να του δειξει και να του εξηγησει και αν τα καταφερει να τον επιβραβευσει !! τι να σου πω αλλο δεν ξερω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι η Μαρια και ειμαι καινουργια σε αυτο το forum. Εχω και εγω τεραστιο προβλημα με το 3χρονο κορτσακι μου κατουριεται πανω της καθε βραδυ δεν ξερω τι να κανω :roll: .Εχω δοκιμασει τα παντα μεχρι και πανα τις ξαναφορεσα ενω την ειχαμε κοψει τελειωσ την πανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Αχ εμένα είναι ακόμα ζωηρή και θέλω να την στείλω παιδικό πιστεύω θα της αρέσει και θα ξεδίνει το θέμα είναι τι ιώσεις θα φέρνει στο σπίτι η μπέμπα τότε θα είναι 6 μηνών και η παιδίατρος είπε πως θα δούμε αν θα πάει φέτος ανάλογα με τις ιώσεις πέρσι το Πάσχα είχε πολύ κοξάκι αν είναι πάλι έτσι θα πάει από Σεπτέμβριο  μεταξύ τους οι αδερφούλες μπορώ να πω πως τα πάνε καλά.. η μεγάλη την θέλει την αγκαλιάζει την φιλάει βέβαια την έχει δαγκώσει 1-2 φορές το ποδαράκι της  αλλά εντάξει μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά θα συμβούν... 😂 Είδες διαφορά δηλαδή με τον παιδικό ε; Μου δίνεις κουράγιο γιατί και εγώ εκεί έχω εναπόθεση τις ελπίδες μου μπας και ηρεμήσεις κάπως  Εσείς πως τα πάτε ;
    • Καλημέρα κορίτσια μου.  @Elli13 Τι όμορφα λόγια είναι αυτά που είπες στην @ditaki μας. Πέρασα και εγώ από αυτό το δύσκολο μονοπάτι της επιλόχιας. Θυμάμαι μια φίλη μου με δύο παιδιά η ίδια μου έστελνε μήνυμα κάθε μέρα. Τι κάνεις πως είσαι; Χρειάζεσαι κάτι; Και ένιωθα τόσο όμορφα που κάποιος με σκέφτεται. Είχα κλειστεί σπίτι μου και έκλαιγα με τις τύψεις μου που αντί να είμαι χαρούμενη που έχω το παιδάκι μου εγώ ένιωθα ότι καταστράφηκε η ζωή μου. Μου πήρε αρκετό καιρό να συνέλθω και πάλι αυτή η φίλη μου με βοήθησε που μου έλεγε έλα πάρε το καρότσι και πάμε να περπατήσουμε. Κάνε πράγματα που να σε ευχαριστούν.  @Elli13 θα πας για χοριακη σήμερα;; Αναμένουμε το αποτέλεσμα σου!! 
    • Καλημέρα κορίτσι μου και μόλις μπήκα και έλεγα να γράψω να δω τα νέα σας.  Καλά μια χαρά είμαι εγώ έχει από χθες βέβαια που ξαναπαιδεύομαι με καούρες. Το Σάββατο έχουμε και το gender reveal party. Από κινήσεις μιας και έχω πρόσθιο πλακούντα αισθάνομαι ώρες ώρες το βράδυ κάποιες "πεταλούδες" αλλά τίποτα πολύ έντονο. Τώρα έχει αρχίσει και φαίνεται και η κοιλιά και δεν κρύβεται 🤣. Το άγχος καλά κρατεί αλλά τι να κάνουμε..    Εσύ πως είσαιι???
    • Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Πώς είστε?
    • Εμάς αυτό που μας βοήθησε αν θέλεις συζήτησε το και με τον γιατρό σου ήταν υπερηχογραφική παρακολούθηση κύκλου και την κατάλληλη μέρα μία ένεση η οποία στοχεύει σε πρόκληση ωορηξίας εντός 24ωρου. Πάντα με την καθοδήγηση του γιατρού είχαμε επαφές όταν μας είπε και έμεινα έγκυος.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...