Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αποφασίσαμε για σπερματεγχυση


Recommended Posts

Κοριτσια τελος τα ψεματα.Σημερα εχουμε ραντεβου με τον γυναικολογο μου να παμε με τον αντρουλη μου να μιλησουμε για σπερματεγχυνση.Δεν μπορουμε αλλο να περιμενουμε....ισως να φανουμε τυχεροι.Θελουμε τοσο πολυ ενα μωρακι...θελουμε να αλλαξει η ζωη μας γιατι μας εχει φαει η ρουτινα και η γκρινια....Απο εδω μεσα εμαθα πως προβλημα με το σπερμα ισως να βοηθησει αυτη η μεθοδος!!!Προσευχηθειτε οποιες θελετε να μας βοηθησει αυτη τη φορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια Αναστασια :laugh: :laugh: :laugh:

ολα να σας πανε καλα!!!ναι αν το προβλημα ειναι ηπια ολιγοασθενοσπερμια τοτε η σπερματεγχυση ενδυκνειται απολυτα!!!

τις καλυτερες ευχες μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με χαμηλη κινητικοτητα η σπερματεγχυση ειναι οτι πρεπει αφου το σπερμα ενδυναμωνεται και καθαριζεται απο τυχον εμποδια και μπαινει μεσα στην μητρα αρα εχει ελαχιστο δρομο να διανυσει και ετσι ολα ειναι πιο ευκολα...τα ιδια ειχαμε και εμεις και τελικα η σπερματεγχυση ηταν η ιδανικη λυση :):):) ...το ιδιο ευχομαι και για σενα...αλλωστε ειναι κατι εντελως ανωδυνο και ευκολο...εγω το μονο που εκανα ηταν να παρω σερπαφαρ και να κανω και μια ενεση πρεγκνιλ για να εχουμε συγουρη ωορηξια και τα ποτελεσματα ηταν τελεια οπως βλεπεις και παρακατω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι ελπίζω το ιδιο να παθω κι εγω με σενα!!!!Ειμαι πολυ αισιοδοξη πλεον.Ο γιατρος μας ειπε οτι μεχρι 6 φορες πρεπει να δοκιμασουμε.Συνήθως απο την 4η μεχρι την 6η φορα πιανεις, αν και δεν αποκλειεται και με την 1η.Αν φτασεις και στην 6η φορα και δεν πιασει μετα παμε για εξωσωματικη!

Την πεμπτη παω να δουμε τα ωοθηλακια, ο αντρας μου θα κανει εξετασεις αιματος για ιπατιτιδα και κατι ακομα (δεν θυμαμαι)και με μια ενεσουλα να κανω ωορηξια θα κανουμε την σπερματεγχυση.

Αχ!!!Ο Θεος να βοηθησει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχια anastasia32!!!!Ευχομαι να σταθειτε τυχεροι κ να τα καταφερετε!!!!!Μην σε αγχωσει τιποτα!Ειναι τοσο απλη η διαδικασια ,σαν να κανεις τεστ Παπ!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μολις γυρισα απο το γυναικολογο.Δυστυχως αυτο το μηνα δεν μπορω να κανω σπερματεγχυση γιατι εχω μονο ενα ωοθηλακιο.Τον επομενο θα κανω και προκληση ωορηξιας και πολλα αυγουλακια και.....η Παναγια μαζι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παει και αυτος ο μηνας ...εγινε η ωορηξια μου και ποιος ξερει...ισως να γινει ενα θαυμα και να μην χρειαστει να κανω σπερματεγχυση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως να εχει γινει το θαυματακι anastasia μου οπως λες κι εσυ και να μην χρειαστει να κανεις σπερματεγχυση..

Καλη επιτυχια σου ευχομαι..

Κι εμεις εχουμε ενα θεμα με την κινητικοτητα κι επειδη εχει αγχωθει ο αντρουλης μου,μας βλεπω να κατευθυνομαστε προς αυτη τη μεθοδο.

Εχεις ενημερωθει καθολου απο τον γιατρο σου για την διαδικασια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου ειπε τι πρεπει να κανουμε.Εχω ηδη 5 μηνες που περνω χαπια για περισσοτερα ωαρια και στις γονιμες ημερες κοντα θα κανω 3 ενεσουλες στην κοιλια για να σπασει το ωοθηλακια και με επεξεργασια του σπερματος θα κανουμε την σπερματεγχυση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια γλυκια μου και συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα σου,να ειστε δυνατοι και ενωμενοι και θα ερθει συντομα αυτο που θελετε,ο θεος μαζι σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μακαρι.Ευχαριστω για τις ευχες σας.....αν και ειμαι λιγο συγκρατημενη διοτι εχουμε το προβληματακι μας με το σπερμα και θεωρω πως μαλλον ειναι λιγο αδυνατον να γινει συλληψη φυσιολογικα.Τελος παντων ποτε δεν ξερεις, ο Θεος ειναι μεγαλος!!Και σιγουρα η μανα Παναγια μας νιωθει και μας προσεχει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...