Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΝΟΣ +ΑΛΛΑΓΗ ΔΩΜΑΤΙΟΥ- ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ


Recommended Posts

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΥΓΑΜΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΤΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ, ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΑΕΙ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ Η΄ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕΧΡΙ ΣΚΑΣΜΟΥ!ΑΥΤΗ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ , ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ!!ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ;;ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ;;

STAR

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

star έγραψε:

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 10 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ.ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΥΓΑΜΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΑΠΟΚΟΙΜΙΕΤΑΙ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ, ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΑΕΙ. ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ Η΄ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΞΑΝΑΚΟΙΜΑΤΑΙ! ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΟΥΜΕ!ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!ΕΚΛΑΙΓΕ ΜΕΧΡΙ ΣΚΑΣΜΟΥ!ΑΥΤΗ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ , ΤΗΝ ΣΗΚΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ!!ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ;;ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ;;

STAR

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΘΟΛΟΥ , ΑΛΛΑ ΔΙΠΛΑ ΣΑΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΡΑΒΑΤΑΚΙ, ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ . ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ , ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ. Η ΒΑΛΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΚΑΜΑΡΑ ΣΟΥ , ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ , ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ , ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙΣ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΟΤΗΤΑ , ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΛΥΓΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ.

ΕΓΩ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ , ΑΝ ΕΚΛΑΙΓΕ ΕΝΩ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ -ΣΣΣΣΣΣΣΣ ΚΟΙΜΗΣΟΥ- ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΕ, ΤΟΝ ΑΦΗΝΑ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ, ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ , ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΩ ΣΤΑΘΕΡΗ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΤΟ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ. ΚΑΘΕ 'ΒΗΜΑ'-ΚΟΨΙΜΟ ΠΑΝΑΣ, ΚΟΨΙΜΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΛΠ- ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμενα ...Star ακριβώς και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω μονο που εμενα αν τον αφήνω να κλάψει μετά από λίγο τον πιάνει βήχας και κάνει εμετό...αλλα παρόλο που έχω την κούνια στο δωμάτιο μας δεν κάθεται ξυπνάει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,το ιδιο και εμεις το εχω χιλιομετανιωσει που δεν την εβγαλα απο 4 μηνων απο το δωματιο μας,κοιμαται στην λικνο διπλα μας,ειναι 18 μηνων,αλλα δεν γινετε αλλο,το παλευω και αν κλαιει παω λιγο την βλεπω και φευγω,μανουλεσ μην λιγησετε στο κλαμα το ξερω ειναι λιγο δυσκολο να ακους το παιδι σου να κλαιει να κανει εμετο οταν εισαι κομματια αλλα θα τα καταφερουμε,καλη επιτυχια κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 7ο ΜΗΝΑ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΛΙΚΝΟ ΤΗΣ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ.ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΛΟΥΜΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΤΑ ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΑ.ΞΥΠΝΑΓΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω προσπαθω να κανω κατι αναλογο. προσπαθω μετα το μπανιο να κοιμηθουν στα κρεβατια τους κατ'ευθειαν. ως τωρα, απο τον 3ο που τα εχουμε στο δωματιο τους, μετα το μπανιο τα κατεβαζουμε (μενουμε σε μεζονετα) και τα κοιμηζουμε στα ριλαξ και οταν τους δωσω το τελευταιο γαλα γυρω στις 23:30 τα πηγαινω επανω και κοιμουνται στα κρεβατια τους. μια χαρα κοιμουνται μονα τους και μετα το πρωινο γαλα κατα τις 7:30.

το δυσκολο με μενα ειναι οτι το ενα ξυπναει το αλλο.

χθες ειπα να ξεκινησω με τη μικρη, που εινια πιο βολικη ν κανω τη μεθοδο που διαβασα στο βιβλιο της ντντας αμεσου δρασεως. με λιγη παραλλαγη. την εβαλα στο κρεβατι. στην αρχη κουνουσα το κρεβατι. μετα απλα το ακουμπουσα. μετα πηρα το χερι μου. και σιγα σιγα απομακρυνομουν μεχρι που εφτασα κοντα στην πορτα. και βγηκα! σε ολη τη διαρκεια δεν πρεπει να την κοιταξεις στα ματια. να μην της δινεις σιμασια αν παει να σου μιλησει. κοιμηθηκε μια χαρα η μικρουλα μου! βεβαια με μια φορα δε λεω οτι κερδισα τιποτα. θα το συνεχισω και οταν συνηθισει αυτη θα ανεβασω και το θηριακι μας. τοτε να δουμε!!!

καλο κουραγιο λοιπον!!! σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΩΡΑ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΕΝΩ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ! ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ!ΑΧ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;;ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΛΛΟΝ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

star έγραψε:

ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΤΩΡΑ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΕΝΩ ΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ! ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ!ΑΧ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ;;ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΛΛΟΝ!!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΟ ΜΩΡΟ ;;;

ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ,ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΟΥ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μια κορουλα 11 μηνων σχεδον σημερα θα δοκιμασω πρωτη φορα να την κοιμησω στο δωματιο της λες να μου κανει τα ιδια???μαλλον

αυτο που θα κανω επειδη εχει συνιθισει να κοιμομαστε στο ιδιο κρεββατι αγκαλια ειναι να μπω στο κουνακι της να κοιμηθουμε αγκαλιτσα και μολις κοιμηθει βαρια να φυγω

ελπιζω να πιασει εστω για καποιες ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας νοιωθω σας νοιωθω.... τη μικρη την κοιμηζα με τον εξης τροπο ,την εβαζα στο κρεβατι μου και ξαπμαναμε μεχρι να κοιμηθει ,μετα την μετακινουσαμε ,αυτο με βολεψε διοτι τωρα που ειναι 15 μηνων την βαζω στο μαξιλαρι του αντρα μου κ την ταιζωτο γαλα της,μετα εκεινος την μεταφερει κοιμισμενη στο κρεβατι της ,εχει 10 μερες μας εχει τσακισει ,ξυπναει στις 3 τα ξημερωματα κ δεν ησυχαζει εαν δεν την παρω στο κρεβατι μας,δεν αντεχω αλλο ,στις 6 ξυπναμε γ τη δουλεια..κατα τα αλλα θα ηταν ψεμα να πω οτι δεν το απολαμβανω που κοιμομαστε αγκαλιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ για το δικό μου το παιδί λέτε?????? πάντως υπάρχει και μια άποψη που υποστηρίζει πως το παιδί έχει ανάγκη απο την ασφάλεια που δίνει η ζεστασιά στο κρεβάτι των γονιών εως τα 3 χρόνια. Αυτό το λέω για μας τις μανούλες για να παίρνουμε κουράγιο.

έχω βέβαια μια απορια, στο 2ο τι κάνουμε? αγοράζουμε και άλλο κρεβάτι ή οι παλιοί φεύγουν? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε σακουλινα δηλαδη οποια μαμα εχει π.χ ενα παιδι 3 ετων και ενα 1,5 των κοιμουντε ολοι πανω σε ενα κρεβατι???

πρεπει τα παιδια να εχουν τον χωρο τους πιστευω και να ανεξαρτητοποιουντε τα παιδια και λαθος να κραταμε τα παιδια στα κρεβατια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανω χιούμορ γιατί αν σκεφτώ τι με περιμένει με τον ερχομό και του κανακάρη μου μάλλον θα σφυρίξω. το μόνο που με σώζει είναι το άλλοθι πως θα μετακομίσουμε και πηγαίνοντας στο δικό μας σπιτι θα μπουν και πιο ξεκάθαρα όρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι τυχερη ε????

εμενα κοιμαται στο δικο του δωματιο απο ενος μηνων!!!!!

στις αρχες και για 2-3 βδομαδες κοιμομουν κι εγω στο παιδικο στο μονο κρεβατι αλλα γρηγορα διαπιστωσαμε οτι δεν μπορουσαμε να κοιμηθουμε μαζι χιχιχι

ειναι 22 μηνων και ζητημα να εχει κοιμηθει 5 φορες μαζι μας και αυτες ηταν επειδη ηταν αρρωστος.

καποια στιγμη γυρω στους 14 μηνες αν θυμαμαι καλα την ηλικια..ειχε το αγχος του αποχωρισμου και ξυπνουσε και εκλαιγε...δεν τον πηρα ομως στο κρεβατι μας.

σηκωνομουν 5 φορες μεσα στην νυχτα πηγαινα τον καλυσηχαζα,τον ηρεμουσα ξανα και ξανα και ξανα...ομως δεν τον εβγαζα απο το κρεβατι του(μονο αν εκλαιγε πολυ και επρεπε με αγκαλιτσα να τον ηρεμισω)

αυτο βεβαια δεν κρατησε παρα πολυ και ετσι εμαθε ο μικρος ακομη και την νυχτα να ξυπνησει να αποκοιμιεται μονος του και να μην φοβαται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!! Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα συμπασχω!!! :laugh: :laugh: Εγω το εχω παρει αποφαση οτι θα κοιματε μαζι μου μεχρι να κοιματε με την γυναικα του!!! Τι να κανω??? Απολαμβανω κι εγω την παρειτσα του... Το μαναρι μου... Καθε πρωι το λατρευω και καθε βραδυ θελω να το χτυπησω... :laugh: :laugh: ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτό το ποστ ανήκω και εγώ εν μέρη...Ό δικός μου κοιμάται στο δωμάτιο του απο 6 μηνών.Μέχρι και τον 9ο έπινε το γάλα του και νανουριζόταν μόνος του μέχρι να τον πάρει ο ύπνος.Απο εκεί και μετά,τότε δηλαδή που άρχιζε να αντιλμβάνεται την απουσία μου, τον ταίζω στο κρεβάτι και ή τον παίρνει ο ύπνος τρώγοντας ή μετά πρέπει να κάτσω μαζί του μέχρι να κοιμηθεί.Μόλις ααντιληφθεί οτι λείπω τσιρίζει.Μέχρι σήμερα που εφάρμοσα το βάρβαρο ρητό "άστον να κλάψει".Κορίτσια έκλαιγε και κάθε 3 λεπτά πήγαινα τον καθησύχαζα και έφευγα.Μιλάμε για τσιρίδα όχι αστεία.Μετά απο κανένα μισάωρο ...ησυχία...Πάω στο δωμάτιο και τι να δώ!!!!Ο Χρήστος όρθιος στη γωνία του κρεβατιού του να...ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!! ΌΡΘΙΟΣ!!! Εκεί με έπιασαν τα κλαματα.Τον ξάπλωσε ο μπαμπάς μας στο κρεβατάκι του και άνοιγε τα μάτια του να δει αν είμαι εκεί.Μου άπλωσε το χεράκι του, το έπιασα και μετά απο κανά δυο λεπτά έφυγα...Κοιμάται...Είμαι σε καλό δρόμο λέτε ή κάνω βλακείες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

αααααααααχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!!! Δεν μπορω να σε βοηθησω αλλα συμπασχω!!! :laugh: :laugh: Εγω το εχω παρει αποφαση οτι θα κοιματε μαζι μου μεχρι να κοιματε με την γυναικα του!!! Τι να κανω??? Απολαμβανω κι εγω την παρειτσα του... Το μαναρι μου... Καθε πρωι το λατρευω και καθε βραδυ θελω να το χτυπησω... :laugh: :laugh: ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!
ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!!!!!!!ΛΑΤΡΕΥΩ ΝΑ ΜΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΤΟΥ...........ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΩ ΣΤΗΝ ΛΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΑΕΙ ΕΝΙΟΤΕ.ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΞΥΠΝΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΡΙΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΟΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΕΣ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξεκαθαρίσω απο την αρχή ότι δεν είμαι υπερ να έχει κάποιοσ το παιδι στο δωματιο για μεγαλο διάστημα να κοιμαται στο κρεβάτι των γονιων κλπ διοτι μπορουν να συμβουν διαφορα ευτράπελα απο μια ηλικια και μετα. Εχει συμβει σε φιλικο μας ζευγαρι ποτ το ειχαν το παιδι στο δωμάτιο μέχρι τα 5 του οταν εμεινε εγκυοσ η μαμα του στο δευτερο ενωπιο συγγενων και φιλων να αρχισει να αναλυει τι ειδε ενα βραδυ και πως η μαμα του εμεινε εγκυος.ειχαν μείνει όλοι με ανοιχτο το στόμα. Στο θεμα μασ τωρα. Εμεις τον ειχαμε στο δωμάτιο μασ στην κούνια του μεχρι 4 μηνών. Μετα μετακομίσαμε τν κουνια και το μωρο μας στο ομορφο του δωματιο και πραγματικα καναμε καλυτερο υπνο όλοι μας. σιγουρα υπηρχε μια ταλαιπωρια για μενα όταν ηταν ανησυχος καποιο βραδυ ιδιως τις περιοδους που εβγαζε δοντια αλλα δεν εμαθε στο δωματιο μας και αυτο ειναι καλο και για το ζευγάρι και για το ιδιο το παιδι.Βεβαια εχει να κάνει και με τον χαραχτηρα του παιδιου αλλα ε όλο και βαζουμε το χερι μασ εμεισ οι γονεισ να διαμορφώνουμε καταστασεις. Α! επισης τον θηλασα 6 μηνεσ και κατι και ήταν πολυ βολικος και σε αυτο. Απο τουσ 2 μηνεσ και μετα ετρωγε τελευταιο γευμα κατα τισ 12 το βραδυ και μετα καλες 7 το πρωι.Ημουνα και τυχερη δηλ και σε αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exeis dikio nan!emeis oi goneis ta kanoume ola!emena itan sunexeia arrwstos..ekane sunexeia emetous..alla ola auta sto dwmatio tou!den lew kapoies fores eklaige polu wra kai konteua na lugisw..alla twra apolamvanoume oloi ton upno mas..auti sti stigmi..sto dwmatio tou o kathenas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loukoumas έγραψε:

[ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ΡΙΞΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΕΞΟΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΗΝΕΣ

μηπως να βαλεις και τον αντρα σου στο κρεββατι?????αν δεν χωραει αγοραστε μεγαλυτερο + ενα προστατευτικο κρεββατιου

στην μεση εσυ στην μια ακρη ο αντρας σου και στην αλλη ακρη το μπεμπι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!!!!ΜΟΝΑΧΑ ΠΡΙΝ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΑΠΟ ΩΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΕΙΔΕ 39,5 ΠΥΡΕΤΟ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ!!ΜΕΧΡΙ 8 ΜΗΝΩΝ ΤΟΝ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΕ ΛΙΚΝΟ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!!ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΜΕΡΑΣ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΟΥ!!ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΧΩΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΡΑΔΥΝΟ ΥΠΝΟ..ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΕΙΧΑ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι πολύ κατά της τακτικής "άσε το να κλάψει για να μάθει"...

Για να μάθει τι? Ότι ακόμα και να σκάσει στο κλάμα, και να κάνει εμετό, εγώ η μαμά του αδιαφορώ?

Ε όχι ρε κορίτσια....

Φέρνουμε παιδιά στον κόσμο για τη δική μας ευτυχία και οφείλουμε να ικανοποιούμε τις ανάγκες τους όσο καλύτερα μπορούμε!

Μην αφήνετε τα παιδάκια να κλαίνε όταν έχουν την ανάγκη σας...το μόνο που θα καταφέρετε είναι να γεμίσουν ανασφάλειες και φοβίες!

Σταρ, εγώ προσωπικά θα την άφηνα να κοιμάται μαζί μας...Αν δε θες όμως μπορείς να βάλεις ένα κρεββατάκι στο δωμάτιό της και να κοιμάσαι εκεί μέχρι να νιώσει αρκετά ασφαλής για να κοιμηθεί μόνη της. Μπορείς στην αρχή να κοιμόσαστε μαζί στο κρεββατάκι και μετά σιγά σιγά να τη βάλεις στην κούνια. Αν ξυπνάει να την παίρνεις αγκαλίτσα να την ηρεμείς και να την ξαναβάζεις. Ήρεμα πράγματα...χωρίς κλάματα...

ΖΕΝΙΑ κοιμήθηκε το παιδάκι από την εξάντληση και με ένα αίσθημα απόρριψης από τη μαμά του...Πόσο καλός δρόμος μπορεί να είναι αυτός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Snowgirl, και ομως εχθές το βράδυ κοιμήθηκε αμέσως, μόνος οτυο με ένα τεράστιο χαμόγελο αφού διαβάσαμε το παραμύθι μας και δώσαμε τα φιλιά μας.Οπότε ναι πιστεύω είμαι σε καλό δρόμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν το παιδί κλαίει γιατί έχει κάτι εννοείταιοτι θα είσαι δίπλα του και αγκαλιά θα το έχεις όλη νύχτα αν χρειαστεί.Όταν όμως το κάνει απο πείσμα του περνάει μια χαρά..θα δείξει βέβαι και τις επόμενες μέρες αλλά είμαι αισιόδοξη αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...