Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΤΣΙ ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ!!!!!


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΘΑ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΤΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΝΥΣΗΧΙΑ,ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΠΟΥ ΧΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕς ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ,ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΧΑ 36.6 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 36.8 ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΑΙ ΜΙΑ ΘΑ ΤΑ ΧΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ;ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΕΙς;

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΟ ΝΤΕΠΟΝ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebeka kalimera ! mou 8imizeis ti fili mou th melia ta idia akrivos mou elege sto til mou katevike i 8ermokrasia mou a8ina les na min eimai egyos xaxaxxaxaax min anxonese gai tipota ola mia xaroula 8a pane rebeka k stamata na metras tin 8ermokrasia sou ite anevei ite katevei esi parameneis egyoooos :) k ola mia xara 8a einai !!! oso gai to depon gnorizo oti den peirazei stin egimosinh arkei vevea na min ta perasoume gai karamelitses opote pare ena gia na min ipofereis apo to afxeniko . se filo kali sou mera k na exeis mia teleia egimosinh !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΘΑ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΤΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΝΥΣΗΧΙΑ,ΞΥΠΝΗΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΚΩΜΑ ΠΟΥ ΧΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕς ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ,ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΗΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΕΙΧΑ 36.6 ΚΑΙ ΜΕΤΑ 36.8 ΚΑΙ ΑΝΥΣΗΧΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΑΙ ΜΙΑ ΘΑ ΤΑ ΧΩ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΟΧΙ;ΕΤΣΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΣΕΙς;

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΟ ΝΤΕΠΟΝ!!!!

Καλημέρα απλά κάτσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!

μην αγχώνεσαι για τίποτα, μπορεί να προσπάθησες αρκετά για να την επιτύχεις αλλά αφού είσαι έγκυος μην ανησυχείς ....... εγώ δεν είχα απολύτως κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης και στις 2!!! ωστόσο ήμουν έγκυος!!! :silly:

η συμβουλή μου είναι να περνάς τις μέρες σου απλά, ήρεμα, να συνεχίσεις να κάνεις τις δραστηριότητες που έκανες πριν και να μην θεωρείς ότι είσαι άρρωστη.....έτσι ο καιρός θα κυλήσει ομαλά μέχρι το ποθητή μέρα!!! :)

όσο για τον ντεπόν, εγώ δεν χρειάστηκε να πάρω τίποτα αλλά ο γιατρός μου είχε πει μια παρακεταμόλη και όχι ασπιρίνη επιτρέπεται!

Καλή Κυριακή.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρεβέκα μου, καλοσώρισες στη παρέα των αγχωμένων μαμάδων....του πρώτου τριμήνου! Λοιπόν, εγώ αυτή την ανησυχία σου τη βρίσκω απόλυτα φυσιολογική. Έγώ ΄μέχρι να ακούσω τη καρδούλα του ξυπνούσα κάθε πρωί κ ακουμπούσα το στήθος μου να δω αν πονάει.. ώσπου ο γιατρός μου μου είπε ότι ανησυχητικό είναι μόνο όταν έχεις αιμόραγία κ ότι αν δεν έχεις παραμένεις έγκυος κ όλα κυλούν φυσιολογικά. Χαλάρωσε λοιπόν κ δες ότι είναι φυσιολογικό. Ασε που όλες οι γυναίκες δεν έχουμε τα ίδια συμπτώματα κ έτσι δε σημαίνει πως αν δεν πονάμε το στήθος ή την κοιλιά μας δεν είμαστε έγκυοι! Α, εμένα ο πόνος στη κοιλιά δε μου φυγε ακόμη!Αυτά. Με το καλό να πάνε όλα δεξιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ρεβεκα μου μα καλα τι ειναι αυτα που σκεφτεσαι πρωι πρωι???ειναι φισιολογικο να σκεφτεσαι ετσι εδω εγω ξυπνουσα με την αισθηση οτι ειχα αιμα και μεχρι να παω στο πμανιο και να δω οτι ολα ειναι καλα ημουν στο τελευταιο σκαλι του ψυχιατρειου...ειναι που δεν το εχεις δει και καθολου για αυτο σκεφτεσαι ετσι αλλα ειναι και πολυ ψυχοφθορο...δεν χρειαζεται να υποβαλλεις τον εαυτο σου σε τοσες ανασφαλειες...το μωρο σου ειναι μια χαρα εσυ θα εξακολουθησεις να εισαι εγκυος για τους επομενους 8 μηνες και σιγα σιγα θα διωξεις τις ανασφαλειες και θα αφησεις και το μωρο να μεγαλωσει υσηχο και ηρεμο...τι να πω και εγω που ειχα την πεθερα μου και ερχονταν συνεχεια και μου ελεγε εσυ γιατι δεν εχεις εμετους?μηπως το μωρο δεν ειναι καλα?μηπως να πας στο γιατρο να δεις????

ολα καλα ειναι κοπελα μου να εισαι σιγουρη για αυτο... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα τα χετε περασει και σεις και ξερετε πως οσο και να χαλαρωνεις μια ανησυχια την εχεις!!!!!!

ευχαριστω για τα γλυκα σας λογια με κανετε να νιωθω καλα!!!!!!

agapaki και γω αυτο κανω καθε πρωι ζουμπαω το στηθος να δω αν ποναει η αν μικρυνε :laugh: :laugh: :laugh:

ειμαι που με τρελη θα αποτρελαθω και ακομα ειναι :laugh: τοοοοοοοοοοσοοο νωρις!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rebbeka έγραψε:

κοριτσακια μου γλυκα τα χετε περασει και σεις και ξερετε πως οσο και να χαλαρωνεις μια ανησυχια την εχεις!!!!!!

ευχαριστω για τα γλυκα σας λογια με κανετε να νιωθω καλα!!!!!!

agapaki και γω αυτο κανω καθε πρωι ζουμπαω το στηθος να δω αν ποναει η αν μικρυνε :laugh: :laugh: :laugh:

ειμαι που με τρελη θα αποτρελαθω και ακομα ειναι :laugh: τοοοοοοοοοοσοοο νωρις!!!!!!!

Ρεβέκκα μου,κι ακόμα που σαι!!!!

Εννέα μήνες έτσι θα σαι!!!!!

Ολο κάτι χαζό,θα βρίσκεται να σε απασχολει!!!

Εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις τα θερμόμετρα και τα υπόλοιπα και

να χαλαρώσεις!Αλλωστε η 24 του μήνα δεν αργεί!!!!

Λίγη υπομονή χρειάζεται,9 μήνες,αλλά στο τέλος το αποτέλεσμα

θα σε ανταμείψει!!!!! ;)

Φιλάκια και καλά αποτελέσματα να χουμε!!!!!!!!!!

Ευχομαι η επόμενη χοριακή,να εχει τριπλασιαστεί!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαλάρωσε κοπελάρα μου!!!

Είσαι έγκυος με ή χωρίς πόνους, με ή χωρίς δέκατα, με ή χωρίς παμελοστήθος!!!

Απόλαυσε κάθε στιγμή των επόμενων μηνών!

Είναι μοναδικοί!

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσα... :P:P:P:P

αχ φιλεναδιτσα μου...δικιο εχεις μωρε..μην ανησυχεις ομως θα δεις στις 24 θα ακουσεις οτ τικ τακ και θα χεστεις απο την χαρα σου... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μικρο μου ζουμπουρλουδικο, πιες ενα κρυο τσαγακι με λιγο λεμονι, εξω στο μπαλκονι, φαντασου μας να ειμασταν εκει και να καναμε κους κους και θα περασει...οσο για τα συμπτωματα που θα καταντησεις υποχονδρια, α)να τρεχεις στην τουαλετα καθε τρεις και λιγο με το αγχος μηπως δεις αιμα, γιατι νιωθεις κατι να τρεχει, β) με το να ξεφουσκωσει λιγο το στηθος διοτι δεν εισαι σαμπρελλα αλλα εγκυος γ) με το να μην εχεις εμετους γιατι εν ειναι γαστρεντεριτιδα αλλα εγκυμοσυνη δ) με το να εχεις σουπερ ψυχολογια στις 14:00 και σκατα στις 15:00 3) με το να εχεις πονακια και κραμπιτσες χαμηλα και αλλοτε οχι και διαφορα πολλα πολλα αλλα ΟΧΙ ΑΓΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠΗΗΗΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΗΖΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ..... ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!θα τα διαχειριζεσαι μονη σου? ακους απαπαππαπαπα?? τσιτωσαν οι ορμονες μου λεμε........φυσικα αστειευομαι και το ξερεις....ολα ειναι φυσιολογικα και επειδη η υποφυση του εγκεφαλου σου εκκρινει αγχωτικες ορμονες τωρα δεν θα με τρελλανεις εσυ οχιι φιλεναδα κατσε κανα τετραωρο που θα εκκρινει τις θετικες και ξαναγραψε χιχιχιχιχι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxax eyaki moy pou hsoun na mou ta xwseis ligo xaxaxaxa

entaksi to pernw xalara apo dw kai pera hremhse!!!!

grafw apo toyrkiko laptop sory gia ta greklish,

pes te moy omws poy me malwnete kai seis tis idies anyshxies den eixate?

eyaki poly s agapaw filenada!!filia sthn koiloympa!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεμπεκα μου η αλλαγη της διαθεσης ειναι καθαρα λογ ορμονων και οποσδηποτε καθε τι καινουριο που νιωθεις θα σου φαινετε παραξενο αυτο που θα σου πω εγω ειναινα μην αναλωνεσε με κακες σκεψεις παντα θα σηκωνεσε με θετικη ενεργεια και θα κοιμασαι με την ιδια θετικη σκεψη οτι σε λιγους μηνες θα ερθει μο το μωρο σου .Τα περισσοτερα συμπτωματα ειναι προσωρινα και η αλαλγη στο σωα σου θα ερχετε τοσο νορμαλ η φυση εχει φρονισει για αυτο .Να τρεφεε σωστα καινα πινεις πολλη νερο ετσι θα αποφυγεις τις κραμπες κατι που εγω ειχα σην εγκυμοσυνη με αποτελεσμα να υποφερω οχι μονο την ωρα που με επιανε αλλα καιγα καμια δυο μερες μετα δνε μπορουσα να περπατησω ειχα προβλημα με το μαγνησιο λογω αφυδατωσης .Οσο για το πονκεφαλονα κανεις ενα μανακι να γεμιζεις τη μπανιερα με νερο να βαζεις το αφρολουτρο και τα άλλαα μεσα και να παιρνεις μετα τοτηλ. να ριχνεις στο σημειο πο σε ενοχλει λιγιζοντας το αλλο χερι πισω απο το λαιμο μια ασκηση αλαρωσης που κανεικικαλο στο αυχενικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

ρεμπεκα μου η αλλαγη της διαθεσης ειναι καθαρα λογ ορμονων και οποσδηποτε καθε τι καινουριο που νιωθεις θα σου φαινετε παραξενο αυτο που θα σου πω εγω ειναινα μην αναλωνεσε με κακες σκεψεις παντα θα σηκωνεσε με θετικη ενεργεια και θα κοιμασαι με την ιδια θετικη σκεψη οτι σε λιγους μηνες θα ερθει μο το μωρο σου .Τα περισσοτερα συμπτωματα ειναι προσωρινα και η αλαλγη στο σωα σου θα ερχετε τοσο νορμαλ η φυση εχει φρονισει για αυτο .Να τρεφεε σωστα καινα πινεις πολλη νερο ετσι θα αποφυγεις τις κραμπες κατι που εγω ειχα σην εγκυμοσυνη με αποτελεσμα να υποφερω οχι μονο την ωρα που με επιανε αλλα καιγα καμια δυο μερες μετα δνε μπορουσα να περπατησω ειχα προβλημα με το μαγνησιο λογω αφυδατωσης .Οσο για το πονκεφαλονα κανεις ενα μανακι να γεμιζεις τη μπανιερα με νερο να βαζεις το αφρολουτρο και τα άλλαα μεσα και να παιρνεις μετα τοτηλ. να ριχνεις στο σημειο πο σε ενοχλει λιγιζοντας το αλλο χερι πισω απο το λαιμο μια ασκηση αλαρωσης που κανεικικαλο στο αυχενικο

banıa moy s eyxarıstw genıka kapws exw hremhseı,de parakalw moy ksanagrafeis to kolpo me ton ayxena!!!den katalava

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου...θα διαφωνησω καθετα με την μπανιερα και το ζεστο νερο κλπ. απεφυγε την γεννητικη σου χωρα απο τα ζεστα νερα, χλιαρο προς ζεστο οταν κανεις μπανιο και ΟΧΙ αρκετα ζεστο το πρωτο τριμηνο και ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΟΧΙ ΒΥΘΙΣΗ ΣΕ ΜΠΑΝΙΕΡΑ....εγω την πρωτη μου φορα ετσι απεβαλλα απο το ζεστο νερο σε συνδυασμο με την μη σωστη εμφυτευση του εμβρυου λογω βαρων στο 2 ο μηνα σχεδον. δεν ξερω αν τα υπολοιπα κοριτσια συμφωνειτε...αλλα ο γιατρος μου ειναι καθετος και το ιδιο εφαρμοζω και σε αυτην μου την εγκυμοσυνη. χαλαρωνουν οι συνδεσμοι, ανοιγει ο τραχηλος απο το νερο, η μητρα συσπαται και η αποβολη ειναι κοντα!!!!!αυτη ειναι η γνωμη μου μικρη μου...α)βαλε την σιδερωστρα, παρε μια πετσετουλα και ζεστανε την και βαλε την πισω απο το κεφαλακι σου εκει που πονας , β)παρε την ζωνη απο το μπουρνουζι σου και δεσε περιμετρικα το κεφαλι σου λες και εισαι ο σαο λι, βεβαια εσυ θα σαι η ρεββεκα λι χαχαχχα αλλα η πιεση θα σε ανακουφισει, εγω ετσι ξεπερασα τους πονοκεφαλους....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...