Μετάβαση σε περιεχόμενο

καρυοτυπος χρωμοσωματων μετα απο 3 αποτυχ εξωσωμα


Recommended Posts

Mετα ασπο 3 αποτυχημενες εξωσωματικες ο γιατρος μας ειπε για καρυοτυπο χρωμοσωματων και στους δυο μας.Η εξεταση γινεται με αιμα και κοστιζει 200 ο εκαστος,θα δειξει λεει αν υπαρχουν ανωμαλιες και εμποδιζουν την εμφυτευση.Εχει καμια εδω μεσα αναλογη εμπειρια;Λετε τελικα να ειναι η λυση στο προβλημα μας; Μετα αν βρουμε κατι γινεται λεει προεμφυτευικη διαγνωση και επιλογη θηλυκων εμβριων( κατι που δε με χαλαει καθολου,τα κοριτσακια ειναι τρισχαριτωμενα.Ανοιγω αυτο το θεμα για να ψαχτουν και αλλες κοπελες που μπορει να χουν πολλες αποτυχ.εξωσωματικες :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου την προτεινε ο γιατροσ μου μετα την 1η αποτυχημενη προσπαθεια και την εκανα και εγω και οαντρασ μου.ευτυχωσ βγηκε καλη.παρα το γεγονοσ οτι ακομα δεν τα εχουμε καταφερει.ειναι αληθεια οτι κοστιζει τοσο γιατι θυμαμαι που πληρωσαμε γυρω στα 500 ευρω και οι δυο μαζι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συννεφάκι ο καρυότυπος είναι η πρώτη εξέταση που ζητάνε οι γιατροί της εξωσωματικής μετά από αποτυχημένες προσπάθειες.Την έκανα και εγώ πριν λίγες ημέρες σε ιδιωτικό κέντρο πήρα τα αποτελέσματα και είναι όλα καλά.

Από μόνη μου όμως και αφού μου άνοιξε αρκετά τα μάτια το forum και συγκεκριμένα η φίλη μας η ...katerina...(αλήθεια που χάθηκες κοριτσάκι?) πρροχώρησα στην εξέταση της θρομβοφιλίας (καλή και αυτή), την οποία έκανα σε απογευματινό ιατρείο δημόσιου νοσοκομείου και πλήρωσα 75€ και στην εξέταση των αντιπατρικών ,αντιφωσφολιπιδικού συνδρόμου και στα Natural killer cells.Για τα τρία τελευταία έκλεισα ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο στο ανοσολογικό τμήμα και δεν θα πληρώσω τίποτα.

Τις εξετάσεις αυτές μου τις γράφει ο γιατρός του IKA με συγκεκριμένη ονομασία.

Ό,τι άλλο θέλεις είμαι στη διάθεσή σου.

Υγ.Η συμβουλή μου είναι ξεκίνα με τον καρυότυπο και αν είναι εντάξει προχώρησε στις άλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυδία Κ έγραψε:

Συννεφάκι ο καρυότυπος είναι η πρώτη εξέταση που ζητάνε οι γιατροί της εξωσωματικής μετά από αποτυχημένες προσπάθειες.Την έκανα και εγώ πριν λίγες ημέρες σε ιδιωτικό κέντρο πήρα τα αποτελέσματα και είναι όλα καλά.

Από μόνη μου όμως και αφού μου άνοιξε αρκετά τα μάτια το forum και συγκεκριμένα η φίλη μας η ...katerina...(αλήθεια που χάθηκες κοριτσάκι?) πρροχώρησα στην εξέταση της θρομβοφιλίας (καλή και αυτή), την οποία έκανα σε απογευματινό ιατρείο δημόσιου νοσοκομείου και πλήρωσα 75€ και στην εξέταση των αντιπατρικών ,αντιφωσφολιπιδικού συνδρόμου και στα Natural killer cells.Για τα τρία τελευταία έκλεισα ραντεβού σε δημόσιο νοσοκομείο στο ανοσολογικό τμήμα και δεν θα πληρώσω τίποτα.

Τις εξετάσεις αυτές μου τις γράφει ο γιατρός του IKA με συγκεκριμένη ονομασία.

Ό,τι άλλο θέλεις είμαι στη διάθεσή σου.

Υγ.Η συμβουλή μου είναι ξεκίνα με τον καρυότυπο και αν είναι εντάξει προχώρησε στις άλλες.

Λυδια μου?Χαθηκα ειναι αληθεια αλλα μπανω και σας διαβαζω και παντα μααινω νεα σας..κανω λιγη αποτοξινωση απο ολο το θεμα και το χω ριξει σε διαφορες σχολιες ωστε το μυαλο μου να αλλαξει κατευθυνση για λιγο..

Θα παω απο Σεπτεμβρη την επομενη προσπαθεια..θα ηρεμησω το καλοκαιρακι και πιστευω μια και πιο ηρεμη μετα επιτελους και εγω να τα καταφερω!!!!!

Εσυ ποτε ξεκινας??

Να σου πω εισαι σιγουρη πως δεν θα πληρωσεις κατι στο δημοσιο?Εγω ξερω πρωτα τα πληρωνεις και μετα παιρνεις καποια χρηματα πισω λιγα μτα κανεις ενσταση και μετααα απο καιρο παιρνεις κατι παραπανω..εκτος αν εχεις γνωστο...

Για ρωτα καλυτερα..μην βρεθεις προ εκπληξεως..

Επισης για θρομβοφιλια εδωσες μονο 75??Στις κανανε ολες??ειναι γυρω στις 20-22 τυποι..στειλε μου μνμ αν θες να σου τις πω..

Συννεφακι μου ευχομαι πραγματικα να βρειτε τη λυσηστο προβλημα σας καλη μου!!!!καλη επιτυχιανα χεις!!!!

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου γειά σου :cheer:

Χάιρομαι που είσαι καλά.

Εγώ ήταν να ξεκινήσω τώρα τον Ιούνιο, αλλά μου προέκυψε μία καλή δουλίτσα και έτσι για τον Οκτώβριο με βλέπω..

Όσο για τις εξετάσεις που με ρώτησες, ναι πλήρωσα μόνο το απογευματινό ραντεβού (75€) και τίποτα άλλο για τη θρομβοφιλία και από ότι βλέπω στα χαρτιά μου έχω 32 τύπους.(Χωρίς να χρειάζεται να μου γράψει κανένας γιατρός τίποτα)

Για τα υπολοιπα (ΝΚ, αντιπατρικά,κτλ)μου είπαν να μου τις γράψει γιατρός του ΙΚΑ και δεν θα πληρώσω τίποτα΄δεν μου είπαν ότι θα πληρώσω και μετά πάιρνω χρήματα πίσω.Ωστόσο επειδή με έβαλες σε υποψίες θα τους ξαναρωτήσω και θα σας ενημερώσω.

Πάντως επειδή τέλειωσα με τη θρομβοφιλία, ήταν τζάμπα, κρίμα ο κόσμος να πληρώνει στα ιδιωτικά τα λεφτά που διάβαζα...

Όλα αυτά στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο Ηρακλείου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά επικοινώνησα με το Βενιζέλειο και μου είπαν ότι για τα Natural Killers,τα αντιπατρικά και τα αντιφωσφολιπιδικά μου τα γράφει γιατρός, τα θεωρεί ο ελεγχτής και δεν πληρώνω τίποτα.(Όλα αυτά με το ΙΚΑ).

Κορίτσια πιο καλά σας συμφέρει να κατεβείτε Κρήτη να κάνετε και καμία βολτίτσα, παρά να πληρώνετε τόσα χρήματα στην Αθήνα για τις ίδιες εξετάσεις. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...