Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι πρέπει να κάνω...???


Recommended Posts

Γειά σας μαμάδες!!!!!!!!!!!!

Βασικά απευθύνομαι στις μανούλες που έχουν αγοράκια!

Ο γιός μου είναι 8 μηνών και πρόσφατα ο γιατρός είδε το πουλάκι του...

Το κατέβασε κι αυτό μάτωσε...ο μικρός πόνεσε και έκλαιγε...

Γενικά δεν είχε πρόβλημα μέχρι τώρα σ'αυτό το σημείο...

Ο παιδίατρος είπε ότι μάλλον έχει φίμωσει και θα πρέπει να τον ξαναδεί τον επόμενο μήνα και επίσης εμείς να του το κατεβάζουμε για να τον βοηθήσουμε...

Μας είπε να πάμε σε παιδοχειρούργο...

Εγώ ρώτησα μέσω email ένα παιδοχειρουργο που βρήκα στο mammyland και μου είπε να μην επιτρέψουμε να τον ξαναπειράξει κανείς εκεί μέχρι να πάει περίπου 4χρονών...εκεί θα δούμε τι γίνεται...

Θέλω την γνώμη σας και την δική σας εμπειρία...

Θα πάμε στον παιδίατρο αυτή την βδομάδα τι να κάνω να τον αφήσω να το ξαναδεί ή όχι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Κικίτσα αλλά παρατηρώ ότι δεν υπάρχει μία απάντηση σ'αυτό το θέμα....Ο κάθε γιατρός λέει και κάνει τα δικά του....Μήπως οι παιδοχειρούργοι ξέρουν καλύτερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μπουλιτσα.ο γιος μου ειναι 10 μηνων κ μου ειπε πριν 2 εβδομαδες η παιδιατρος οτι δεν κατεβαινει πολυ αλλα να μην ανησυχω.θα το δουμε με τον καιρο κ αν χρειαστει μια πολυ μικρη επεμβασουλα.εμας δεν τρεχει αιμα καθολου.πες οτι ροτησες παιδοχειρουργο κ σου ειπε αυτο να δουμε τι θα πει.μην κανει καμια ζημια στο αγορακι σου κ εχετε αλλα μετα.μην ντρεπεσαι...στο κατω κατω για το παιδι σου γινονται ολα κ εχεις καθε λογο να ψαχτεις-αμφισβητησεις-φοβηθεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: κοριτσάκι καλησπέρα είμαι η κατερίνα με τα τρία πιτσιρίκια το πρώτο μου είναι αγορι και μάλιστα 10 χρονών να σου πώ είχα αντιμετωπίσει και εγώ το ίδιο πρόβλημα ο παιδιατρος δεν του πείραζε ποτε΄το μονο που μου είχε πει ήταν και κάθε φορά που τον έκανα μπάνιο λίγο του το άνοιγα το πουλάκι του και του ξπλενα με φυσιολογικο ορο και στα τέσεερα που δεν έφτιαχνε του το άνοιξε εκείνος δεν είναι τίποτα μετα σου δίνει μία λαοιφούλ ακι οτυ βάζεις και δεν καταλαβάνει ούτε κείνο τίποτα το μόνο που έτσι λίγο τσούζει την πρώτη ημέρα

ελπίζω να σε βοήθησα ότι άλλο θές πές μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΠΟΣΟ ΤΟ ΖΟΡΙΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΤΩΣΕΙ? :angry::angry::angry:

ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΩΡΕ?

ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΑΝ ΤΟ ΤΡΑΥΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΖΗΜΙΑ!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΕΝΟΣ ΚΑΛΟΥ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ Ο ΓΙΟΚΑΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ! ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε δίκιο...

Ο βλάκας ο παιδίατρος του το ζόρισε πολύ...του εβαζα μετά αλοιφή και τώρα είναι καλύτερα...

Θα του πω την Τετάρτη ότι μου είπε ο παιδοχειρούργος να δούμε τι θα πει...θα σας πω κι εσάς τι μου είπε....

Άλλες μητέρες πάντως κορίτσια λένε ότι είναι φυσιολογικό να ματώνει και ότι πρέπει να του το πειράζουμε απο μικρό για να κατέβει χωρίς επέμβαση...Τι να πώ!!!!

Εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να του κάνω τίποτα ακόμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουλιτσα καιμενα ο ιος μου τωρα ειναι 6 ετων οταν ηταν ακομα μωρακιμου ειχε ει η παιδιατρος απλα να του το κανω λιγο οταν τον εκαν μπανιο μεσα στο νερο μεχρι εκει που παει να μην το ζορισω τωρα το κανει μονος του ειναι λογικο αν το αφηνεις τελειως απειρακτο και ξαφνικα πας και το κατεβασεις και αν εβαλε και δυναμη λογικο τοβρισκω να ματωσει .Αστο και πηγαινε σ εκαποιν παιδοχειρουργο και ρωτα μαλλον καλυτερα αφησε τονα ηρεμησει γιατι τωρα ειναι πληγωμενο και το μωρο θα παιδευτει το αφηνεις καιμεσα στο νερο εσυ μονη σου σιγα σιγα αργοτερα ομως οχι τωρα που εχειπληγωθει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτα απολα μακακια του γιατρου που το πηραξε σε τετοια ηλικια.

απλα το κοιτανε κ ο γονιοσ οποτε το κανει μπανιο που μαλακωνει απλα

το κανει λιγο πισω...τοχι δεν ειναι φυσιολογικο να ματωνει κ δεν πρεπει

οταν του το κατεβαζουμε το παιδι να ποναει...παρε κ μια γνωμη αλλου γιατρου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουλίτσα έγραψε:

Έχετε δίκιο...

Ο βλάκας ο παιδίατρος του το ζόρισε πολύ...του εβαζα μετά αλοιφή και τώρα είναι καλύτερα...

Θα του πω την Τετάρτη ότι μου είπε ο παιδοχειρούργος να δούμε τι θα πει...θα σας πω κι εσάς τι μου είπε....

Άλλες μητέρες πάντως κορίτσια λένε ότι είναι φυσιολογικό να ματώνει και ότι πρέπει να του το πειράζουμε απο μικρό για να κατέβει χωρίς επέμβαση...Τι να πώ!!!!

Εγώ πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να του κάνω τίποτα ακόμα....

Αλλο να του το πειραζουμε λιγο οταν τα κανουμε μπανιο και αλλο να το ματωνουμε!

Με το να το πληγωσεις μονο μεγαλυτερη ζημια μπορει να του κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...