Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχω ενα προαισθημα οτι κατι καταφεραμε!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσακια μου!αυτο το μηνα ειχα αρχισει τα σερπαφαρ για να μπορεσω να ξαναμεινω εγκυος μιας κ ειχα αποτελεσμα με αυτα τα χαπια απλα οπως θυμαστε παλινδρομησε!!!!λοιπον αυτο το μηνα αδιοαθετησα στις 26 απριλιου κ ωορηξια παρατηρησα την 8η με 10η μερα του κυκλου μιας κ ειχα πολλα υγρα ασπρα κολλωδες κ πονους στις ωοθηκες μου!!!(να σημειωσω οτι δεν πηγα στον γιατρο γαι παρακολουθησει μιας κ δεν προλαβα ειχα πολλες δουλειες να κανω που επρεπε να γινουν)κ ετσι δεν ξερω ποσα ωοθηλακι μπορει να εκανα!!!!λοιπον σημερα ειμαι στην 15η μερα κ απο χθες το απογευμα εκει που καθομουνα λυποθυμησα κ μεςτα συνεχεια ζαλιζομουνα ουτε πορτοκαλλαδα δεν με συνηφερε...σημερα το πρωι παλι το ιδιο...ξυπνησα με εντονη ζαλαδα σαν να ειμαι σε ενα καραβι μεσα κ να χει μποφορ!!!!!περιεργο αλλα δεν ειναι ιδεα μου,,,μιας κ δεν εχω καθολου ανχος αν θα τα καταφερρουμε απλα απολαμβανω τα παντα για τον ερωτα κ οχι για το μωρο!!!εσεις τι λετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λέω ότι όντως μπορεί να τα έχετε καταφέρει!!!! ;)

Αλλα αυτό που σίγουρα κατάφερες είναι να έχεις μεγάλη αυτοπεποίθηση που είναι εξ' ίσου σημαντικό!!!! :)

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, όπως τα επιθυμείς. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι καρδουλα μου να κατφεραμε κατι αλλα κ να μην ειμαι θα προσπαθησω εως οτου ερθει !!!!!δεν θα στεναχωρηθω!!!!το κακο ειναι οτι πρεπει να το μαθω απο νωρις ετσι ωστε να παρω προγεστερονη γρηγορα..αλλα δεν ξερω ποτε να παω για χοριακη ετσι ωστε να μαθω για να προλαβω το κακο αυτη τη φορα,,,τι λες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις καθυστέρηση, γιατί δεν κατάλαβα???? :blink:

Δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή, αλλά θεωρώ όταν έχεις καθυστέρηση την κάνεις ώστε να επιβεβαιωθείς... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ματια μου δεν εχω καθυστερηση ακομα!περιμενω στις 26 αργω ακομα απλα ηθελε να μαθω αν καποια ξερει ποτε ακριβως φααινεται αν εισαι εγκυος!!!!πριν βεβαια την καθυστερηση!!μιας κ οπως σου πα θα πρεπει να αρχισω προγεστερονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 μακαρι να σου πανε ολα οπως ακριβως το σκεφτεσαι και καλα κανεις και το σκεφτεσαι ετσι αισιοδοξα και κεφατη..οσο για την χωριακη οταν ειχα κανει την πρωτη σπερματεγχυση μου ειχε πει ο γιατρος να παω για χωριακη στις 10 μερες αν λοιπον και εσυ ξερεις πανω κατω ποτε εγινε η συλληψη μετρα δεκα μερες και κανε μια χωριακη δεν βαζω και το χερι μου στην φωτια αλλα ποτε δεν ξερεις...καντο για να ηρεμησεις...

μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι το επομενο σου θεμα να ειναι στις ανακοινωσεις εγκυμοσυνης... :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκι μου!!! Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να οφείλεται το μωράκι σου για τις ζαλάδες αυτές!!

Γιατί δεν λες στο γιατρό σου όλα αυτά που ανέφερες?? Εκείνος θα ξέρει σίγουρα να σου πει..

Ή πες στον μικροβιολόγο ότι το υποψιάζεσαι και ότι πρέπει να πάρεις προγεστερόνη και πιστεύω να ξέρει να σου πει.

Όλα καλά να πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι με την καρδια μου οι ζαλαδες κ τα μποφορ να οφειλονται σε ενα μικρο Καπετανακι (οχι τον γνωστο, αυτον με το μουστακι καλε :P:P ).

Τα καλυτερα κ απο μενα κοριτσι μου :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalli ευχομαι ολα τα μποφορια να οφειλονται στο μπεμπακι που ειναι στην κοιλιτσα σου.μακαρι να εισαι εγκυουλα και να ειναι γερο το μωρακι σου μεχρι τελος!περιμενουμε νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κουκλιτσα μου να ειναι ..το σπορακι που σου κανει ζαλαδιτσες..το ευχομαι με ολη μου τη καρδια!Οσο για τη χοριακη..συμφωνω..να ρωτησεις το γιατρο η το μικροβιολογο!παντως μην κανεις τεστ εγκυμοσυνης....αυτα που ανιχνευουν νωρις..γιατι εγω εκανα την 10η μερα..απο τη πιθανη μερα συλληψης και βγηκε αρνητικο..ενω ημουν..εκυος!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεμπεκα μου σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια κ μην ξεχνας απο σενα πηρα μαθημα κ ειμαι αισιοδοξη!να σου ευχηθω κ γω ολα να σου πανε οπως τα θες κ σιγουρα εισαι εγκυουλα.......οσο για τα υπολοιπα κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!!θα περιμενω λιγες μερουλερς ακομα κ μετα θα παω να κανω μια χοριακη να δουμε!!εχω κατι πονακια απο κατω μου σαν μπουκωμα κ γενικοτερα δεν εχω πολλη κεφι...πολλη ατονια μιλαμε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otan les progesteroni ennoeis ta utrogestan?

auta emena mou ta xorigouse o giatros mou amesos meta tin pregnyl (afou ginotan i ooriksia) kai ta stamatousa otan telika adiathetousa. Nomizo oti auta mporeis na ta pareis etsi ki allios akoma ki an den exeis diapistosei tin egkimosini episima. Ego ta eperna gia kathe endexomeno ...simeioteon oti den exo provlima elleipsis progesteronis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλλη μου μακάρι το προαίσθημά σου να επιβεβαιωθεί σύντομα!!!!

Προσπάθησε να'σαι χαλαρή... μέχρι να'ρθει η ώρα να κάνεις χοριακούλα! Για το πότε θα την κάνεις, καλύτερα να ρωτήσεις το γιατρό σου για να'σαι σίγουρη.

Πάντως βάσει κύκλου κλπ, λογικά θα μπορείς να κάνεις λίγο νωρίτερα από τη μέρα που (δεν) περιμένεις. Αν πχ έχεις κύκλο 30, αν κάνεις χοριακή 26-28 μέρα, σίγουρα θα δείξει!

Εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΛΙ5,ΜΑΚΑΡΙ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ!!!!!!!!!ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ..ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ...ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ!!!!!ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΤΡΙΤΗ(8/12) ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(4/12)ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΝΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΟΥΝ ΜΟΛΙΣ ΜΑΘΑΙΝΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ.ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΗ!!!!!ΟΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΡΙΝ!!!!ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οοοοοοοοοοοοοολαααααααααααααααααα να ειναιιιιιιιιιιιιιιιιιι καλαααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!

ευχομαι να δεισ πολλα ++++++++++++++++++++++++++++++ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλλι,να σου ευχηθω κι εγω τα καλυτερα,δηλ ενα μωρακι για να γινεται η πιο ομορφη τετραδα.

και μενα μου εδωσε προγεστερονη 2 μερες μετα την πρεγκνυλ και την ωορηξια,νομιζω οτι μπορεις να την αρχισεις κι απο τωρα αν εχεις υποψιες.

οσο για το τεστ λενε μετα απο 10 μερες απο την πιθανη συλληψη αλλα και παλι απο οτι εχω διαβασει σε λιγες γυναικες ακομα κι αν ειναι εγκυες θετικοποιειται τοσο νωρις.

Λιγη υπομονη ακομα κοριτσακι!Ποια το λεει ε;

υπομονη και για τις δυο μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalli μακάρι να είσαι!!!!!!!!

Γνώμη μου είναι να μην κάνεις τεστ πριν την καθυστέρηση αφού πήρες σερπαφαρ γιατί δε θα είναι αξιόπιστο το αποτέλεσμα.

Κάνε λίγο υπομονή............................

Ξέχνα το μέχρι τις 26.

Όσο για την προγεστερόνη ρώτα το γιατρό και ξεκίνα την αν σου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου...Ο ξάδερφος μου είναι μικροβιολόγος ξέρω με βεβαιότητα ότι η χοριακή δείχνει μετά την 9-10 μέρα πιθανής σύλληψης.Σου το εύχομαι ολόψυχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLIS,

σου ευχομαι κοπελα μου γινεις μανουλα!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss: με τετοια καλη διαθεση ειναι πολλη πιθανο να εχει γινει το θαυματακι!!!θα περιμενουμε με αγωνια νεα σου!!!!!!!!!!φιλακια!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ χαρα μου!!!!κοριτσια οσο περνανε οι μερες μεσα μου νιωθω ακομα πιο εντονα το προαισθημα οτι θα ξαναγινω μαμα!!!!!!τα πονακια πανε κ ερχονται αλλα κυριως σαν τραβηγματα τα νιωθω κ σαν κατι μονιμα μπουκωμενο!!!σε επαφη εδω κ 2 μερες δεν μπορουμε να ερθουμε αφου οταν παμε να κανουμε κ μπει νιωθω πονο κ ετσι το εχουμε αφησει στην ακρη ΜΗΠΩΣ κ τελικα ειναι το σπορακι που δεν το αφηνει!!!!εχω πριξιμο στα ποδια μου κ απο κατω μου νιωθω παραξενα!!!!!!!!1 βδομαδα ακομα υπομονη,,απλα τωρα προσεχω πολυ τις κινησεις μου μηπως κ ειμαι κ κανω κακο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...