Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!!!!! ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ? ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ "ΩΡΙΜΟ"? ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ? ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΖΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ, ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ!!!!! (ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!) ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΚΛΩΤΣΑΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ..ΦΙΛΙΑ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me το καλο να την αγκαλιασεις!!!

Το πρωτογαλα ειναι ΟΤΙ (κ οσο) χρειαζεται ενα μωρακι!!

Θα τη θηλαζεις οποτε θελει!!Οταν ξυπναει(μπορει κ να χρειαστει να την ξυπνας αν ειναι υπναρου!)..

Να ζητησεις αποκλειστικο θηλασμο(κ να επιμεινεις).Θα στην φερνουν οποτε πειναει!

Να ζητησεις απο τις μαιες να στην τοποθετουν σωστα στο στηθος.

Να αφηνεις το στηθος οσο πιο πολυ γινεται στον αερα βαζοντας πανω λιγο απο το γαλατακι σου!

Ολα θα πανε καλα!!Εδω ειμαστε κ εμεις να σε βοηθαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!!!!!! ΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΟΝΤΕΥΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!! ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΜΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ. ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ? ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΤΟ "ΩΡΙΜΟ"? ΚΑΘΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΗ ΘΗΛΑΖΩ? ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΖΕΙΤΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΣΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ, ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΜΑΣ!!!!! (ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!) ΠΑΩ ΝΑ ΞΑΠΛΩΣΩ ΚΛΩΤΣΑΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ..ΦΙΛΙΑ !!!!!

Ζήτα αποκλειστικό θηλασμό ακόμα και αν σου λένε ότι δεν έχεις γάλα. Το πρωτόγαλα είναι το ιδανικό γάλα να προετοιμάσει το άμαθο στομαχάκι ενός μωρού. Αν είσαι σε κλινική και σου φέρνουν τσάι για να πλένεις τις θηλές σου, μη το κάνεις γιατί πιο πολύ τις ξεραίνει παρά καλό κάνει.

Στο θηλασμό δεν κοιτάμε ρολόι γιατί πρώτον είναι αγχωτικό και δεύτερον δεν πάει με το ρολόι η πείνα ενός μωρού. Εμένα θήλαζε ανα 20 λεπτο για 2 ώρες τη φορά. Έπιανα και 18 ώρες το 24 ωρο στην αρχή. Κάποια μωρά είναι λιγότερο φαγανά κάποια περισσότερο. Αφουγκράσου τις ανάγκες του μωρού σου.

ΣΥΜΒΟΥΛΗ: Μην έχεις ξένο στο σπίτι γιατί θα μπεις σε πειρασμό να το δώσεις. Με μαθηματική ακρίβεια σου εγγυώμαι ότι θα κάνεις σκέψεις τύπου έχω γάλα? ή χορταίνει το μωρό?. Αν το βάλεις πείσμα ότι από σένα θα τρώει και ΤΕΛΟΣ θα δεις που σιγά σιγά θα μαθαίνει και αυτό πως να θηλάζει σωστά και αποτελεσματικά.

Ακόμα και ίκτερο να ανεβάσει μια χαρά μπορείς να θηλάσεις αποκλειστικά και ας σου λένε οι άλλοι τα δικά τους. Εμένα ανέβασε 16 και τους έγραψα κανονικά όταν λέγανε να το δώσω ξένο. Μετά από λίγες μέρες κατέβηκε.

ΜΗ δώσεις τσάγια μάγια, νερά κτλ. Μόνο το γάλα σου φτάνει και παραφτάνει και να ξεδιψάει και να χορταίνει.

Πιπίλα καλό είναι μετά τον 2 με 3 μήνα μέχρι να εδραιωθεί η γαλουχία.

Αυτααα...δεν θυμάμαι κάτι άλλο προς το παρόν

Α! Έχε πρόχειρα τα τηλ από συμβούλους θηλασμού γιατί μπορεί να σου χρειαστούν. Τα κορίτσια σκίζονται να βοηθήσουν. Εμένα με σώσανε με τις συμβουλές τους και την ηρεμία τους οταν ήμουν στα πρόθυρα νευρικής κρίσης με τον θηλασμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mika me to kalo na erthei to moraki sou!!!

tha symfoniso me tin anastacia kai to papaki se osa sou egrapsan, apla thelo na prostheso oti kapoia stigmi meta tis protes meres eixa tin aisthisi oti eixe ksefouskosei to stithos mou kai nomiza pos den exo arketo gala gia na xortainei i beba kai gia afto itan oli nyxta pano sto stithos mou.telika apofasisa na vgalo me to thilastro dokimastika kai diapistosa oti gemisa ena mpoukali se poli ligo xrono.

na min anxonesai siga siga tha sou deiksei to moraki sou ton tropo...

esy apla na exeis ypomoni!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσα μου!!!!

Θα έρθω και εγώ με τη σειρά μου να συμφωνήσω με όλα τα κορίτσια που σου έγραψαν!

1) Καλό θα ήταν να βάλεις το μωρό στο στήθος όταν είσαι ακόμα στο χειρουργείο! Αν το ζητήσεις δεν θα αρνηθούν!

2) Σε περίπτωση που σε πονάει όταν τρώει μάλλον το έχεις τοποθετήσει με λάθος τρόπο. Με το δάχτυλό σου βοήθησε να βγάζεις τη θηλή από το στόμα του (ποτέ μην το τραβήξεις).

3) Αν δεις οτι προσπαθεί να πιάσει τη θηλή και δεν μπορεί απλά προσπάθησε παραπάνω. Προσπαθεί και αυτό να μάθει! Δεν θέλει άγχος και ούτε διάφορους "ξερόλες" γύρω σου να σου λένε οτι αφού δεν μπορεί να πιάσει δώσε του τώρα ξένο και προσπαθείς αργότερα.

4)Αν μάθει στο μπιμπερό δύσκολα θα θηλάσει και εκτός αυτό δεν θα κατεβάσεις όσο γάλα χρειάζεται. Εσύ θα επιμένεις με υπομονή πάντα!

5)Όσο πιο συχνά το βάζεις στο στήθος τόσο καλύτερα και γρογορότερα κατεβαίνει το γάλα. Το μωρό κανονίζει σύμφωνα με τις ανάγκες του πόσο γάλα θα πιεί.

6)Αν δεν είναι πρισμένο το στήθος δεν σημαίνει πως δεν έχεις γάλα.

7)Μην σε τρομάξει αν βγείτε από την κλινική με λίγο χαμηλότερο βάρος, είναι φυσιολογικό και γίνεται σε όλα τα μωρά άσχετα αν θηλάζουν. Συνήθως χάνουν τις πρώτες μέρες ένα 10% του βάρους τους.

Ότι χρειαστείς ρώτα!!!! Και εγώ μην νομίζεις πως τα γνώριζα... από βιβλία και από το μάμμυ κατάφερα να θηλάσω με επιτυχία! Αν άκουγα την μάνα μου και την αδερφή μου δεν υπηρχε περίπτωση να συνεχίσω το θηλασμό πάνω από 2 βδομάδες. :blink: Αυτές ακολουθούσαν τις συμβουλές - μαλ@κίες του παιδιατρου: να ταϊζουν κάθε 3 ώρες. Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Αυτό το λένε σε μωρά που πίνουν σκόνη γάλα.

Το μητρικό είναι ελαφρύ και εύπεπτο και σίγουρα χρειάζετε συχνότερο τάισμα. Ισως δυσκολευτείτε λίγο στην αρχή και οι 2 σας μέχρι να βρειτε έναν ρυθμό αλλά μετά θα δεις πόσο όμορφα είναι!!!! Ασε που δεν έχεις το άγχος: αποστείρωσα; έπλεινα; ξέμεινα από γάλα;;;

Σε κούρασα λίγο ε; :S:S:blush:

Αντε να σε αφήσω και να σου ευχηθώ με το καλό να κρατήσεις το μωρό σου αγκαλία και εφόσον έχεις την θέληση να θηλάσεις θα τα καταφέρεις!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηθελα να πω στην Μαριλου...Μπραβο κοριτσακι μου!!!!

Σωστες οι συμβουλες σου!! ;)

Να διευκρινίσω λιγακι οτι τις 1ες μερες κατα τη διαρκεια του θηλασμου μπορει να νιωθεις...Οχι πονο αλλα μια ελαφρια ενοχληση!Συνεχιζεις κανονικα γτ ειναι φυσιολογικο!

Αν νιωθεις πονο τοτε οπως ειπε η Μαριλου το μωρο δεν εχει πιασει σωστα τη θηλη!

Ψαξε στο νετ για βιντεακια για τον τροπο που τοποθετεις κ απομακρυνεις(αν χρειαστει) ενα βρεφος απο το στηθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να καλο να γεννησεις το κοριτσακι σου

οσο για τον θηλασμο δεν θα κρατας ωραρια μπορει να εισαι ειδικα τους πρωτους 2-3 μηνες αυτοκολητη με το μωρακι σου δηλαδη να θηλαζει συνεχομενα επι 3 ωρες να κοιμηθει για μιση ωρα να το αφησεις καατω σε 5 λεπτα να ξυπνησεις και να θελει να θηλασει ακομα για αλλες δυο ψρες συνεχομενα!!!!!!!!!!!!!!!συνηθως τα παιρνει ο υπνος επειδη κουραζονται ευκολα και κοιμουνται 5 λεπτα ξυπνουν μετα απο λιγο ιλαζουν ενα τεταρτο ξανακοθυραζονται και ξανακοιμουνται και παλι απο την αρχη ειναι φυσιολογικο

το προτογαλα ειναι οτι καλυτερο για το μωρακι σου και δεν θα πρεπει να ανυσηχεις αν του φτανει η οχι

επισης για να μην σε αγχωνει ο περιγυρος με ερωτησεις θηλαζεις???σιγουρα του φτανει μα κλαει οποτε το αφησεις απο την αγκαλια σου φροντισε να τηρησεις τυπικα τον σαραντισμο και οχι πολλους επισκεπτες για πολυ ωρα στο σπιτι

δεν χρειαζεται χαμομηλακι η αλλα υγρα για συμπληρωμα μπορει αντιθετα αυτα να βλαψουν την αναπτυξη του

αν ειναι υπναρου μην αφησεις ποτε να κοιμαται παραπαω απο 3 ωρες τη φορα και για να ξεκουραζεσαι και συ θα σου ελεγα να κοιμαστε τις ιδιες ωρες δηλαδη καθε δορα που ξεκουραζετε το μωρακι σου να ξεκουραζεσαι και εσυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ! ΤΙ ΩΡΑΙΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ, ΝΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ? ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΑΙΜΑ ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ , ΔΕ ΘΑ ΚΟΙΜΑΣΑΙ, ΔΕ ΘΑ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΑΗΔΙΕΣ. ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΤΕΘΗΜΕΝΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΒΛΑΚΕΙΕΣ... ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΑΩ. ΝΑ ΒΑΖΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΣ ΘΗΛΕΣ , ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΑΚΟΥΣΑ..ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dε χρειαζεται να βαλεις τπτ στις θηλες!

Οταν γεννησεις με το καλο θα προσεχεις πολυ να τοποθετεις το νινι σου σωστα κ θα βαζεις γαλατακι σου ή κ πουρελαν(μεντελα) αν χρειαστει!

Παρε μια κ βαλτην στη βαλιτσουλα σου!

Φιλακια εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κορίτσια σου είπαν όσα πρέπει να γνωρίζεις, μια συμβουλή μόνο από προσωπική εμπειρία: εμένα η μαία μου έλεγε να πλένω τις θηλές πριν από κάθε θηλασμό στο μαιευτήριο, αλλά αποδείχτηκε ότι αυτό τις έκανε να τραυματίζονται πιο εύκολα. Εδώ τα κορίτσια συνιστούσαν να πέφτει νερό μια φορά τη μέρα κ νομίζω πως έτσι είναι το σωστό.

Και γω χάρη στο μαμμυλαντ θήλασα και θηλάζω ακόμα προς έκπληξη (και μερικές φορές αποστροφή) του περίγυρου.

Μια χαρά θα τα καταφέρεις ;)

Με το καλό το μπεμπέ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην σου ευχομαι με το καλο να γεννησεις ενα υγιεστατο μωρο!

επειδη ολα ηρθαν στο μυαλο μου σαν να γυρισαν ολες οι σκηνες

που εζησα στο μαιευτηριο αλλα και μετα στο σπιτι

θα σου δωσω μερικες συμβουλες γιατι εγω δεν καταφερα

να θηλασω αποκλειστικα και τωρα ξερω το γιατι.

οπως ειπαν τα κοριτσια ζητησε αποκλειστικο θηλασμο

στο μαιευτηριο,μην ντραπεις να ρωτησεις εκατο φορες τις μαιες

πως να θηλασεις αν δυσκολευεσαι!ορμα μην απογοητευεσαι!

η μπεμπα μου επιασε το ενα στηθος πανευκολα,το αλλο με τιποτα

να το παλευω και αυτη να κλαιει,εκλεγα και γω...

εδω χρειαζεται μια καλη μαια και στηριξη απο δικα σου ατομα.

με βαλανε κατω η αδερφη μου(δεν εχει παιδι αλλα με καταλαβαινε)

και μια μαια και μου ειπανε χαλαρωσε προσπαθησε να γνωρισει το παιδι το στηθος

σου..ολα πηγαν καλα!

οταν πας στο σπιτακι σου με το καλο,μην παρεις γαλα σκονη 99 τοις εκατο θα το ανοιξεις.

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΝΥΣΤΑΖΕΙΣ αλλα σκεψου τον θηλασμο σαν την πιο γλυκια επαφη σε χρειαζεται το μωρακι οσο τιποτα,οσες φορες θελει,για οση ωρα θελει.ζητησε τη βοηθεια του αντρα σου,της μαμα σου μια ωριτσα να κρατησουν το μωρακι για να ξεκουραστεις θα σε γεμσει ενεργεια σημαντικο πραγμα για τον θηλασμο τον πρωτο καιρο.συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα στα γραφω σαν να μιλουσα στην κολλητη μου,υπομονη και επιμονη,δεν ποναει ΚΑΘΟΛΟΥ οταν γινεται σωστα,αντιθετα σε χαλαρωνει και σε γεμιζει....θα με θυμηθεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):) με το καλό!! μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Το μωράκι σου θα πιει το γαλατάκι σου και θα του φτάνει! κι αν χρειαστεί και λίγο συμπλήρωμα όσο είσαι στο μαιευτήριο, δε χάλασε ο κόσμος! γερό να είναι! ο θηλασμός είναι το καλύτερο πράγμα! don't panic!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastacia, εχω παρει ηδη της medela κρεμουλα κ την εχω στη βαλιτσα! οταν εχω προβλημα θα μπαινω να με συμβουλευετε κοριτσακια ειναι τοσο ωραιες οι συζητησεις αυτες!σας ευχαριστω ολες μια προς μια μη ξεχασω καμια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...