Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΩΡΩΝ ΑΝΩ ΤΩΝ 6 ΜΗΝΩΝ ...


Recommended Posts

...ΕΧΩ 2 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ !

1. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΔΕΝ ΚΑ8ΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ , 10 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ ΡΗΛΑΞ ΚΑ8ΕΤΑΙ , 10 ΛΕΠΤΑ ΣΕ ΞΑΠΛΩΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΩΡΑ ΣΕ 1 ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ (Κ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ , ΜΕΧΡΙ 12 ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ...)

ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΠΑΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑΝΟΥΡΙΖΕΤΑΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ.

ΝΙΩ8Ω ΟΤΙ ΒΑΡΙΕΤΑΙ Ο ΚΑΚΟΜΟΙΡΗΣ ΑΛΛΑ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑ8ΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ? ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΑ8ΕΤΑΙ , ΠΗΔΑΕΙ Κ ΞΑΠΛΩΝΕΙ Η ΓΕΡΝΕΙ Κ ΣΠΑΡΑΖΕΙ !

ΤΙ ΚΑΝΩ ???

2. ΕΙΧΑ ΜΑΡΣΙΠΟ ΣΛΙΝΓΚ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΧΑΡΙΣΑ ΣΕ 1 ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ Κ ΤΟΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΚΗ.

ΤΩΡΑ 8Α ΠΑΡΩ ΑΛΛΑ 8ΕΛΩ ΤΟΝ ΟΡ8ΙΟ ΜΑΡΣΙΠΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΛΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ (ΕΙΧΑ ΤΗΝ CICCO ,DEN ME BOLEΒΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ )

ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΜΑΡΣΙΠΟ ΑΠΛΟ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΚΟΥΜΠΩΜΑΤΑ Κ ΜΙΚΡΟ ΣΧΕΤΙΚΑ??? ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΤΗΝ SAMSONITE ??? ΑΠΛΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ...

ΑΥΤΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΩΡΑ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ (ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1.εμεισ ειμαστε 6 μηνων και 3 ημερων...μετραει;;;

νομιζω ολα τα παιδια αυτης της ηλικιας θελουν να παιζουν με καποιον..η τελος παντων να σε βλεπουν οτι εισαι εκει..δεν χουν μαθει να παιζουν μονα τους..οποτε εγω αυτο που κανω ειναι..παρκο..γκρινιαζει;;ρηλαξ;;γκρινιαζει;καρεκλακι φγητου..τα ιδια;;αγκαλια..και παει λεγοντας..να του μιλας,να παιζεται μαζι..αυτο θελουν

2.εχεις κρατησει τιποτα;;οτι σε βολευει κρατας;;χαχα..

γιατι δε ξανα παιρνεις σλιγκ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ο γιος μου ήταν στην ηλικία του δικού σου,είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!Τον έβαζα 10 λεπτά στην κούνια της CHICCO που κουνιέται μόνη της,10 λεπτά στο γυμναστήριο,10 λεπτά στην αγκαλιά,10 λεπτα στο πάρκο,

10 λεπτά στο κρεβάτι μου με παιχνίδια(όταν ήθελα να κάνω το σίδερο...)

Ε.....λίγο να τον ταισω,να τον αλλάξω,να κοιμηθεί πέρναγε η μέρα,ερχόταν το απόγευμα και αναλάμβανε ο μπαμπάς του,με τον οποίο έπαιζαν στο χαλι!

Τώρα μόλις ξυπνήσει και κάνουμε τα αλλάγματα και τα ταισματά μας,τον βάζω στο πάρκο του και παίζει με τις ώρες!

Βέβαια,όταν ήταν στην ηλικία του δικού σου,καθόμουν μαζί του και του έδειχνα πώς μπορεί να παίξει με το κάθε παιχνίδι και έτσι τώρα ξέρει

και προλαβαίνω κι εγώ να κάνω τα μαγειρέματα και τις δουλειές του σπιτιού!

Δε λέω οτι πάντα πιάνει αυτό,αλλά τις περισσότερες φορές λειτουργεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ .ΕΓΩ ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ. ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΟ- ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ -ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ - ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ Η ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.. Κ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ....ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΜΑΡΣΙΠΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ :( ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.. ΚΟΥΡΑΓΙΟ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις απο την ημερα που πηραμε την κουνια που κουνιεται μονη της λυσαμε ολα μας τα προβληματα μπορει να κατσει εκει και ολη την ημερα για μαρσιπο δεν ξερω να σου πω γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1. Και μεις το ίδιο. Φωνάζει και διαμαρτύρεται αν το ανφήσω παραπάνω από 10 λεπτά στο στρωματάκι, το ρηλάξ και την κουνια του. ΤΟν έχω όλη μέρα έξω για βόλτες (και οι δουλειές στο σπίτι πάνε περίπατο)

2. Τον μάρσιπο απο τα mothercare δεν τον βολεύτηκα καθόλου. Τρεις φορές το πολύ πρεπει να τον φόρεσα, μου τσάκισε τη μέση. Μου έδωσαν όμως έναν πολύ καλό to ergobaby carrier. Καμία σχέση, είναι πρακτικότατος και πανεύκολος. Μικρός σε μέγεθος δεν είναι όμως που θες και είναι κ ακριβούτσικος....Δες εδώ: http://www.ecofamily.gr/index.php?targe ... ory_id=235

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera.akrivos to idio simvainei kai me ti beba mou.eixa aporia an ola ta mora einai toso yperkinitika!!!den kathetai isixi pano apo 5 lepta.akoma kai sta xeria pou tin kratao thelei na eimai orthia na girnao giro giro se olo to spiti kai molis katso ligo na ksekouraso ti mesi mou arxizei kai xtipietai! tin ksegelao ligaki sto kathismataki fagitou pou tis exo ola ta paixnidakia koudounistres .ta opoia petaei kato,ego ta mazevo kai pali apo tin arxi...pistevo varietai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΜΩΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΟΛΕΣ !!!

ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΚΑ8ΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΩ ΚΙΟΛΑΣ (ΑΓΟΡΙ ΕΙΝΑΙ , ΜΗ ΒΓΕΙ Κ ΠΟΛΥ ΚΟΥΝΙΣΤΟ....χαχαχαχαχαχα)

ΖΑΧΑΡΩΝΩ 1 ΜΑΡΣΙΠΟ ΤΗΝ BJORN , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΟΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω που νομιζα οτι μονο η δικια μου δεν βολευεται πουθενα!!!

θα γινει σε λιγες μερες 6 μηνων αλλα αν την δειτε θα σας φανει για μεγαλυτερη :laugh: :laugh: :laugh:

ολη τη μερα παμε απο τον καναπε στο κρεβατι.στο χαλακι.στην κουνιστη κουνοα της φισερ-πραις κτλ κτλ κτλ

δουλειες κανω σαν τον superman μολις κοιμαται!και οταν γυρισει ο μπαμπας!

και γω παντως τον μαρσιπο δεν τον βολευτικα πολυ

ξερετε που της αρεσει να καθετε αλλα δεν κανει...στην στρατα που μου αγορασε ο παππους μου επειδη και γω με στρατα λεει μεγαλωσα χα χα χα

τρελαινεται σας λεω πολλες χαρες,αλλα η παιδιατρος ειναι αρνητικη 5 λεπτα μου ειπε μονο να τη βαζω ισα ισα για να προλαβω να παω τουαλετα χα χα :laugh: :laugh: ......υπομονη!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliax έγραψε:

ΖΑΧΑΡΩΝΩ 1 ΜΑΡΣΙΠΟ ΤΗΝ BJORN , ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΟΣ...

Κι εγώ έναν κόκκινο της baby bjorn είχα πάρει αλλά πρέπει να τον χρησιμοποίησα μόνο 2ή 3 φορές. Δεν με βόλεψε καθόλου... Άσε που χρειάζονται 2 άτομα για να τον βάλουν αλλιώς το μωρό βρίσκεται στο πάτωμα... :laugh: :laugh: :silly: :silly: Και έδωσα και 85€ αν θυμάμαι καλά... Τώρα πια ο δικός μου είναι 1 έτους αλλά την επόμενη φορά θα πάρω σίγουρα sling... Νομίζω ότι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και όρθιο, δεν χρειάζεται να είναι μόνο ξαπ,ωτό το μωρό. Υπάρχουν πολλά με διαφορετικούς τρόπους.

Δες εδώ: http://pantoumazi.gr/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο οτι καταλαβα ολα σχεδον τα μωρα αυτης της ηλικιας βαριουνται παρα πολυ ευκολα..αλλαγη παραστασεων λοιπον,κ λιγη γκρινια δεν πειραζει αρκει να μην κλαινε..

οσο για το μαρσιππο βρε juliax ποσα κιλα εχετε παει?εγω αν βαλω τη μικρη στο μαρσιππο πλεον θα μου πεσει η μεση.ειναι ηδη 8 κιλα.μονο καροτσι κ πολλες βολτες μπας κ χαλαρωσει λιγο.

θα σας πω τωρα κ για τη στρατα τι μου ειπε η παιδιατρος:οι παιδιατροι δεν την εγκρινουν λογω στασης αλλα κυριως γτ στο εξωτερικο γινονταν πολλα ατυχηματα σε σκαλες κλπ...εκεινη κ τα 2 της παιδια σε στρατα τα εβαζε.κ εγω βασικα ειχα κ ολα τα παιδια της γενιας μας.αν ειναι για λιγη ωρα τη μερα δεν πειραζει.οποτε ειναι στην επιλογη καθε μαμας.εγω παντως θα παω να παρω γτ κουραστηκα πια....θελω να κανω καμια δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!

εγω βεβαια μαρσιπο δεν πηρα. θα ημουν ο Δημας αν φορτονωμουν και τα 2 σα γαϊδουρι.

οσο για το πως περναμε τη μερα μας...

μεχρι προχθες, τα ειχα ολη μερα σχεδον στον ανοιγμενο καναπε, με μαξιλαρια στην εξοδο για προστασια. με παιχνιδακια και μασητιρια. οταν εφτανε τη μικρη και πηγαινε να τη φαει, ουρλιαζε αυτη, οποτε οπου και να ημουν ετρεχα να προλαβω τη συραξη! αλλα επιδη ο Σπυρακος εγινε θεριο, και αρχισε τις προβες μπουσουλισματος και βρεθηκε 2 φορες απο τον καναπε στο χαλι, απο χθες τους εχω στο παρκο. αναμεσα τους βαζω τα πιο ογκωδη παιχνιδια για να εμποδισω τυχων συραξη. σιγουρα γκρινιαζουν, φωναζουν, αλλα ηρεμουν οταν με βλεπουν να τους κανω καραγκιοζιλικια απο μακρυα ή οταν παω και τους μιλαω, τους αλλαζω λιγο σταση, ή βργαζω τα παιχνιδια που σφινωθηκαν σε μερη που τους ενοχλουν.

κουραγιο μανουλες! ας ειναι καλα τα παιδακια μας και ολα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, ΤΟΤΕ ΑΣΤΟ ΝΙΝΑΚΙ... ΚΑΛΥΨΩΩ 7,500 ΕΙΜΑΣΤΕ (ειχα σλινγ κ το χαρισα σε 1 κοπελα που το χε αναγκη) δεν βλεπω να παιρνω αλλο...

ΣΤΡΑΤΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΓΟΡΙ ΗΤΑΝ ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΑ8ΕΤΗ -ΟΧΙ

(8Α ΠΑΡΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ Κ ΤΟ ΣΠΡΩΧΝΕΙ...)

VAG ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΣ...ΚΟΥΡΑΓΙΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia ego rotisa gia ti strata kai mou eipe o giatros oti mporo na ti vazo gia ligo kathe mera apla na prosexo gia atiximata.oso gia to an epivarinetai i mesi tis mou eipe pos den yparxei provlima an einai gia ligi ora -aloste kai sto kathismataki fagitou stirizei tin plati tis moni tis, den akoumpaei piso.ego to savato tha paro pantos mia giati esto kai ena 5lepto ligotero kouvalima tha einai anakoufisi gia ti mesi mou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η μικρή είναι μόνο 4 μηνών αλλά έχω από τώρα τα ίδια προβλήματα...

Μάρσιπο έχω κι εγώ της baby bjørn και το έχω βολευτεί πάρα πολύ! Τον έχουμε φορέσει πολύ κι εγώ κι ο άντρας μου μέσα κι έξω. Είναι ελαφρύς και πολύ εύκολος στη χρήση! Νινάκι σε τι σε δυσκόλεψε? :dry: Μήπως δε λέμε τον ίδιο?

Βέβαια το μωρό κρέμεται μπροστά σου γιαυτό και μερικές δουλειές είναι δύσκολες όπως ας πούμε να καθαρίζεις πατάτες :P :laugh: Γιαυτό πήρα και σλινγκ για να τη βάζω στο πλάι αλλά να σου πω την αλήθεια δεν το έχω βολευτεί ακόμα...

Στείλε λινκ για την κούνια!!! Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω κουνίτσα να κουνιέται μόνη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl emeis exoume mia katapliktiki kounia tis fisher price(aquarium cradle swing) pou kounietai moni tis, apo pano kremontai psarakia pou gyrnoun kai paizoun mousiki-einai i opaioteri pou exo dei!!!mpes sto www.fisher-price.gr na ti vreis.elpizo na se vithisa.ta filia mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl apo oti eida sto fisher-price.gr exoun antikatastisei tin aquarium pou exo ego me tin rainforest,alla einai akrivos i idia kounia(isos i aquarium na itan palaiotero montelo).tin dikia mou tha tin vreis sigoura sta jumpo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριάννα ευχαριστώ :)

Μένω όμως εξωτερικό και ψάχνω για αγορά από ιντερνετ γιατί δεν έχω βρει κάτι στα μαγαζιά εδώ...Πολύ ωραία η κουνίτσα σου αλλά έχουν πολύ λίγα προιόντα της φίσερ πράις εδώ...δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως που διαβαζω αυτα γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω για συνδρομο υπερκινητικοτητας..

βαριεται πολυ γρηγοτα παντου..μπορει ομως να κατσει αρκετη ωρα στο παρκο αναλογα τη μερα...σημερα π.χ ουτε με σφαιρες..

εχω σωθει με την κρεμαστη κουνιτσα..ειχαμε παρει πριν γεννησω μια της graco με μουσικες..ευτυχως ειναι μεχρι 13 κιλα..ειμαστε ηδη στα 10..τον παιρνει ομως στο τελος ο υπνος..

τωρα παρηγγειλα μια κουνια πλαστικη με σκοινια για να την κρεμασουμε το καλοκαιρι στο δοκαρι της περγκολας στον κηπο της little tikes!!!!

μαρσιππο δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε.. :(:( μεσα στο σπίτι οταν τον θελω διπλα μου εχω ενα ελαφρυ μικρο καροτσι της chicco γιατι το σπίτι ειναι μεγαλο και εχω ενιαιους χωρους...τωρα ειδικα που εβγαλα χαλια ολα ειναι τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

snowgirl έγραψε:

Μαριάννα ευχαριστώ :)

Μένω όμως εξωτερικό και ψάχνω για αγορά από ιντερνετ γιατί δεν έχω βρει κάτι στα μαγαζιά εδώ...Πολύ ωραία η κουνίτσα σου αλλά έχουν πολύ λίγα προιόντα της φίσερ πράις εδώ...δυστυχώς...

krima koritsi mou tha se voleve poli i sigekrimeni.an vro kapoio allo sait me tetoies kounies tha sto steilo.filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΨΑΞΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ (ΝΑ ΑΝΤΕΧΕΙ)

WWW.BAMBINOWORLD.DE ΜΕΧΡΙ 12-13 ΚΙΛΑ (ΚΑΙ ΚΑ8ΙΣΜΑΤΑΚΙ ΦΑΓΗΤΟΥ)

90 ΕΥΡΩ , ΗΡ8Ε ΣΕ 5 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ MAIL ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΝ ΚΑ8ΗΜΕΡΙΝΗ ΤΩΝ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ ΤΟΥΣ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...