Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΥΧΑΙΟ ή ΜΟΙΡΑΙΟ???


Lollipop

Recommended Posts

Μολις πηρα στα χερια μου το ημερολογιο που σημειωνω πραγματα σχετικα με την εξω/κη μου (φαρμακα,μοναδες,υπερηχους,οδηγιες κτλ)κ επαθα ενα σοκ!

Για να σας βαλω στο κλιμα......

Πολυ πριν αποφασισουμε να προχωρησουμε στην εξωσ/κη,συζητουσα με την κολλητη μου για τα ονοματα στις βαφτισεις.Της ειχα πει οτι αν ποτε κανω παιδακι κ ειναι κοριτσι θα το βγαλω στο ονομα της μαμας μου (ΙΩΑΝΝΑ)αλλα θα ηθελα ενα δευτερο ονομα ασχετο με την οικογενεια και καναμε συνδιασμους (χαζα παιδια χαρα γεματα)!!!!!

Την ωρα πυ καναμε αυτη την πολυ σοβαρη κουβεντα :P:P επαιζε στην τηλεοραση ενα βιντεο κλιπ της Ριαννα και της λεω:"Ρε!!!!Να θα το βγαλουμε ΕΙΡΗΝΗ-ΙΩΑΝΝΑ και θα το φωναζουμε Ριαννα" κ γελουσαμε!!!

Σημερα (3μηνες μετα απο αυτη την συζητηση)ανοιξα το ημερολογιο και ειδα οτι αυριο που θα κανω την ωοληψια ειναι της ΕΙΡΗΝΗΣ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ συγκεκριμενα γραφει Ειρηνης Μεγαλομ.,Ευθυμιου Μαδυτου!!!!και την ημερα της εμβρυομεταφορας ειναι ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ!!!!! :blink::blink:

:blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩΩ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΑΚΙΙΙΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΕΝΕΙ ΜΗΠΩΣ ΜΥΝΗΜΑΤΑ???ΕΕΕ???ΜΗΠΩΣΣΣΣ???ΤΕΛΙΚΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ...ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ... :):):) ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη ζωη μας τιποτα δεν ειναι τυχαιο....ευχομαι να εχεις μια επιτυχιμενη εξωσωματικη και να κανεις ενα κοριτσακι η δυο κοριτσακια... την ειρηνη και την ιωαννα... :)

πολλα φιλια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

IreneValadia έγραψε:

Αχ πολύ συγκινήθηκα!

Άντε βγάλε την και εγώ νονά!

Αααα και Ιωάννη λένε τον άντρα μου … οπότε θα έχει και τα 2 ονόματα των 2 νονών!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω ρε κοριτσια....?Περιεργα πραγματα! Παντως κ εμενα με ειχε ταξει η μαμα μου πριν μεινει εγκυος...Ηταν σε μια βαφτιση στην Τηνο κ εκανε ταμα κατα τη διαρκεια του μυστηριου,να μεινει εγκυος...τα καταφερε κ γεννηθηκα την ιδια ημερομηνια κ ωρα με την βαφτιση που ειχε παει κ εκανε το ταμα!

ΚΟΥΦΟΟΟΟΟΟΟ?????? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα δεν ειναι τυχαίο!

Η μεγαλη μου κορη ειανι Δεσποινα κ ειναι ταμένη. Γιορτάζει 21/11 τα εισοδια της Θεοτόκου. 2 χρόνια πρίν ανήμερα των εισόδίων κρατούσα μια +χοριακή (Κων/νος). Ήταν σαν να έλεγε: "είμαι εδώ δεν σε ξεχνώ"

Παναγίτσα μου σ΄ευχαριστώ!

Α! Παρεπιπτώντος άύριο είναι της Αγ, Ειρήνης, και σήμερα της Αγ. Πελαγίας. Γιορτάζει η αφεντιά μου! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν είναι τυχαίο, όλα γίνονται για κάποιο λόγο. Μακάρι σύντομα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα.

κι εγώ έχω τάξει ότι αν κάνω αγοράκι θα το βγάλω Ηλία και κοριτσάκι Ζωή.

Το έχω τάξει σε ένα εκκλησάκι στον Προφήτη Ηλία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τίποτα δεν ειναι τυχαιο τελικα!!!!

Ολα καλα να πανε κοριτσακι μου!!!!!

Σε 9 μήνες να κρατας τη Ριανα σου αγκαλιτσα!!!! :):):)

Bell χρονια πολλα γλυκιά μου!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

τιποτα δεν ειναι τυχαίο!

Η μεγαλη μου κορη ειανι Δεσποινα κ ειναι ταμένη. Γιορτάζει 21/11 τα εισοδια της Θεοτόκου. 2 χρόνια πρίν ανήμερα των εισόδίων κρατούσα μια +χοριακή (Κων/νος). Ήταν σαν να έλεγε: "είμαι εδώ δεν σε ξεχνώ"

Παναγίτσα μου σ΄ευχαριστώ!

Α! Παρεπιπτώντος άύριο είναι της Αγ, Ειρήνης, και σήμερα της Αγ. Πελαγίας. Γιορτάζει η αφεντιά μου! :):)

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell Χρονια πολλα !!καθε ευτυχια!

lollipop πιστευω ειναι μοιραιο....και εγω ηξερα πριν κανω την κορη μου οτι θα ειναι κορη και πως επρεπε να τη βγαλω πριν καν να εχω μεινει εγκυος...οπως και στο νινι που περιμενω τωρα... ολα ειναι μοιραια. Με το καλο ευχομε να πανε ολα οπως επιθυμεις κοριτσι μου... ;):kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μοιραιο τυχαιο η θεοσταλτο δωρο θα ελεγα καλυτερα,εγω εταξα να μεινω εγκυος στον αγ.νεκταριο και αν ολα πηγαιναν καλα να βαφτισω και την μικρη στο μοναστηρι στην αιγινα,εμεινα αμεσως τον επομενο μηνα και η ΠΗΤ ειναι 9 νοεμβριου,επεσα απο τα συννεφα δηλαδη το μωρο μου θα γεννηθει στην γιορτη του αγιου!!!!!!!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ,ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣΤΑΛΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ευχαριστω που μπηκατε στον κοπο να μου απαντησετε!!!ΒELL οτι επιθυμεις!!!!!

Σκεφτομουν οτι μπορει να ειναι παιχνιδι του μυαλου,αλλα απο την αλλη ολο αυτο εγινε σε ασχετο χρονο.Δηλ εγινε οταν ειχαμε εντοπισει το προβλημα κ σκεφτομασταν τι κινηση θα καναμε.

Κυριακη κοντη γιορτη...θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

STAMYMAMY έγραψε:

μοιραιο τυχαιο η θεοσταλτο δωρο θα ελεγα καλυτερα,εγω εταξα να μεινω εγκυος στον αγ.νεκταριο και αν ολα πηγαιναν καλα να βαφτισω και την μικρη στο μοναστηρι στην αιγινα,εμεινα αμεσως τον επομενο μηνα και η ΠΗΤ ειναι 9 νοεμβριου,επεσα απο τα συννεφα δηλαδη το μωρο μου θα γεννηθει στην γιορτη του αγιου!!!!!!!

ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΚΑΙ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΟΡΤΑΖΩ ΚΙΟΛΑΣ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ,ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣΤΑΛΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

Τι λες τωρα????Ολα υπαρχουν τελικα.Με το καλο να ερθει το μικρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλυφιτζουρακι σου ευχομαι οτι καλυτερο! :woohoo:

εγω πιστευω πως τιποτα δεν ειναι τυχαιο..εγω αυτη φορα που εμεινα εγκυος...τον προηγουμενο μηνα οταν μου ηρθε περιοδος μετρησα τις ημερες μεχρι την επομενη να βγαλω ημερομηνια να ξερω ποτε να περιμενω (οπως παντα κανω). και ειδα οτι θα μου ερχοταν περιοδος 10 νοεμβριου την ημερα που εχασα το αγορακι μου...και σκεφτομαι μεσα μου πλακα θα'χει να ειναι σημαδιακο. και ομως ηταν..εκεινη την μερα εμαθα οτι ειμαι και παλι εγκυος! και τωρα σε λιγες βδομαδουλες περιμενω την ζουζουνιτσα μου! :woohoo:

γι αυτο σου λεω οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου πρωτα από όλα σου εύχομαι όλα να πάνε ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!

θα συμφωνήσω και εγώ με τα κορίτσια, σημαδιακό!!!!!!!!!!!εχε πίστη μέσα σου και αισιοδοξία!!!!!!!!!!!!!! ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ!!!!!!!!:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη ψυχολογια πανω απ ολα!!!!!!!!!!

δεν ειναι τυχαιο!!!τα πιστευω αυτα!!!!!θαυματακι θα γινει αρκει να το πιστεψεις πραγματικα!!

ευχομαι τα καλυτερα και να μας πεις συντομα τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ξανα για τις απαντησεις σας και τις ευχες σας! :) Απ οτι καταλαβα σχεδον ολες πιστευετε στα "σημαδια" κ οι περισσοτερες εχετε κ προσωπικες εμπειριες!

Κι εγω πιστευω στα μοιραια αλλα εχω και μια επιφυλαξη :blush: Δεν το εχω πει σε κανεναν ολο αυτο,ουτε καν στην κολλητη μου,που μαζι της εκανα κ την κουβεντα,για να μη με περασουν για χαζη (?) και μωροκολλημενη :dry: .

Γενικα δεν ειμαι και πολυ της θρησκειας (δεν πολυ παω εκκλησια κτλ το μονο που φροντιζω ειναι να εχω παντα αναμενο τα καντηλακι στο σπιτι μου)αλλα αυτη η "συμπτωση" κατι μου εκανε :unsure:

Μακαρι να βοηθησει κ η Παναγιτσα που ειναι κ Αυτη μανουλα να τα καταφερω κ εγω και ολα τα κοριτσια που προσπαθουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...