Μετάβαση σε περιεχόμενο

SAS PARAKALO VOITHISTE ME!!EIMAI XALIA!!


Recommended Posts

eimai xaliaaa klaiwww eimai xalia!!!!!!!!!!!!!!1gurisa apo ton giatro!!!!mou pe oti pithanon kai oi 2 mosalpigges eite einai voulomenes eite einai apokomenes!!!!den tha voithisei mia apli salpiggografia alla prepi na kanw xeirourgio lamparoskopika na dei ti sumvenei me tis salpigges na tis dei mesa exww giati me tin salpiggogria apla den fenete aut apou theli na dei!!!auti i exetasi epemvasi ginete stin thessaloniki kanoniki narkwsi kai ginete apo ton afalo!!!moupe episis oti exw ena poli adunato kai lepto endomitrio!!!!den einai sigouros gia tis salpigges giauto sunexizouyme opws exei diladii pira ta xapiaa eide wothilakia apo aristera tha apw tin parasskeui na dei poso megalwsan pote tha kanw wworixia kai na mou aknei enesi na tin prokalesoyme emeis ama den ginei tpt tha proxwrisoyme stin epemvasi!!!egw omws tha paw thess ston kalirtero giatro thelw na m peite an xerete kanenan na parw deuteri gnwmi!!!mou pe apo ti stigmi poy prospathyme toso kairo kai me tineikona poy exei mallon einai ayto poy ypopsiazete kai tha fanei mono me tin exetasi poy sas eipa!!!!tha tin aknei kai tha diorthwsei eipe oti porei kai meta vlepoyme ti diexodoys exoyme gia paidi!!xerei kamia tpt giayto??kai oi 2 voyklomnes vre koritsia...kai ante ayto einai k apokkomenoess!!!na fantastite sotnyperixo i mia salpigga einai panw apo tin mitra akrivos apo panw!!!ax voithistgeee an xere te tpt..eimai na skasw!!KORITSIA EXEI SUMVEI SE KAMIA???AN DEN EINAI VOYLEMENES KA EINAI A YTO POU PE KATI GIA POKOPI...AX PEITE MOY!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou gluko polu lupithika... min stenaxwriesai agapi mou... elpizw na kanei lathos o giatros pigaine k se ena deutero na to tsekareis k oti xreiasteis pare me til laparoskopisi ekana k egw min fovasai den einai polu sovaro. min stenaxwriesai se parakalw polu prospathise na iremiseis...oti theleis ksereis... filakia polla...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

renaki m gluko euxarist3w gia tin stirixi koritsaki mou !!!!tha se parw til aurio na tapoume kalitera kai na sou exigisw akrivos ti m pe!!den xerw eimai poli stenaxwrimeni apogoiteumeni!!!k lew giati??ola stravaa???giati se mena??den xerw ti ginetee ti exw telika!!!ti mporei na diorthwthei k ti oxi!!!ax vre renaki mou...makari na pane ola kala kai na minww xwris na mpw se oli ti diadikasia tis epemvasis !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκεια μου Κελλυ...Κανονικα θα επρεπε να ξεκινησω, λεγοντας σου ηρεμησε κ τα σχετικα...καταννοω ομως, οτι πρωτα χρειαζεται να ξεσπασεις κ μετα......μετα λοιπον θα δεις τα πραγματα πιο ψυχραιμα....

Ακολουθησε τις συμβουλες του γιατρου σου....ισως να επαιρνες κ μια δευτερη κ τριτη γνωμη...σιγουρα δε θα εβλαπτε...Αν χρειαστει, ναι κανε την επεμβαση να δει ο γιατρος καλυτερα, το τυχον προβλημα κ να επεμβει οπου μπορει...Μην απελπιζεσαι βρε....θα βρεθει λυση, να εισαι σιγουρη γι αυτο!!!!

Θελω να σου υπενθυμισω, οτι εγω ειμαι μονοσαλπιγγη ...κ προσπαθω κ παλι για παιδακι...Ακομα κ την απομενουσα να χασω....παλι θα το παλεψω .με εξωσωματικη αυτη τη φορα....

Κοριτσαρα τιποτα να μη σε πτοει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari koritsaki mou sto euxomai mesa apo tin psixi mou eilikrina!!

elpizw na einai lathos tou giatrou. tha perimenw na me pareis til k an xreiastei otidipote katevaineis katw k pame k edw se kapoion giatro. min mou stenaxwriesai se parakalw prospathise na iremiseis k pare me aurio oti wra theleis na milisoume. ok?? filakia polla k eimaste dipla sou na to thumasai auto!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moyu sas euxaristw poli gia tin stirixi sas!!!!!m pe pantos oti exoun thema kai oi 2 salpigges kai den tis exw xamenes kai tis 2 ti tha kanw???ax.....mou pe pantos oti kai na uparxei m leii tha doume ti th aknoume paidi m lei th akaneis apla me to provlima pou exeis tha vrouem tin katalili diexodo!!!makari koritsakia na pane ola kala!!!!pros to paron sunexizw tis prospathies me seprafar kai eneseis gia proklisi worixias!!an dei ginei tpt tha paw g 2 gnwmi kai an akousw ta idia tha kanw tin epemvasi kai na doume ti tha vrei telika ti mporei na diorthwsei!!!o theos dipla mas.....makari na ginei to thauma.....na prosexete koritsakia m..kostans mou euxomai mesa apo tin kardia mou na exeis ta kalitera apot4elesmata kai na niwseis oliklirwmeni renaki k esu sntoma me to sporaki stin koilitsaa giati tha gineis katapliktiki manoula:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλυ μου, εγω θα σου πω το χειροτερο σεναριο....κ ποιο ειναι αυτο...να ειναι κ οι 2 σαλπιγγες σου βουλωμενες κ να μη μπορει να κανει τιποτα ο ντοκτορ (μασαω τη γλωσσα μου)....οκ λοιπον κ τι εγινε????

Ο διαδρομος λειπει καλε!!!!!!!! Αβγουλακια παραγεις!!!! Οποτε θα κανεις εξωσωματικη...κ τσουυυυπ να ο παιδαρος :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ειπα....θα πω το χειροτερο....δε παει να πει οτι κ αυτο θα συμβει ε!!! μην παρεξηγηθω......

Φιλακια πολλα κουκλιτσα...εχε πιστη κ να δεις που ολα θα πανε μια χαρα , καλα να ειμαστε.....να τα λεμε.... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exeis dikio koritsaki mou......tha vroume lisi...na exoume pisti ...kati tha vroume!!euxomai na ginoun ola kat euxin theou kai na me voithisei k mena kai sena!!kai oles oses to theloume toso poli k eoxume provlima....,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kellaki μου σου έστειλα μην. στο fb γιατί με πετούσε...τα γνωστά..

Σου ξαναγράφω λοιπόν ότι δεν πρέπει να το αφήσεις και πριν κάνεις όλα αυτά που σου είπε, να πας να ρωτήσεις κι άλλους. Όχι μόνον έναν.

Ρώτα για την πρόκλιση της ωορρηξίας με την ένεση. Αν όντως είναι κλειστές και οι δυο, η ένεση για την πρόκληση θα βοηθήσει??

Είμαι σίγουρη ότι θα πάνε όλα μια χαρά και θα βρεθεί οπωσδήποτε η καλύτερη λύση!!!

Μη μου στενοχωριέσαι ε??? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕια σου Κελύ διαβασα το θεμα εδω εχω να σου πω να παρεις και δευτερη γνωμη εμενα 2 γιατροι μου ελεγαν οτι δε μπορω να κανω παιδια γιατι εχω μικρη μυτρα και μεγαλες σαλπιγγες και εχουν ενα υγρο που δεν αφηνει το ωαριο να κατεβει και μονο με λαμπαροσκοπηση θα γινει κατι κτλ, Εριξα πολυ κλαμα μεχρι που βρηκα το νγιατρο που εχω σημερα και μου ειπε ειναι μ......... δεν εχεις τιποτα και τελικα εχω ενα κοριτσακι 18 μηνω και το εκανα ολομοναχη. Αν δεν προσπαθεις καιρο για παιδι μην κανεις τιποτα απλα παρε ακομη μια γνωμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Κέλυ μου από που να ξεκινήσω?Καταρχήν ηρέμησε...Να σου πω ότι και μένα μου είπαν ότι εχω και τις 2 σαλπιγγες βουλωμένες και έπιασα παιδί με την 1η,φυσιολογικά εννοείται!!!Τι εξέταση σου έκανε ο γιατρός και έβγαλε αυτό το συμπέρασμα?Είσαι και από Δράμα απ'ότι είδα.Σε ποιον πηγαίνεις αν επιτρέπεται?Είχα μπλέξει με λοποδήτη γιατρό γιαυτό ρωτάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki k su apo drama eise??ston pasxo paw!!!me uperixo eide k m pe oti dn einai sigouro alla me vasi oti 1 misi xrono prospathiwn den exw apotelesma kai me auto pou vlepi ts vlepi perierga tis salpigges m vgazei to sumperasma autoQQ m pe sunexizoume giati pira seprafar auto to mina tha kanw k enesi g proklisi woirixias!an den ginei kati tha paw na vw ton kalitero stin thess n m pei k autos ti gnwmi tou ka na m pei ta idai tha kanw tin epemvasi-exetash!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από Δράμα είμαι ναι!!!Καταρχήν εγώ τον Πάσχο δεν τον εμπιστεύομαι σαν γιατρό,πίστεψε με άλλαξα πολλούς στη Δράμα.Οι σάλπιγγες ξέρω ότι δεν φαίνονται με απλό υπέρηχο,και ούτε γνωμάτευση θεωρώ ότι έπρεπε να κάνει.

Κοίτα η ιστορία μου είναι μεγάλη,θα προσπαθήσω όσο πιο συνοπτικά μπορώ.Δεν είχα πρόβλημα εγώ,έκανα λαπαρόσκόπηση γιατί είχε σπάσει κύστη και μου έκανε και υστεροσκόπηση(Θεσ/κη όλα αυτά σε 1 πολύ μ...κα γιατρό!!)Διέγνωσε αυτό που σου είπα,αλλά τελικά ήταν σκέτη απάτη,ήθελε να κάνω εξωσωμματική για να πάρει μίζα!!!Μην απογοητεύεσαι σου λέω είμαι ζωντανό παράδειγμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου μην απελπιζεσαι... να πας να παρεις κ αλλες γνωμες.. κ εγω ειχα την περιπτωση της μαγκυ στο μυαλο μου που της ελεγαν οτι ναναι.. ολα καλα θα πανε θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Κέλυ μου, νομίζω ότι είναι δύσκολο με τον υπέρυχο να δεις αν είναι κλειστές οι σάλπιγγες. Δε το έχω ξανακούσει αυτό το πράγμα. Τότε γιατί να υπάρχει η σαλπιγγογραφία? Μου φαίνεται πολύ αβίαστα το ξεφούρνισε..

Εγώ πάντως θέλω να ηρεμήσεις, να κοιτάξεις αν όντως πρέπει να να προχωρήσεις στην πρόκλιση ωορρηξίας και να τρέξεις να σε δουν κι άλλοι γιατροί. Γι' αυτούς είναι εύκολο να κάνουν μια επέμβαση. Για εμάς δεν είναι το ίδιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na pw vre koritsia!!!an itan omws kala vre koritsia tha ginon=tan kati enamisi xrono prospathoume oti sumvenei kati sumvenei alla ti telikaaa

???kai tou paa tou lew dne eimai kaal exw apogoiteutei kai m pe min apogoiteuese paidi tha kaneis...apla tha doume to rpovlima sou k tha vroume tin lisi gia na ginei!!!mou fanike priergo giati m dwse tin fwtografia i salpigga m i mia eina paraxeni kai einai panw apo timitra pws ginete na nai ekei panw???den xerw m fenete paraxeno olo autooo den tha to sunxwresw an me ekmetaleuete!!!ola ta skata exw....polikustikes exw opisthia mitra exw lepto adunamo endomitrio exw oi spalpigges skata einai oute xeroume kan t exoun!!!ouff den xerw....sunexizw prospathia k sigoura tha paw gia 2 gnwmi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha psaxw stin thess ton kalitero!!!!na d ti th m pei k autos!!!m kanei entiposii pws o giat4ros m prin 2 mines pou piga den ta eide ola autaa eide mono tis polikistikesss tote den eide tis salpigges????oloi auto anarotiomaste.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Milina το ίδιο λέμε.Κι αν έχουμε ακούσει ιστορίες από γιατρούς πια!!!Βρομίσαμε!!!Εγώ έτσι ανακάλυψα το mammyland,έκανα αναζήτηση στο google για κλειστές σάλπιγγες και βρήκα συζητήσεις!!!!Μα πώς σου είπε βρε Κέλυ μου τέτοιο πράγμα?Απορώ!!!Από υπέρηχο και μόνο?Δεν είναι όλοι οι μήνες μας τόσο γόνιμοι,1 στους 4 είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κελλυ μπορει να μην ειναι κ τιποτα.. απο οτι λενε τα κοριτσια που σιγουρα ξερουν περισσοτερα απο μενα. να μην αγχωνεσαι (ξερω μια κουβεντα ειναι) και να ξερεις οτι μια γυναικα χωρις κανενα απολυτως "προβλημα" εχει καθε μηνα 25% πιθανοτητες να μεινει εγκυος.

μια πολυ καλη μου φιλη προσπαθουσε 4 χρονια για μωρο μεχρι που αποφασισαν να κανουν εξωσωματικη και επειδη χαλαρωσαν τσουπ!! ηρθε το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mou eipe den einai sigouros alla me vasi auto pou vlepi sotn uperixo sto pws einai oi salpigges m exwterika giati eswterika den mporei na dei kai an kanw salpiggograia tha dei mono auto enw an kanw eupe lamparoskopisi fenonte olaa kai tuxon provlimata ta diorthwnei...k eipidi prospathoume toso kairo einai stoixeia pou prosfeegei pros ta ekei m pe!!!esu se poion giatro pas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέλυ μου άλλαξε γιατρό λέω εγώ.Όλα αυτά που λες δεν φαίνονται με απλό υπέρηχο.Αυτός αντί να σε εμψυχώσει μου φαίνεται σε άγχωσε πιο πολύ ρε συ...τι να πω!!!Στον Δερετζή πάω εγώ και είμαι πολύ ευχαριστημένη.Νομίζω ότι έχεις πολύ άγχος και δεν έχεις τίποτα,θέλεις 1 γιατρό να σε χαλαρώσει.Και να σου πω και κάτι?Όχι και εξωσσωματική 24 χρονών κοπελίτσα χωρίς να έχεις εξαντλήσει τα περιθώρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα ο καλύτερος γιατρός είναι υποκειμενικός για την καθεμιά.Μπορεί ας πούμε να ακούσεις κάποια κοπέλα να σου πει τα καλύτερα για κάποιον και άλλη να σου πει τα χειρότερα!!!Απλά για τον Πάσχο τώρα τελευταία έχω ακούσει πολλά κακά μαζεμένα, τυχαία κιόλας!! Τι να σου πω αν θέλεις πάνε στον Δερετζή εμένα μου αρέσει πάρα πολύ σαν γιατρός και όταν είχα το υποτιθέμενο πρόβλημα με βοήθησε πάρα πολύ, κυρίως ψυχολογικά.Απ την άλλη να πήγαινες Θεσ/κη σε κάποιον που ασχολέιται με θέματα υπογονιμότητας?Ξερω γω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti na pw re gmt!!!exw mperdeutei k gw i idia!!!auto pou me trwei mesa m einai prin 2 miness den prosexe tis salpigges kai tis prosexe xafnika????tha paw sigoura gia deuteri gnwmi twra topou dento xerw akoma tin paraskeui tha paw sotn pasxo na dei tis poreia tis worixias kai tha tou kanw erwtiseis!!na m exigiseeii!!!ti pws giati.ti akouses gia auton??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οτι κάνει μ....κιες γενικότερα και το παίζει θεός.Δεν θυμάμαι ρε γμτ συγγεκριμένα.Θα μάθω όμως και θα σου πω.Εννοείται θα πας και για 2 γνώμη και για 3η αν χρειαστεί!!Σου έστειλα και πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...