Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΨΗΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΤΕΣΤΟΣΤΕΡΟΝΗ


Recommended Posts

καλησπέρα σε ολα τα κορίτσια!!

κορίτσάκια εχει καμιά ελεύθερη τεστοστερόνη υψηλή?? λέτε για αυτο να προσπαθώ τόσο καιρό κ τπτ να μην εχει γίνει??

εκανα εξετάσεις που μ εδωσε ο ενδοκρινολόγος κ βγήκε υψηλή! έχω την δευτέρα ραντεβού να δει τισ εξετάσεις ο γιατρός.. αλλα εγω μέχρι την δευτέρα δν καρτερεύομαι!!! λέτε να είναι εκει όλο το πρόβλημα??

σας ευχαριστω που με ακούσατε.φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου τετουλινα!!!Δεν εχω γνωση κ εμπειρια στο συγκεκριμενο θεμα αλλα βαση λογικης τα ορμονικα προβληματα λυνονται ευκολοτερα κ "αναιμακτα",εννοω οτι με μια αγωγη θα ερθει στα ισια της η τεστοστερονη!

Δε νομιζω να υπαρχει λογος ανησυχιας,ακομα κι αυτος ειναι ο λογος που καθυστερει το μπεμπε!!!

Φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egv eixa anebasmenh thn testosterolh δεν ξερω το ελευθερη τεστοστερονη αν ειναι το ιδιο ή οχι αλλα ειχα προβληματα με το κυκλο μου. και εθυνοταν αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, τετουλίνα 8 τεστοστερόνη που έχεις η αλήθεια είναι ανεβασμένη αν ρωτάς αν φταίει αυτή για το οτι δεν πιάνεις παιδάκι θα σου πω πως σύμφωνα απο τα δικά μου τρεχάματα αποδείχτηκε οτι ναι η τεστοστερόνη μου έκανε την ωορρηξία ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ με αποτέλεσμα να καραβασανίζομαι και να μου λένε οτι παιδί χωρίς εξωσωματική γιοκ αλλα αυτο το έλεγαν οι έμποροι.Λύση βρήκα ευτυχώς σε μια στιγμή κρίσης που ήπια κάποιο φάρμακο που είχα διαβάσει οτι σώνεσαι απο τις πολυκυστικές εγώ είχα κ πολυκυστικές και έριξα τα ανδρογόνα έτσι έπιασα απο τον πρώτο μήνα δόξα τον θεούλη και αν θέλεις την συμβόυλή μου μην κολλάς στον ένα γιατρό πάρε γνώμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Κιμον μου δεν είμαι κ γιατρός απο οτι κατάλαβα σε μένα η τεστοστερόνη είναι μια ανδρική ορμόνη που σε εμείς δεν πρέπει να τις έχουμε υψηλές. Αυτή λοιπόν η ορμόνη που κυκλοφορεί στο αίμα όπως αιματώνονται οι ωοθήκες χαλάει την ποιότητα των ωαρίων σαλπιγγογραφία έκανες?πόσα χρόνια προσπαθείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω καλη την ειχα απο οτι διαβασες,χαμηλη δηλαδη,δεν το ηξερα αυτο ομως!προσπαθω για το 2ο 5 μηνες!λες να κανω και σαλπιγγογραφια?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κιμον εγω διαβασα την άλλη της τετουλίνας συγνώμη λάθος με 0,72 η τεστοστερόνη σου δεν είναι απλά καλή ειναι τέλεια. βρε κιμονίτσα μου 5 μήνες προσπαθείς κ ανησυχείς τόσο?????? κ έχεις τόσο άγχος?????εγω τί να πω που μου ρθε μετά απο 2 χρόνια???????μην μπλέκεις σε παρακαλώ με τους γιατρούς κ κοίτα να ξεαγχωθείς εγώ το έπιασα τον μοναδικό μήνα που δεν είχα άγχος ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ΔΕΝ πρεπει να κάνεις σαλπιγγογραφια αφού ΄΄εκανες ένα παιδάκι οπότε οχι άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw kyklo exw ok!! o gynaikolos mou mou leei oti kanw waria.. k testosteroni einai anebasmeni logo polykistikon to briskei logiko diladi .. twra na doume ti tha mou pei k o endokrinologos!! makari na kanw ena paidaki :):) k tha ta xexasw ola auta meta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tetoylina k egw to idio provlhma eixa opws εγραψα κ χθες αλλα οταν ηπια καποια χαπια δοξα το θεο επιασα. κ γω εβγαζα ωαρια και ειχα κυκλο 45 ημερων αλλα λογω τεστοστερονης δεν βγαινουν καλα τα ωαρια εγω αφου ηπια τα χαπια αυτα απο μονη μου πηγα σε εναν ειδικο γυναικολογο που ασχολειται με πολυκυστικες και να ειναι καλα επιασα με τον πρωτο μηνα προσπαθειας υστερα απο 2 χρονια ταλαιπωριας και μια εξωσωματικη αν δεν βρεις ακρη κ θες να σου στειλω τα στοιχεια του γιατρου στειλε μου να στα στειλω μα pm φιλακια πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τπτ τετουλίνα είναι πολυ κρίμα να μας βασανίζουν λόγω πολυκυστικών είναι η πιο αστεία πάθηση αλλα επειδή αργούμε να μείνουμε τρέχουμε στους γιατρούς κ μας τα τρώνε...εγώ έφαγα κ την εξωσωματική άδικα οπότε όποτε με χρειαστείς στην διαθεσή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...