Μετάβαση σε περιεχόμενο

10 Mhnwn mwra!Pws ta koimizete?Voithiste meeee


Recommended Posts

Kalhmera katarxhn.

Exw didyma koritsi k agori,einai 10 mhnwn k to vrady kata tis 9 me 9:30 tous deinw to gala tous tragoudwntas tous ligo,tous deinw ena filaki, tous deinw ena paixnidi k ta vazw sto krevati gia ypno.

De prepei siga siga na ksefygoume aptis agkalies tis mamas mexri ta ta parei o ypnos?

O mpemphs eixe vrei to kolpo me to daxtylo sto stoma k me to pou ton afhna sto krevati tou to pipilage k ton epairne o ypnos.

H mpempa einai allou pappa euaggelio omws!Gnk einai poly mamakias :P

Eimai tyxerh an thn afhsw sto krevati k de shkwsei olh th geitonia.En to metaksy eimai k sto magazi polles wres,prepei na ksypnaw nwris twra pia.Exw douleia k eimai kourasmenh.De mporw na kathomai me ena mwro agkalia synexeia.

Prin 2 mhnes ta afhna ourliazan ligo k meta koimontousan.

Apo xtes arxisame ta palia,ksypnane klaigontas th nyxta k pisteuw einai ta dontia.O mpemphs mexri twra exei 6 k ths mpempas ths vgainei to 5o.Tous deinw to gel me to ouzo k ligo depon opote xreiazetai.

Alla tpt...Ti na kanw?

Peite mou pws ta koimizete eseis?

De kserw ti prepei na kanw.

Sygnwmh gia to megalo mnm alla eimai apelpismenh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κοριτσάκι μου..

Αυτό με την αγκαλιά γενικότερα κατα την ταπεινή μου άποψη

δε πρέπει να το μάθουν καθόλου γιατι μετά δύσκολα κόβεται..

Εμένα η μπουμπού μου εξαρχής έμαθε να κοιμάται μόνη της..

Την ταίζω το γαλατάκι στο δωμάτιό της(στο οποίο καίει μόνο η λάμπα νυκτός),την ώρα που τρώει της σιγοτραγουδάω ένα νανουρισματάκι,

μετά την παίρνω λίγο αγκαλίτσα,χαιδευόμαστε,φιλιόμαστε

κ τη βάζω στο κρεβατάκι της...Σε 2 λεπτά κοιμάται!

Βέβαια τελευταία ξυπνάει πού κ πού το βράδυ κλαίγοντας(μάλλον ξεφαφουτιάζουμε πια!! ;) )την παίρνω λίγο αγκαλίτσα,

την παρηγορώ κ την ξαναβάζω για ύπνο..

Η μπέμπα σου πιπίλα δεν παίρνει??Αφού ο μπέμπης κοιμάται με το δαχτυλάκι,μήπως η μπέμπα ξεγελαστεί με την πιπιλίτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενακι μου τι μου κανεις??????? ποπο ποσο καιρο εχω να ακουσω νεα σου!!! πολυ χαιρομαι που εισαι οκ!!! δεν ξερω να σε βοηθησω για τον υπνο για τα ζουζουνια σου,εγω δεν εχω γεννησει ακομη!!! τα εμαθες??? τα καταφερα!!!!

να δωσεις στα γλυκα σου δυδιμακια απο ενα φιλακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω αγκαλια την κοιμιζω και θηλαζοντας ομως επειδη εγω εχω μια μπουμπουκα δεν με απασχολει ομως να της την κοψω :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας σου σε βοηθαει?????αν τους βαλεις καποιο μουσικο περιστρεφομενο??εχεις φως στο δωματιο τους???αν δοκιμαζες να το βγαλεις????θελει σκεψη το θεμα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα κοιμόταν στο στήθος μου όταν θήλαζα κ ήταν κουρασμένη, και όταν δεν την έπαιρνε ο ύπνος στο στήθος την κοίμιζα αγκαλιά μου... Συνεχίζω κ τώρα κοιμίζοντας την πάνω μου, είναι τρομερό το συναίσθημα κ επειδή μεγαλώνουν γρήγορα απολαμβάνω την στιγμή κ δεν με πειράζει που έχει μάθει έτσι. Θα ξεμάθει μόνη της με τον καιρό... Το συναίσθημα να την κοιμίζω πάνω μου είναι απερίγραπτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H mpempa de th thelei katholou th pipila oute na th dei alla oute k mpemphs...Daxtylo k pali daxtylo!

Ennoeitai pws exw hsyxia sto dwmatio k mono me to fwtaki nyxtos pinoume to vradyno gala.De kserw isws einai pou allaksame k to gala.Twra pinoume Noulac k epeidh den einai toso paxyreusto oso to Frisomel mou pnigontai k arxizei h gkrinia apo kei.Ti provlimma k auto kathe fora na allazoume mpimpero.Pairnw tis pipiles 6+!Ti na tous parw pia tis 0?de tha mporoun na roufiksoun.apapapa.

Den einai vre koritsia oti de me voithaei kapoios.Twra einai h giagia spiti k kanei ta poio polla gt egw k o antras mou edw k ligo kairo exoume magazi me Eidh Gamou Baptishs k exoume paraggelies na kanoume..

Apla stenaxwriemai,thelw siga siga na ta valw se programma k de mporw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntadi mou nai ta ematha ta euxarista!Sta eixa pei k ta sygxarhthria mesw mammy alla mallon de tha eides th dhmosieush...Mpravo k pali mpravo kouklitsa mou.Sygxarhthria k pali!Me to kalo!Poso mhnwn eisai twra?Tha exeis trelathei apth xara sou etsi?Mh mou peis oti kseroume k fyllo???!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elenh mou twra shkwnontai sth kounia k ta katevazoun ola!Akoma k th kounoupiera xaxaxxa.Xamos ginete s lew!

Eixa k sta dyo peristrefomena alla prin mia vdomada ta evgala.

Auta kanoun doulia mono tous prwtous mhnes.Den asxoliontousan katholou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα θα σου πω..

απο νεογεννητο μεχρι 13-14 μηνων τον κοιμιζα αγκαλια και χορευοντας..μου λεγανε δεν κανει αστο να κλαιε να μαθει και χιλια δυο..

δεν το εκανα εννοειται γιατι δεν μπορω να τον αφηνω να κλαιει...

και ξαφνικα κοιμαται μονος του!!!!! τον ταιζω τον αφηνω δεν κλαιε και κοιμαται..μερικες φορες γκρινιαξε αλλα οχι κλαμα..μια φωνουλα σαν νανουρισμα εκανε..και μετα απο λιγο κοιμοτανε..

οποτε μην σκας..ασε να κυλισει ο χρονος και μην τα πιεζεις..θα ερθει η ωρα τους!! :)

να τα χαιρεσαι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Euxaristw Veni kai sy na xairesai to mpoumpoukaki sou.

Makari mwre mia mera na tous erthei k na phdhksoun mona tous mesa sth kounia.xaxaxa!Gt to vlepw na ginete arga auto:P

Mono otan klaine poly k kserw oti de prokeitai na stamathsoun ta pairnw agkalitsa.Alliws ta afhnw.

Re koritsia mexri twra exw traviksei para polla.

Gt ta dika mou htan k prowrakia k eprepe na ta ksypnaw na ta taizw.k meta eixame alla provlimmata.De stamatane pote tlk.

Ths koumpara mou pali to mwro koimatai mono tou apthn arxh...Ti na peis.!

An exoun tetoia mana sa k mena pws na einai hsyxa xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστευω πως όσο αγχώνονται και πασχίζουν οι γονείς να βάλουν πρόγραμμα,τόσο τα παιδάκια δεν μπαίνουν!!!!

Παραδειγμα ο γιος μου με τον οποίο από μωρό αγχωνόμουν να τον βάλω να κοιμάται μόνος κτλ κτλ....Τελικα δεν κατάφερα κάτι παραπάνω από τον άντρα μου που τον είχε με αγκαλιές και δεν ασχολείθηκε ποτέ με τα προγράμματα.

Δηλαδή δώσαμε στο παιδί το χρόνο του- ευτυχώς άκουσα τον άντρα μου- ακολουθώντας την κλασική διαδικασία μπανάκι,μασαζάκι,γαλατάκι,μουσικούλα και αγκαλίτσα...

Το αποτέλεσμα?Σε 9 μέρες γίνεται 2 χρονών αλλα από ενός και κάτι τρε΄χει για μπάνιο και μόλις πίνει το γάλα , δείχνει στο μπαμπά του το κρεβατάκι του για να τον βάλει μέσα!!!Φιλάκι , μουσική και νανι!!!!

Εκείνο που δεν ρυθμίζεται , είναι το πρωινό του ξύπνημα για να μοιράσει το γάλα !!!!!6,00 και βουρ στο παιχνίδι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xaxxaxaxa wraia fash evi!

Mallon prepei na hremhsw ligo k na ta afhsw yshxa.Kapoies fores de koimatai h mpempa k kathetai k mexri tis 11 k paizei mazi mou.To vlepw oti to paidi de nystazei.

Ti na peis...Vre koritsia poses wres sto peripou koimountai ta dika sas?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...