Μετάβαση σε περιεχόμενο

To clearblue δεν μου χαμογελασε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια,πηρα αυτο τον μηνα το clearblue,ο κυκλος μου συνηθως ειναι 31 μερες αλλά επειδη οι δυο τελευταιοι ήταν 29,το αρχισα απο την 12η μερα.Μεχρι χθες 17η μερα δεν μου χαμογελασε..εχει συμβει σε καμία ή εχω προβλημα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ατιμο clearblue γιατι δεν χαμογελας βρε???ε???σιγα τι ειναι ενα χαμογελο???δωστο κι ας πεσει χαμω.. :P:P:P μην αγχωνεσαι νανα μου και εμενα ο κυκλος μου ηταν μεγαλος με μικρες διακυμανσεις...και οι γονιμες μερες μου ηταν απο την 18 μεχρι και την 22...εχεις παει και καμια βολτα απο τον γιατρο να σε δει με τον υπερηχο?παντως μην ανυσηχεις απλα ο κυκλος σου ειναι μεγαλος για ξαναπροσπαθησε τις επομενες μερες...ατιμο clearblue ολα εσυ θα μας τα φας :P:P:P:P ειναι και ακριβα τα ατιμα :huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nana2 είχα και εγω το ίδιο πρόβλημα αυτό το μήνα. Έχω 27 μέρες κύκλο και το έκανα απο την 10η. Δεν μου χαμογέλασε ποτέ. Πήγα όμως προχθές στον γιατρό μου και είδε οτι είχε γίνει η ωορηξία. Τώρα τι να πω? μάλλον λάθος. Μην αγχώνεσαι δεν έχεις πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν είναι απαραίτητο η ωορηξία να γίνει στα μέσα του κύκλου!!! Εγώ για παράδειγμα το γιο μου τον έπιασα γύρω στη 10η μέρα και το δεύτερο γιο μου που περιμένω κιολας τον έπιασα την 25η!!!!! κουφο;;Ήταν η μοναδική φορά που είχαμε κάνει ελευθερα γι αυτό είμαι σίγουρη. Μάλιστα την επομενη μέρα είχα πονους περιοδου και νομιζα ότι απο στιγμή σε στιγμή θα μου έρθει η περιοδος αλλά 15 μέρες δηλαδή με 10 μέρες καθυστέρηση και με 2 ήδη αρνητικά τεστ , το τελευταίο τεστάκι βγήκε αχνά αχνά θετικό. Όλες οι μέρες μπορεί να είναι τυχερές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τι να πω;;εμενα τα τεστ μου τελειωσαν και δεν εχω σκοπο να παρω αλλα...με αγχωσαν παρα πολυ...ασε που με τα ιδια λεφτα κανω μια επισκεψη στον γυναικολογο..τι λετε να κλεισω ενα ραντεβου σημερα που δεν εχω και δουλεια το απογευμα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν είναι για να αγχώνεσαι...ηρεμία θέλει! Εγώ είμαι της γνώμης κάνε σεξ για να το απολαύσεις και μονο!!! Ασε τα τεστ και τα χαμογελα και χαλάρωσε..καλοκαίρι έρχεται και ευκαιρία για σεξ...σεξ...σεξ...σεξ...σεξ...!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην να ηρεμησεις και κατα δευτερον εγω θα πηγαινα στον γιατρο ετσι για να μου φυ6γει το αγχος παντως το τιρογαριδακι εχει δικιο...κανε σεξ να το απολαυσεις να το γουσταρεις και το μωρο σου θα ερθει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε στο γιατρό σου για να ηρεμησεις και εγω γι αυτό πήγα. Μου είπε να ηρεμήσω, να αφήσω τα τέστ ωορηξίας και όλα αυτά που με αγχώνουν και να κάνω σεξ μέρα παρα μέρα όλες τις μέρες. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτό το χαμόγελο..Τι μου θύμισες..Έχω κύκλο από 30 ως 33-34. Όταν προσπαθούσα λοιπόν, πήρα τα τεστ, τα έκανα ΟΛΟ το μήνα και δε μου χαμογέλασαν ΠΟΤΕ..Είχα φάει μεγάλη πίκρα. Τον μήνα που τελικά έμεινα έγκυος είπα να ξαναπάρω. Τελικά χαμογέλασε την 21η μέρα. Χάρηκα λες και είχα μείνει έγκυος..Από τη χαρά μου που δεν είχα πρόβλημα ωορρηξίας δε σκέφτηκα καθόλου τη σύλληψη..Έμεινα έγκυος λοιπόν. Όλα τα clear blue (ωορρηξίας και εγκυμοσύνης) "έλαμψαν" εκείνο το μήνα. Να καταλήξω και κάπου;; Υπάρχει και η περίπτωση κάποιο μήνα να μην κάνει ωορρηξία μια γυναίκα. Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα άλλη 1 φορά.

ΥΓ. Είχα χαρεί τόσο που χαμογέλασε το σκασμένο που το έβγαλα φωτό..!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να γράψω ότι πριν λίγο καιρό ο γιος μου ψαχούλευε τα συρτάρια μου και πέταξε έξω το κουτί με τα τεστ ωορρηξίας που είχα χρησιμοποιήσει τότε..Είχε μείνει ένα. Είπα λοιπόν να το κάνω για πλάκα..Χαμογέλασε με τη μία..Το σκασμένο..Τώρα που δε με νοιάζει με τη μία έσκασε χαμόγελο..χαχα. Παρεμπιπτόντως πάλι 21η μέρα ήταν..

Ααα και κάτι άλλο. Το άγχος επηρεάζει ΚΑΙ την ωορρηξία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...