Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΓΕΥΜΑΤΑ-ΑΓΧΟΣ


Recommended Posts

Μειωσα τα γευματα του μικρου... Απο 3567866787 μεμεδογευματα την ημερα του δινω 3-4 (και κατα την διαρκεια της νυχτας περιπου 2 φορες, προσπαθω να τον πεισω να κοιμηθει με πιπιλα και ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΟΥ) Συνολο 6 περιπου. Κι αυτο γιατι ειχε βολευτει με το στηθος και δεν ετρωγε κανονικα το φαγητο του. Ψιλοκουραστηκα και εγω :blush: Η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυυυυυ πιο ηρεμος και κοιμαται περισσοτερο :ohmy: (οταν τον θηλαζω) Δεν ξερω γιατι... :huh:

Τελος παντων.. Υπαρχει περιπτωση να κοπει το γαλα μου? Να μειωθει τοσο που σταδιακα να κοβετε?

Ξερω οτι ειμαι υπερβολικη αλλα εχω αγχωθει... Φοβαμαι πολυ.

Κυριος σκοπος ολου αυτου ειναι να μαθει να κοιμαται και χωρις μεμε κατι που φανταζει αδιανοητο μεχρι στιγμης. 2 Φορες μονο το καταφερα κι αυτο με κλαμματα απο μερους του και απεραντη θλιψη σε μενα :( Δεν θελω τα ματακια του να ειναι κλαμμενα... Αλλα για να κοιμηθει θελει οπωσδηποτε μεμε και λιγο με εχει κουρασει... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ??

ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΙΓΟ..ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ;)

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ(ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ)ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΤΟΣΑ ΜΕΜΕΔΟΓΕΥΜΑΤΑ??ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΤΟΥ?

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΑΚΟΜΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!

Δεν ξερω να σου απαντησω ακριβως, αλλα δε νομιζω να σου μειωθει τοσο πολυ το γαλα σου.. Οι φορες που θηλαζει ειναι αρκετες.

Νομιζω οτι ειναι αρκετα δυσκολο να μαθει να κοιμαται χωρις το μεμε.. ειναι κ σχετικα μικρουλης.. το εχει "συνδιασει" με τη μυρωδια σου, τη γαληνη που νιωθει κ την ασφαλεια μεσα στην αγκαλιτσα σου. Δεν παιρνει πιπιλα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.ντινακι εχω ψιλοαγχωθει ειναι αληθεια. Με εχουν αγχωσει οι γυρω μου.. :angry: Εχω μπλεξει με ζωα... Θα σου στειλω σε λιγο πμ να σου τα πω... Μαιμουδακι πιπιλα παιρνει οποτε του καπνισει! Δεν τρελενετε αλλα αν τον πολυζορισω κατι γινετε... Εχω κουραστει γμτ... Δεν κοιμαται ακομα τα βραδυα και τα χω παιξει. Εκνευριζομαι και αγχωνομαι ευκολα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα τα εχεις καταφερει κοπελα μου!το γαλα σου δε νομιζω πως υπαρχει κινδυνος να κοπει,θηλαζεις αρκετα,θα προσαρμοστει η παραγωγη σου στα νεα δεδομενα! ;)

αφου ενιωσες οτι κουραστηκες,καλα εκανες κ προσπαθησες να τα ελαττωσεις.εμεις ειμαστε 10 μηνων κ 10 ημερων περιπου,κ τωρα καταφεραμε να μειωσουμε τους θηλασμους σε 5 μεσα στην ημερα κ 2-3 το βραδυ.. :woohoo:

επισης τωρα ξεκινησε να κοιμαται κ χωρις μεμε!2 φορες που χρειαστηκε τον κοιμησε ο αντρας μου με γαλα που αφησα κ ολα καλα!κατι που φανταζε αδιανοητο πριν λιγο καιρο!γι αυτο σου λεω..χαλαρωσε!τα πας εξαιρετικα! :):):kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUCKY! έγραψε:

μια χαρα τα εχεις καταφερει κοπελα μου!το γαλα σου δε νομιζω πως υπαρχει κινδυνος να κοπει,θηλαζεις αρκετα,θα προσαρμοστει η παραγωγη σου στα νεα δεδομενα! ;)

αφου ενιωσες οτι κουραστηκες,καλα εκανες κ προσπαθησες να τα ελαττωσεις.εμεις ειμαστε 10 μηνων κ 10 ημερων περιπου,κ τωρα καταφεραμε να μειωσουμε τους θηλασμους σε 5 μεσα στην ημερα κ 2-3 το βραδυ.. :woohoo:

επισης τωρα ξεκινησε να κοιμαται κ χωρις μεμε!2 φορες που χρειαστηκε τον κοιμησε ο αντρας μου με γαλα που αφησα κ ολα καλα!κατι που φανταζε αδιανοητο πριν λιγο καιρο!γι αυτο σου λεω..χαλαρωσε!τα πας εξαιρετικα! :):):kiss::kiss::kiss::kiss:

Τυχερουλα μου ουτε εσεις κοιμαστε ακομα τα βραδυα ε?? Βρε τα σκασμενα!!! :laugh: :laugh: Σ ευχαριστω για την ενθαρυνση και τις συμβουλες!!! :kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αννουλα, δεν καταλαβα, θελεις να ξεκουραστεις και προσπαθεις να τον κοιμιζεις χωρις μεμε και αυτο σε ανχωνει μηπως μειωθει το γαλα σου?

Κανει 6 γευματα και ανχωνεσαι μην σου κοπει?

Πες μου καλεεε!

Δεν καταλαβα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleny2 έγραψε:

Βρε Αννουλα, δεν καταλαβα, θελεις να ξεκουραστεις και προσπαθεις να τον κοιμιζεις χωρις μεμε και αυτο σε ανχωνει μηπως μειωθει το γαλα σου?

Κανει 6 γευματα και ανχωνεσαι μην σου κοπει?

Πες μου καλεεε!

Δεν καταλαβα! :P

πως να καταλαβεις? Αφου ειπα 30 θεματα σε ενα... :P:blush: κοιτα.

Αρχικα μας ειχε πει ο γιατρος για ξενο γαλα επειδη δεν ειχε παρει βαρος... τον εγραψα και θηλαζα κανονικα 3987678900 φορες την μερα... Ξερω οτι ο θηλασμος τον πρωτο χρονο ειναι ανεμποδιστος. Ομως ετσι δεν ετρωγε φαγητο... και προσπαθω να τον βαλω σε προγραμμα για να τρωει.

Το πρωτο αγχος μου ειναι μηπως μειωθει σημαντικα το γαλα και δεν χορταινει στα 3-4 μεμεδογευματα που του κανω τωρα. Το δευτερο αγχος μου ειναι πως παντα μα παντα κοιμοταν με στηθος και τωρα που του τοεκοψα δεν μπορει να κοιμηθει με τιποτα κι εγω στεναχωριεμαι ετσι που τριβει τα ματακια του απο την νυστα και κλαιει.

Τα υπολοιπα που ειπα ειναι "τσοντες" :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Γεια σας κοριτσια.ντινακι εχω ψιλοαγχωθει ειναι αληθεια. Με εχουν αγχωσει οι γυρω μου.. :angry: Εχω μπλεξει με ζωα... Θα σου στειλω σε λιγο πμ να σου τα πω... Μαιμουδακι πιπιλα παιρνει οποτε του καπνισει! Δεν τρελενετε αλλα αν τον πολυζορισω κατι γινετε... Εχω κουραστει γμτ... Δεν κοιμαται ακομα τα βραδυα και τα χω παιξει. Εκνευριζομαι και αγχωνομαι ευκολα... :(

ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΤΡΙΣ...ΕΧΟΥΜΕ Κ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι...καταλαβα!

Λοιπον με 6 γευματα μειωνετε η παραγωγη(λογικο) αφου πρωτα εκανες 376589498587 γευματα.

Το γαλα ομως δεν σταματαει και αυτο που εσυ προσφερεις στο μωρακι σου ακομη και με 6 θηλασμους εχι αξια ανεκτημητη!

σε καταλαβαινω οταν λες δεν τρωει και γι'αυτο ισως φταιει ο θηλασμος που μπορει να του κοβει την ορεξη.

Για μενα καλα κανεις αλλα να μην ανχωνεσαι γιατι το γαλα δεν "σταματαει" τοσο απλα!

Να ξερεις ομως πως πρεπει να δεις και τις αναγκες του μωρου.

Περνανε το ανχος του αποχωρισμου, τα δοντακια και αυτα τα κανει να θελουν να θηλασουν ακομη παραπανω και ειναι κριμα να του το στερεις.

ολλα αυτα σου τα λεω γιατι δεν σε βλεπω να θελεις να απογαλακτησεις.

Αν ηθελες, αλλο!

Να ξερεις πως απο μονα τους, μεγαλωνοντας, "φευγουν" απο το μεμε και κανουν και αλλα πραγματα.

Εμενα, το τελευταιο διαστημα θηλαζει 3 φορες την ημερα απο μονη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntina.ef. έγραψε:

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΤΡΙΣ...ΕΧΟΥΜΕ Κ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ;)[/quote:166ol4gd]σου εστειλα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleny2 έγραψε:

Ναι...καταλαβα!

Λοιπον με 6 γευματα μειωνετε η παραγωγη(λογικο) αφου πρωτα εκανες 376589498587 γευματα.

Το γαλα ομως δεν σταματαει και αυτο που εσυ προσφερεις στο μωρακι σου ακομη και με 6 θηλασμους εχι αξια ανεκτημητη!

σε καταλαβαινω οταν λες δεν τρωει και γι'αυτο ισως φταιει ο θηλασμος που μπορει να του κοβει την ορεξη.

Για μενα καλα κανεις αλλα να μην ανχωνεσαι γιατι το γαλα δεν "σταματαει" τοσο απλα!

Να ξερεις ομως πως πρεπει να δεις και τις αναγκες του μωρου.

Περνανε το ανχος του αποχωρισμου, τα δοντακια και αυτα τα κανει να θελουν να θηλασουν ακομη παραπανω και ειναι κριμα να του το στερεις.

ολλα αυτα σου τα λεω γιατι δεν σε βλεπω να θελεις να απογαλακτησεις.

Αν ηθελες, αλλο!

Να ξερεις πως απο μονα τους, μεγαλωνοντας, "φευγουν" απο το μεμε και κανουν και αλλα πραγματα.

Εμενα, το τελευταιο διαστημα θηλαζει 3 φορες την ημερα απο μονη της!

ναι μωρε το ξερω γι αυτο και στεναχωριεμαι... Ομως ειδα οτι την νυχτα με εχει στο νου του γι αυτο ξυπναει... Απο τοτε που του το ψιλοεκοψα ξυπναει λιγοτερο κι επιπλεων εχει παρει ικανοποιητικο βαρος... Απλως ενω ενοιωθα τις πρωτες μερες το στηθος "φουσκα" τωρα ειναι παλι χαλαρο οπως πριν και φοβηθηκα.. Λεω παει αυτο ηταν... Παει ο Τονι μου το μπιτονακι με το γαλα...θα αδειασει η κοιλιτσα απο το γαλατακι. Ετσι λεω τον γιο μου.. Τονι το μπιτονι επειδη θηλαζε συνεχεια.. Μα τι σκατα ψυχολογια ειναι αυτη που εχω... Ουφ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα να δεις τα δικα μου πως ειναι!

ρε Αννα, θα σε μαλωσω!

Λες και δεν γνωριζεις ορισμενα βασικα πραγματα!

Πολλα παιδακια δεν ξυπνανε καθολου την νυχτα και ακομη θηλαζουν!

Αλλα παιδακια θηλαζουν μονο πρωι βραδυ και το κρατανε για πολυ!

Τι βλακειες λεεεες?

Αντε ηρεμισε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eleny2 έγραψε:

Ελα να δεις τα δικα μου πως ειναι!

ρε Αννα, θα σε μαλωσω!

Λες και δεν γνωριζεις ορισμενα βασικα πραγματα!

Πολλα παιδακια δεν ξυπνανε καθολου την νυχτα και ακομη θηλαζουν!

Αλλα παιδακια θηλαζουν μονο πρωι βραδυ και το κρατανε για πολυ!

Τι βλακειες λεεεες?

Αντε ηρεμισε!

ελα ντε :laugh: :laugh: Επιβεβαιωση θελω μωρεεεεεεεεε!!!! :kiss::kiss:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα δε χαιρεσαι που το μικρο σου αγορακι σε λατρευει κ γουσταρει την παρεα σου τοοοσο πολυ???

Ακομα κ τη νυχτα θελει να "τα λετε"!!! :laugh:

Χαλαρωσε καλη μου κ απολαυσε αυτο που συμβαινει!!!

Δεν θα κρατησει πολυ καιρο ακομα!Σκεψου το!

Μπορει να νιωθεις λιγακι κουρασμενη αλλα...

Θα κοιμασαι μιααα ζωη! ;)

Το νινι σου ομως...Ποσο ακομη θα σε εχει αναγκη τοσο πολυ?

(τα υπολοιπα στα ειπε η Ελενη!)

Φιλια πολλα κ καλη συνεχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμεις ειμαστε μια απ τα ιδια! :) ολο το βραδυ....κ σιχαινεται την πιπιλα!!!!

Μπορει να ξυπνησει ακομη κι απ το πρωτο μισαωρο...

Δεν εχει κοιμηθει ποτε παραπανω απο τριωρο..

Αν δε του δωσω στηθος θα ξυπνησει κ μετα.... :ohmy:

και δεν κλαιει...απλα ψαχνει!!Εχω λοιπον κατεβασει το καγκελο απ την κουνια κ την εχω κολλησει στο κρεβατι μας...οποτε ..οταν χρειαστει...το στηθος μου ..εχει γινει σα λαστιχωτο.. :laugh: :laugh: γερνω κ παιρνει τη ..δοση του!!Δοση φαγητου? αγαπης? συντροφιας ? ασφαλειας....οτι ειναι το δινω με αγαπη! και ειμαι κ γω πτωμα!!! ο αντρας λειπει εκτος για δουλεια..εχω κ να ακομη γιο...κ ενα σκυλο!!!!! :) αλλα ακομη δεν εχω κλαταρει!! Παντα βεβαια..νυσταζω!! :) υπομονη!!

Επισης...μην ακους κανενα!!Εδω μου τη λενε εμενα που ειμαι 40χρ κ εχω ηδη εχω μεγαλωσει ενα παιδακι.....μεχρι κ ο κρεοπωλης ..προχθες(πηρα μοσχαρι κ επειδη ηρθε η συζητηση λογω αλλεργιων,γαλακτος κλπ )οταν ανεφερα οτι θηλαζω....μου ειπε κακως..κακως!!! :blink: :laugh: :laugh: .μα κι ο χασαπης????κι

κι εμεις κανουμε 899767546454 θηλασμους καθε μερα...κ δεν σκεφτομαι καθολου ποσο γαλα εχω....Μη στεναχωριεσαι ..ολα καλα!!!!

φιλικους αγωνιστικους χαιρετισμους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο εμενα.

Εχω ακριβως το ιδιο θεμα με τους ατελειωτους θηλασμους μεσα στη νυχτα (καθε 1-1,5 ωρα) και το γεγονος οτι νομιζω οτι δεν τρωει αρκετα απο τη φρουτοκρεμα και τα λαχανικα επειδη εχει την εναλλακτικη του θηλασμου. Το προβλημα μου ειναι τι θα γινει σε 3-4 μηνες που θα γυρισω στη δουλεια? Αν θηλαζει και αναμεσα στα γευματα τι θα γινει οταν θα πρεπει να φυγω? Και πως παει για δουλεια μια μαμα που ολη τη νυχτα ειναι ξυπνια και θηλαζει? Αν καποια εχει συμβουλες για το πως να χειριστω το θεμα θα ηθελα να τις ακουσω. Ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...