Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

Δεν έχεις και άδικο.

Αν και πέρυσι που είχα κάνει μια έρευνα πάνω στο θέμα, κατάληξα σε δύο οι οποίοι με δέχτηκαν μόλις πήγα, χωρίς ραντεβού και με ξεναγήσανε στους χώρους τους χωρίς δισταγμό.

Να φανταστείς αυτός που επέλεξα (αν και δεν πήγα ακόμα να την γράψω) πήγαινε και ο αδελφός μου...πρίν 30χρόνια!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Βέβαια έχουν φοβερές εγκαταστάσεις για παιδιά και ανακαινισμένες φυσικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

mirlitsa έγραψε:

Αλήθεια βρε Άρτεμη, από που είσαι???

Μου είχες πει επαρχία αν δεν κάνω λάθος?

Καλημέρα, τώρα μπήκα στο site, χθες απεργούσα. Είμαι από Γιάννενα, και εδώ οι σταθμοί είναι περιορισμένοι, οι δε εγκαταστάσεις να μην τις χαρακτηρίσω. Όπως και να χει όμως οταν δεν μεγαλώνεις εσύ το παιδί σου, ο οποιοσδήποτε άλλος, όσο καλός και να είναι, όσο ιδανικές και αν είναι οι συνθήκες, δεν μπορεί να το φροντίσει σαν εσένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα.....πολλες δουλειες και πουθενα χρονος να μπω λιγο....πηγα να ρωτησω σε δημοσιο κοριτσια και με το που με ρωτησε αν δουλευω η διευθυντρια και της ειπα οχι αμεσως στραβωσε....το γιατι δεν το καταλαβα...πως θα δουλεψω αν εχω το παιδι?μου ειπε οτι θελουν πιστοποιητικο γεννησης...βεβαιωση οτι εχει κανει το μαντου το εμβολιο...βεβαιωση εργοδοτη...αντιγραφο του βιβλιαριου υγειας και το σεπτεμβρη θελει και το εκκαθαριστικο..αλλα δεν εχεις και πολλες ελπιδες μου ειπε επειδη δεν δουλευω...δεν πειραζει...αλλο ενα χρονο σπιτι

Αρτεμη να πιουμε κανα καφε....μενω στην φιλιππιαδα αλλα ειμαι απο αρτα....αντε οι ηπειρωτισσες να μαζευομαστε...φιλακια κοριτσακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρετη1 έγραψε:

..............Αρτεμη να πιουμε κανα καφε....μενω στην φιλιππιαδα αλλα ειμαι απο αρτα....αντε οι ηπειρωτισσες να μαζευομαστε...φιλακια κοριτσακια

Χαίρομαι που κάποιος μένει εδώ κοντά! Όποτε έρθεις στα μέρη μας να βρεθούμε. Εγώ δεν μετακινούμαι αυτή την εποχή γιατί είμαι έγκυος και μπαίνω στον 8ο μήνα.

Όσο για τους δημόσιους σταθμούς, πέφτει πολύ μέσον. Και ναι προτιμούν τις εργαζόμενες μητέρες και η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ γιατί αυτές δεν έχουν που ν΄αφήσουν το παιδί τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kyriaki78 έγραψε:

Δηλαδή για να πάρουν το παιδί σε δημόσιο σταθμό πρέπει να εργάζονται και οι δύο γονείς??

Κοίτα ως επι των πλήστων προτιμούν εργαζόμενες μητέρες, αλλά μια γνωστή μου που έργαψε την κόρη της σε δημόσιο πέρα ααπό τα δικαιολογητικά που της ζητήσανε όταν τους είπε πως δεν εργάζεται και γι αυτό θέλει να γράψει το παιδί της σε παιδικό σταθμό προκειμένου να βρει δουλειά. Η διευθύντρια τότε της έκανε δεκτό το παιδάκι γιατί θέλουν πρώτα να βοηθούν τους έλληνες και μετά τους αλλοδαπούς. Και έτσι χωρίς δυσταζμούς την δεχτήκανε.

Τελικά είναι και σε ποιόν άνθρωπο θα πέσεις. Όλα παίζουν ρόλο και φυσικά το μέσον περνάει και εκεί!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εδώ στα Γιάννενα γίνεται σφαγή για τους δημόσιους σταθμούς, μέχρι και βουλευτές επιστρατεύει ο κόσμςο προκειμένου να βάλει το παιδί του στο σταθμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρτεμη καλημέρα, :)

τι κάνεις??? Κλωτσάει το μπεμπε??? Ο μεγάλος πως το έχει το ενδεχόμενο να αποκτήσει αδελφάκι σύντομα??? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Άρτεμη καλημέρα, :)

τι κάνεις??? Κλωτσάει το μπεμπε??? Ο μεγάλος πως το έχει το ενδεχόμενο να αποκτήσει αδελφάκι σύντομα??? :lol:

Καλημέρα Ασπα! Καλά είμαι, εσύ? Η κόρη μου κλωτσάει πολύ, τώρα μπαίνω στον 8ο και έχω άγχος γιατί πονάω κάτω χαμηλά. Ο γιος μου δεν νομίζω πως αντιλαμβάνεται τι θα συμβεί, νομίζει ότι το μωρό θα μείνει γαι πάντα εκεί και αυτός θα χαϊδεύει την κοιλιά. Δεν ξέρω πραγματικά πως θα αντιδράσει μόλις γεννηθεί και κυρίως πως θα τα βγάλω πέρα με δύο παιδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως σε νιώθω ...να ξερες!!!! :unsure:

Έτσι ήμουν κι εγώ όταν γέννησα το δεύτερο, βέβαια ο κόρη μυο ήταν πολύ μικρότερη από τον δικό σου και αντιδρούσε πολυ άσχημα, με πολύ ζήλια...ακόμα δηλαδή!!! :(

Κοίτα για τον πόνο χαμηλά κι εγώ το ένιωθα και γι αυτό σταμάτησα την δουλειά και δεν πολυσήκωνα την Μαρία αγκαλιά. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά και γέννησα στην ώρα μου.

Να ξεκουράσεσαι όσο περισσότερο μπορείς. :)

Όλα καλά θα πάνε!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξερες ποσο σε ζηλεύω που τα παιδιά σου είναι έτσι μεγάλα!Είσαι σε τελειώς άλλη φάση στην οποία θα βρεθώ μετά από 2 χρόνια.

Πάλι απ' τη αρχή πάνες, μπιμπερό, ξενύχτια, τα βαριέμαι..... Όσο για τον πόνο, θα πάω στις 17 του μήνα στο γιατρό. Απ΄την δουλειά δεν μπορώ να φύγω γιατί δεν θα με πληρώσει κανείς και ο άντρας μου είναι άνεργος. Καταλαβαίνεις πόσο δύσκολο είναι. μ εβάση τα non stress που θα κάνω θα δω και πότε θα φύγω απ' τη δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά Άρτεμη μην φανταστείς ότι κι εμείς που μεγαλώσαμε δεν ξενυχτάμε και δεν έχουμε τα δικά μας "προβλήματα". :blink:

Εεεε είμαστε κάπως σε καλύτερη φάση από εσάς...αλλά δεν πάμε και πίσω. :S

Πρόσεχε όσο μπορείς, μιας και δεν μπορείς να φύγεις από τώρα απο την δουλειά. Εύχομαι να βρει σύντομα ο άντρας σου δουλειά ώστε να χαλαρώσεις εσύ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολύ Άσπα. Ελπίζω να αλλάξει κάτι γιατί κι εγώ έχω κουραστεί τόσο καιρό και πιο πολύ με κουράζουν όλα αυτά που ακούγονται απ΄την τηλεόραση, είναι τόσο μουδιασμένοι οι εργοδότες και τοσο κακή η κατάσταση της χώρας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς βρε Άρτεμη πάμε από το κακό στο χειρότερο. :(

Ζούμε σε ένα αβέβαιο μέλλον...καλά για τα παιδιά μας..δεν θέλω ούτε σκέψεις να κάνω, γιατί τα όνειρα γκρεμίστηκαν.

Τι να πω...υπομονή σε όλους για την δουλειά του καθενός. Είναι δύσκολοι καιροί για επαναστάσεις και αλλαγές.

Κι εγώ δεν καλοπερνώ εδώ αλλά δεν έχω επιλογές στην παρούσα φάση. :(

Το μόνο που λέω είναι να έχω δουλειά και να παίρνω τον μισθό μου...τίποτα άλλο. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκεί φτάσαμε! Να παρακαλάμε να έχουμε τα αυτονόητα. Αυτό κι αν είναι κατάντια. Δεν ξέρω πόσο θα μπορούμε να την παλέψουμε ακόμη, πραγματικά κάποια στιγμή η κατάσταση δεν θα είναι ανεκτή. Τέλος πάντων, ας είμαστε καλά στην υγεία μας ακι βλέπουμε, τουλάχιστον να διαφυλάξουμε αυτήν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο Πανεπιστήμιο ως συμβασιούχος με ΤΕΒΕ. Διαισθάνομαι ότι τον Δεκέμβρη που τελειώνει η σύμβασή μου θα φάμε σουτ. Εσύ που δουλεύεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!! Καλή βδομάδα και ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ για χτές :)

Πώς περάσατε το Σαβ/κο? Εγώ κουράστηκα πολύ για έπλενα χαλιά + τη καθιερωμένη φασίνα του Σαββάτου :S

Μόνο χτές τ' απόγευμα χαλάρωσα λιγάκι που πήγαμε για καφέ με τον άντρα μου μαζί με φίλους μας σ' ένα παιδότοπο (που αλλού άλλωστε θα μπορούσαμε να πάμε για καφέ 6 ενήλικες και 5 παιδιά :woohoo: !!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κυριακή!!!

Αν και πολλές δουλειές κι εγώ στο σπίτι, την Παρασκευή πήγαμε λουνα παρκ, τι ωραία που περάσαμε!!! :) Με την κόρη μου μπαίναμε στα περισσότερα παιχνίδια...τι καλά που μπορούν να μπαινουν και γονείς όσο είναι μικρά τα παιδιά, χαχαχαχα!!!!

Σαβ/κο πήγαμε στο Αττικό άλσος κοντά στο σπίτι μας, μαζί με μια φίλη και τον γιό της. Ένα θα σου πω: πήραμε μαζί κουβαδάκια, φτιαράκια κ.λ.π και έγιναν σαν γουρουνάκια, το βράδυ που γυρίσαμε και τα έκανα μπάνιο το νερό στην μπανιέρα είχε γίνει κόκκινο από το χώμα. :blink:

Ξεδώσανε όμως τα καημένα κι ευχαριστήθηκα κι εγώ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και απο μενα. εχω μερες να μπω στο φορουμ αλλα δυστυχως απο το πασχα δεν εχουμε σηκωσει κεφαλι απο τις αρρωστιες. ανημερα του πασχα τρεχαμε την κυριακη τη μεσαια μου κορη με λοιμωδη μονοπυρηνωση στο νοσοκομειο. μετα αγχος μην κολλησουν και τα αλλα. μετα ο αντρας μου εκανε πυρετο απο αμυγδαλιτιδα και θλαση στο ποδι και δεν μπορουσε να περπατησει. και τωρα ο μεγαλος μου εχει γαστρεντεριτιδας και κολλησα και εγω.

ασε πρεπει να κανουμε κανενα ευχελαιο αλλα ουτε και αυτο δεν προλαβαινουμε να κανουμε!

χρονια πολλα για χθες στις μανουλες!!! σε οποια κατασταση κι αν βρισκονταν χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω δεν ξερω μαλλον καποιος μας ματιαξε. τι να πω? ακομα δεν στελνω στο σχολειο τον μεγαλο γιατι κανει μια φορα την μερα διαρροια και εγω πηρα το βραδυ ιμμοντιουμ. φανταζεσαι γλεντια η τουαλετα! ευτυχως η κυριακη μου την περασε ευκολα την αρρωστια της χωρις να επηρρεαστει η σπληνα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...