Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

καλημερα κ απο μενα.κ εμεις τελικα στολισαμε χθες το απογευμα.σημερα θα κανουμε τα εξω.ευχαριστω πολυ για τα κοπλιμανς :P:P .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΙ ότι έλεγα να γράψω ότι θα πάω το μεγάλο το Σάββατο στην Παραμυθοχώρα. Θα δούμε παράσταση και θα παρακολουθήσουμε εργαστήρι. Θα φτιάξουμε κούκλες κουκλοθέατρου.

Θα τον ξαναπάω τα Χριστούγεννα που θα έχει χριστουγεννιάτικο παραμύθι και θα φτιάξουν σπιτάκι από μπισκότα και σοκολάτα.

Επίσης θέλω να τον πάω στο Αλατοσπήλαιο.

Και μετά είδα ότι γράψατε κι εσείς για θεατρικά κτλ. Μάλλον είναι το πνεύμα των ημερών :D .

Ο παιδικός σταθμός που πηγαίνει ο Αλέξανδρος έχει λευκή απεργία εδώ και μια εβδομάδα και συνεχίζει.

Έχω εκνευριστεί γιατί όλη μέρα βαριέται εδώ και τσακώνεται με τα δίδυμα.

Αφήστε μια γκρίνια άλλο πράγμα [smilie=banghead.gif] .

Θέλει να πιει νερό, κάνει πόση ώρα να διαλέξει ποτήρι, θέλει να φάει δημητριακά. Διαλέγει μισή ώρα μπωλ και κουτάλι. Βάζουμε τα δημητριακά, θέλει να βάλει μόνος του το γάλα τα κάνει λύμπα και στο τέλος τα αφήνει. Δεν θέλω τώρα μου λέει :((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Καλό μήνα σε όλες :-* και με το καλό να έρθουν οι γιορτές και να έχουμε την υγεία μας να τις γιορτάσουμε με τις οικογένειές μας [smilie=icon_santa.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλο μηνα κ απο εμενα !

Αχ ερχονται τα χριστουγεννα ανυπομονω ..Φετος θα ντυσω κ τις τρεις αγιοβασιλακια σκεφτομαι ..

Σε λιγες μερες γιορταζει κ η μεσαια μου κορη , ο αντρουλης μου ..

Βεβαια στα μερη μας να χειμωνιασει δεν λεει ..τι σοι χριστουγεννα θα κανουμε δεν ξερω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα & καλό μήνα......έρχονται τα χριστούγεννα!!! [smilie=icon_rendeer.gif]

Ακόμα δεν έχουμε στολίσει....δεν μου έφταναν όλα τα άλλα, αρρώστησα κι εγώ... :evil::evil:

Αμάν πιάαααααααααααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαμε χθες στο χωριό του Αι Βασίλη στο Μπαντμινγκτον και πολύ απογοητεύτηκα.

Ένα πλαστικοποιημένο πράγμα κάτω από μια τέντα, με ένα σωρό μαγαζάκια με σκεπτικό πώς θα στα πάρουνε. Είναι ένα λούνα πάρκ απλά και μόνο.

Η χριστουγεννιάτικη διακόσμησή του ήταν εντελώς φθηνιάρικη και ο Αι Βασίλη αισχρός, χάλια. :roll:

Ευτυχώς δεν πληρώσαμε και είσοδο. Ακόμα θα τα έκλαιγα τα λεφτά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα Φρόσω μου, επειδή κι εμείς πήγαμε και τα μικρά μου ενθουσιάστηκαν πολύ, δεν θεωρώ ότι ήταν χάλια από την άποψη ότι η κόρη μου χάρηκε που ζωγράφισε μαζί με άλλα παιδάκια και την βοήθεια των "ξωτικών", γράψαμε μαζί γράμμα και το έριξε στο ταχυδρομείο του Αη Βασίλη, κάθισε δίπλα του και μιλήσανε, του είπε τι δώρο θέλει, κ.α.

Επίσης χαρήκανε που είδανε την χιονάτη, τον μολυβένιο στρατιώτη...γυρίσαμε σπίτι και τα παιδιά ήταν πολύ ενθουσιαμένα. Δεν είχαν ξαναδεί κάτι τέτοιο από κοντά, οπότε φαντάζεσαι πόσο όμορφα φάνηκε αυτό στα ματάκια τους.

Και από την χαρά και την ικανοποίηση που πήραν τα παιδιά μου, χάρηκα κι εγώ μ΄αυτό κι ας μην ήταν το τέλειο χωριό του Αη Βασίλη που θεωρούμε εμείς οι μεγάλοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε? Εδώ κοντεύει πια να μας πάρει ο νοτιάς!! Τις τελευταίες δυο μέρες έχει λυσσάξει πάλι!!!

Πάντως κορίτσια φέτος προβλέπω να κόβουμε την πρωτοχρονιάτικη πίτα σε

καμιά παραλία [smilie=toothy2.gif][smilie=toothy4.gif] !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα κ απο εμας

και μεις με τον νοτια ζουμε πλεον σε κατασταση αμοκ πια ..Δεν λεει να σταματησει να ηρεμισουμε κ μεις λιγακι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!!!

Εχω μέρες να γράψω εδώ αλλά με τρέχουν οι μικρές με τις αρώστιες τους!!!

Ακόμα το παλέυουμε. Σαν να είμαστε καλύτερα αλλά θα δείξει και σήμερα!!!

Το απόγευμα ΄στον παιδικό έχουν γιορτούλα και θα πάμε φυσικά!!!

Αχ είναι η πρώτη μας γιορτούλα και είμαστε όλοι ενθουσιασμένοι!!!!!!!!

Αν καταφέρω το βράδυ θα μπω να σας πώ εντυπώσεις!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα.κ σε εμας αρχισαν οι μυτες μας να τρεχουν.ελπιζω να παραμηνει εκει κ να μην εχουμε παλι τραβηγματα με τα αυτια μας.

ο καιρος επιτελους κρυωσε,μπας κ καταλαβουμε οτι πλησιαζουν χριστουγεννα.χθες το βραδυ στις 9 ειχαμε 7 βαθμους κ σημερα το πρωι 4.επιτελους.

καραμελενια τι θα ντυθητε στη γιορτη?εμας θα γινει στις 23 κ θα ειμαστε ελαφακια,εχουμε κ ποιημα (τρεις γραμμες).κ για εμας ειναι η πρωτη φορα κ το περιμενω με αγωνια.αραγε θα το πει ή θα ντραπει? :oops::oops: καλα να περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα καταφέραμε στολίσαμε!!!!!

Εχθές το απόγευμα, εεεε δεν πήγαινε άλλο.

Το τι χαρά έκαναν τα μικρά με το δέντρο δεν περιγράφεται. Ήταν η πρώτη φορά που το στολίζαμε όλοι μαζί και το χάρηκε πολύ και ο μικρός που δεν είχε ξαναβοηθίσει!!!! :):)

Αν τα καταφέρω το βραδάκι θα σας βάλω φώτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Mirlitsa εύχομαι και του χρόνου :) !!

Σ' ευχαριστώ πολύ, να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !!!!!!!

Λοιπόν την Κυριακή δεν ήταν τελικά η μεγάλη γιορτή στο σχολείο.Η κανονική θα γίνει στις 19 μάλλον, απλώς τα πήγαμε την κυριακή για να ανάψουν το μεγάλο δέντρο στην αυλή και να μας κεράσουν μελομακάρονα και κουραμπιέδες που φτιάξανε τα παιδια (και πρέπει να ομολογήσω πως ήταν πολύ νόστιμα)

Απ'ότι κατάλαβα η γιορτή θα έχει κυρίως μουσικό χαρακτήρα δηλαδή τράγουδάκια και απ'ότι ξέρω ο δικός μου υα τραγουδίσει μαζί με άλλα 5 παιδάκια τα τρίγωνα κάλαντα.¨ολα τα παιδάκια διαλέξανε μόνα τους αυτό που θα τραγουδίσουν!Νομίζω πως θα τραγουδίσει και ένα τραγούδι στα γερμανικά!! :shock:

Εδω στο σπίτι κάτι τραγουδάει αλλά μια και δεν ξέρω γερμανικά μου φαίνονται αλαμπουρνέζικά.

Και δεν μπορώ να του πάρω λέξη για την γιορτή...όλο δεν ξέρω μου απαντάει :-??

Ασπα αντε και του χρόνου!!! και εμείς στολίσαμε το σ/κ ...και ακόμα είναι στην θέση του :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασπα αντε και του χρόνου!!! και εμείς στολίσαμε το σ/κ ...και ακόμα είναι στην θέση του :lol::lol::lol:

Είδες????? :lol::lol::lol::lol::lol: τσάπμπα ανησυχούσες!!!!!

Τώρα που το λές η κόρη μου δεν μου είπε τίποτα για γιορτούλα, ούτε δέντρο λέει στολίσανε!

Τι να πω??? Ο άντρας μου την πηγαίνει τα πρωινά...

Για να κάνω μου φαίνεται μια πρωινή επιδρομή να δω τι επικρατεί... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειστε βρε κοριτσια κ χαθηκατε?εγω εχω νεααααα!!!χθες πηγα στον ενδοκρινολογο κ μου ειπε οτι ολα ειναι πια καλα κ εχω το ελευθερο για μια εγκυμοσυνη.τωρα ξερουμε τι τρεχει κ μπορουμε να το αντιμετωπισουμε στο μελλον.ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι τωρα μπορουμε να ξεκινησουμε προσπαθειες για 2ο παιδακι.ηδη βαλαμε μπρος :oops::oops::oops:

το μονο που με βαζει σε σκεψεις (κ ολο λεω οτι δεν θα κανω τετοιες σκεψεις) ειναι αν το εργοστασιο( :lol::lol: )λειτουργει.αυτο το θεμα μετα την αποξεση λιγο με αγχωνει.αλλα που θα παει τωρα πια μπορω να μαθω αν τρεχει κατι.

κατα τ'αλλα ολα καλα.αναμενουμε την γιορτουλα μας κ τις εξορμησεις μας στα καρουζελ κ τα τρενακια.κατι μου λεει οτι αυτες οι γιορτες θα ειναι ξεχωριστες :!::!::!:

καλη σας μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα τελη ιουλιου απο μια λοιμωξη που ειχα στο λαιμο κ πολλες ταχυκαρδιες ανακαλυψα οτι εχω πολυ χαμηλη tsh κ πολλα αντισωματα.πηγα σε ενδοκρινολογο για πρωτη φορα στη ζωη μου κ με υπερυχο ειδε οτι ο θυροειδης μου ειναι πειραγμενος εκ γενετης (υπαρχει κ κληρονομικοτητα)κ τον βρηκε κ διωγκωμενο.λογο της αποβολης που ειχα τον απριλη μου ειπε οτι μπορει να οφειλονταν σε αυτο το γεγονο η διογκωση.μου ειχε απαγορευση απο τοτε για εγκυμοσυνη,καναμε καθε μηνα επαναληπτικες εξετασεις,δεν πηρα καθολου χαπια κ χθες με υπερηχο ειδε οτι η διογκωση υποχωρησε.ολο αυτο οφειλοταν στην αποβολη κ τωρα ειμαι καλα κ μπορω να συνεχισω.απλα αν μεινω εγκυος θα το παρακολουθουμε κ θα ξεκινησω αγωγη αν χρειαστει.τωρα ξερουμε κ μπορουμε να προλαβουμε τα χειροτερα.κ το κουφο ειναι οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη ολα ηταν τελεια,χωρις προβλημα,στην 2η τον μαρτιο εκανα ολες τις εξετασεις κ ηταν καλες κ μετα την αποβολη το ανακαλυψα τυχαια.κ ολο αυτο το εχω εκ γενετης.για την πρωτη μου ειπε οτι απλα μου εκατσε ο λαχνος κ πηγαν ολα καλα γιατι με την κατασταση που ειδε στον υπερηχο δεν θα μπορουσαν να πανε καλα.κ μαλλον στην δευτερη μου βγηκε κ μετα επηρεαστηκε.τωρα ολα εχουν επανερθει απλα θα το παρακολουθω καθε εξαμηνο εκτος κ αν μεινω εγκυος πιο συχνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπότε πολύ ευχάριστα τα νέα σου, έπαθες και έμαθες που λένε….

Τουλάχιστον ξέρεις τι συμβαίνει, και μπορείς να το αντιμετωπίσεις έγκαιρα.

Άντε και σύντομα εύχομαι να μας ανακοινώσεις την εγκυμοσύνη σου και όλα να πάνε καλά μέχρι τέλους.

Φιλάκια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!

Τελικά ανησυχούσα για τον γιό μου, πως θα πάει με ιώσεις πρώτη χρονιά στον παιδικό αλλά...

εχουμε αρωστήσει όλοι οι υπόλοιποι μα ο Δημήτρης...ντούρασελ...

sisi2007 Αντε με το καλό να έχετε ευχάριστα νέα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα.εμας εδω απο το πρωι χιονιζει αλλα δεν το κοβω να το στρωνει γιατι ολη νυχτα εβρεχε.θα δειξει μεχρι το βραδυ.η μικρη μου ειναι σπιτι,τελικα δεν την γλιτωσαμε την αντιβιωση.το συναχι τοσες μερες μας το γυρισε σε ωτιτιδα (παλι).

χθες την πηγα στο νοσοκομειο γιατι ο παιδιατρος μας λειπει κ της βρηκε ερεθισμενο το αυτακι που την πιανει παντα.φυσικα ειχαμε κ πυρετο απο παρασκευη βραδυ. :(:(

τουλαχιστον να γινει καλα να μην χασει την γιορτη την αλλη βδομαδα.σημερα θα τα πηγαινανε στο παιδικο κουκλοθεατρο αλλα μ'αυτο το καιρο ποιος ξερει αν πηγαν κιολας.

κατα τ'αλλα........ πολυ κρυο κοριτσια [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • 6 μόνο;; Υπέροχα είσαι!!! Εγώ 27+5 σήμερα και είμαι ήδη +9!!! Εμένα είναι πιο δραστήρια όταν πεινάω!😂
    • 3;!! Να σου ζήσουν! Με το καλό και το 4ο να έρθει!  Εγώ 3η φορά έγκυος αλλά είναι το 1ο που περιμένω και πιστεύω αυτή η φορά θα είναι και η τυχερή 🌈 Όπως τα λες, άλλες στιγμές είμαι καλά και άλλες άρρωστη κανονικά. Αλλά χαλάλι!! Μπες και στις άλλες συζητήσεις να μας πεις την εμπειρία σου, έχουμε ωραία παρέα ☺️ 
    • Ευχαριστώπολύυ!! Αν κάποια κοπέλα ξέρει κάποιο καλό ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής στείλτε μου ένα μήνυμα please!!
    • Γενικά δεν ειναι μια εξέταση που την προτείνουν… να όμως που στην φιλη μου αυτο ήταν το θέμα. Η συγκεκριμένη είχε λιγο παραπάνω κιλά οποτε ισως από αυτο το υποπτεύθηκε ο γιατρος. Να πας σε ενδοκρινολόγο που εξειδικεύεται στην υπογονιμότητα. Ελπίζω σε περίπτωση που υπάρχει κατι να βρεθεί σύντομα για να αντιμετωπιστεί! 🫶🏻
    • Καλημέρα!! Εγραψα και πριν αλλα μαλλον δεν ανέβηκε η απάντηση μου... Εχω αλλα 3 παιδακια☺️ Απο συμπτώματα οχι σπουδαια πράγματα . Απλα αν δεν ειχα κανει τεστ ακομα, από χθες θα το ειχα καταλάβει ότι ειμαι έγκυος. Η όρεξη μου για φαγητό έχει πέσει. Ειναι καπως το στομάχι, οχι αναγουλες και τέτοια βέβαια. Η όσφρηση μου έχει γίνει υπερ ευαίσθητη (μυριζω τα πάντα αχαχ) και λίγη κόπωση. Σε γενικές  γραμμές όμως τίποτα το σπουδαίο. Πιο πολύ νιώθω σα να ειμαι λίγο άρρωστη. Εσυ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...